» »

HP ProBook 4710s

HP ProBook 4710s

Stewie ::

Pozdravljeni!

Kolega mi je dal omenjen prenosnik da ga zrihtam in sicer problem je v tem, da je bios zakljenjen ampak on neve gesla in ga neznamo nikakor odklenit. Sicer sem po forumih prebrala, da bo edina možnost, da se ga odnese na HP servis al pa se na ebayu kupi čip, mogoče ima kdo kak drug nasvet?

Druga stvar je v tem, da ne primejo nobeni drajverji za mrežno. Vse, ki sem jih našla na uradni strani sem probala pa nikakor se noče povezat z internetom. Imam pa trenutno naložene Windows 7 Ultimate x64. Če se komu kaj sanja kje bi lahko bil problem?

Hvala, Kaja

Yacked2 ::

BIOS baterijco vn, povezat kontakte da se kondenzatorji na matični spraznejo pol pa nazaj pa nazaj bios nastavitve štimat. Nekatere matične imajo še kakšne pine za reset, čist odvisno od matične. Hmm a račun pa ima ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Stewie ::

Nima več računa pa tud v garanciji ni več

technolog ::

Zakaj sploh rabiš štelat po BIOSu? Ta laptop ima tako osnovne nastavitve, da praktično ničesar ne zamujaš.

solatko ::

Za zaklep bios-a je samo nekaj gesel, ki jih poznajo na pooblaščenem HP servisu. Treba je tja, kjer bodo najprej preverili, če je prenosnik med ukradenimi, potem pa bodo bios odklenili.

Odvzem baterije ne pomaga, ker se geslo zapiše v poseben čip.
Delo krepa človeka

Stewie ::

Geslo bi rabila zato ker so usb porti blokirani in nič ne dela je treba vse zapečt na cd.

A kdo ve kaj nej z drajverji gleda nato da niti en ni delal?

solatko ::

Tole pa ni čisto razumljivo - gonilniki morajo delat, sicer ne dobiš niti slike, niti zvoka, pa tudi sistem se ne postavi.
Ko ob zagonu stisneš F10 moraš dobit bios setings. Če je bios zaklenjen, te bo vprašal po geslu, če pa v bios prideš, potem ni pod geslom.
Je pa verjetno tako, da imaš ti dostop samo kot uporabnik in ne kot admin.
Če je bil to službeni računalnik, potem je s strani administratorja zaklenjen in moraš uporabit program za odklep, oziroma brisanje admin gesla ali pa v firmi, od koder je mašina, dobit adminovo geslo.

Kot uporabnik, lahko samo spreminjaš faile, ki jih sama ustvariš, v samem sistemu pa ne moreš nič. Verjetno je pod geslom tudi disk.

Za več pa na ZS.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MIHAc27 ::

Nekateri BIOS-i imajo opcijo, da nekatere naprave izklopiš (audio, lan in tudi USB)

solatko ::

MIHAc27 - Vsi bios-i imajo te opcije, gre pač zato, da se prepreči določene posege uporabnikom, po navadi so tako zaščiteni službeni računalniki, da uporabniki ne zasirjejo računalnik ali službeno mrežo in s tem povzročijo nepotrebno delo adminom.

Mi pa ni jasno, čemu bi nekdo izklopil delovanje USB, DVD pa pustil, saj lahko okužiš tudi z DVD-jem.

Praviloma so tako naštimani službeni računalniki preko katerih se opravlja delo od doma ali iz druge lokacije.
Admin pač uredi dostop samo preko instaliranih programov - Office, Lotus, CAD, mail in prepreči dostop vsem perifernim enotam.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Stewie ::

Kar se tiče biosa je tko če hočem prit notr je geslo. Ker gesla nevem potem recimo 3x vpišem napačnega in moram na novo štartat pc in tako vedno znova. Za drajverje pa nevem od vseh, ki so na uradni strani mi tudi en ne deluje in praktično nemorem na internet. Je pa res da ostalih nisem niti probavala.

solatko ::

Ne, da ti ne delujejo, nimaš pravic spreminjat strojne opreme s svojimi gonilniki - to pravico ima admin, kar pa ti verjetno nisi, če imaš že bios zaklenjen.

Najprej moraš uredit, da boš admin, potem pa boš lahko spreminjala od nastavitev, do instalacije. Tudi novega sistema ne moreš namestiti na ta računalnik.

Admin je zaklenil bios in admin ali servis ti ga mora odkleniti.

Sama ne moreš pri tem storiti nič.

V bios-u imaš zaklenjeno periferijo. Je bil mogoče ta računalnik na JU, tam imajo zelo zoprne admine in je potrebno za vsako pravico uporabnika na kolenih prosit.
Delo krepa človeka

Stewie ::

Nov sistem lahko naložim sem ga pravkar in sicer iz professional sem sedaj na ultimate

solatko ::

Potem ti je nekdo po pomoti zaklenil bios, vse ostalo pa imaš odprto.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stranska vrata v BIOS

Oddelek: Informacijska varnost
82087 (1588) Wisor
»

Pomoč pri laptopu ZAŠČITA

Oddelek: Pomoč in nasveti
251358 (917) Azrael
»

Odkrit nov način pridobitve sistemskih privilegijev v Visti

Oddelek: Novice / Varnost
426452 (3741) iveco18
»

Uspel mi je BIOS odklenit! Award plata!

Oddelek: Navijanje
201535 (892) Pepe
»

Pa to si ne morejo dovolit!

Oddelek: Pomoč in nasveti
192058 (1604) ||_^_||

Več podobnih tem