» »

Privacy, privacy, privacy

Privacy, privacy, privacy

harmony ::

Pozdrav. Tale tema mi ne da miru ze dolgo casa. Vsake toliko je moc prebrati razne skandale o vohunjenju za uporabniki.

Danes ravno mi se je firefox updejtal in prva stvar, katero sem prebral na firefoxu, ko sem ga ponovno zagnal je bila:
More protection.
The most privacy.
Only from Firefox.

Pocasi mi gredo vsi na zivce s temi obljubami o privatnosti ali pa sem mogoce jaz n00b in le obstaja nek "privaten" nacin. VPN? Kateri? TOR? O njemu ze vsi pisejo, da tudi on ni varen, pa se pocasen je, deep web me pa trenutno ne zanima.

Je res, da je lepo imeti vse zaznamke firefoxa / chroma nekje "varno" v oblaku in ko das OS na frisno so ze tu, ampak po drugi strani se mi zdi, da dajemo prevec stvari v ta "oblak". Od nasih druzinskih fotografij, zaznamkov, do nasih privatnih dnevnikov...

Torej kako naj se uporabnik maksimalno zasciti, a da je obenem priklopljen na internet in da ni samo ena zascita, to je odklop iz svetovnega spleta.

Kako vidite vi ta oglasevanja o privatnosti?

shadeX ::

Pred čim bi se sploh rad zaščitil? Pred vohunjenjem?

V kolikor uporabljaš storitve (tudi izdelke - Android, iOS, Windows OS) velikih korporacij se ne moreš. Sploh ko omenjaš razne oblake..

Kako vidite vi ta oglasevanja o privatnosti?


Facebook, Google+, Twitter, (Microsoft recently) itd.. vsi naj bi se delali da z osebnimi podatki delajo skrbno na koncu pa delajo kot svinja z mehom. Torej, kako vidim oglaševanja o privatnosti? Me ne gane..

Sedaj sicer ne vem kje bi rad bil anonimen, ampak recimo da želiš pedofilskega materiala. Jah, če boš uporabljal najbolj anonimen brskalnik na svetu in uporabljal Google search engine, ti to ne bo pomagalo..

Citiram Google:

If we become aware of content with child sexual abuse imagery, we will report it to the appropriate authorities


Eden izmed velikih search enginov zadnje čase ki naj "ne" sledi userju naj bi bil DuckDuck Go


Torej kako naj se uporabnik maksimalno zasciti, a da je obenem priklopljen na internet in da ni samo ena zascita, to je odklop iz svetovnega spleta.


Še vedno ne vem pred čim. Ampak če si regular user, nisi zanimiv za nobenega..

Thuban ::

harmony je izjavil:


Kako vidite vi ta oglasevanja o privatnosti?


povečevanje paranoje, kamor so ujeli tudi tebe. Kot uporabnik spleta si podjetjem zanimiv praktično samo za oglase. Zato ti sledijo, da potem prikazujejo pravilne oglase, ki so zaradi tega tudi občutno dražji in oglaševalska podjetja zaradi tega zaslužijo več. Obenem pa imajo spletne trgovine zaradi tega verjetno boljšo prodajo itd itd itd.

Skratka uporabljaj brskalnik, ki ti je ljubši (Firefox in Chrome sta oba odlična) in se ne sekiraj. Ker če se boš, potem greš lahko živet v neko votlino sredi gora in si daš aluminijasto kapo na glavo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Jupito ::

A si je tako težko prebrati, kaj je novega:

https://blog.mozilla.org/blog/2015/11/0...

http://www.pcworld.com/article/3000859/...

Zdaj v zasebnem načinu bolokira sledenje.

Naj bi oteževalo povezavo uporabnikovega privatnega brskanja z običajnim.

Ful paranoično. Kater to uporablja je ziher 9/11 truther.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

harmony ::

No ce koga ne briga njegova zasebnost na internetu je to njegov problem. Moja privatnost, moja skrb. To da nekdo zbira podatke o meni in na podlagi tega mi vsiljuje oglase mi tudi ni vseeno. Enostavno zakaj bi to dovolil? Zato, da nekdo na moj racun sluzi?

Thuban ::

upam da ne uporabljaš googlovega iskalnika, če si tako ozaveščen glede zasebnosti.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Jupito ::

Pa ne uporabljat istega nadimka na večih straneh. Na slo-tech-u te pogruntajo. Potem moraš narest novega. In ta mora potem biti čim bolj nevpadljiv. Ne smejo že iz njega sklepat, da si boš iskal probleme.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

SeMiNeSanja ::

Tele 'Privacy Paranoike' imam najraje.

No, še raje kot jaz, jih imajo razni VPN ponudniki, ki na njihov račun fino služijo, pri tem pa ne povedo, da v bistvu prikrivajo edino njihov IP naslov, vse ostalo pa gre še vedno naprej.

Saj ne vem, kakšne podatke mislijo, da se jim prestrezajo, ki jih potem grdi internetni hudobci zlorabljajo.

Na koncu se preko VPN povežejo na FB, kamor nalagajo svoje zadnje fotke, se hvalijo kje so na dopustu, kako malo/veliko garajo na šihtu,......

N4m31355 ::

je ice wheasel se ziv?

Jupito ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Tele 'Privacy Paranoike' imam najraje.

No, še raje kot jaz, jih imajo razni VPN ponudniki, ki na njihov račun fino služijo, pri tem pa ne povedo, da v bistvu prikrivajo edino njihov IP naslov, vse ostalo pa gre še vedno naprej.

Saj ne vem, kakšne podatke mislijo, da se jim prestrezajo, ki jih potem grdi internetni hudobci zlorabljajo.

Na koncu se preko VPN povežejo na FB, kamor nalagajo svoje zadnje fotke, se hvalijo kje so na dopustu, kako malo/veliko garajo na šihtu,......


Porkamadona, jaz imam ravno zato VPN. Kaj ti rabi blokirat cookije in fingerprinting skripte, fake user agent itd, laufat 3 virtualke itd... ko ne moreš biti hkrati terorist Akhmed, 12-letna Filipinka in skinhead Björn na enem slovenskem naslovu. Jizs!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

jype ::

Jupito> ko ne moreš biti hkrati terorist Akhmed, 12-letna Filipinka in skinhead Björn na enem slovenskem naslovu.

Zakaj ne? Študentsko naselje ma vse to za enim NATom.

SeMiNeSanja ::

Očitno paranoikom še vedno ni jasno, da NSA&Co ne zbirajo podatkov preko cookie-jev, ampak ti lepo nasadijo enega trojančka, ki se jim bo pridno javljal, tudi če se boš povezal preko treh VPN-ov in petih NAT-ov.

Najboljši so pa itak tisti, ki ne nalagajo popravkov, ker so sveto prepričani, da jim Microsoft v popravkih dostavlja nove in nove backdoor-e...

Jupito ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Očitno paranoikom še vedno ni jasno, da NSA&Co ne zbirajo podatkov preko cookie-jev, ampak ti lepo nasadijo enega trojančka, ki se jim bo pridno javljal, tudi če se boš povezal preko treh VPN-ov in petih NAT-ov.

Najboljši so pa itak tisti, ki ne nalagajo popravkov, ker so sveto prepričani, da jim Microsoft v popravkih dostavlja nove in nove backdoor-e...


Če ti je NSA ubila troll profile na FB, ti lahko pa samo čestitam. :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

SeMiNeSanja ::

Če imaš troll profile na FB, si takointako prekršil njihova pravila rabe in se nimaš kaj žaliti. Naj ti zbrišejo še tistega, ki ni troll, da bo mir.

Jupito ::

Trol, ki se žali in ima resnični profil, ne dela prav. Absolutno ne. Treba jim je otežiti identifikacijo in pridno ustvarjati in gojiti profile na zalogo. Samo tako lahko operacija traja in vedno znova daje veselja polne sklede!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša VPN storitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
367632 (2916) louser
»

Mozilla pripravila vtičnik za omejitev Facebooka

Oddelek: Novice / Zasebnost
4114088 (10202) xmetallic
»

Kako in kam "leakniti" veliko podatkov?

Oddelek: Informacijska varnost
378045 (5419) SimplyMiha
»

Nič več luknjanja kitajskega internetnega zidu z VPN-ji

Oddelek: Novice / Zasebnost
3013607 (11284) Sakin

Več podobnih tem