» »

Router na router + wireless

Router na router + wireless

Willy White ::

Imam modem, ki je nastalvjen kot router,v njega pride telefonski kabel. Ta router ima tudi wireless, kabel pa gre naprej čez celo bajto do switcha. Wireless nese tam cirka 5m, več ne da od sebe (premajhno ojačanje antene + debele stene). Je možno namesto switcha montirati linksysou router in preko njega oddajati wireless + žica dalje do kompou ali se bosta routerja povozila oz. sporekla?

amigo_no1 ::

Wifi router priklopi v LAN port, tako bo deloval samo kot AP.
Nastaviš tudi "WAN / Internet" na disabled ter za Default Gateway IP modema/routerja.

Willy White ::

A bi lahko malo bolj na dolgo in široko mi to razložil. Če se razumemo je tako, da pač v LAN dam linksysa in v njem nastavim AP = Acess Point? bodo ostali porti na primarnem routerju delovali normalno? verjetno da ja, na linksysu pa ne bodo, je pa ključno da delujejo, saj bi imel linksysa za Wifi čez celo bajto, iz njega pa morata iti še 2 kabla v 2 kompa.

amigo_no1 ::

Ko daš priklopiš v lan bo wifi router deloval kot AP + switch.
Na primarnem routerju vse deluje kot prej.

Willy White ::

Zakon, sej potem sem pa ravno to potreboval, bom sprobal in upam da uspe. Samo nastavitve od Wifi-ja potem še vedno na primarnem routerju štimaš ane? Al je treba skonfigurirat na novo tudi na sekundarnem?

amigo_no1 ::

Če bi rad uporabljal wifi na obeh, potem moraš dati oba v WDS:

Wireless Distribution System @ Wikipedia
http://www.polarcloud.com/tomatofaq#how...

ali obema določiš isti ssid, geslo, ter upaš da bo delalo tudi tako

drugače pa samo na tistem, ki ima "večji" domet.

Wifi nastavitve urejaš na vsakem routerju posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Willy White ::

No sej, ravno tega sem se bal. Vprašanje koliko bo kompatibilno vse skupaj, domet pa bo problem, ker noben ne bo pokril cele hiše, zato bi imel rad dva, na vsaken koncu en. Bi bila potemtakem za moj primer kakšna bolj elegantna rešitev?

amigo_no1 ::

2 wifi routerja v wds.

bili_39a ::

amigo_no1 je izjavil:

2 wifi routerja v wds.


Če ima žično povezavo, potem ne potrebuje WDS. WDS je za brezžično povezavo dveh routerjev.

Tako kot je že zgoraj opisano naredi:
-kabel iz modema vtakneš v nov router (pri nekaterih moraš v LAN in ne WAN), onemogočiš DHCP in nastaviš parametre za wireless (jaz imam drug ssid in oddajam na drugem kanalu)

Willy White ::

No sej, tako bom probal narediti, ko pride router, potem pa samo upam da bo stvar dejansko tudi delovala. Torej moram na obeh routerjih posebej nastavit parametre za wireless ane?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router kot dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
173736 (2357) BlaY0
»

Powerline + wireless router pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
51421 (1301) ludbe
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302478 (1898) Cifix63
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317812 (13295) Poldy
»

Router kot access point - povezava

Oddelek: Omrežja in internet
125746 (5509) Naabo

Več podobnih tem