» »

Sony Xperia Z5 in Z5 Compact - realnost 'najboljše kamere na svetu' je obrnjena na glavo

Sony Xperia Z5 in Z5 Compact - realnost 'najboljše kamere na svetu' je obrnjena na glavo

SkyEye90 ::

Ima kdo novo Sony Xperio Z5 ali Z5 Compact? Je kdo opazil, da so slike na levi strani motne in spacane? To je še posebno opazno pri fotografiranju v 16:9 formatu.

Primerjava slike, slikane normalno in slike, pri kateri je kamera obrnjena za 180 stopinj. Pri prvi moten levi rob, pri drugi seveda desni:

 normal

normal

 upside-down

upside-down



Še povezava do uradnega foruma, kjer poteka debata o zgoraj omenjeni napaki na praktično vseh Z5-kah: http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z5...

markic222 ::

Jaz nisem ziher če sem opazil oziroma sem imel to težavo, mi pa kamera na Z5 definitivno ni najboljša, so samsungovi flagshipi, lg g4 in iphone meni še vedno bolj všečni. Najbolj me pri Z5 motijo nočne slike, kjer ustvarijo neke umetne barve, zaradi česar so slike bolj svetle, ampak čisto ne realne.

V tem albumu imam primerjavo med nexus 6 in Sony Xperio Z5. Kamera me ni navdušila, mogoče sem imel previsoka pričakovanja...
https://www.flickr.com/photos/93872145@...

someboody99 ::

Imam popolnoma isto težavo na svojem prejšnjem telefonu Xperia M2. Zato sem tudi zamenjal ta telefon za Samsunga.

no comment ::

CAMERAGATE!!!!

Huš že piše novico...

SkyEye90 ::

Če ima kdo, lahko slika par slik ob dnevni svetlobi v formatu 4:3 in 16:9? Pri širokem formatu naj bi bil blur na levem delu zelo opazen in moteč.

wini ::

Imam teden staro z5 pa nisem opazil da bi bil levi del kaj bolj meglen...
Pač na širokem kotu se poznajo mehkejši robovi kot center. Se tudi na mojem canon l objektivu :)
Jst sm s kvaliteto več kot zadovoljen. White balance je zelo natančen fokus hiter, pa zelo zadovoljivo hendla svetlobo ko slikaš proti soncu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung A3 2017

Oddelek: Mobilne tehnologije
273086 (1836) Okapi
»

Sony z5 - kateri čimbolj čist android?

Oddelek: Mobilne tehnologije
273421 (1968) AnotherMe
»

Novosti iz Sonyja: E3, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet, SmartWatch 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5421573 (20267) PrihajaNodi
»

Sony Ericsson Xperia Arc (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421238 (8421) cordoba
»

Kateri telefon z dobro kamero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5017178 (15575) denabiker

Več podobnih tem