» »

Wifi domet na tablici

Wifi domet na tablici

mujo123 ::

Pozdravljeni,

kupil sem tablico za hčerko na Ebayu. Tablica sicer dela OK, le domet wifi je precej slab.
Wifi na tablici deluje nekako v radiju 5m od routerja brez ovir, wifi na telefonu mi za primerjavo deluje dve nadstropji stran (2 betonski steni ~ 30m) popolnoma normalno - povezava na isti router.

Ker bo tablica kmalu darilo, želim da deluje vsaj približno normalno.
Tako sem jo odprl in prespajkal anteno iz neke stare tablice, kjer je crknil touchscreen. Ta antena je iz dveh plehov - razlike ni. V istem koraku sem odrezal kabel in ga ponovno olupil.

Sumim koaksialen kabel oz njegovo impedanco ALI pa da je hardver za wifi dejansko slabše kakovosti (prepoceni). Čip za povezavo je Realtek.

Kako povečati domet wifi?
Na netu sem našel navodila za izdelavo antene iz bakrene folije - je to kdo preizkušal?
Kje kupiti boljšo anteno?

Kje kupiti mini koaksialni kabel za anteno in kaksna mora biti impedanca?


http://shrani.si/?3z/rZ/1ydZR5RJ/201511...
  • spremenilo: mujo123 ()

Mare2 ::

Telefon stane 500 EUR, tvoja tablica pa 100 EUR. Toliko je tudi razlike v dometu sprejemnika. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Spajky ::

Odlotaj stran tisti sivi kabel. Domet boš povečal, če boš zmanjšal prenos podatkov v OS za wifi na čimmanjšo hitrost oz. se to napravi s Client utility programčkom proizvajalca wifi chipseta in se na wifi potem povezuje preko njega, ne pa direkt iz Win! Probaj boljše driverje za wifi chipset od proizvajalca chipseta ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mujo123 ::

Mare2 je izjavil:

Telefon stane 500 EUR, tvoja tablica pa 100 EUR. Toliko je tudi razlike v dometu sprejemnika. :)


to je zagotovo res. ampak jaz iščem rešitev, ne pa kritiko nakupa...

Spajky je izjavil:

Odlotaj stran tisti sivi kabel. Domet boš povečal, če boš zmanjšal prenos podatkov v OS za wifi na čimmanjšo hitrost oz. se to napravi s Client utility programčkom proizvajalca wifi chipseta in se na wifi potem povezuje preko njega, ne pa direkt iz Win! Probaj boljše driverje za wifi chipset od proizvajalca chipseta ...



Sivi kabel je koaksialni kabel, ki deluje kot podaljšek za anteno. Se ti sanja kje bi dobil podobnega NOVEGA?

Govora je o tablici z Android sistemom. To kar ti predlagaš bi mogoče delovalo kje drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujo123 ()

Mare2 ::

mujo123 je izjavil:


Govora je o tablici z Android sistemom. To kar ti predlagaš bi mogoče delovalo kje drugje.


Poglej na uradno stran proizvajalca, morda imajo firmware za tvojo tablico. Na moji tablici so tako usposobili fleš.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

matobeli ::

mujo123 je izjavil:

Sivi kabel je koaksialni kabel, ki deluje kot podaljšek za anteno. Se ti sanja kje bi dobil podobnega NOVEGA?


Torej imaš sedaj 2 anteni, eno na kablu in eno na plati (tiste vijuge)? To ni čisto legit.

Iz slike se tudi slabo vidi kako je spajkano, a je oklop na masi in samo sredica na anteni?

Daj še povej za katero tablico gre, mal je sumljivo tole, da ni čip zjeban. Še ena moja gnila do amena tablica zadovoljivo vleče.

Kabel je pa skoraj zih dober, če je bil prej za wifi je tudi sedaj dober. Novega pa kupiš na ebayu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater app za deljenje wifi povezave na android ?

Oddelek: Omrežja in internet
181641 (1344) #000000
»

CES: Prvi usmerjevalnik za 802.11ad je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7521181 (18382) Invictus
»

Pravice potrošnika v Sloveniji!??

Oddelek: Loža
151749 (1473) Looooooka
»

Wireless v novem računalniku ne deluje pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
151980 (1849) Spajky
»

Router na router + wireless

Oddelek: Omrežja in internet
9993 (840) Willy White

Več podobnih tem