» »

Nvidia Sli, ja ali ne?

Nvidia Sli, ja ali ne?

MaliJanez ::

Pozdravljeni,

Trenutno imam GTX 1080 G1 Gaming in igram na LG 34" Ultra wide 2560x1080 75hz, delujejo vse igre brez problema na max nastavitvah, tudi ko sem priklopil na prejšni TV sem igral na 4K brez problema maxed out.
Sedaj sem pa v dilemi in se odločam o nakupu še ene 1080 in 4K monitorja. Ali se splača SLI in nasploh ali se že splača 4K gaming ali ne? Napajalnik imam EVGA G2 750 80 gold+, tak da napajalnik bi mogel zdržati 2 grafični, ali ne? Vse skupaj pa poganja i7 6700K, tako da CPU nebo problem.
Kak je potem z driverji in optimizacijo za SLi, še je vedno dosti problemov s tem ali ne?

Hvala v naprej za vse odgovore.

Black Dragon ::

Raje prodaj GTX 1080 in kupi GTX 1080Ti kot da greš SLI. Vedno bo 1 GPU bolje optimiziran za vse igre kot SLi / Crossfire. Ali pa počakaj, da pride GTX 1180 / Vega (so špekulacije, da ne bo presegla GTX 1080Ti).
Time will tell.

MaliJanez ::

Samo boljsi performance data 2 1080, kot pa ena 1080ti.

dxx ::

MaliJanez je izjavil:

Samo boljsi performance data 2 1080, kot pa ena 1080ti.

Sicer so ti zgoraj razložili zakaj NE SLI, če pa pač veš bolje oziroma veš da tista igra,ki jo želiš igrat podpira SLI, potem pa le hitro v nakup. Samo ne pol po forumu jamrat zakaj ne dela ok.

MaliJanez ::

dxx je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

Samo boljsi performance data 2 1080, kot pa ena 1080ti.

Sicer so ti zgoraj razložili zakaj NE SLI, če pa pač veš bolje oziroma veš da tista igra,ki jo želiš igrat podpira SLI, potem pa le hitro v nakup. Samo ne pol po forumu jamrat zakaj ne dela ok.


Kolko sem gledal po netu, BF1 in BF4 podpira SLi, GTA 5 podpira SLi, PUBG edino nevem če podpira, ostalo pa tak ne igram.

Riff ::

jst sme pred pol leta probaval sicer že stare gafe : 2XHD 5770 crossfire pa nisem bil glih najbolj navdušen ene igre delale isto kot dasploh niso 2 grafičn9 v croosifre, pri nekaterih je pa bila občutna pohitritev sm ne za 100% :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Enron x86 ::

Imam trenutno SLI - pa nikoli več. Ker sta dve kartici postavljeni tako skupaj, se zgornja veliko bolj greje od spodnje in je posledično glasna. SLI s seboj prinese tudi številne težave, recimo, v Battlefield 1 še zdaj (se pravi, niloli ne bodo) niso odpravili utripanja tekstur in besedila v menijih, ki se lahko v skrajnih primerih celo trajno "zapeče" na zaslon.

Skratka, s tem samo izgubljaš živce, živiš v hrupu kot na gradbišču in se greješ kot v savni.

Pač vzameš eno najmočnejšo kartico in jo zamenjaš, ko je treba.

Lp

Še link za B1 flickering:
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Zgodovina sprememb…

MaliJanez ::

Ce pa imam najmocnejso graficno razen ti verzije ko je pred kratkem prisla ampak se ne splaca menjat. samo bi rad se vec graficne moci tako da ni druge kot sli.

Qushaak ::

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia...

Tole bo morda boljša rešitev kot SLi/Crossfire v bližnji prihodnosti kakor kaže.

Riff ::

ja sj če nabava še ene grafike ni ovira potem SLI pa bo mir za nekaj časa

MaliJanez ::

Nekaj me še zanima, ali mora biti ista grafična torej G1 Gaming, ali je lahko katera druga? Npr Asus, MSI itd?

gddr85 ::

lahko tud drugo firmo, clocki pa padejo na najpočasnejši model afaik..

MaliJanez ::

gddr85 je izjavil:

lahko tud drugo firmo, clocki pa padejo na najpočasnejši model afaik..


torej recimo ce hočem prišparat 40-50€pa vzamem navadno GIgabyte OC isti hladilnik pa vse kot G1 Gaming, samo 70hz manj, bota obe potem delale z 70hz manj, oz z isto hitrostjo kot je tota počasnejša ne?

Riff ::

ja pol grafični kartici delajo z isto frekvnco kot dela počasnejša izmed obeh če je to 70mhz manj potem je to to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

gddr85 ::

al pa naviješ slabšo na g1 clocke

dxx ::

Sam sem bil tudi mahnjen, sicer ne toliko na SLI, ampak dual gpu grafične( recimo GTX295). Minilo me je, ko je sicer že tako slaba podpora, postala skoraj nična. In ne, nikoli nisem in ne bom kupil grafične kartice za dva ali tri igre, ki bi jih trenutno igral. Čez eno leto pa recimo pride nov BF, podpora pa je- karikiram, single gpu. Torej stran vržen denar.
Ne prepričujem nikogar v ne-nakup SLI, iz lastnih izkušenj povem, da je to trenutno čisti nateg.
Denar je pa tvoj, pač sam odločit se je treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri sestavi Zverine od računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8918131 (6933) overklocker
»

Slo-Tech 3D Team: UNIGINE Superposition (2017) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6728366 (11473) WizzardOfOZ
»

Slo-Tech 3D Team: 3DMark (2016) Time Spy (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12988755 (44699) opticom1

Več podobnih tem