» »

Glasen ventilator- procesor

Glasen ventilator- procesor

oo7 ::

Zdaj v zadnjem tednu sem imel prižgan računalnik in je parkrat zmanjkalo elektrike. Od včeraj naprej pa je ventilator, ki hladi procesor postal zelo glasen. Kaj se bo ventilator kaj umiril ali je konec z njim?

Imam pa eno leto star Mungen Scyhte.
Pri samo prižganem računalniku ima ventilator min 1500 rpm in max 1622 rpm.

Hvala

Blinder ::

te je natgegnil marketing ha.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

nastavi v biosu silent profil in bo tih :)
#brezpodpisa

oo7 ::

Sem šel v Bios in CPU fan speed mi kaže koliko je trenutnih RPM takrat je bilo 1584.
CPU Q fan control mi kaže desabled ali bi moral dati enabled?
Chasis dan speed N/A

Je to vse vredu? Ali moram kaj spremenit ali so še kje druge nastavitve? Nisem pa še nič spreminjal.

Hvala za pomoč:)

hojnikb ::

q fan dej na enabled, potem pa nastavi silent profil..
#brezpodpisa

oo7 ::

hojnikb je izjavil:

q fan dej na enabled, potem pa nastavi silent profil..


Ok hvala bom sedaj probal:)

oo7 ::

Evo sem naredil tako, ko si rekel. Ko sem šel ven z BIOSOv je zapiskalo in napisalo Fan error potem sem pritisnil enter in me je dalo vrglo v Windovse a je to kaj narobe?

No zdaj se je ventilator umiril in dela na 460 rpm prej je na skoraj 1600 rpm tako, da zaenkrat kaže dobro.

samo zanima me še če bom igral kako igro bo Ventilator klub, da je zdaj na silent mode pravilno hladil procesor?:)

Blinder ::

sam daj da ti beleži log temperature pa pol obremenjuj procesor, da vidiš koliko se greje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

oo7 ::

Blinder je izjavil:

sam daj da ti beleži log temperature pa pol obremenjuj procesor, da vidiš koliko se greje.


Za to imam samo program CPUID Hardware monitor, ki kaže minimalno trenutno in največjo tempraturo.

No zdaj dela potihoma in temprarature so vredu. Sem pa še enkrat prižgal računalnik in pred windowsim 3x zapiska in napiše CPU fan error pres F1 in , ko pritisnem F1 gre normalno v Windovse. Mogoče kdo ve zakaj ta error?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

hojnikb ::

morš prklopit fan od hladilnika v cpu_fan header na matični (je označen)
#brezpodpisa

oo7 ::

Danes pa imam samo 80-120 rpm včasih skoči na 800 to najbrž ni preveč dobro? :|
Pa tudi nekaj smrdi kot bi se žgalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

hojnikb ::

pri 80 rpmji venti ne delajo :)
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

hojnikb je izjavil:

morš prklopit fan od hladilnika v cpu_fan header na matični (je označen)

Si naredil to?

oo7 je izjavil:

Danes pa imam samo 80-120 rpm včasih skoči na 800 to najbrž ni preveč dobro? :|
Pa tudi nekaj smrdi kot bi se žgalo.

To je slab znak. Kakšne so temperature v Biosu?

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Prej, ko sem pisal je ventilator se še vrtil zdaj pa se nič več:8)
Boljš, da ne prižigam več?

Temparature sem gledal na enem programu so počasi rastle ampak je začelo se nekaj žgat.

54j0 ::

Odpri računalnik in opazuj ventilator. Če je res tako počasen, kot javlja, bi se to moralo videti s prostim očesom (saj veš, kako zgleda počasi se vrteče kolo). In če je res tako, ga zamenjaj. Računalnik načeloma ne sme smrdeti po zažgani plastiki.

oo7 ::

54j0 je izjavil:

Odpri računalnik in opazuj ventilator. Če je res tako počasen, kot javlja, bi se to moralo videti s prostim očesom (saj veš, kako zgleda počasi se vrteče kolo). In če je res tako, ga zamenjaj. Računalnik načeloma ne sme smrdeti po zažgani plastiki.



Računalnik se prižge normalno ventilator pa se ne zavrti več. Mislim, da je konec z njim.

oo7 ::

Sem za vsak slučaj nesel na servis če je samo ventilator. Ventilator je vredu matična plošča je fuč:P

Mitch ::

Katera matična? Gigabyte ali Asus?

oo7 ::

Asus, ki podpira samo staro čipovje.

hojnikb ::

pa prklopiš preko molexa in je problem rešen, če so onboard pini hin..
#brezpodpisa

Mitch ::

Samo potem mu ne bo več delala Asus Q-fan regulacija...

oo7 ::

Sem se odločil, da zamenjam matično in procesor bo še najbolj pametno:)

Mitch ::

Če je oboje v garanciji si se prav odločil...

BorutK-73 ::

Potem ti je nihanje elektrike ali kak sunek skurilo matično. Še dobro da imam ups,:) je tisto soboto klikal vsakih par minut.

Mitch ::

Saj ta boljši napajalniki imajo vgrajeno over-current, under-current, over-voltage in under-voltage zaščito. Nekatere boljše matične pa imajo tudi zaščito na USB in mrežnih vhodih...

Sveto ::

Zdravo imamo na novo sestavljen pc 2 mesca star pa sem opazil pri igranju iger,zelo glasno delovanje ventilatorja procesorja kaj morem kupit nov ventilator?
Windows 7 64
napajalnik 650 VS corsair
ram 8gb avexir core
grafična geforce 750 gtx ti 2gb
matična gigabyte GA-970-DS3P
AMD FX-6350 AM3

radmannsdorf ::

mal preveri temperature - http://www.almico.com/speedfan.php
očitno mu je prevroče, da se tolk vrti. naredi "cable management", poskrbi da bo dober pretok zraka skozi kišto.
meni je uspelo temp cpu-ja znižat za 20°C. zdej ko je vroče vreme je 20°C razlike, 10 dni nazaj ko ni blo vroče, je šla CPU temperatura do 28°C.
vse slike so merjene v idle, imam pa stock i5 1150 ventilator.

zaprto ohišje:

odprta ena stranica:

odprti obe stranici:

Zgodovina sprememb…

Sveto ::

na HWmonitor mi kaže max 39 stopnij, v igri tam 45-50

radmannsdorf ::

pol je pa nekaj narobe z ventilatorjem vrjetno, temperature niso kritične. maš garancijo? mal jih povprašaj. pa si ziher da ropota ta na cpu-ju? a ostale temperature so pa ok?

Sveto ::

Ja,sem mislu da je napajalnik pa sem vzel novega pa isto,imam ja v garanciji bom kar v trgovino poklical hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sveto ()

radmannsdorf ::

ja dej s prstom ustavi vsak ventilator za sekundo, pa boš potem takoj vedel kateri je. mogoče je pa na grafični? alpa rajši uporabi kakšno neprevodno palčko, da te ne bo streslo kaj:P

BorutK-73 ::

Če imaš stock CPU hladilnik je ventilator glasen.
Poglej v software od matične ali pa v BIOS-u, če se da nastavit na silent fan profil.

Sveto ::

Kaj za zamenjavo hladilnika katerega bi mi priporočali da ne bom kar nekaj za brezveze kupoval,ja ventilator procesorja je sigurno:)

ST-777 ::

Ko sem kupil procesor, sem izbral hladilnik, ki je imel hitrost vrtenja ventilatorja: 1.000-1.700 obr/min. Napaka! pri 1.000 obr/min je bil še vedno glasen, programsko nisem mogel znižati vrtljajev. Na žico za pogon ventilatorja sem dodal pasivni upor in tako znižal na 800 obr/min, sedaj je precej tišji.

Svetujem, da izbereš hladilnik z ventilatorjem, ki ima čim nižjo hitrost vrtenja. Morda tega: NOCTUA NH-U12S PWM http://www.mlacom.si/noctua-nh-u12s

(Je drag, vendar hladilniki z zelo tihim ventilatorjem niso poceni.)

BorutK-73 ::

Sveto je izjavil:

Kaj za zamenjavo hladilnika katerega bi mi priporočali da ne bom kar nekaj za brezveze kupoval,ja ventilator procesorja je sigurno:)

http://www.mlacom.si/scythe-mugen-4-scm...
Ampak prvo izmeri če bi ti šel sploh v ohišje.
rabiš 156,45 mm od procesorja (ne od matične ker je procesor višje) in do stranice.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

mislm da je dovolj, če pogleda specs od kište kolk je max cpu cooler height


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator glasen, vrti ves čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877132 (5843) lolipop2
»

3 pin to 4 pin CPU connector

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183300 (2125) Miha20
»

ventilator za ohišje na cpu hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212100 (1750) Dua'L
»

Uravnavanje CPU hladilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
121007 (864) FeniksX
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612383 (9091) CoreySteel

Več podobnih tem