» »

Odpiranje s.p. - olajšave?

Odpiranje s.p. - olajšave?

Dieu ::

Torej sem na tem da odprem s.p. mislim, da bo to kar v mesecu novembru oziroma najkasneje decembru.

Sem 26+ in še nisem bil prijavljen na zavodu ali zaposlen, trenutno si zdravstveno zavarovanje in to plačujem sam.

Sedaj pa me zanima če kdo ve kako je z olajšavami? Nekje sem zasledil informacijo, da je do konca letošnjega leta (2015) olajšava, da prvo leto poslovanja plačuješ samo 50% prispevkov in drugo leto poslovanja 75% prispevkov pa me zanima če kdo ve kako je s tem? Če je to še aktualno? Kje lahko dobim več oziroma najbolj točne informacije glede tega? Predvidevam, da DURS (oz. FURS al karkoli pač trenutno imamo) ni ravno pravi naslov...

Vem tudi za razna "svetovanja" pa sem malo skeptičen, ker v prvi vrsti računam, da bom odpiral "nominiran" s.p. tako, da nekih potreb po računovodstvu nebo, neko svetovanje ko nekdo "pametuje" potem pa moram jaz prevzeti odgovornost pa tudi... sej razumete...

Vidim, da je ogromno info na http://evem.gov.si/ vendar ne najdem nič konkretnega glede teh t.i. olajšav.

Aja pa ko sem malce opazoval okoli - večina odpira s.p. s 1.1. ali pa spomladi... a je to spet kakšna finta?
I was blind but now I see!

erkgheoruugh ::

Olajšave so za prvi dve leti take kot jih navajaš, vendar, kot je meni znano, samo za prispevke za zdr. zavarovanje, ne kar vse počez.
Premisli tudi, koliko zaslužka boš napovedal za prvo leto, saj se ti bo na podlagi tega obračunala dohodnina.

Invictus ::

eVem točka.

Sam dvigni rit, in se sprehodi tja. Punce vedo veliko, ne pa vedno vsega.

Za normiran s.p. je računovodstvo nepotreben strošek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

erkgheoruugh je izjavil:


Premisli tudi, koliko zaslužka boš napovedal za prvo leto, saj se ti bo na podlagi tega obračunala dohodnina.


Akontacija dohodnine. Na koncu leta boš dobil (pozitivno ali negativno) razliko vrnjeno oz. jo boš moral plačati.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145375 (9159) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440023 (14898) Recordman
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614445 (13007) pirx
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013390 (8878) Vikking

Več podobnih tem