» »

Programi za ENKRIPTIRANJE namesto Bitlockerja

Programi za ENKRIPTIRANJE namesto Bitlockerja

WinXP ::

Veliko je na internetu različnih programov za Hide File & Folder in za enkriptiranje
le-teh.Odkar imam težave z Bitlockerjem (ki jih mimogrede Windows 7 ni povzročal,sedanja generacija Win 8.1 in Win 10 pa jih povzroča) ne najdem "prave" zaščite za sebe in sem trenutno brez nje.

Ponavadi so programi ali za Hide File & Folder ali pa samo za Encrypt,TEŽJE je pa dobiti OBOJE SKUPAJ..No sicer sem dobil enega,pa da mu povem še ime,to je Folder Lock,ki je sicer dober,ker ima oboje (in Hide in Encrypt!) vendar pa,ko ga odprem se mi naredi "Bluescreen" in PC se restarta,program sicer zaklene datoteke,ampak po vsaki uporabi če hočeš odkleniti datoteke ali jih zakleniti se PC obvezno resetira z "Bluescreenom".

Še kakšen priporočen program (ne Truecrypt) ki podpira OBOJE
(HIDE File & Folder + ENCRYPT opcijo)?

Yacked2 ::

Zakaj ne TrueCrypt ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

medus ::

veracrypt

Yacked2 ::

medus je izjavil:

veracrypt


Poglej si, kje je registrirana firma, pa boš takoj vedel koliko je ura.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

[D]emon ::

Yacked2 je izjavil:

medus je izjavil:

veracrypt


Poglej si, kje je registrirana firma, pa boš takoj vedel koliko je ura.


Bolje Francozi kot pa Izraelci. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Yacked2 ::

[D]emon je izjavil:

Yacked2 je izjavil:

medus je izjavil:

veracrypt


Poglej si, kje je registrirana firma, pa boš takoj vedel koliko je ura.


Bolje Francozi kot pa Izraelci. ;)


Raziskovalci so potrdili da se TrueCrypt 7.1a ujema z source code, ki so jo nato tudi pregledani in niso našli nobenega backdoora, samo kaj malomarnih napak.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

medus ::

Yacked2 je izjavil:

medus je izjavil:

veracrypt


Poglej si, kje je registrirana firma, pa boš takoj vedel koliko je ura.

source je na voljo in si ga je mnogo ljudi ogledalo in ni našlo nobenih očitnih backdorov

samo če se gremo tko, si pregledal source vseh programov na računalniku (vključno z raznimi biosi, firmwari, ..)? si jih sam prevedel s preverjenim kompilerjem? veš za vse čipe čemu služijo? si jih pregledal z elektronskim mikroskopom da ni not še kak dodatek? itd...

maš tudi ssdje z aes enkripcijo, samo spet moraš zaupat proizvajalcu da je zadeva ok implementirana in ni nobenih lukenj (bodisi nalašč ali pa iz malomarnosti)... pa glej da ti kdo ni podtaknil hw keylogerja (zadeve so danes tako male da je sigurno ne opaziš, če ne veš kaj iščeš) oziroma da ne posluša em signalom, ki puščajo iz tvoje tipkovnice/zaslona/računalnika

za linux maš tud kup raznih enkripcij, samo spet nekomu boš mogu v končni fazi zaupat

pred kom bi rad obvaroval podatke? slo policijo? ženo/punco/straši? naključnim lopovom, ki ti bo sunil računalnik (ta bo itak formatiral disk in prodal naprej)? ali si mednarodni terorist, ki pripravlja napad z jederskim orožjem na kako veliko mesto?

za vse razen zadnje bo večina čisto ok dokler nimaš gesla jazsemgeslo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medus ()

WinXP ::

Nee,nisem terorist,od kje ti ta ideja,podatke bi rad pač imel zavarovane... ne pred policijo,bolj pred hackerskimi vpadi oz.vpogledi v računalnik ko je le-ta povezan na internet,
delno pa tudi zaradi tega ker nočem da mi bratranec,ko včasih pride delat na moj računalnik,ravno "vse" vidi... Drugače pa zdaj ko sem na novo naložil Windows,je omenjeni program nehal delati Bluescreen,hvala Bogu in zdaj lahko zaklenem,kar je pa še bolje lahko z njim tudi enkriptiram podatke... Res sem vesel da mi zdaj to dela,no BitLocker pa še vedno vseeno pogrešam...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

BCSman ::

Kaj če PC nima TPM-ja, je potrebno pri bitlocker kriptiranju pri vsakem bootu win7 uporabit USB s stratupkey txt datoteko?
Na drugem win10 PC-ju, ki tudi nima TPM-ja sem normalno naredil startup pin, ki ga vpišem ob vsakem bootu, in na usb-ju imam samo recovery key.

BCSman ::

Novo vprašanje: se lahko spremeni ime recovery .txt datoteke?

sodnicaN ::

Yacked2 je izjavil:

medus je izjavil:

veracrypt


Poglej si, kje je registrirana firma, pa boš takoj vedel koliko je ura.

ms hrani kopije vseh bitlocker ključev

te 'funkcije' ni možno izklopit

Lonsarg ::

sodnicaN je izjavil:


ms hrani kopije vseh bitlocker ključev

te 'funkcije' ni možno izklopit

To drži zgolj za avtomatsko enkripcijo pri Home verzijah mašin. In če se nekaj avtomatsko kriptira brez uporabnikove vednosti hvalabogu da se kopira ključ nekam, da se v primeru sesutja windowsov lahko pride do podatkov, drugače bi bil Microsoft odgovoren za izgubo podatkov, če tega ne bi naredil.

BCSman je izjavil:

Kaj če PC nima TPM-ja, je potrebno pri bitlocker kriptiranju pri vsakem bootu win7 uporabit USB s stratupkey txt datoteko?

Možno so poljubne kombinacije, TPM, TPM+PIN, PIN,..... kar ti paše. Prednost TPMja je, da je avtomatski(nič ne vtipkuješ ko se komp prižge), pomankljivost je ranljivost pred cold boot napadi ne glede na to ali komp daš v sleep ali ugasneš. V Primeu PINa je računalnik ranljiv na cold boot zgolj če daš v sleep. Ampak dokler nisi terorist se pred cold boot napadi ravno nimaš za bati.

WinXP je izjavil:

Nee,nisem terorist,od kje ti ta ideja,podatke bi rad pač imel zavarovane... ne pred policijo,bolj pred hackerskimi vpadi oz.vpogledi v računalnik ko je le-ta povezan na internet,
delno pa tudi zaradi tega ker nočem da mi bratranec,ko včasih pride delat na moj računalnik,ravno "vse" vidi...

Drugače enkripcija ti kot si sam ugotovil nič ne pomaga pred nekom, ki že ima dostop do računalnika. Pred takim si najbolj varen tako, da je njegov račun standardni tvoj pa administrator, ne rabiš potem nič skrivati z posebnimi programi, ker pač ne more do tvojih dokumentov priti, niti ne mroe inštalirati virusa za priti do dokumentov, ker nima Admin pravic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sodnicaN ::

>To drži zgolj za avtomatsko enkripcijo pri Home verzijah mašin. In če se nekaj avtomatsko kriptira brez uporabnikove vednosti hvalabogu da se kopira ključ nekam, da se v primeru sesutja windowsov lahko pride do podatkov, drugače bi bil Microsoft odgovoren za izgubo podatkov, če tega ne bi naredil.
in še sreča da lahko uporabnik shrani ključ sam in ga oni pobrišejo... a ja sej ne more
pa ni res, avtomatsko se hranijo tud vsi bitlocker ključi, ki nastanejo če kriptiraš ssd z edrive podporo
ostali pa se mogoče res ne, samo neki velik se niso trudili z dokazovanjem tega

Lonsarg ::

Če kriptiraš sam te na zelo jasen način vpraša kam želiš shraniti ključ in ena izmed opcij je OneDrive. In tudi če ima disk edrive kot recimo moj MX200 te vse lepo vpraša, ne vem zakaj bi bilo odvisno od tega kakšno tehnologijo enkripcije uporabljaš...

Skratka z izjemo zelo verjetnega backdoora na zahtevo NSA je bitlocker zelo solid zadeva.

sodnicaN ::

>Skratka z izjemo zelo verjetnega backdoora na zahtevo NSA je bitlocker zelo solid zadeva.
to dvoje ne sodi v isti stavek

backdoor ven potem pa lahko recemo da je solidna zadeva

Lonsarg ::

Če bi bil varnost pred NSA kriterij za solidno zadevo, potem 99.999999% izdelkov na planetu ni solidna zadeva:) Malo bolj normalne kriterije je potrebno imeti, drugače lahko celo življenje samo pluvaš čez vse. Poleg tega ja ta edina negativna stvar glede bitlockerja zgolj ugibanja, kar si ti govoril o shranjevanju ključev pa zgolj FUD.

Kapitan Jack ::

Ceprav je tema dokaj stara, tematika okrog enkripcije je oziroma bo se kako popularna, ko pridejo novi zakoni o varovanju podatkov, posebej to bo pomembna tematika za podjetja.

Zacel bi tudi sam s pravilnim kriptiranjem svojih diskov, vendar ne vem od kje naj zacnem.
Kaj zelim, oziroma cesa si ne zelim?

Ne zelim, da mi kdo po pomoti zaide (beri vlomi) v hiso in mi odnese moje terabaj podatke, kjer imam shranjene vse slike od familije, video posnetke, ostale dokumente in podobno.

Trenutno imam vklopljen samo Mikrosoftov Bitlocker, ki se zdi dokaj optimalna zadeva. Spet eni pljuvajo Bitlocker, ces notri so razni backdoori. Taksnega produkta seveda ne zelim uporabljati.

Malo sem vrgel oko na VeraCrypt, kjer spet nekateri pljuvajo, ces to ima cez nek Francoz.

Je Bitlocker se zmeraj dobra zadeva ali je potrebno poseci po VeraCrypt. Ostalih alternativ ne vidim.
Ali je geslo oziroma passphrase npr: bognedajdamicrknetelevizor!3344 dobro geslo ali se ga da v izi skrekati? Namrec, da bi si zapomnil geslo kot je 6z/TE"`xJJk2!@32Xxxl je enostavno nemogoce in ko se ga enkrat pozabi baj baj podatki.

Yacked2 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ceprav je tema dokaj stara, tematika okrog enkripcije je oziroma bo se kako popularna, ko pridejo novi zakoni o varovanju podatkov, posebej to bo pomembna tematika za podjetja.

Zacel bi tudi sam s pravilnim kriptiranjem svojih diskov, vendar ne vem od kje naj zacnem.
Kaj zelim, oziroma cesa si ne zelim?

Ne zelim, da mi kdo po pomoti zaide (beri vlomi) v hiso in mi odnese moje terabaj podatke, kjer imam shranjene vse slike od familije, video posnetke, ostale dokumente in podobno.

Trenutno imam vklopljen samo Mikrosoftov Bitlocker, ki se zdi dokaj optimalna zadeva. Spet eni pljuvajo Bitlocker, ces notri so razni backdoori. Taksnega produkta seveda ne zelim uporabljati.

Malo sem vrgel oko na VeraCrypt, kjer spet nekateri pljuvajo, ces to ima cez nek Francoz.

Je Bitlocker se zmeraj dobra zadeva ali je potrebno poseci po VeraCrypt. Ostalih alternativ ne vidim.
Ali je geslo oziroma passphrase npr: bognedajdamicrknetelevizor!3344 dobro geslo ali se ga da v izi skrekati? Namrec, da bi si zapomnil geslo kot je 6z/TE"`xJJk2!@32Xxxl je enostavno nemogoce in ko se ga enkrat pozabi baj baj podatki.


Če te skrbi samo to, da ti ne bo vlomilec odnesel družinske slike potem si z bitlockerjem safe.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BitLocker tpm VS pin/password

Oddelek: Informacijska varnost
211935 (1482) jukoz
»

Kako šifrirati zunanji disk Bitlocker ali WD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162169 (1500) MrStein
»

VeraCrypt ali enostavnejša rešitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101755 (1470) techfreak :)
»

shranjevanje gesel v windows

Oddelek: Informacijska varnost
192803 (1922) Saul Goodman
»

Truecrypt opozorilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
162967 (1659) harmony

Več podobnih tem