» »

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365

1
2
»

Thuban ::

noraguta je izjavil:

Sej ni drago če ne delaš backup interneta.


ni drago ne. Ampak par EUR tu, par EUR tam....
s 15 gb bi brez nekih težav preživel. To je dovolj tudi za sharat kakšno mapo slik družini iz potovanja in podobno. 5 gb pa je preprosto premalo. Sicer ni, da je konkurenca kaj radodarnejša s prostorom.. gmail ima 15 gb, od tega imam vsaj 50% zasedenega že z emaili, dropbox ima tistih par gb. Edino na box.com imam še 50 gb samo je pa storitev ... čudna. Vsaj je bila ko sem nazadnje testiral.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

amacar ::

Za dropbox imaš na spletu storitve, kjer plačaš 5$ in ti nabijejo 16gb referralov, vklopiš še carousel in si takoj na 20+gb.

Thuban ::

60 dolarjev letno za oblak? ne, hvala.

Vklop Carousela prinese prostor? Tell me more.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

amacar ::

How do I get free space for uploading photos?

Get 3 GB of bonus space when you start using Carousel, the new gallery from Dropbox for all your photos and videos.

All you need to do is install the app on your iOS or Android device and verify your email address (if you haven't already). The bonus space will appear instantly in your Dropbox.

Note: The Carousel bonus replaces the Camera Upload bonus that was offered with the Dropbox app. If you've already received the full bonus space from using Camera Upload, it can't be credited again. You can check if you've received the bonus space in your account settings.

Iz linka: https://www.dropbox.com/help/287

Dodaten 1gb dobiš če downloadaš še aplikacijo mailbox.

HighBane ::

Če koga zanima uporaba Google Drive, "think again". Sem včeraj naložil 2GB posnetek (z 2mbit uploada) in poslal link drugi osebi ter seveda javi napako, ko je hotel kdor koli dol potegniti (napaka o kateri so teme že iz 2014). Rešitev: ali uploadad zipano in upat, da bo takrat delalo ali uporaba Dropboxa(oziroma druge konkurence).

Leet1337 ::

StarMafijec je izjavil:

In je ta Mega.NZ zanesljiv?

Moje mnenje je, da ni zanesljiv... j* 50 GB free, ko pa ne veš kdaj ga bodo storitev spet izklopili... kolikor sem jaz na tekočem, je že to 3. verzija Mege...

HighBane je izjavil:

Če koga zanima uporaba Google Drive, "think again". Sem včeraj naložil 2GB posnetek (z 2mbit uploada) in poslal link drugi osebi ter seveda javi napako, ko je hotel kdor koli dol potegniti (napaka o kateri so teme že iz 2014). Rešitev: ali uploadad zipano in upat, da bo takrat delalo ali uporaba Dropboxa(oziroma druge konkurence).

Sem hotel preit na gDrive, pa mi vmesnik in funkcionalnost nikakor ne leže, je Dropbox dosti boljši, pa čeprav imam samo 6.8 GB placa...

Sem pa hotel it iz Dropboxa na OneDrive, zaradi placa in integracije v Windows 10... pa sem si po tej novici premislil... upam samo, da je to nekakšen test s strani MS, do katere meje lahko gredo, in bodo do naslednjega leta le omehčali in vsaj pustili 15 GB free...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leet1337 ()

Lonsarg ::

Ok ne rečem unlimited nadomestit z 1TB, why not, no big deal. Ampak da greš podražit navadne pakete v časih ko cena shranjevanja podatkov pada je pa iz biznis stališča neumno.

Po eni strani so res bili daleč najcenejši, ampak z 2$/100GB kot korporacija z lastnimi serverji vsekakor lahko delajo profit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

||_^_|| ::

Še vedno obstaja ena opcija: office 365home dobiš za amazon.de za cca 65€, notri so licence za 5 naprav, vsak uporabnik dobi 1TB na onedrive.

zee ::

||_^_|| je izjavil:

Še vedno obstaja ena opcija: office 365home dobiš za amazon.de za cca 65EUR, notri so licence za 5 naprav, vsak uporabnik dobi 1TB na onedrive.


Za eno leto. Potem pa kaj?

Ostaja tudi grenak priokus, da so pri Microsoftu vohljali po datotekah, ki so jih uporabniki nalozili na OneDrive.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Machete ::

zee je izjavil:

||_^_|| je izjavil:

Še vedno obstaja ena opcija: office 365home dobiš za amazon.de za cca 65EUR, notri so licence za 5 naprav, vsak uporabnik dobi 1TB na onedrive.


Za eno leto. Potem pa kaj?

Ostaja tudi grenak priokus, da so pri Microsoftu vohljali po datotekah, ki so jih uporabniki nalozili na OneDrive.


Kje pa tega niso počeli, oz dopustili drugim?
Mogoče debelušček Dot Kom, potem se pakmalu konča.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

solatko ::

Tehnologija je zahebana stvar.
Ko smo imeli še fotoaparate na 8 posnetkov, so bili 3-je zanič, dva malo meglena, 3 se je natisnilo in slike spravilo v album. Kakšni trije albumi so bili za časa življenja dovolj.
Potem so prišli tisti aparati s 36 - posnetki. Kakšnih 10% je bilo neuporabnih ali slabih, kakšnih 20 pa dovolj dobrih za tisk. Spravilo v albume, katerih se je nabralo kar precej in le redko kdaj ponovno odprtih in gledanih.

Sedaj pa nam tehnologija tehnologija omogoča, kvalitetno slikanje že s kemičnimi svinčniki. Iz vsakega potovanja prinesemo nekaj k slik, jih vržemo na računalnik ali v ablak in potem na njih praktično pozabimo. Prostor pa gre, vedno več ga rabimo in kolnemo ponudnike, da nam ne omogočijo neomejen prostor (saj si ga lahko z nakupom zunanjih diskov omogočimo sami), da bi imeli kam parkirat robo, ki jo ne bomo (z redkimi izjemami), nikoli več, imeli časa pregledat, kaj šele razvrstit in uredit.

Nekaj 10k pomembnih, kvalitetnih slik. Ne se hebat.

Pomislite raje na to, da po vsakem slikarskem izletu, uredite tistih nekaj sto slik, jih spravite na neko normalno količino 10 res kvalitetnih, takih, ki vas bodo čez nekaj let spomnili na to potovanje, izlet, poroko,........ in naenkrat bo 5GB čisto dovolj velik predal za to spravit.

Enako je z vsemi drugimi stvarmi, ki bi jih parkirali v neomejenih predalih. Saj ne delate arhiva Slovenije. Začnite se raje malo bolj racionalno obnašat in bo prostora v oblakih več kot dovolj.

Če pa imate profesionalne zadeve, pa si omislite varne plačljive ponudbe, saj strošek nebi smel bit problem, razen, če razmišljate tako kot pri zaposlenih, da je vsaka plača, nepotrebno znižanje dobička.
Delo krepa človeka

Invictus ::

solatko je izjavil:


Sedaj pa nam tehnologija tehnologija omogoča, kvalitetno slikanje že s kemičnimi svinčniki. Iz vsakega potovanja prinesemo nekaj k slik, jih vržemo na računalnik ali v ablak in potem na njih praktično pozabimo. Prostor pa gre, vedno več ga rabimo in kolnemo ponudnike, da nam ne omogočijo neomejen prostor (saj si ga lahko z nakupom zunanjih diskov omogočimo sami), da bi imeli kam parkirat robo, ki jo ne bomo (z redkimi izjemami), nikoli več, imeli časa pregledat, kaj šele razvrstit in uredit.

Nekaj 10k pomembnih, kvalitetnih slik. Ne se hebat.

Se strinjam.

Ne morem pozabit prezentacije popotovanja znanca, ko smo morali 3 ure buljit v 600+ slik, ker se mu preprosto ni dalo spucati. Za popizdit. Sploh ker tip ni znal nič povedat. Potem imaš isto sliko v triplikatih ali celo več. Z majčkeno zamaknjeno sliko ...

14 dnevno popotovanje ti da max 150 kvalitetnih slik. Kar je tudi nekako zgornja meja za predstavitev ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Jaz jih spucam že takoj na telefonu, preden sploh kam nalagam. Če ima set nekega dogodka oz. situacije 10 fotk, ker pač poškljocas malo več, da bo kakšna dobra, jih zbrišem 9 ali 8. :)
Tudi jaz ne prenesem smetja 15ih enakih slabih fotk.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Thuban ::

Invictus je izjavil:


14 dnevno popotovanje ti da max 150 kvalitetnih slik. Kar je tudi nekako zgornja meja za predstavitev ...


narediš jih seveda nekaj tisoč. Samo jih moraš potem pač pobrisat.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

M.B. ::

Ravno ta teden se je pojavil memo da 300 GB data cap na Comcastu ni zaradi zasedenega omrežja, ampak na tak način dobiš več denarja od uporabnikov.

Za backup je še ena možnost Tarsnap. Client side encryption. Cena je pa 0.25$ na GB shranjenega in prenesenega. Kar pomeni da te pride 3.75 $ za 15 GB pod pogojem da se nič ne da deduplicirat.
These prices are based on the actual number of bytes stored and the actual number of bytes of bandwidth used -- after compression and data deduplication. This makes Tarsnap ideal for daily backups -- many users have hundreds of archives adding up to several terabytes, but pay less than $10/month.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Oberyn ::

M.B. je izjavil:

Za backup je še ena možnost Tarsnap.

Hja ni glih za vsakega dober:
At the present time, Tarsnap does not support Windows (except via Cygwin) and does not have a graphical user interface.

Command line na Linuxu za večino ljudi ni ravno vrhunec udobnosti. Moja malenkost vključena.

StarMafijec ::

Machete je izjavil:

Jaz jih spucam že takoj na telefonu, preden sploh kam nalagam. Če ima set nekega dogodka oz. situacije 10 fotk, ker pač poškljocas malo več, da bo kakšna dobra, jih zbrišem 9 ali 8. :)
Tudi jaz ne prenesem smetja 15ih enakih slabih fotk.


Hujši sem jaz. Napravim veliko slik, potem spucam, ampak starih ne zbrišem. Imam potem dve mapi. Eno, kjer imam vse slike, drugo pa za prezentacijo in za spomin.

solatko ::

Point je v tem, da večina spravljene robe, predstavlja čisto navadno neuporabno in nikoli uporabljeno kramo - včasih smo imeli ropotarnice, kamor se je nalagalo uporabno, nerabljeno robo. Večina jih je bilo po nekaj letih nabitih do zadnjega kotička, vrata odprta pa samo takrat, ko smo tlačili not.
Delo krepa človeka

M.B. ::

@Oberyn: Zgleda obstaja nek Gui.

Potem je pa še Backblaze, kjer je vse unlimited za 5$ na mesec, oz 50$ na leto. :)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Malajlo ::

Vraga, jaz imam pa na lepem 1TB placa.
Skratka - za test sem naročil Office 365. En mesec free in preklical samodejno podaljševanje. Zdaj mi piše, da imam 1TB na račun naročnine na O365. Ki je seveda preklicana in neveljavna (potekla 17.10.). Christmas is early this year?

Invictus ::

Mislim da ti online ponudniki placa dajo 1-3 mesece časa da spucaš datoteke dol. Potem ti zbrišejo. Tako da ni še božič ... Samo user friendly so ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malajlo ::

Mnja, če sem dobil vesele mejle o povečanju ker bla bla bla, pričakujem tudi obvestilo o deložaciji.
Za tisti tera nisem ziher, ampak za 10+15+15 iz raznih naslovov lojalnosti in lastništva Lumie (oz še WP7) pa dvomim, da bodo kenslali. Konec koncev to isto količino uporabljam že nekaj let.
Se pustim presenetiti. Tako ali drugače. Doma imam ene par tera še lufta, ne vem pa kako wp8 okolje spraviti v privat oblak.
Zanimivo, da me bolj skrbi sync naprave v žepu :|

Invictus je izjavil:

Mislim da ti online ponudniki placa dajo 1-3 mesece časa da spucaš datoteke dol. Potem ti zbrišejo. Tako da ni še božič ... Samo user friendly so ...

Kako bodo pa ločili datoteke? Nekaj jih je na "starem" storageu, nekaj na "novem", nekateri arhivi po nekaj GB so ziher na obeh "diskih". Če mi mrkne tistih 40 GB arhivov, ker je nekaj bajtov overlimit, se lahko zgodi, da bom imel zasedenost ravno 0%. User kvote pa to. Kdo bo odločal, kaj se briše? AI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

solatko ::

Danes je pojasnilo na windows news - pričakovali so, da bodo uporabniki prostor rabili za dokumente in slike, so pa nekateri nafilal prostor z filmotekami in podobno šaro, večina tega pa je bila travniška.
Torej bi M$ s takim pristopom neomejenosti, direktno podpiral piratiziranje, saj uporabnik lahko dovoli pristop v svoj predal - skupnosti.

Verjetno za to potezo M$ stojijo predvsem filmska in glasbena industrija.

Kaj čmo, nekateri pač stremijo za tem, da vsako dobro ponudbo uničijo že v kali.
Delo krepa človeka

noraguta ::

Še vedno je škatljivo. Glede na obljublen plačljiv plac. Po drugi strani ima spet cloud provider obveznost do zakonodajalca. Ni gih sam črno in belo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

M.B. ::

solatko je izjavil:

Danes je pojasnilo na windows news - pričakovali so, da bodo uporabniki prostor rabili za dokumente in slike, so pa nekateri nafilal prostor z filmotekami in podobno šaro, večina tega pa je bila travniška.
Torej bi M$ s takim pristopom neomejenosti, direktno podpiral piratiziranje, saj uporabnik lahko dovoli pristop v svoj predal - skupnosti.

Verjetno za to potezo M$ stojijo predvsem filmska in glasbena industrija.

Kaj čmo, nekateri pač stremijo za tem, da vsako dobro ponudbo uničijo že v kali.


Če so pričakovali da bodo dokumenti in slike, verjetno ni tak težko omejit končnice in tipe datotek.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

zee ::

Če so pričakovali da bodo dokumenti in slike, verjetno ni tak težko omejit končnice in tipe datotek.


Spremenis koncnice in je to to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

McMallar ::

Dokler ne preverjas headerjev...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

zee ::

Microsoft si je zgleda malo premislil. Kaze, da bo mogoce nekaj prostora v OneDrive-u obdrzati. Uporabniki, ki imajo vec kot 5 GB podatkov, bodo menda dobili eno leto uporabe Office 365 zastonj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

telen ::

solatko ::

Saj, če nebi uporabniki torrent filmov in muzike gor dajal in potem stream-al, bi ostalo tako, kot so si zamislili in reklamirali.
Delo krepa človeka

andromedar ::

Zanimivo, Kitajci (Baidu pan) pa ti dajo direkt torrent odjemalca v svoj oblak. Torej, da se torrent potegne direkt v njihov oblak...ne da bi moral bit ti sam priklopljen na internet. Poleg 2 TB zastonj...
Eh?

OK.d ::

LPOK.d

solatko ::

Kitajce težje stožijo za avtorske pravice, kot M$.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

solatko je izjavil:

Saj, če nebi uporabniki torrent filmov in muzike gor dajal in potem stream-al, bi ostalo tako, kot so si zamislili in reklamirali.

To ima veze ZGOLJ z skenslanjem neomejene verzije.

Razlog za vsa ostala poslabšanja ponudbe(ukinitev 100GB verzije, free iz 30GB na 5GB) so misterija. Osebno se me poslabšanje zdaj ne bo dotaknilo, ker bom aktiviral 30GB akcijo punci, sam pa celo obdržal 1TB verzijo in več ne rabim.

Do sedaj so bili z free ponudbo vodilni od tavelikih, zdaj je edino kar se pri njih še splača vzet 1TB študentska verzija:) (70EUR za 4 leta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblačne storitve $$$

Oddelek: Omrežja in internet
355210 (2643) St235
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614063 (7638) crniangeo
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8326663 (21132) Lonsarg
»

Microsoftov oblak OneDrive prinaša več prostora

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4910090 (6121) Mr.B
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224274 (21271) Mr.B

Več podobnih tem