» »

photoshop shranit .psd z alfo

photoshop shranit .psd z alfo

pizdarija1 ::

Zdravo rabi bi malo pomoči z photoshopom.
Imam .psd file s transparentnim ozadjem, problem nastane ko sliko dam v en program in ne zazna alfe.
Sicer dela ko shranim kot .png, vendar bi raje imel v .psd, da nebo preveč fajlov.
Do zdaj sem ugotovil da je .psd v RGB 24bit, .png pa v ARGB 32bit.

Tukaj pise solution http://www.helptouser.com/graphicdesign..., pa mi ne rata se ne spoznam na ps.

Se link do teh fajlov
link

Prosim za step by step rešitev. Hvala.

noraguta ::

V kater program točno?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

pizdarija1 ::

Gre za custom program in podpira alfo, samo v ps ne znam narest.

#000000 ::

odpreš PS file, greš desno kjer so layerji, izbereš channels, pokazalo ti bo 4 kanale, greš dol in kliknež na create new channel in naredilo ti bo še enega ki ima ime alfa.

no comment ::

Verjetno obstaja nebroj "custom" programov, ki dodatni kanal zapišejo/pričakujejo tam, kjer ga PS nikoli ne bo znal zapisat. Ja, imam tak program.

blackbfm ::

zato pa uporabiš nek univerzalno podprt format, ne pa direkt psd.. težka logika a

garamond ::

#000000 je izjavil:

odpreš PS file, greš desno kjer so layerji, izbereš channels, pokazalo ti bo 4 kanale, greš dol in kliknež na create new channel in naredilo ti bo še enega ki ima ime alfa.
Da, ampak poslan Mask.psd ima samo en kanal - sivine.

-> Še pred dodatkom alpha kanala poskusi z Image->Mode->RGB Color, CTRL+S - mogoče tvoj program ne podpira samo sivin.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

pizdarija1 ::

garamond je izjavil:

#000000 je izjavil:

odpreš PS file, greš desno kjer so layerji, izbereš channels, pokazalo ti bo 4 kanale, greš dol in kliknež na create new channel in naredilo ti bo še enega ki ima ime alfa.
Da, ampak poslan Mask.psd ima samo en kanal - sivine.

-> Še pred dodatkom alpha kanala poskusi z Image->Mode->RGB Color, CTRL+S - mogoče tvoj program ne podpira samo sivin.

Evo dela zakon!!!!
Sem naredil nov file kot RGB background transparent, alpha kanala sploh ni bilo treba dodat.
Ful hvala :) za pomoč

#000000 ::

garamond, v bistvu lahko alfa kanal izvoziš posebej v kr nekaj formatov, se pravi skraniš psd in alfa kanal ločeno, jest sem mislm da shranjeval alfo v tiff če se prov spomnim.

no comment ::

blackbfm je izjavil:

zato pa uporabiš nek univerzalno podprt format, ne pa direkt psd.. težka logika a

Alfa channel lahko zapišeš tudi v .tiff. Pa ti en k**c pomaga, če ga program ne zna/noče prebrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

word - obrezovanje slike (kvaliteta)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71524 (1383) harvey
»

Program za izrezovanje določenih predmetov....

Oddelek: Programska oprema
336350 (5488) Route66
»

Photoshop gradient problem

Oddelek: Programska oprema
201597 (1441) jizzer
»

program za obdelavo slik

Oddelek: Programska oprema
73161 (2506) opeter
»

Obdelava slike - orodje Resize - Filtri

Oddelek: Zvok in slika
202185 (1766) G@c

Več podobnih tem