» »

Kaj naj bi naslednje upgrejdal za gaming?

Kaj naj bi naslednje upgrejdal za gaming?

«
1
2

EQuiPeX ::

Zivjo! Trenutno imam:
Matična: ASUS-H61M-K https://www.asus.com/Motherboards/H61MK/
Procesor: Intel® Core™ i3-3240 Processor (3M Cache, 3.40 GHz) http://ark.intel.com/products/65690/Int...
Grafična: RADEON HD 6950 2gb Club 3D + watercooling http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews...
RAM: 2x4gb HyperX FURY DDR3 1600MHz http://www.kingston.com/us/memory/searc...
Storage: 500gb HDD

Zanima me kaj mi lahko priporočite prvo nadgradit? naprimer za sodobne igre kot je naprimer H1Z1 in Call of Duty AW in Call of Duty BO3..
Rama verjetno ne ker mi ga skor nikoli ne porabi.. drugo pa nevem :D lahko se kej potestiram pa objavim rezultate ce zelite.
LP in hvala! :)

Alien123 ::

če bi mel takšno sestavo bi si prvo menjal matično in proc, grafična lahko brez problema poganja H1Z1, COD.. ker sn imel toto grafo (sapphire verzijo) in sem tudi igral tote špile na njej..

SimplyMiha ::

Kje pa imaš SSD?

fr4nc ::

SimplyMiha je izjavil:

Kje pa imaš SSD?


Pri gamingu je res potreben ja...kolikor profitiraš? 1 sekundo pri nalaganju?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

DarwiN ::

Za silo bo še ti vse delovalo, ampak če bi rad upgrejdal, IMO najbroljše menjat grafično za eno gtx 970. Kasneje (čez leto-dve) pa potem cpu+plata+ram.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

zakaj bi si kupil novo grafo ki mu bo itq proc bottleneckal?

DarwiN ::

Delno bottleneckal, ampak še vedno bo precej pridobil.. Polni juice pa seveda kasneje ob nakupu procesorja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

torej čez 2 leti ko bi si še kupil druge komponente, bi komaj lahko 3 leta staro grafo izkoristil?

r3dkv1c4 ::

Moje mnenje je, da bi bilo najboljše prodat proc, mamo plat in grafo, ter kupit rabljene zadeve, bi vsaj nekaj let igral tudi bolj zahtevne igre.

To nadgrajevat, nima smisla.

DarwiN je izjavil:

Delno bottleneckal, ampak še vedno bo precej pridobil.. Polni juice pa seveda kasneje ob nakupu procesorja.

Kaj ti bo grafa, če jo ni moč izkoristit.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

hojnikb ::

več boosta bo, ce poci noter 970 kot pa i5...

nuff said
#brezpodpisa

r3dkv1c4 ::

hojnikb je izjavil:

več boosta bo, ce poci noter 970 kot pa i5...

nuff said

se strinjam, ampak a se splača?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

DarwiN ::

Seveda se splača..

Evo vam benchmarka (sicer sta benchani 960 in 980).. Pri enih igrah mu bo cpu porezal ~5 fps, pri drugih pa praktično nič..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

toti benchmark je isti kot da bi dal 4k video gor pa bi reko nekomu na FHD ekranu kak se mu zdi :D
ko bo mel pri špilih po 30fps drope bo ja fajn užival.. sem mel r9 390 na fx 8120 pa je proti i7 kot dan in noč

r3dkv1c4 ::

Recimo, če najprej zamenja cpu in MB, pa čez kako leto še kupi 970-tko še za manjše solde kot danes, se mi zdi, da bi ceneje prišel skozi.

benchmarki so bullshit.....to meni ne bo noben govoril da je nasprotno.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

DarwiN ::

Alien123, si se pač opekel na AMDju. Sam si si kriv. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

ma ja, tu priznam da pri cpujih pa so res bogi :P

BorutK-73 ::

SimplyMiha je izjavil:

Kje pa imaš SSD?

Exactly. To je prva stvar ki bi jo nabavil, pa cene so sedaj normalne.

Alien123 ::

pa ti veš da pri performansu nima SSD nič polek? Edino kaj ima je da v loudu hitreje naloži

r3dkv1c4 ::

BorutK-73 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Kje pa imaš SSD?

Exactly. To je prva stvar ki bi jo nabavil, pa cene so sedaj normalne.

kaj profitira pri gamingu?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

EQuiPeX ::

Umm hvala za vse odgovore hehe :) sicer sm ravno nehal upgrejdat.. prej sem imel core 2 duo e7300 pa 3gb rama, +ista grafa brez vodnega.. tko da ze tko je majka sam sm mislu da bi se dalo poceni prit da bi se meeejckn dobu.. sam po vasih komentarjih zgleda ne.. in ja SSD?? resno?? ssd je uporaben ce hoces starga leptopa oziut ;)
aja pa plata je nova kuplena mesc nazaj za okol 50e, procesor z bolhe rablen za 65e pa do poletja garancija.. se mi zdi uredu deal.. povejte ce sm prevc placu haha :P

BorutK-73 ::

EQuiPeX je izjavil:

in ja SSD?? resno?? ssd je uporaben ce hoces starga leptopa oziut ;)

:)) Delno imaš prav. SSD je v letu 2015 MUST HAVE! (pa magari 64GB)

hojnikb ::

65e za rabljen i3 si bil kr fajn nategnjen.

Sicer pa ja... Najboljša opcija imo ti je prodat i3 za pametne solde kakmu entuzijastu (rečmo 50e)...

Tukaj zram še daš 50-70e in kupiš i5, ki paše gor. Evo maš platformo nadgrajeno za 3-5 let.

Staro radeonko tut prodaš, pa ma lahko nadgradiš na i5 skor zastonj

Iz tega potem nadgradiš na neko boljšo grafiko ala 390/970.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...

evo. Če prodaš i3 pa 6950 za cca 100€, maš tale proc za đabe. Potem pa lahko počiš katerokol grafo, brez da bodo bottlenecki
#brezpodpisa

Napajalc ::

Glede na to da imaš vodno hlajenje, bi bil najcenejši in efektivni upgrade, da z bolhe kako referenčno r9 290 vzameš.
011011100111010101100010

EQuiPeX ::

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2...
mi ne zgleda prevec prepricljiv.. pa grafo bi se baje dalo za vec kot 50 prodat..

sandmodnigga ::

DarwiN je izjavil:

Delno bottleneckal, ampak še vedno bo precej pridobil.. Polni juice pa seveda kasneje ob nakupu procesorja.

Na nobeni od teh iger mu ne bo bottleneckal. H1Z1 je buggast in se sesuva na vseh grafah,- low frejmi tu in tam ne glede na grafo-, CoD pa tako ali tako ni zahteven. Procesor je dovolj za vse igre (ki so optimizirane, kar leta gospodovega 2015 morajo biti). Moje mnenje:
Obdrži vse komponente, naslednjo leto kupi rabljeno grafično za okrog 150 eur (50 eur gor ali dol), še leto kasneje menjaš procesor, ČE BO POTREBNO.

SimplyMiha ::

Alien123 je izjavil:

pa ti veš da pri performansu nima SSD nič polek? Edino kaj ima je da v loudu hitreje naloži

Hitrejša odzivnost sistema. Namesto, da bi prižgal računalnik, šel naredit sendvič, se vrnil in odprl igro, nato pa šel še po pijačo, se zadeva z SSD-jem naloži v nekaj sekundah. Potem so tu še loading časi v igri sami, ki odžirajo živce, da pade zanimanje za igro.

Ali sploh poznate razliko? Jaz jo kot oseba z omejenim prostim časom poznam. Pri OP-jevem sistemu je SSD največji upgrade celotnega sistema.

Drugi upgrade bi bil boljši procesor, ker igram tudi procesorsko intenzivne špile (Paradoxove strategije v endgame). Seveda to pomeni tudi novo matično ploščo. Ampak to oboje je že večji strošek kot SSD.

Tule pa vidim prerekanje čez nekaj FPS-jev...

hojnikb ::

EQuiPeX je izjavil:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2...
mi ne zgleda prevec prepricljiv.. pa grafo bi se baje dalo za vec kot 50 prodat..

ta primerjava je dost debilna
#brezpodpisa

Napajalc ::

Recimo šena možnost z minimalno razliko v ceni: Prodaš obstoječo grafično kartico in nabaviš tole (strošek ~50e in konkretna pohitritev): http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
011011100111010101100010

r3dkv1c4 ::

mihec ne pretiravaj.

Hitrejša odzivnost sistema. Namesto, da bi prižgal računalnik, šel naredit sendvič, se vrnil in odprl igro, nato pa šel še po pijačo, se zadeva z SSD-jem naloži v nekaj sekundah. Potem so tu še loading časi v igri sami, ki odžirajo živce, da pade zanimanje za igro.

Ali sploh poznate razliko? Jaz jo kot oseba z omejenim prostim časom poznam. Pri OP-jevem sistemu je SSD največji upgrade celotnega sistema.


Vse kar je v gejmingu razlike je loading time map.

Vse ostalo nima veze.....včasih moraš pa tudi kak sendvič pojest, pa kafe spit, da te ne pobere ob intenzivnem igranju, ane.;)
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Alien123 ::

Clovek hoce upgrejdat komp zaradi igric, folk mu predlaga ssd.. neverjetno

DarwiN ::

P: Asus DCII GTX780. Tole kupi za 160€ in je zmaga... Če ni že prepozen, ker to bo hitro šlo v promet.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hamez66 ::

Alien123 je izjavil:

Clovek hoce upgrejdat komp zaradi igric, folk mu predlaga ssd.. neverjetno


Zato, ker je računalnik zaradi SSD veliko bolj prijazen do uporabnika, saj uporabnik ne bo postajal živčen zaradi štekanja in podobnih stvari. Skrajša se tudi čas loadanja map in kakšni šteki, ki se med igro pojavijo, ko začne trdi disk delati na polno. S SSD lahko človek igra med delovanjem antivirusa, medtem ko je pri navadnem disku izkušnja okrnjena. Za 50 oz 55 eur težko dobiš drugo novo napravo, ki bi toliko pohitrila računalnik. Čeprav se v benchmarkih ne bo poznalo toliko, se bo pa poznalo na živcih uporabnika.

Alien123 ::

Mam original nortona in spile mam na hddju.. pa ne cutim nobenih stekov in nalaganja map ( bf4, metro, dark souls ..)
Na ssdju imam samo winse posnete, res je razlika v loadanju winsow.. to pa je tudi vse

BorutK-73 ::

Alien123 je izjavil:

Clovek hoce upgrejdat komp zaradi igric, folk mu predlaga ssd.. neverjetno

Saj ne igra samo iger na pc-ju.

Sami ::

SSD (opcijsko), nova plata in proc (i5,i7,FX8XXX).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

nova plata je debilna investicija; kot rečeno, najbolj optimalno je tisti i5, ki sem ga linkal in ena druga grafika.
Vse druga bo precej več za nič kaj več haska
#brezpodpisa

Alien123 ::

BorutK-73 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Clovek hoce upgrejdat komp zaradi igric, folk mu predlaga ssd.. neverjetno

Saj ne igra samo iger na pc-ju.


še enkrat preberi naslov topica, pa razmisli kaj si napisal

EQuiPeX ::

Tako kot je alien rekel, nekateri ne vidite kaj zelim izbolsat v tem pcju..mene odkrito receno boli kurac a se mi komp zalaufa u 15 minutah(pa se mi ne- cca 1-2min) in je ssd izven slike. In ja se prerekamo preko par fpsov..je razlika a igras na monitorju 1920x1080 na resoluciji monitorja al pa mas zarad nekih omejitev zmanjsano na 1024x780 (oz. Nekaj podobnega) ker nekaterih detajlov sploh ne vidis, je megleno itd.. Ker ce mam na 1920x1080 mi fps pade pod 30, to pa vsi vemo da ni mogoce trpet. Raje antivirus posebej laufam kot pa igrici na lowest

Alien123 ::

thank you..

Če v kratkem času ne misliš kaj konkretno upgrejdat računalnika si kupi rabljeno r9 280x/290ko..
mislim da bi tole bil best buy

SimplyMiha ::

Kakor hočeš. Jaz sem samo podal osebno mnenje in izkušnjo, da je SSD največja nadgradnja za denar, a navsezadnje odloča tvoja denarnica.

gddr85 ::

za soliden smooth gaming ssd ni glih največja (najbolj optimalna) nadgradnja

r3dkv1c4 ::

hamez66 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Clovek hoce upgrejdat komp zaradi igric, folk mu predlaga ssd.. neverjetno


Zato, ker je računalnik zaradi SSD veliko bolj prijazen do uporabnika, saj uporabnik ne bo postajal živčen zaradi štekanja in podobnih stvari. Skrajša se tudi čas loadanja map in kakšni šteki, ki se med igro pojavijo, ko začne trdi disk delati na polno. S SSD lahko človek igra med delovanjem antivirusa, medtem ko je pri navadnem disku izkušnja okrnjena. Za 50 oz 55 eur težko dobiš drugo novo napravo, ki bi toliko pohitrila računalnik. Čeprav se v benchmarkih ne bo poznalo toliko, se bo pa poznalo na živcih uporabnika.

Človek je neveden in zato pač uporablja anti virus.
Ti bi mu pa ponudil ssd za gaming.
Koga imaš za norca?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

particle ::

Trenutno precej igram ARK: Survival Evolved. In med tem, ali je igra inštalirana na HDD ali na SSD, je razlika kot noč in dan. Če je na serverju veliko custom zgradb, je inštalirana na HDD skoraj neigralna. Tako da v določenih igrah tudi SSD igra veliko vlogo.

hojnikb ::

SSD bi v letu 2015 mogu bit obvezna oprema; kot tipkovnica in napajalnik.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sami ::

hojnikb je izjavil:

SSD bi v letu 2015 mogu bit obvezna oprema; kot tipkovnica in napajalnik.


Se 10000% strinjam, SSD je že nuja, tudi pri gamingu...si ne predstavljam gaminga brez.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

sploh, ker se da dobit stvar za precej nizko ceno... Če ti je 120G dovolj.
#brezpodpisa

Alien123 ::

particle je izjavil:

Trenutno precej igram ARK: Survival Evolved. In med tem, ali je igra inštalirana na HDD ali na SSD, je razlika kot noč in dan. Če je na serverju veliko custom zgradb, je inštalirana na HDD skoraj neigralna. Tako da v določenih igrah tudi SSD igra veliko vlogo.


don't feed the trolls..

nwm zakaj imate obične sata SSDje.. Raje si kupte M.2, mislim..

hojnikb ::

bi si kupo m.2 ssd, če bi mi platka podpirala to >:D
#brezpodpisa

Alien123 ::

lahko priklopiš na pci-e
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ob zagonu dela zelo počasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586977 (5949) oo7
»

kje je fora SSD-ja in navadnega diska.. zakaj ne samo ssd?

Oddelek: Pomoč in nasveti
445323 (3555) njyngs
»

Čim več za čim manj, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
599387 (7646) SloBiscuit

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9621581 (19080) dzinks63
»

Kateri namizni računalnik za gaming? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9112909 (11531) jasa123434

Več podobnih tem