» »

Pomoč mojstri! Ali je moj SSD disk pokvarjen?

Pomoč mojstri! Ali je moj SSD disk pokvarjen?

chiiiii ::

Zdravo,

Imam novi SSD disc 500giga (samsung SSD 850 EVO). Nikoli nisem zaznal nobenih težav do sedaj ko sem začel delati s 4k posnetki. Vedno znova mi pri predvajanju video skače in ne deluje tekoče. Naredil sem test s programom "black magic speet test", ki pa mi je pokazal te rezultate. Kaj storiti?

MacGyver141 ::

Ker procesor, grafična in kje predvajaš 4K posnetke. SSD zgleda vredu.

mat xxl ::

SSd je v nulo !

chiiiii ::



Probal sem vse živo (quicktime, vlc..) Ko video izvozim v ProRes 422 je ista zgodba. Enostavno ne vem kaj lahko naredim.


pod tem video so neki komentarji ki jih najbolj ne razumem...sumim namreč da je težava v kompatibilnosti mac-a in SSDja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chiiiii ()

technolog ::

Preveč zanič CPU za obdelavo 4K.

chiiiii ::

Ima mogoce kdo kaksen boljsi nasvet, resitev? Taksni kratki in pesimisticni odgovori kot jih vedno znova deli technolog mi ne pomagajo kaj dosti.

Tody ::

Chiii mogoče zato ker ti nimaš pojma kaj delaš? Poglej specifikacije tvojega diska in ga primerjaj s testi. Mislim da boš ugotovil da je vse ok. Da pa boš lahko obdeloval 4k vide boš moral pa še novo strojno opremo kupit ker očitno ta ni sposobna tega obdelat.

jakan123 ::

Verjetno boš potreboval boljšo grafično kartico za 4K

chiiiii ::

Tody ocitno ne razumes kaj sem hotel s tem povedat ko sem omenil tvojega "prijatelja" technolog-a. Lahko ste se ne vem kaksni mojstri, vendar mi odgovori kot so "tvoja kista je zanic" in podobni kratki stavki nic ne pomagajo. Bolj bom vesel da odgovora sploh ne dobim.

Stvari se da povedat na drugacen nacin. Tudi tvoj aroganten napad ni na mestu...pa saj nisi star 13 let. Nihce ni rekel da se spoznam na stvari. Ce bi se spoznal najbrz nebi tega spraseval po forumu.

Ocitno je res treba uporabljat tuje forume...

jakan123 je izjavil:

Verjetno boš potreboval boljšo grafično kartico za 4K

Bom najbrz moral menjat kar cel racunalnik :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chiiiii ()

Thuban ::

kaj ti bo koristil tuj forum, če imaš preslabo strojno opremo, ki ne zmore predvajati 4k video. Tvoj ssd je ok.

SSKJ:
zan?č prid. neskl. (i?) 1. nav. ekspr. zelo slab
2. ki je popolnoma neprimeren za (nadaljnjo) uporabo
http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

torej, bottom line je, da ni mišljeno slabšalno, zanič je samo lepa slovenska opisna beseda.

ps.: resnica pa je tudi ta, da nisi povedal niti kater procesor imaš, koliko rama imaš in katero grafično kartico imaš.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MacGyver141 ::

Thuban je izjavil:

kaj ti bo koristil tuj forum, če imaš preslabo strojno opremo, ki ne zmore predvajati 4k video. Tvoj ssd je ok.

SSKJ:
zan?č prid. neskl. (i?) 1. nav. ekspr. zelo slab
2. ki je popolnoma neprimeren za (nadaljnjo) uporabo
http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

torej, bottom line je, da ni mišljeno slabšalno, zanič je samo lepa slovenska opisna beseda.

ps.: resnica pa je tudi ta, da nisi povedal niti kater procesor imaš, koliko rama imaš in katero grafično kartico imaš.


Je dal specifikacije zgoraj v sliki. Točnega podatka v processorju ni, ampak gotov je i7-3615QM.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

aha, pa res. Ni napisal kaj je na sliki, zato ni razloga da bi bilokdo sliko odprl.

Da na i7 4k video šteka je zelo čudno. Morda grafična šepa?

sodeč po googlu bi morala grafična kartica Intel 4000 brez nekih težav predvajat 4k video, celo kakšno (staro) igro.

Kater predvajalnik uporabljaš?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

chiiiii ::

Graficna je res slaba, vendar bi naj vseeno delovalo. Je pa res da imam namen video takoj downscale-at na 1080p in ga tam naprej montirat.

Bom ze resil nekako:)

Hvala vsem za odgovore!

LP

Thuban ::

I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

lovro535v2 ::

njemu deluje 4k na core i5 10gb rama mac miniu.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Tody ::

Ni fora slovencev ampak ljudi, ki bi kr radi da mamo kristalno kroglo in jim resmo problem. Neki se ti zatika ni opis problema video test ssd diska se manj. Pridi z konkretnim problemom pa dobis konkretn odgovor do takrat se pa kar pasi na tujih forumih

AC_DC ::

chiiiii je izjavil:

Ima mogoce kdo kaksen boljsi nasvet, resitev? Taksni kratki in pesimisticni odgovori kot jih vedno znova deli technolog mi ne pomagajo kaj dosti.

Namesto da trolaš:
https://slo-tech.com/forum/t658414/p497...

chiiiii ::

Tody je izjavil:

..ki bi kr radi da mamo kristalno kroglo in jim resmo problem.


Ne dvomim vate!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup mini pc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10215787 (6778) Ganon
»

Kateri mini pc?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913914 (10457) Kebo
»

Na YouTubu prvi posnetek v ločljivosti 8K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
8632573 (27895) PrimozR
»

Prihajajo chromeboxi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5521442 (14561) trnvpeti

Več podobnih tem