» »

Težava z matično, CPU, ram?

Težava z matično, CPU, ram?

Zoga ::

Pozdravljeni,

od včeraj imam težavo in sicer kar naenkrat se je med delovanjem računalnik ugasnil.

Ko sem ga hotel na prižgati nazaj se je za sekundo prižgal in nato takoj ugasnil.

Clearal sem CMOS, uporabil drugi bios. Nič ni pomagalo.
Odstranil sem grafično in probal z integrirano pa očitno tudi ni grafična kriva. Ugotovil sem, da na plati ne delata 2 konektorja za FANe.
Sem hotel za vsak slučaj probat grafično v drugem računalniku, samo je premajhno ohičje pa jo ne dobim notri :D

Matična: AsRock Z97x Killer Fatal1ty
CPU: I5 4690K
Cooling: SILVERSTONE Tundra Series TD02
Grafična: Gigabyte GTX 970
RAM: Crucial 4x4gb

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo?

SuperVeloce ::

Poskusi z napajalnikom z drugega računalnika
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zoga ::

Ravno to je problem, ker nimam nobenega dovolj dobrega za to plato.

SuperVeloce ::

Kaj je zate dovolj dobro? Točno kateri model je v trenutnem in kateri v tistem sekundarnem? Če mu manjka moči, poskusi seveda brez nvidie
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zoga ::

tega imam sedaj notri.

Problem je, da na temu, ki ga imam v drugem ni enega priključka za plato.

gddr85 ::

se računalnik sploh prižge?

Zoga ::

Za sekundo, pa se takoj ugasne.

feryz ::

A sploh kaj berete?
Da, računalnik se prižge za sekundo.
In da, poizkusil je brez Nvidie, z integrirano.

Tole je zagotovo v garanciji, zakaj se torej j... s tem, glede na tvoje zmožnosti?

Zoga ::

feryz je izjavil:

A sploh kaj berete?
Da, računalnik se prižge za sekundo.
In da, poizkusil je brez Nvidie, z integrirano.

Tole je zagotovo v garanciji, zakaj se torej j... s tem, glede na tvoje zmožnosti?


Ja je v garanciji vse, samo rajši sam sprobam, da ne izpadem majmun v trgovini, oz. da izničin svojo napako. :)

SuperVeloce ::

Beremo, ti tudi bolj slabo očitno, ker tole
In da, poizkusil je brez Nvidie, z integrirano.

nima nobenega smisla in odgovarjaš sam sebi. Razen če si ciljal na mojo izjavo,
kjer sem omenil da naj še poskusi (brez nvidie) z napajalnikom z drugega sistema.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

beremo, beremo, amapak v isti sekundi je tud ugotovil, da fan pini ne delajo menda

SuperVeloce ::

Zoga je izjavil:

feryz je izjavil:

A sploh kaj berete?
Da, računalnik se prižge za sekundo.
In da, poizkusil je brez Nvidie, z integrirano.

Tole je zagotovo v garanciji, zakaj se torej j... s tem, glede na tvoje zmožnosti?


Ja je v garanciji vse, samo rajši sam sprobam, da ne izpadem majmun v trgovini, oz. da izničin svojo napako. :)

Že že, ampak če si kupil po delih, boš moral izolirati problem, preden daš komponento na garancijo.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zoga ::

Ja fan pini ne delajo tisto sekundo, ko se prižge, fan od water coolerja se pa zavrti.

Točno to bi rad sprobal, da vidim v čem je težava. Rami, cpu al plata al napajalc :)

SuperVeloce ::

Zoga je izjavil:

tega imam sedaj notri.

Problem je, da na temu, ki ga imam v drugem ni enega priključka za plato.

Predvidevam, da manjka tisti 8 pinski 12V za cpu? Če ga ima in je samo 4pin verzija, bo vseeno dovolj za test
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zoga ::

Allright, bom stestiral, ko domov pridem. Še prej pa grem h kolegu in sprobam grafo za vsak slučaj.
Drugače pa hvala za odgovore :)

SuperVeloce ::

Zoga je izjavil:

Ja fan pini ne delajo tisto sekundo, ko se prižge, fan od water coolerja se pa zavrti.

Točno to bi rad sprobal, da vidim v čem je težava. Rami, cpu al plata al napajalc :)

Kot si napisal, le v drugačnem vrstnem redu. Ko izključiš napako napajalnika in ostalih komponent (ventilatorji, diski - izklopi vse to za začetek), preizkusi še rame (enega po enega), potem lahko ponovno vstaviš cpu v socket in na koncu neseš plato na servis :)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Zoga ::

Čakaj, a plato lahko brez CPU testiram? Ali sem narobe zastopil?

SuperVeloce ::

Ne ne, preden vzameš osnovno ploščo ven, da boš zadevo nesel na servis (torej na koncu), lahko vzameš cpu ven in ga ponovno vstaviš. Včasih se zgodi, čeprav redko, da kakšen pin nima dobrega stika.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zoga ::

Aha, ok. No pa hvala lepa :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se Restarta v nedogled

Oddelek: Pomoč in nasveti
141739 (1480) nsa_ag3nt
»

Glasen ventilator- procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
354211 (3709) gddr85
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276640 (6072) lucky13
»

Računalnik se več ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
173349 (3105) BorutK-73
»

Nekaj crknilo, ne vem kaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516097 (5113) Gapi182

Več podobnih tem