» »

Pošiljanje WD HDD v garancijo v Nemčijo

Pošiljanje WD HDD v garancijo v Nemčijo

Vaseer ::

Se je kdo že ukvarjal s pošiljanjem WD HDD-ja v garancijo v Nemčijo? Imam težavo z “dostavo” HDD-ja WD-ju...
HDD sem kupil v Nemčiji in ga je na popravilo/menjavo treba poslati v centralno skladišče v Nemčiji.
Za pošiljanjem sem uporabil nalepko, ki sem jo dobil na WD support strani, ko sem izpolnil RMA zahtevek. Poslal sem prek Pošte Slovenije. Paket sem v nekaj dneh prejel nazaj, z razlogom, da naslovnika ni mogoče določiti. Izpolnil sem nov zahtevek za support na WD strani in že 9 dni čakam odgovor (v ponedeljek sem jim pisal, kakšno je stanje zahtevka in še nisem prejel odgovora).

Če je kdo že uspešno pošiljal v Nemčijo, prosim za naslov, kam je pošiljal. Trenutno nimam slike nalepke, da bi napisal točen naslov, kam sem poslal - dodam popoldan.

Vsak nasvet je dobrodošel.

AC_DC ::

http://support.wdc.com/Warranty/rmaAddr...
Western Digital collection Center
c/o CEVA Logistics - Altas Airport Logistics
Langer Kornweg 27-29
65451 Kelsterbach
Deutschland



http://www.macfix.de/entries/mix/364282
Tech & Media - JvdL, 26.10.2010

Western Digital Service Center
C/o CEVA Freight Management
Am Südpark 10
65451 Kelsterbach/Main
Germany

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

medus ::

nimam naslova, sem pa že pošiljal v nemčijo, s tistim njihovim listom in navodili kako zapakirat je vse šlo bp

sem pa uporabil opcijo ko oni naredijo rezervazijona tvoji kreditni in ti pošljejo takoj, ti maš pa pol 1 mesec časa da jim dostaviš diske

oni so poslali z neko ekspresno pošto in je prišlo v par dneh, jaz sem pa z najcenejšo možno in je prišlo v lih mal manj kot mescu dni

Vaseer ::

Dodajam slike:
 Slika1

Slika1


 Slika2

Slika2

MadMax ::

Sem tudi že pošiljal, pa je bil naslov vsakič drugačen. Ampak vedno hitro rešeno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darkolord ::

Tale pravi, da je naslov napačen (moralo bi biti 568A namesto 504).

Na Strani od WDC pa vrne čisto nek drug naslov.

Vaseer ::

Do sedaj sem našel 3+ naslove, kam naj bi se poslalo HDD (ta, ki sem ga dobil s kreiranjem RMA-ja, 2 različna na njihovi strani in seveda, kar se najde z brskanjem po spletu...). To samo povečuje zmedo.
Počasi začenjam dvomit, da bom dobil kakšen odgovor z njihove strani, saj so mi na prvo sporočilo (pred dobrim mesecem), ko sem jim poslal S.M.A.R.T. loge odgovorili v nekaj dneh. Sedaj jih čakam že od začetka meseca (sem jim opisal situacijo in priložil slike paketa in zgornjo RMA nalepko).

Prebral sem, da omogočajo nakup (DHL?) nalepke. Da samo nalepiš in oddaš na pošti (poštnino plačaš z nakupom). Se je že kdo poslužil omenjene opcije?

Tisi, ki ste že pošiljali HDD-je v Nemčijo, ste uporabili RMA nalepko z naslovom ali naslov, objavljen na njihovi strani za Slovenijo:
Western Digital collection Center
c/o CEVA Logistics - Altas Airport Logistics
Langer Kornweg 27-29
65451 Kelsterbach
Deutschland

Če izbereš opcijo s kreditno kartico, da ti pošljejo nov HDD preden prejmejo tvojega, je kakšna informacija kakšna je cena, če ti poslani HDD računajo? Če se mogoče splača, ker ni trgovca vmes in imajo ugodnejšo ceno, ker kupiš direktno od proizvajalca :D

Vaseer ::

Če je to vrednost, označena na spodnji sliki - 40$, potem je se splača izbrat advanced RMA in tudi če ne dobijo diska, sem še vedno na boljšem... Gre za WD Red 3TB, kupljen januarja 2014. Trenutne cene v Nemčiji so okoli 110-120€ + poštnina.
 Cena

Cena



Je kdo zasledil primer, da izbereš advanced RMA, diska na vrneš in ti poslani disk računajo, potem pa kasneje pošlješ prvotni diska na RMA. Prvotni disk menjajo (ker so ti drugega računali) ali obravnavajo kot zaključen prvotnega diska RMA? 40$ proti 120€+poštnina (10-15€) je razlika... Verjetno imajo kakšno varovalko, drugače bi se to na veliko izkoriščalo?

darkolord ::

To je vrednost tvojega pokvarjenega. Vrednost zamenjave je verjetno višja drugačna.

Mislim, da ne prihraniš prav dosti, poleg tega dobiš nazaj refurbished disk in ne novega.

N0t0ri0us ::

Da ne odpiram nove teme..

Kolega mi je dal prenosni disk, katerega je kupil leto in pol nazaj. Po pol leta mu je nehal delovat (se pravi leto nazaj). Ker računa iz mimovrste ni shranil, garancijski list pa ni bil izpolnjen ni mogel uveljavljati garancije. Včeraj sem ta HDD videl in mi je rekel za šalo, če ga rabim. Rekel sem mu, da je mogoče še v RMA garanciji in je res. RMA garancijo ima do 29.2.2016, kupil ga je pa 14.3.2014.

Disk sem že skoraj poslal nazaj, amapak sem se odločil, da bom vseeno pogledal kaj je z nejmu sploh narobe. Rekel je, da mu ga ni hotelo zaznati na računalniku in da je mrtev. Priklopim za foro na USB kabel in glej ga vraga. Posveti lučka, disk se vrti, računalnik ga zazna ampak ima neko težavo in račulanik ne more pridobiti dostopa do njega. quick format se noče izvesti, trenutno poteka počasen format. Sem 95%, da bo disk po formatu normalno deloval, če ne bo ga zapakiram in pošljem na RMA.

No ne pišem zaradi tega.. Pišem zaradi "podaljašnja garancije". Če HDD registiram pri WDju, moram vpisati datum nakupa. Če se zlažem datum nakupa in napišem, da ga je kupil pol leta ali leto kasneje, se mi podaljša garancija za pol leta / oz leto, če se ne motim? So zaradi tega lahko kakšni problemi?

LP

LaMarek ::

Imam slabo leto star 1T WD My passport disk.
Izgleda je pokleklnil .... kupil sem ga v Aziji preko Ebaya, zato ga bom raje poslal v Nemčiji na WD.
Zanima me, kako je s podatki, ki so na tem disku...so izgubljeni??? Jih lahko pričakujem na disku, katerega bom dobil iz WD?

TOP ::

Ne od padatkov se lahko posloviš,če ga pošlješ na reklamacjo.

LaMarek ::

Poslal disk na naslov, katerega sem dobil ob registraciji izdelka (RMA) na spletu.
Po 14 dnevih dobil disk nazaj, ker kao ni pravilen naslov prejemnika!!! WTF?!?!?


Poslal sem na:
Western Digital Collection Center
C/o Forster-Cargo-Consulting e.K
Cargo city Sud
60549 Frankfurt-airport
Germany


Na katere naslove ste vi pošiljali doiske, da je šlo brez težav?

lpM

darkolord ::

Western Digital collection Center
c/o CEVA Logistics - Altas Airport Logistics
Langer Kornweg 27-29
65451 Kelsterbach
Deutschland

Vaseer ::

Sem poslal na naslov, ki ga je napisal darklord in se je uredilo.
Glej: http://support.wdc.com/Warranty/rmaAddr...

Naslov
Western Digital Collection Center
C/o Forster-Cargo-Consulting e.K
Cargo city Sud
60549 Frankfurt-airport
Germany
NI pravilen oz. ga pošta ne najde...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD RMA - da ali ne? Izkušnje?

Oddelek: Strojna oprema
111927 (1141) N0t0ri0us
»

Western Digital disk RMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
303049 (2289) Skyman
»

Garancija

Oddelek: Kaj kupiti
131878 (1585) RejZoR
»

RMA za WD disk

Oddelek: Strojna oprema
164229 (3884) ender
»

Uveljavljanje garancije

Oddelek: Kaj kupiti
171812 (1415) lopov

Več podobnih tem