» »

noctua NH-D14 preglasen?

noctua NH-D14 preglasen?

kajetan ::

Dober dan,

imam ploščo GIGABYTE GA-EX58-UD5 (revizija 2.0)

in cpu hladilnik noctua NH-D14.

ter antec 183p ohišje z pripadajočimi ventilatorji. Trenutno mi delata 2 - en vleče navzgor en pa ven.

Torej, jaz sem mislil da bo ta kombinacija dosti bolj tiha kot je...ventilator od noctue je res glasen in meni se zdi da se ventilatorji preveč vrtijo.

cpu je ponavadi na temperaturi 30 - 40 °C, system pa tudi nekje tu.
v EasyTune 6 mi kaže da cpu vent dela na 1200rpm - karrrrr je mislim da preveč?
system fan pan a 1100.

če v easy tune hočem znižat rpm od cpu fana (za druge ne gre) se nič ne zgodi. v biosu je vklopljen fan control. maš pa evč možnosti - voltage controler ali neki pwm? Kaj je to, mi lahko kdo razloži? in kje potem lahko nastavim ventilatorje da bi se vrteli z manj rpm? ker meni se zdi da moj bios te opcije nima.... tu je malo pregled biosa in katere nastavitve so na voljo:




zelo bi bil vesel če bi mi kdo lahko pomagal. ne mislim menjavat fanov ali nekaj.. bi pa mogoče bilo fajn tudi zgornji ventilator od antec ohišja čisto izklopiti - ampak to verjetno drugače ni možno kot če iztaknem napajanje?

upam da kdo najde rešitev.... torej v glavnem me zanima kako za vraga znižam RPM od teh dveh noctua stock fanov... ker mislim da se preveč vrtita.. glede na to da ne igram dosti iger bi mi to prav prišlo ker je računalnik resss preglasen... nočna mora.

mogoče, če bios updatam ampak na katerega?

http://www.gigabyte.com/products/produc...
lp
  • spremenilo: kajetan ()

gddr85 ::

v specifikacijah piše med 1200 - 1300rpm oz z adapterjem cca 900rpm, nikjer pa ne piše, da so venti pwm (možnost regulacije)

kajetan ::

aha, etga sploh nisem prebral... hm potem pa mogoče menjat ventilatorje?




deep cool so dobri?

gddr85 ::

poglej prvo kater ventilator je najglasnejši, dvomim, da je to noctua

kajetan ::

gddr85 je izjavil:

poglej prvo kater ventilator je najglasnejši, dvomim, da je to noctua

moji antec p183 stock venti (2) so kar tihi ..
kriva je noctua, čeprav je kao med tišjimi. hm kje bi se pa dalo naročite te low noise adapterje za noctuo? mogoče bi s tem delalo boljše-- ne najdem jih več ker nimam škatle:)

gddr85 ::

če je noctua glasna pri 1200, potem nekej ne štima imo, možno, da je vent defekten

Crossfire ::

Zaradi tega sem jaz vzel SE2011, ki ima že pwm ventilatorje...cooler je praktično neslišen.

kajetan ::

namestil sem low noise adapterje - spravil sem noctuo iz 1100 na 850 rpm ... razlika je zelo opazna.. i7 950 runna zdaj na 35°C na idle. :)

potem sem še ugasnil oba lufterja od antec p183 ohišja, ki sta mi malenkost preglasna. če ju odmontiram bom en lufter bom vseeno rabil - kam ga naj namestim in kerega priporočate?

kajetan ::

namestil sem low noise adapterje - spravil sem noctuo iz 1100 na 850 rpm ... razlika je zelo opazna.. i7 950 runna zdaj na 35°C na idle. :)

potem sem še ugasnil oba lufterja od antec p183 ohišja, ki sta mi malenkost preglasna. če ju odmontiram bom en lufter bom vseeno rabil - kam ga naj namestim in kerega priporočate?

kajetan ::

namestil sem low noise adapterje - spravil sem noctuo iz 1100 na 850 rpm ... razlika je zelo opazna.. i7 950 runna zdaj na 35°C na idle. :)

potem sem še ugasnil oba lufterja od antec p183 ohišja, ki sta mi malenkost preglasna. če ju odmontiram bom en lufter bom vseeno rabil - kam ga naj namestim in kerega priporočate?

gddr85 ::

ok, tolk da vem, da nikol ne vzamem noctua ventov :))

kajetan ::

saj zdaj, je res 3x boljše :) hvala fantje, pa sorry za multipost. BTW a je mogoče možno dobiti tak low noise adapter za antec p183 stock ventilatorje? to bi bila ql rešitev. da bi se recimo vrteli na pol hitrosti - potem bi bili neslišni.

veliko ljudi se pritožuje:

http://www.tomshardware.co.uk/forum/285...


ta zgornji fan je res v krizi,, me pa zanima če se dajo kake gobe dobiti za to ohišje, da bi še bolj izoliral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

kajetan ::

eno vprašanje še... da ne bom odpiral nove teme :)

zaradi nakupa večje grafične (240mm). bom moral odstraniti srednji HD bay, kjer imam 2 ssdja in en navaden sata disk.. Kam zdaj naj dam te diske? v spodnji bay? (tam je že en) tako da bi na koncu tam bla 2 ssd-ja in 2 sata diska v enem bayu. ali dam raje zgoraj? ali so kaki posebni adapterji za te diske - oz. nosilci? jaz nimam več nič šraufof zraven tega ohišja ker sem vse nekam zatepel :D

 zdaj je tko

zdaj je tko



 pozneje pa bi naj nekak tak bilo.. pa ta ga je dobro oblazinil vidim.. kje se to dobi? :D

pozneje pa bi naj nekak tak bilo.. pa ta ga je dobro oblazinil vidim.. kje se to dobi? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

ST-777 ::

kajetan je izjavil:

upam da kdo najde rešitev.... torej v glavnem me zanima kako za vraga znižam RPM ...
Ventilator na hladilniku mojega cpu je bil preveč glasen. Pri Conradu sem kupil upor (cca 1 €), ga nalotal na žico in tako spravil vrtljaje od cca 1200 na cca 800. Sedaj je ventilator skoraj neslišen.

Več o tem - Reducing Fan Speeds: http://www.blackfiveservices.co.uk/fans...

Master_Yoda ::

gddr85 je izjavil:

ok, tolk da vem, da nikol ne vzamem noctua ventov :))


Noctua ventilatorji so ze vredu, pac vzames PWM ali pa das na low noise adapter (AKA konektorja z nalotanim uporom), ce ti plata ne regulira ventov po voltazi.

Tudi sam imam NH-D14 z navadni non PWM venti in studiram ce bi zamenjal za PWM, ampak pri ceni 15 eur za ventilator se nikoli ne odlocim.

kajetan ::

Master_Yoda je izjavil:

gddr85 je izjavil:

ok, tolk da vem, da nikol ne vzamem noctua ventov :))


Noctua ventilatorji so ze vredu, pac vzames PWM ali pa das na low noise adapter (AKA konektorja z nalotanim uporom), ce ti plata ne regulira ventov po voltazi.

Tudi sam imam NH-D14 z navadni non PWM venti in studiram ce bi zamenjal za PWM, ampak pri ceni 15 eur za ventilator se nikoli ne odlocim.



ta low noise adapter je mega :) razlika je res opazna! zdaj rabim še samo nek case fan - ultra tih.. pa je :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava: Ventilator Noctua NF-S12A vs NF-A12x15

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5698 (567) dolenc
»

Kateri cooler procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222479 (2022) r3dkv1c4
»

Pasivno hlajenje i3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
383981 (3162) hojnikb
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
456846 (5541) gregor
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516168 (13837) IvoJan

Več podobnih tem