» »

Kako do dela?

Kako do dela?

jank00 ::

Imam 18 let in obiskujem 4. letnik. Ker imam veliko prostega časa me zanima če je kakšna ideja kje oz kako do dela ali kakšenga dodatnega zaslužka, ker tisto od štipendije je ravno za avtobusno karto in kakšen večer zunaj. Na študentskem ni nobenega dela oz. je samo za dekleta. Brez vez pa je do službe priti skoraj nemogoče. Tako da če je kakšna ideja..

Isotropic ::

pošiljaj tudi na tisto za dekleta.
sicer pa kakšno skladišče ipd. alpa mcdonalds.

opeter ::

jank00 je izjavil:

Imam 18 let in obiskujem 4. letnik. Ker imam veliko prostega časa me zanima če je kakšna ideja kje oz kako do dela ali kakšenga dodatnega zaslužka, ker tisto od štipendije je ravno za avtobusno karto in kakšen večer zunaj. Na študentskem ni nobenega dela oz. je samo za dekleta. Brez vez pa je do službe priti skoraj nemogoče. Tako da če je kakšna ideja..


Saj si dejansko sam sebi odgovoril. Aktiviraj svoje zveze oz. vprašaj koga od znancev, če imajo kakšne zveze, da ti kaj zrihtajo.
Ker brez tega boš z iskanjem v nekih oglasnikih bolj kot ne tratil tvoj dragoceni čas.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Shegevara ::

skladišča se dobijo tudi brez vez. Ni vse na študentskem objavljeno. Včasih se je treba tud osebno kje mal pozanimat, nekje te bodo že poštukal.

eric_cartman ::

Predvsem bodi vztrajen. Kakor sem opažal pri drugih študentih/dijakih, ki so iskali delo je včasih trajalo tudi 2 al pa 3 mesce, da so dobil razgovor in posledično potem tudi delo.

Skratka pošiljaj prošnje naokoli, pa predvsem ne bodi izbirčen. Ne vem kaj točno misliš z delom za ženske? V trgovini s cunjami? Natakar? Lažja fizična dela? Pomivanje posode?

Osebne preference do dela ne štejejo. Ker vsa zgornja dela lahko brez problema opravlja tudi moški, pa ni zato čisto nič manj moški..

Zgodovina sprememb…

jank00 ::

To z delom sem mislil na strežbo in piše pod pogoji dijakinja/študentka.
Torej bi bilo najbolje poslati prošnje na čimveč podjetji v bližini?

eric_cartman ::

Tako je.. Potem pa čakaj na odgovor kam in če te bodo povabili na razgovor.

Unknown_001 ::

jank00 je izjavil:

To z delom sem mislil na strežbo in piše pod pogoji dijakinja/študentka.
Torej bi bilo najbolje poslati prošnje na čimveč podjetji v bližini?


Pošlji tam kjer meniš, da je smiselno zaprositi. Pa navedi kje bi lahko bil koristen. Navedi svoje kvalitete znanja sposobnosti ( vozniški izpit, fizična kondicija, vestnost, točnost...) sam lej da bo to res kar boš pisal.

Magar v avtopralnico, nočni klub strežba (nočne izmene so navadno bolje plačane sploh ko je gužva sam je treba se znat obrnt) lahk greš za kurirja, nosača... tisto kar veš da boš brez problema opravljal ne da bi bil komu v napoto.

Srečno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Roadkill ::

Pišeš, kot da na straneh študentskih servisev ne bi bilo objavljenih na tisoče oglasov za delo.

http://www.studentski-servis.com/studen...

Če pa misliš, da bomo mi namesto tebe prošnje za delo pošiljali, si se pa zmotil.
Ü

shotalick ::

Pošiljaj prošnje podjetjem, ne glede na to, če nimajo razpisa. S tem boš pokazal samoiniciativnost ter voljo do dela in dodatnega zaslužka. V mojem primeru, ko sem delal še preko študentskega servisa, se je to obrestovalo. Je pa res, da sem poslal kar nekaj prošenj in opravil ogromno klicev.

Good luck.

shadeX ::

shotalick je izjavil:

Pošiljaj prošnje podjetjem, ne glede na to, če nimajo razpisa. S tem boš pokazal samoiniciativnost ter voljo do dela in dodatnega zaslužka. V mojem primeru, ko sem delal še preko študentskega servisa, se je to obrestovalo. Je pa res, da sem poslal kar nekaj prošenj in opravil ogromno klicev.

Good luck.


Zanimiv podatek. Lahko še poveš kdaj je bilo to? (koliko let nazaj).

opeter ::

Verjetno v času debelih krav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Trololololol ::

jank00 je izjavil:

To z delom sem mislil na strežbo in piše pod pogoji dijakinja/študentka.
Torej bi bilo najbolje poslati prošnje na čimveč podjetji v bližini?

Največja bedarija. V bistvi dve bedariji.
PRVIČ: PROŠENJ SE NE POŠILJA, TEMVEČ GREŠ OSEBNO TJA
DRUGIČ: PROŠENJ SE NE PIŠE SLOH, TEMVEČ SAMO CV (pri delih za minimalca pa še tega ne rabiš).

Je pa tako, da če hočeš priti do nekega dela (ocena tam nekje minimalc), lahko do njega prideš v enem ali dveh tednih.
Če hočeš priti do malo večjega denarja (tam okrog 2-4 povprečne plače mesečno - se pravi teren) lahko isto do njega prideš v enem ali dveh tednih.
Sam ne eno ne drugo ni fino delo. Zaradi tega ker ni fino, ga marsikdo ne dela. Ker ga ne dela, ta isti pravi, da ni dela. Ker ni dela, ni služb.
TL;DR Nočjo delat, pa pravjo da ga ni.

edit.Nasvet Pa še potem nasvet. Ne glej na prošnje. Vzemi si dan dva čas. Pozanimaj se o firmah, gostilnah, spjih v radiju 5 kilometrov. Obišči vse, ki imajo vsaj namen plačati delavca, ki ga zaposlijo, in povej da iščeš delo. Če so interesanti, jim poveš, da jim boš prinesel CV.
Drugi dan povečar radij za 10 km in ponoviš.
Tretji dan spet za 10 in ponoviš.

Edino kar ti veze omogočijo pri ološ delu je to, da ne rabiš iskati ampak že jutri greš delat.
"Potem se pa dojel, da so tukaj
vključena tudi določena čustva
... kar pa orenk spremeni zadevo. "

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Sekače v gozdu iščejo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

solatko ::

Kek'c - A ti to trdiš za Slovenijo?
Morda za minimalca še drži, vse ostalo pa je pravljica (2-4x povprečna plača). Morda za doktorja znanosti, ne pa 18 let starega dijaka.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Trololololol ::

Verjameš ali ne, za terensko delo po Evropi, Aziji, Us of A te nišče ne vpraša kakšno izobrazbo imaš. Danes greš tja, jutri greš na pot, pojutrišnjem že delaš. Neto evriča na uro imaš od 8 do 15 evrov, odvisno od izkušenj. Dela se 12 ur na dan, 7 dni na teden, okrog 25 dni na mesec (pa tudi do 31dni na mesec). Recimo, da imaš ono začetniško, ko ne prepoznaš enega šravfa od drugega - to je 9 evriča, imaš po enem mescu okrog 2.9 čuka. Če si šparoven, na dan zapraviš okrog 12 EUR (če si kadilec). V 30 dneh zapraviš 360 EUR, ostane ti še več kot 2.5 čuka.
In ja, terensko delo najdeš prej kot pa šiht za minimalca.

Edit. Dečko naj gre od firme do firme in sprašuje po delu. Pišeš CVje takrat, ko jih kdo od tebe zahteva. Pišeš za vsako firmo posebej.
PS Zraven paše seveda še kako spremno pismo.
"Potem se pa dojel, da so tukaj
vključena tudi določena čustva
... kar pa orenk spremeni zadevo. "

Zgodovina sprememb…

solatko ::

OP sprašuje za delo v SLO in to celo v kraju bivanja, saj obiskuje šolo in bi rad delal preko SŠ.
Delo krepa človeka

project ::

Trololololol je izjavil:

Verjameš ali ne, za terensko delo po Evropi, Aziji, Us of A te nišče ne vpraša kakšno izobrazbo imaš. Danes greš tja, jutri greš na pot, pojutrišnjem že delaš. Neto evriča na uro imaš od 8 do 15 evrov, odvisno od izkušenj. Dela se 12 ur na dan, 7 dni na teden, okrog 25 dni na mesec (pa tudi do 31dni na mesec). Recimo, da imaš ono začetniško, ko ne prepoznaš enega šravfa od drugega - to je 9 evriča, imaš po enem mescu okrog 2.9 čuka. Če si šparoven, na dan zapraviš okrog 12 EUR (če si kadilec). V 30 dneh zapraviš 360 EUR, ostane ti še več kot 2.5 čuka.
In ja, terensko delo najdeš prej kot pa šiht za minimalca.

Edit. Dečko naj gre od firme do firme in sprašuje po delu. Pišeš CVje takrat, ko jih kdo od tebe zahteva. Pišeš za vsako firmo posebej.
PS Zraven paše seveda še kako spremno pismo.

Mi prosim das ime firme oz angencije ker ce je res tako lahko in garantirano se jutri prijavim.

Trololololol ::

V vzhodni Sloveniji imaš okrog 90 takih firm. Boš pa eno že našel. Sam se pa ne boš prijavil, ker ti takšno delo ni življenje.
"Potem se pa dojel, da so tukaj
vključena tudi določena čustva
... kar pa orenk spremeni zadevo. "

medus ::

kaj znaŠ oziroma si pripravljen delat? če si iz lj mam potencialno delo zate

vorantz ::

medus je izjavil:

kaj znaŠ oziroma si pripravljen delat? če si iz lj mam potencialno delo zate


medus je izjavil:

ma ja, rabim za naslove pa nalepke na izdelkih... komu se pa da pisat na roko


:D

medus ::

a ti namiguješ da ga hočem najet da mi piše naslove na koverte :D


ni to


pač naj napiše svoja znanja in mogoče kdo vidi post in išče ravno nekoga takega

terryww ::

pošlji link od githuba s python projekti na ZS
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na delo v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411111 (9039) marvin42
»

Problem pri prošnji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311677 (7908) shadeX
»

Kako do zaposlitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7826626 (22675) roko88
»

˝Strah˝ me je, da nebi dobil zaposlitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10819034 (15428) @nny

Več podobnih tem