» »

Pomoč pri Excelu...

Pomoč pri Excelu...

urli ::

Imam tabelo s tremi stolpci. V B in C imam besedilo, v stolpcu E številko. Vnosov navzdol je veliko. Rad oblikoval stolpca A in B na podlagi vrednosti v stolpcu C.

Zapisal sem...



Torej iz slike je razvidno, da če velja formula E4 < 1, da mi oblikuje celice od B4 do C4, do tu je vse prav ampak težava je, ker imam vnosov zelo veliko in res ne morem sedaj za vsako posamezno celico zapisovati novo pogojno oblikovanje. Torej ima...

Če E4 < 1 obarvaj B4 in C4

sedaj pa bi želel še...
Če E5 < 1 obarvaj B5 in C5
Če E6 < 1 obarvaj B6 in C6
in tako navzdol po celi označeni tabeli...

Kako bi to naredil? Hvala za pomoč!

urli ::

Poskusil sem tudi takole ampak ne deluje...

prtenjam ::

Pozdravljen,

Označi celice od A1 do Bxxx, s tem da obvezno začni v A1, potem pa kot pogoj vpiši =$E1 < 1. Excel bo namreč ustrezno prilagodil formule v vsaki vrstici, zato je pomembno da začneš v vrstici 1. Če bi namreč začel v vrstici 3, potem bi morala biti formula =$E3 < 1.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

urli ::

100x ti hvala ;) Je logična tvoja rešitev, ker jasno ne bi smel fiksirati vrstice E-ja ampak sem poskusil že toliko kombinacij in sem bil prepričan, da sem tudi to, pa jo očitno nisem v pravi kombinaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Ziga Dolhar ::

Pri tem oknu za pogojno oblikovanje je res pomembno, da ko zadeva ne dela, preveriš, da je formula res vpisana tako, kot se ti zdi, da si jo vpisal. Meni se je precejkrat zgodilo, da je Excel brez moje vednosti ob shranjevanju "mau spremenu" formulo. (Oziroma se to precej hitro zgodi ponevedoma, ob pritisku smernih tipk, ko je fokus še v polju s formulo ... tist je PITA.)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587365 (2942) -JM-
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628675 (3004) omni-vor
»

Excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
172350 (1639) Spider9
»

Excel - vrednost celice glede na drugo celico

Oddelek: Pomoč in nasveti
181733 (1527) smetko
»

Excel - decimalna vejica

Oddelek: Programska oprema
213821 (3585) tempoFlow

Več podobnih tem