» »

Grelnik vode - čas do zavretja ??

Grelnik vode - čas do zavretja ??

«
1
2

sočan ::

Odločam se za nakup grelnika vode.

Cilj je seveda čim hitreje zagreti vodo za kakšen čaj v primerjavi z gretjem na plinu...

Nekako pod tehničnim opisom teh grelnikov nikjer ne zasledim koliko časa dejansko traja da recimo 1,5 litra vode ki jo natočimo recimo s 15 stopinjami zavreje ??

pa to so sigurno testirali .

Mi lahko kdo to pove iz prve roke ?

Še kakšna druga pomembna zadeva ? Gledam da je velik pokrov ,da se da notranjost očistiti.

Kaj takšnega :
https://www.mimovrste.com/grelniki-vode...

Tale mi je všeč,a ni zaloge :
https://www.mimovrste.com/grelniki-vode...

Hvala.

Aston_11 ::

1,5 kg x 4200 J/kg x 85 stopinj/2400W = x sek

to pa zato, ker praktično nimaš izgub

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

sočan ::

Aston_11 je izjavil:

1,5 kg x 4200 J/kg x 85 stopinj/2400W = x sek

to pa zato, ker praktično nimaš izgub




Zdaj če si jaz to prav razlagam je okrog štiri minute ??

Nekako mi manjka odvisnost od začetne temperature vode.

Ima kdo konkretne izkušnje in kako je z zavretjem v praksi ??

lp

SeMiNeSanja ::

V praksi je približno isti šmoren, kot če vodo greješ na indukcijskem kuhalniku.

Pri tem pa je indukcijski bolj vsestranski.

Mi imamo oboje, pa vodo za čaj grejemo na kuhalniku.

Aston_11 ::

sočan je izjavil:

Nekako mi manjka odvisnost od začetne temperature vode.
Od 15 do 100 je 85.

sočan je izjavil:

Ima kdo konkretne izkušnje in kako je z zavretjem v praksi ??
Sprašuješ neumnosti. Vsakdo jih ima, kdor je kadarkoli kaj zavrel v življenju.

Grelnik je dejansko tako hiter. Vem, ker sem ga imel in ga nimam več, ker smo šli na indukcijo, ki je enako ali bolj hitra od grelnika vode (odvisno od moči posamezne plošče - pove fizikalni izračun, in jasno izkušnje rekla kazala).

3man ::

Kupi takega s stekleno posodo. Cas zavretja je dovolj hiter v vsakem primeru pomoje.

sočan ::

Še vedno ni nihče napisal konkretne izkušnje s temi grelniki in konkretnih časov ....

Matematika je eno ,realnost/praksa pa drugo.
lp

In še tale :

https://www.mimovrste.com/grelniki-vode...

kakšna je pa potem tu matematika da piše 45 sekund do zavretja z 2200W ??

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sočan ()

Aston_11 ::

sočan je izjavil:

Še vedno ni nihče napisal konkretne izkušnje s temi grelniki in konkretnih časov ....

Matematika je eno ,realnost/praksa pa drugo.
lp

In še tale :

https://www.mimovrste.com/grelniki-vode...

kakšna je pa potem tu matematika da piše 45 sekund do zavretja z 2200W ??

lp
Matematika se izide, ker se stvari dogajajo hitro in so izgube posledično majhne. Sem ti napisal, da sem ga imel in torej imam tudi izkušnje. Torej? Razlika med teorijo in prakso se meri v sekundah, če ti je to pomembno, potem ti mora nekdo zmeriti, ti pa nato oceniš, ali ti je teh par sekund življenjskega pomena. Ker vodo boš moral zavret tako ali tako....

sočan je izjavil:


https://www.mimovrste.com/grelniki-vode...

kakšna je pa potem tu matematika da piše 45 sekund do zavretja z 2200W ??

lp
Ste imeli sploh fiziko v srednji šoli, da take sprašuješ? Iz zgornje enačbe si komot zračunaš, koliko vode ti bo s takim grelcem zavrelo v 45 sekundah. Upam, da vidiš, da niso pisali podatka o količini vode, ki zavre v tem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

sočan ::

Aston_11 je izjavil:

sočan je izjavil:

Še vedno ni nihče napisal konkretne izkušnje s temi grelniki in konkretnih časov ....

Matematika je eno ,realnost/praksa pa drugo.
lp

In še tale :

https://www.mimovrste.com/grelniki-vode...

kakšna je pa potem tu matematika da piše 45 sekund do zavretja z 2200W ??

lp
Matematika se izide, ker se stvari dogajajo hitro in so izgube posledično majhne. Sem ti napisal, da sem ga imel in torej imam tudi izkušnje. Torej? Razlika med teorijo in prakso se meri v sekundah, če ti je to pomembno, potem ti mora nekdo zmeriti, ti pa nato oceniš, ali ti je teh par sekund življenjskega pomena. Ker vodo boš moral zavret tako ali tako....

sočan je izjavil:


https://www.mimovrste.com/grelniki-vode...

kakšna je pa potem tu matematika da piše 45 sekund do zavretja z 2200W ??

lp
Ste imeli sploh fiziko v srednji šoli, da take sprašuješ? Iz zgornje enačbe si komot zračunaš, koliko vode ti bo s takim grelcem zavrelo v 45 sekundah. Upam, da vidiš, da niso pisali podatka o količini vode, ki zavre v tem času.


Oprosti , a mi boš pomagal ,ali me boš malo prcal kaj sem se učil v srednji šoli.??

Nekako takšnih stvari nisem rabil nikoli izračunavat , pa če je že srednja šola v igri je pa tudi že krepko čez 30 let za mano...

Mogoče je kakšna razlika v grelcih ?

Ker ne verjamem da so tistih 45 sekund zapisali kar tako . Če je grelnik dimenzioniran za 1.7 litra , je realno nekje računati z 1.5 litra.

Da so pa extra izpostavili 45 sekund , potem bi pa to veljalo samo za recimo dva deci vode ,to pa tudi skoraj ni za verjeti ??
lp

Aston_11 ::

sočan je izjavil:

Oprosti , a mi boš pomagal ,ali me boš malo prcal kaj sem se učil v srednji šoli.??
Ej, malo za res, malog za hec.

sočan je izjavil:

Mogoče je kakšna razlika v grelcih ?
Električni grelci imajo cca 100% izkoristek, torej če gre vanje 2200 J dela, ga toliko tudi oddajo, vso to delo pa prejme voda, torej se od oka v 2 sekundah segreje 1 liter vode za 1 stopinjo.

sočan je izjavil:

Ker ne verjamem da so tistih 45 sekund zapisali kar tako . Če je grelnik dimenzioniran za 1.7 litra , je realno nekje računati z 1.5 litra.
Če so dali samo 1 podatek od 3, potem ti ostane za špekulacijo ali masa vode ali temperatura vode na začetku segrevanja, lahko pa tudi oboje.

sočan je izjavil:

Da so pa extra izpostavili 45 sekund , potem bi pa to veljalo samo za recimo dva deci vode ,to pa tudi skoraj ni za verjeti ??lp
Glede na to, da drugega niso napisali, je podatek popolnoma neuporaben in je edini uporaben podatek moč grelca.

Mi smo prej imeli steklokeramiko, na kateri je trajalo, da si segrel vodo. nato je žena privlekla enega od teh grelcev, edini važen podatek jemoč grelca in smo vodo najprej segreli v grelcu, ker se dva deci vode segreje zelo hitro (jup, za koliko časa, je potreben izračun), izgube so v tako kratkem času nikakve, po tem pa smo nabavili indukcijo, kjer gre vsa moč praktično podobno instantno v vodo in je grelec postal neuporaben.
V glavnem, če je važen čas, je edini podatek moč, ki mora biti čimvečja.

Opkow ::

Teh 45 sekund je lahko misljeno za 2-3 deci vode, kolikor rabis obicajno za skodelico caja. ;)
IMO marketinsko nakladanje ...

ivanuscha ::

Meni je grelnik vode nepogrešljiv. Kakšnih velikih razlik med njimi ni, če se ti gre za sekunde, potem glej da ima čim večjo moč. V vsakem primeru pa bo voda za skodelivo čaja zavreta v manj kot minuti, za kakšen liter in pol pa je že treba počakati kakšnih 2-3 minute. Na tvojem mestu bi tudi gledal da ima posodo kovinsko ali stekleno, ker veliko imaš plastičnih, nikol ne veš kaj se sprošča iz plastike pri 100 stopinj Celzija...

Unknown_001 ::

Samo povej mešanico plina za gorilnik pa ti lehko preračunam bolj točne vrednosti iz entalpij. Ironično se glih nekaj v zvezi s tem učim.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

sočan ::

Unknown_001 je izjavil:

Samo povej mešanico plina za gorilnik pa ti lehko preračunam bolj točne vrednosti iz entalpij. Ironično se glih nekaj v zvezi s tem učim.



A to misliš " propan-butan " ?? To je plin iz jeklenke.

Highlag ::

Z gretjem vode je tako, da se zaradi naše trde vode prej ali slej na dnu nabere kamen, ki rahlo podaljšuje čas segrevanja.
Sam pogrejem vedno cca le okoli 0,5 litra vode (1-2 skodelici čaja), kot je minimum in za to moj rabi cca 2minuti. Zakaj bi nekdo rabil 1,5 litra vrele vode mi ni popolnoma jasno. Kaj ima celo sorodstvo na obisku, da je treba toliko vode gret... ;(( Tak da ja, pogrešam majhne grelce.
Never trust a computer you can't throw out a window

sočan ::

Highlag je izjavil:

Z gretjem vode je tako, da se zaradi naše trde vode prej ali slej na dnu nabere kamen, ki rahlo podaljšuje čas segrevanja.
Sam pogrejem vedno cca le okoli 0,5 litra vode (1-2 skodelici čaja), kot je minimum in za to moj rabi cca 2minuti. Zakaj bi nekdo rabil 1,5 litra vrele vode mi ni popolnoma jasno. Kaj ima celo sorodstvo na obisku, da je treba toliko vode gret... ;(( Tak da ja, pogrešam majhne grelce.


Čisto enostaven odgovor ,zakaj me zanima za ceelotno prostornino grelnika. Se pravi 1,5 ali 1,7 litra... Hitreje ko segreje to količino , še hitreje bo polovico te količine...

St235 ::

Pod črto te v bistvu zanima samo moč grelnika. Večja kot je hitreje bo segreta enaka količina vode.

SeMiNeSanja ::

Pod črto gledano, sva že dva povedala, da je grelnik romal v shrambo, ker ga je nadomestila indukcija.

Bistvo je v tem, da v grelniku greješ samo vodo in nič drugega.
Na indukciji pa greješ karkoli (seveda v ustreznem loncu).
Lahko pogreješ tudi 2 deci (jutranjo kavo) ali pa na hitro zavreš krompir in ga potem počasi naprej kuhaš na steklokeramiki...

Skratka na koncu ugotoviš, da je tisti fancy grelnik bil proč vržen denar.

EDINA prednost, ki jo ima grelnik je ta, da se sam izključi, ko voda zavre.

mihec87 ::

Če nimaš indukcije je ta grelnik super ker vodo segreje 1,2,3(seveda močnejši je prej jo segreje)..

3p ::

Da ne bo le teorije, še das experiment. :)

V grelnik z deklaracijo 2000-2400W, star, z že nekaj vodnega kamna, sem natočil 2 skodelici (cca 4-5 dcl) vode. Minuta in 20 sekund do vretja.

Pomembna je seveda moč, in najbrž še izvedba posode (kaka izolirana kao "termos") bi znala biti malce hitrejša, pa še za naslednji čaj bi te voda počakala. Pri tem je ugodno še dejstvo, da večine čajev naj ne bi pripravljal z vodo pri 100 stopinjah, pa če imaš še toplo vodo na pipi, imaš vodo za 1 čaj v dobre pol minute.

M.B. ::

@Highlag: Pri nas imamo grelnik že dolgo. Tu pa tam se uporablja za čaj. Drugače pa za kuhanje. Ker imamo plin + elektriko je čas gretja vode na grelniku bistveno hitrejši od plina, da se električna plošča segreje pa tudi še traja. In se zato voda za krompir, juho, testenine idr. pogreje na grelniku in se doda posodi na plinu. Je vse skupaj precej hitreje. Če imaš indukcijo tega seveda ne potrebuješ. Še bolj prav pa pride pri kampiranju, ker je plin v prikolici še enkrat manj močan kot doma.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

sočan ::

M.B. je izjavil:

@Highlag: Pri nas imamo grelnik že dolgo. Tu pa tam se uporablja za čaj. Drugače pa za kuhanje. Ker imamo plin + elektriko je čas gretja vode na grelniku bistveno hitrejši od plina, da se električna plošča segreje pa tudi še traja. In se zato voda za krompir, juho, testenine idr. pogreje na grelniku in se doda posodi na plinu. Je vse skupaj precej hitreje. Če imaš indukcijo tega seveda ne potrebuješ. Še bolj prav pa pride pri kampiranju, ker je plin v prikolici še enkrat manj močan kot doma.



No tu se zelo najdem...Vse tole mi je interes.

A to z indukcijo je mišljeno kot komplet štedilnik , ali pač obstaja kot kakšna prenosna varianta ??

Samo ,pa verjetno spet treba zelo paziti da je prava posoda.

Šee ostajam zaenkrat z namenom nabave električnega grelnika.

Če prav razumem grelci v teh grelnikih so v bistvu vsi enaki.? Tu se ne da ničesar pridobiti ?

lp

SeMiNeSanja je izjavil:

Pod črto gledano, sva že dva povedala, da je grelnik romal v shrambo, ker ga je nadomestila indukcija.

Bistvo je v tem, da v grelniku greješ samo vodo in nič drugega.
Na indukciji pa greješ karkoli (seveda v ustreznem loncu).
Lahko pogreješ tudi 2 deci (jutranjo kavo) ali pa na hitro zavreš krompir in ga potem počasi naprej kuhaš na steklokeramiki...

Skratka na koncu ugotoviš, da je tisti fancy grelnik bil proč vržen denar.

EDINA prednost, ki jo ima grelnik je ta, da se sam izključi, ko voda zavre.



Ta prednost samoizklopa pa tudi ni zanemarljiva...

3p je izjavil:

Da ne bo le teorije, še das experiment. :)

V grelnik z deklaracijo 2000-2400W, star, z že nekaj vodnega kamna, sem natočil 2 skodelici (cca 4-5 dcl) vode. Minuta in 20 sekund do vretja.

Pomembna je seveda moč, in najbrž še izvedba posode (kaka izolirana kao "termos") bi znala biti malce hitrejša, pa še za naslednji čaj bi te voda počakala. Pri tem je ugodno še dejstvo, da večine čajev naj ne bi pripravljal z vodo pri 100 stopinjah, pa če imaš še toplo vodo na pipi, imaš vodo za 1 čaj v dobre pol minute.



To me je zelo zanimalo...praksa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sočan ()

sočan ::

Nekako kolebam med tema dvema modeloma :

https://www.mimovrste.com/grelniki-vode...

in

https://www.mimovrste.com/grelniki-vode...


Kakšno mnenje ?

Mogoče kakšen drug preizkušen namig ?


In še eno verjetno malo butasto vprašanje ,a vseeno... Verjetno s kakšnim poskušanjem segrevanja mleka ni za poiskušati ??

Hvala.
lp

M.B. ::

Ena možnost so tudi prenosne indukcijske plošče. Koliko se splačajo nevem cena je pa 100€ . Za samo segrevanje vode po moje preveč.

Mi mamo nekega Simplex z Hoferja al špara. Par let zdrži, potem če je še v garanciji menjajo kr celega, če pa ni pa novega kupimo. Če bi pa še enkrat zbiral pa po moje kaj kar ni plastično, vsaj okoli grelnega elementa.

Za mleko bo po moje problem, da se bo na tleh prijelo, potem pa težko ven spraviš. Vodni kamen še gre. Malo kisa not naliješ pa pustiš.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

VaeVictis ::

V grelnikih vode, naj bi grel samo vodo.

BTW, če ima kdo vodni kamen v grelniku vode, najlažje se ga počisti, da natočiš malo alkoholnega kisa in pustiš par minut da deluje, alkoholni kis raztopi kamen, potem na koncu pa samo spereš z vodo, da ni več vonja po kisu ...

ps: Vseeno kateri alkoholni kis, lahko tudi najcenejši brezbarvni iz Spar-a.

GupeM ::

@3p: tvoj experiment je površen. Nisi podal začetne temperature vode.

Glede na to, da gre praktično vsa energija direktno v segrevanje vode, in da zadeva traja tako malo časa, je razlika med izoliranim in ne izoliranim tako majhna, da ni omembe vredno.

Dobiš tudi prenosne indukcijske plošče. Običajno so na oddelku za kampiranje. Pri nas imamo eno 1800W, cene se pa na žalost ne spomnim. Mislim da je bila pod 50eur, dela pa že 3 leta redno vsak dan. Edini problem ki sem ga opazil je, da je ventilator postal dokaj glasen. Verjetno bi bilo treba malo očistiti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

tardusm ::

Spominjam se kuhanja čaja in kave v vojski (davno...)
Potrebujemo:
2 kosa drota, 2 žlici in piskrček , vodo in žlici v piskrček, drota v dozo 220 V
-puf - in je bil krop.

Bez mnogo teorije, drugovi.

(POZOR, DA NE BI KDO TEGA ZARES POČEL- SMRTNO NEVARNO !!!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tardusm ()

sočan ::

tardusm je izjavil:

Spominjam se kuhanja čaja in kave v vojski (davno...)
Potrebujemo:
2 kosa drota, 2 žlici in piskrček , vodo in žlici v piskrček, drota v dozo 220 V
-puf - in je bil krop.

Bez mnogo teorije, drugovi.

(POZOR, DA NE BI KDO TEGA ZARES POČEL- SMRTNO NEVARNO !!!)



Nevmesno ,a vseeno... A ni to že čisti kratek stik in papa varovalka ??

GupeM ::

Še primer prenosne indukcijske plošče. Nekaj podobnega imamo doma.

https://www.mimovrste.com/kuhalniki/hyu...

Kar se tiče posode, imaš pa verjetno doma že kakšno tako posodo, vendar ne veš da dela.

 Ta znak pomeni da posoda dela tudi na indukciji. Dela tudi veliko posod brez tega znaka, predvsem starejših.

Ta znak pomeni da posoda dela tudi na indukciji. Dela tudi veliko posod brez tega znaka, predvsem starejših.

sočan ::

Vsaj kaj se priročnosti,porabe prostora in enostavnosti pa grelnik proti indukciji zmaga...

JanK ::

VaeVictis je izjavil:

V grelnikih vode, naj bi grel samo vodo.

BTW, če ima kdo vodni kamen v grelniku vode, najlažje se ga počisti, da natočiš malo alkoholnega kisa in pustiš par minut da deluje, alkoholni kis raztopi kamen, potem na koncu pa samo spereš z vodo, da ni več vonja po kisu ...

ps: Vseeno kateri alkoholni kis, lahko tudi najcenejši brezbarvni iz Spar-a.


Pravzaprav katerakoli kislina, tudi navaden kis, citronska kislina,... Le-ta se dobi v vreckah za "razkamenjevanje" aparatov za filter kavo. Vzames pa itak najcenejso varianto.

In se moja meritev: 2kW grelec, okoli 0.6l hladne vode iz pipe, po obcutku okoli 10 stopinj celzija. Teoreticen cas do zavretja: 1 minuto 53 sekund, prakticen cas 2 minuti 4 sekunde, pri cemer je voda dejansko ze vrela nekaj sekund preden se je stikalo izklopilo.

Pri primerjavi indukcije s potopnim grelnikom pa ne gre pozabiti na maso kovine lonca. Toplotna kapaciteta jekla in bakra je okoli 0.4 kJ/(kg K), okoli 1/10 toplotne kapacitete vode. Ce v loncu z maso 1kg (pretezno v dnu) grejes 1l vode, porabis 10% vec energije kot s potopnim grelcem.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

SeMiNeSanja ::

Meni se za kuhanje kave na indukciji odlično obnesejo klasični EMO emajlirani lončki.

Skratka, ne rabiš kupovati dragih piskrov, če hočeš zgolj vodo zavreti.

Problematični so edino najmanjši lončki, ker nimajo dovolj mase. Takrat zraven na indikcijo postavim še kakšen večji piskrček, pa potem zadeva deluje.

Imam pa dva taka 'prenosna' indukcijska kuhalnika, enega doma, drugega v pisarni za kavo kuhat (oba sta bila v rangu do 40€ nekje). Kot rečeno, grelnik za vodo (kupljen kasneje) ni uspel izriniti indukcije. Kot vidim, pa nisem edini, ki si lasti oboje, pa na koncu uporablja samo indukcijo.

Je že res, da tisti grelnik lepo izgleda...ampak kavo boš pa teško z njim skuhal...

St235 ::

sočan je izjavil:



Če prav razumem grelci v teh grelnikih so v bistvu vsi enaki.? Tu se ne da ničesar pridobiti ?

Ničesar kar bi se poznalo v praksi. Grelnik ima za vse praktične primere 100% izkoristek in vso električno energijo, ki jo dobi pretvori v toploto. In to počne še ne vem kak fency model, kot tudi bolj češke variante, ki so malo več kot kos pleha na kablu.

Highlag ::

tardusm je izjavil:

Spominjam se kuhanja čaja in kave v vojski (davno...)
Potrebujemo:
2 kosa drota, 2 žlici in piskrček , vodo in žlici v piskrček, drota v dozo 220 V
-puf - in je bil krop.

Bez mnogo teorije, drugovi.

(POZOR, DA NE BI KDO TEGA ZARES POČEL- SMRTNO NEVARNO !!!)



Takšne "grelce" vode so včasih celo prodajali. Dobrih 30 let nazaj. Ne vem kakšne znamke, bil je pa oranžno rdeče barve in belo priključno vrvico je imel. Enkrat je še mene usekal, ko sem nekaj z žličko bezal po vodi... :))

Sam imam tudi indukcijo pa mi ne pride na misel, da bi šel 1/2l vode za čaj v rosfrej posodo gret....
Drugače pa proti kamnu deluje tudi citronka, seveda brez zoprnega kislega vonja, ki ga oddaja kis. Tako da sam čistim kar s citronko.
Never trust a computer you can't throw out a window

Okapi ::

Saj če je v redu narejen, niti ni tako nevaren. V jugo-vojski smo pa improvizirali, namesto grelne spirale si vzel žiletko.



Točno taki so bili;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

sočan ::

Okapi je izjavil:

Saj če je v redu narejen, niti ni tako nevaren. V jugo-vojski smo pa improvizirali, namesto grelne spirale si vzel žiletko.



Točno taki so bili;)



Ste imeli pa enga slabga kafedžijo ,da ni popoldne mal odprl kancelarijo..8-)

lp

MadMax ::

Z žiletkami smo še v študentu kuhali kavo in čajčke, ko ni bilo več jugovojske pri nas 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Phantomeye ::

Unknown_001 je izjavil:

Samo povej mešanico plina za gorilnik pa ti lehko preračunam bolj točne vrednosti iz entalpij. Ironično se glih nekaj v zvezi s tem učim.


to ni ironija, ampak naključje. You're welcomed.

Unknown_001 ::

Ah ja, saj res, on išče alternative. Ja ka mikrovalaovka ni ok za vodo segret?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

Unknown_001 je izjavil:

Ah ja, saj res, on išče alternative. Ja ka mikrovalaovka ni ok za vodo segret?
Podoben efekt, verjetno večje izgube, moč pa manjša ponavadi.

KraitPay ::

Kot so že povedali ostali, cca. 1.7l vode z 2200W grelcem ogreješ iz 22° na 100° okoli 4 min. časa. Enačba zgoraj 100% drži, v praksi je odstopanje res par sekund, ki nastane zaradi tega, ker se grelec, ko ga vklopiš ne "ogreje" takoj na 100% - 2200W.

Tako da prva odstopanja so zaradi grelca, kot drugo pa lahko iz praktičnih izkušen povem, da prodajalci ravno z takšnimi forami nategujejo ljudi :" Zagreje vodo v 30s itd...". Ne povedo pa koliko vode, niti ne temp. iz katere so testirali. V laboratorijih namreč umetno povečamo temp. vode iz 21 ali 22, na 24 ali še več.
Tukaj pa je potem še drugo odstopanje. Proizvajalci bi namreč morali čas gretja testirati v različnih grelnikih in ne že prej ogretih. Standart pa seveda to dovoli, tako da je tistih 30s super, le vedeti moraš da je daleč od tega.

Svoje doda še apnenec oz. trda voda.

Ne glede na to kakšen grelnik boš kupil, boš z več moči prej ogrev, vendar 1l vode ne boš ogrel pod 30s, žal, vizika pri 2.2kW to ne dovoli. Še z enkrat močnejšim grelcem bi prišel malo nad minuto z časom gretja.

sočan ::

KraitPay je izjavil:

Kot so že povedali ostali, cca. 1.7l vode z 2200W grelcem ogreješ iz 22° na 100° okoli 4 min. časa. Enačba zgoraj 100% drži, v praksi je odstopanje res par sekund, ki nastane zaradi tega, ker se grelec, ko ga vklopiš ne "ogreje" takoj na 100% - 2200W.

Tako da prva odstopanja so zaradi grelca, kot drugo pa lahko iz praktičnih izkušen povem, da prodajalci ravno z takšnimi forami nategujejo ljudi :" Zagreje vodo v 30s itd...". Ne povedo pa koliko vode, niti ne temp. iz katere so testirali. V laboratorijih namreč umetno povečamo temp. vode iz 21 ali 22, na 24 ali še več.
Tukaj pa je potem še drugo odstopanje. Proizvajalci bi namreč morali čas gretja testirati v različnih grelnikih in ne že prej ogretih. Standart pa seveda to dovoli, tako da je tistih 30s super, le vedeti moraš da je daleč od tega.

Svoje doda še apnenec oz. trda voda.

Ne glede na to kakšen grelnik boš kupil, boš z več moči prej ogrev, vendar 1l vode ne boš ogrel pod 30s, žal, vizika pri 2.2kW to ne dovoli. Še z enkrat močnejšim grelcem bi prišel malo nad minuto z časom gretja.



Ja še enkrat hvala vsem za mnenja in pomoč...

Vsekakor bo pa bistveno hitreje kot pa na plinskem štedilniku.

Sem pa za en grelnik povprašal tudi prodajalca/uvoznika kako je s tistimi 45 sekundami ?

Vprašanje sem zastavil: kakšna količina vode je testirana v podatku 45 sekund do zavretja ?

In odgovor :

Spoštovani,

podatek je za 200 ml vode.

Za drugačno količino vode podatek ne obstaja.

Upam, da sem odgovoril na vaše vprašanje.

Lp


Tako da so nekateri uporabniki kar dobro predvidevali.

Ker bi res rad čas do vretja zminimaliziral na najmanjši možen čas bom v ožji izbor postavil vse grelnike ki imajo 2400W ,kar se mi zdi je trenutno tudi maximum.

hvala.
lp

Magic1 ::

Ja, nihče ne more bit bolj pameten, kot je fizika!
Magic

Gaius ::

Moj z 2400W segreje 1l vode do 100 stopinj v 3 min in 20sec. Zacetne temperature vode ne poznam natancno, pac mrzla voda iz spinije.

SeMiNeSanja ::

Jezus kristus, kako znajo eni zakomplicirat nakup enega navadnega grelnika vode.

Včasih si zadevo kupil, če ni bilo, kar si pričakoval, si jo poslal nazaj. Konec umetnosti.

Kaj bomo jutri imeli tukaj znanstveno raziskavo o tem, koliko lističev katerega WC papirja se porabi za rit obrisat? Prosim, dajte se malo zresniti!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Jaz sem preizkusil kakšnih 15 različnih vrst toaletnega papirja, da sem našel najboljšega. Zanimivo - to je najcenejši Mercatorjev 2-slojni. Na eni strani ima malo "profila", da pobere, kar mora pobrati, ne samo da razmaže naokoli, sicer pa je dovolj mehak in dovolj čvrst, da se ne trga (razen tam, kjer se mora).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nekikr ::

Ker bi res rad čas do vretja zminimaliziral na najmanjši možen čas bom v ožji izbor postavil vse grelnike ki imajo 2400W ,kar se mi zdi je trenutno tudi maximum.

Čisto iz firbca.....koliko tisoč litrov vode dnevno moraš pa zavreti? In zakaj gledaš te napravice za domačo rabo namesto pravih, industrijskih?

sočan ::

nekikr je izjavil:

Ker bi res rad čas do vretja zminimaliziral na najmanjši možen čas bom v ožji izbor postavil vse grelnike ki imajo 2400W ,kar se mi zdi je trenutno tudi maximum.

Čisto iz firbca.....koliko tisoč litrov vode dnevno moraš pa zavreti? In zakaj gledaš te napravice za domačo rabo namesto pravih, industrijskih?


Ali je v tej ljubi Sloveniji sploh še možna normalna komunikacija ? Brez da bi te po nekaj stavkih začel nekdo prcati ?

Hvalabogu da večina članov z veseljem debatira ....Kdor pač želi . Saj to ni nič prisiljeno..

Kompliciram ? Kakor se vzame. Nepomembno je ali gre za liter ali deset litrov vode. Meni najpomembneje je ,da bo realno vsaj občutno hitreje kot na plinskem štedilniku. Ker drugače bo to zopet neka naprav ki bo zelo hitro romala v smeti kot nespameten in nepreverjen nakup..

In kaj je sedj narobe če malo debatiramo. ? Ali moram koga vprašati koliko postov je lahko v določeni temi ?

En kup dobrih ,uporaabnih mnenj..Hvala.

SeMiNeSanja je izjavil:

Jezus kristus, kako znajo eni zakomplicirat nakup enega navadnega grelnika vode.

Včasih si zadevo kupil, če ni bilo, kar si pričakoval, si jo poslal nazaj. Konec umetnosti.

Kaj bomo jutri imeli tukaj znanstveno raziskavo o tem, koliko lističev katerega WC papirja se porabi za rit obrisat? Prosim, dajte se malo zresniti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sočan ()

garamond ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Jezus kristus, kako znajo eni zakomplicirat nakup enega navadnega grelnika vode.
Zakomplicirati? Tukaj se pogovarjamo o čistih osnovah.

Lahko bi upoštevali vsaj še:

  • Spremembe v tlaku tako zraka okoliškega zraka kot posode. Pri manjšem tlaku bo voda hitreje zavrela.
  • Povprečni tlak okolja čez celo leto, da lahko to permanentno upoštevamo pri izračunih in amortiziramo uporabo; ter se po potrebi - če tako kažejo izračuni - preselimo v višje ležeče kraje, kjer voda hitreje zavre.
  • Temperaturo vode - vendar zato, da vemo, koliko molekul vode manj moramo potem natočiti v 1L posodo (da dobimo 1kg vode), kajti voda se skoraj neznatno širi z višjo temperaturo. V izračunih v tej temi to ni bilo upoštevano.
  • Lahko bi upoštevali drobne spremembe v gravitacijskem polju zemlje za maksimalno natančnost meritve 1kg vode, vendar to je bolj za advanced users.
  • Odbil bi še kakšno stotinko sekunde (govorim na pamet) zaradi gretja pomožnih električnih žic v grelniku, pri nekakovostnih grelnikih gre gotovo v izgubo v okolje namesto v gretje vode.
  • Nakup štoparice s stotinkami za praktično preverbo naših izračunov (iskanje po Slo-Tech za štoparico)
  • Če slučajno sladkamo vodo pred vrenjem, je spet potrebno upoštevati kakšen 1% daljši čas gretja.

Toliko za zdaj :-)
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Aston_11 ::

Po prvo kuglco moraš paziti, da ne bo vrela pri prenizki temperaturi, kjer se ne bo skuhalo nič.
Pod tretjo moraš paziti, ker se menda voda od 0 do 4 navidezno krči, če to ni mit.
Pod četro - kako preveriš, če je kg res kg?


Plinskega štedilnika se ne da prirediti, da bi dal več moči od sebe, s širšo špruco?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri bojler?

Oddelek: Loža
208090 (3396) Djole
»

Menjava Grelnika voda (Bojlerja)

Oddelek: Loža
91688 (1470) traxxas
»

Kuhanje z steklokeramično ploščo

Oddelek: Loža
243499 (2786) tiltech
»

nakup bojlerja

Oddelek: Loža
4920284 (17045) Spock83
»

indukcijsko kuhališče (poraba elektrike)

Oddelek: Loža
3914382 (12630) radmannsdorf

Več podobnih tem