» »

Katero zimsko čistilo(vitrex) za pranje stekel?

Katero zimsko čistilo(vitrex) za pranje stekel?

menjalnik ::

Iščem enega takega, da ziher ne zmrzne. Lani se uporabljal tisto 3l kantico iz Mercatorja pa mi je zmrzovalo steklo med vožnjo, kljub temu, da nisem mešal z vodo in na kantici je pisalo do -30 stopinj. Lidlovega mi tudi odsvetujejo, da je krš. Kakšne so vaše izkušnje?

win64 ::

Meni je tisto z lidla kar dobro delovalo, ni zmrzovalo. Mislim, da sem ga celo mešal z vodo.

jakan123 ::

Jaz uporabljam pozimi vedno tistega z Lidla in ni nikoli zmrznil.

Robi :P ::

jakan123 je izjavil:

Jaz uporabljam pozimi vedno tistega z Lidla in ni nikoli zmrznil.

tut js kr čistaka točim od pomaldi naprej redčim z vodo :D še zdej ga mam od zime not sicer razrečenga da je skor več vode :)pozimi mi še ni zmrznil... lokacija koroška sem zelo velik na smučiščih tako da je avto še bolj izpostavljen mrazu in z lidlovim še ni blo problemov.

c00L3r ::

Tudi jaz mam dobre izkušnje z Lidl-ovim.

Marsikoga so pa zavedli, saj ti prek zimo praznijo zaloge letnega čistila za pranje stekel. Eni ne preberejo kaj piše in slepo kupijo.

Sploh ne vem, zakaj se prodaja "letno" čistilo. A ne bi bilo lažje vedno prodajat zimskega? Jaz tudi načeloma kupim zimskega na zalogo, poleti pa ga močno redčim.

TehDucky ::

Meni je hoferjev zmrzoval lansko leto pri par stopinjah minusa, letos je pa fotr neki druzga prvleku k bajt pa bomo vidl, če je kej boljši (čakam zimo).

Markus386 ::

Jaz sem imel in lidlov in hoferjev (tistega ki je takrat, ko mi je zmanjkalo, bil na akciji), pa nisem imel nobenih problemov. Sicer mi je bil lidlov malo bolj priročen, ker je zraven nastavek za lažje točenje (cevka, podobna kot na petrolu za bencin), medtem ko za hoferjevega rabiš lijak, ali pa natančno in mirno roko.

Če boš pa pri -15 pošprical, 15 sekund za tem, ko prižgeš motor, pri 50kmh, ti pa vsak zmrzne na šipi (tudi tist za -50, in to takoj ko alkohol izhlapi). Ko se šipa mal ogreje, je pa vse ok. Pa sem zelo dosti šprical, na AC vsakih par minut, ko prehitiš kamion in ti naserje celo šipo pljundre in soli s ceste.

spargelj ::

Megaspeed (SPAR)

vorantz ::

Tisti lidlov je kul ampak smrdi za znoret
Sm presaltal na nekega z vonjem limone iz spara pa sem bolj zadovoljen

spenstar ::

Kupi Agip zimsko cistilo.
SPENSTAR--builder

menjalnik ::

Kdaj da Lidl v prodajo to čistilo, konec novembra?

Heavy ::

Sem že kupil od Mercatorjevo in Tuševo, oboje redčil z vodo pa ni zmrznilo.

theBill ::

Sam uporabljam tistega iz Hoferja do -30 C, 5 litrov za 5€. Tudi Lidlovega temno modrega -50C sem že imel, in ima res močen vonj. Vitrexa z manj kot -30 C sploh ne kupim, tudi te z -30 C in več ne mešam z vodo.

Ni poanta, da Vitrex ne zmrzne na šipi, važno je da ti ne zmrzne v šobah in predvsem v črpalki. Ker če zmrzne je lahko črpalka fuč in je potrebna menjave, to pa je dražje kot celo zimo točiti čisti vitrex brez redčenja. Kot je že zgoraj nekdo lepo napisal, v hudem mrazu takoj po vžigu, ob vožnji in mrzli šipi bo vsak vitrex zmrznil na šipi, ko izhlapi alkohol.

Obi ima trenutno zelo poceni vitrex do -50 C
 Vitrex Obi

Vitrex Obi

čuhalev ::

Torej ... kot so eni rekli, bodite pozorni na to, da obstaja tako zimsko kot letno čistilo za steklo.

Po nalitju je potrebno iz cevi in črpalke spraviti ostanke starega/bolj razrečenega/letnega.

menjalnik ::

V Lidlu v Kranju sem danes zjutraj kupil čistilo.

Robi :P ::

menjalnik je izjavil:

V Lidlu v Kranju sem danes zjutraj kupil čistilo.

že majo zimsko?

theBill ::

V Lidlu imajo dve varianti, prvi je do -20 C, ta je celo zimo na voljo
http://www.najcena.si/product/33429/pow...

drugi je temno moder do -50 C, v taki embalaži, ta je ponavadi na voljo samo v začetku zimske sezone. Verjetno pride čez kak teden ali dva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Markus386 ::

Tudi za -20 bo dober za zdaj... če maš še pol tanka, bo mešanica do -10 (nekajkrat treba pošpricat, da bo tudi v cevkah 'nova' mešanica), kar bo čisto dovolj za prvi minus. Potem pa, ko porabljaš tega, lahk doliješ močnejšega, za "potem", ko bo "prava zima".

Dr_M ::

Moram probat tega iz lidla, ker mi je cistak iz hofra vedno do sedaj zmrzoval.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Markus386 ::

Zmrzoval na sipi, al v rezervarčku?

Na mrzli šipi v hujših pogojih vsak zmrzne.

menjalnik ::

Robi :P je izjavil:

menjalnik je izjavil:

V Lidlu v Kranju sem danes zjutraj kupil čistilo.

že majo zimsko?


Jap 5 litrov za 3,99€. Folk grabi kot bi bilo zastonj, sem bolj zadnjega dobu s tiste palete8-O

theBill ::

menjalnik je izjavil:

Robi :P je izjavil:

menjalnik je izjavil:

V Lidlu v Kranju sem danes zjutraj kupil čistilo.

že majo zimsko?


Jap 5 litrov za 3,99€. Folk grabi kot bi bilo zastonj, sem bolj zadnjega dobu s tiste palete8-O


Sej to je praktično zastonj v primerjavi s Petrolom, kjer plačaš skoraj enako za 1 liter.

GrimReaper ::

Markus386 je izjavil:

Tudi za -20 bo dober za zdaj... če maš še pol tanka, bo mešanica do -10 (nekajkrat treba pošpricat, da bo tudi v cevkah 'nova' mešanica), kar bo čisto dovolj za prvi minus. Potem pa, ko porabljaš tega, lahk doliješ močnejšega, za "potem", ko bo "prava zima".

Kaj pa tako kot sem sam na prejšnjem avtu delal, da sem kar čez šobe pošprical ven starega (oz. poleti imam sam kar vodo iz pipe), verjetno ni najbolje za črpalko?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Markus386 ::

Za pumpo ni panike, razen če boš res 10litrov ven šprical. Ne vse praznit v enem cugu (malo pavzo umes, da se pumpa ne pregreje.. odvisno kako je narejena), pa nehaj špricat, ko zmanjka vode (ne špricaj na prazno).

Lahko pa starega pustiš notri, in dolivaš samo novega (to kar sem gor napisal), pa bo mešanica nekje na sredini (stara na 0, nova -20, če je pol pol, bo zmrzovala na okoli -10). Ker napoved kaže šele na -1 v ponedeljek, bo to več kot dovolj.

c00L3r ::

Jaz sem pred leti na starem avtu imel problem, da se mi je ena šoba zamašila od vodnega kamna, ker sem poleti uporabljaj samo vodo. Zdaj tudi poleti vedno dam vsaj ene 10 - 20% čistila za stekla zraven.

Markus386 ::

5l destilirane vode je v eurospinu ~1.20eur - pa ne bo ne poleti ne pozimi problemov.

c00L3r ::

Precej draga rešitev je destilirana voda, če pogosto uporabljaš pranje šipe na avtu.

Tilen ::

Še posebej v kombinaciji s Xenon, kjer se hkrati pere tudi žaromete. 5l je ravno za enkratno polnjenje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

theBill ::

GrimReaper ::

Ker je tolk poceni, ga sam mislim natočit tudi v pršilko, ko bom porabil obstoječi Hoferjevi (2€ za 750ml, ta Lidlov pa preračunano 0,9€).
Ali je to že kdo delal? Verjetno je najbolje pustit kar nerazredčenega za -60°C.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

N0t0ri0us ::

fak.. še malo pa bo tema "kateri wc papir kupiti"

Kateri wc papir naj kupim? Sem kupil šparovega in se mi med brisanjem riti strga in imam potem umazano roko, čeprav je pisalo da je troslojni. prepognit se mi ga ne da, saj ni racionalno in še preveč zamudno..

Šalo na stran :D

Vitrex vedno kupim v naključni trgovini. Ko ga potrebujem kupim 5l v prvi trgovini ki jo zagledam in ga običajno zamešam na -15.54°C in mi ni še nikoli zmrznil.

LP

menjalnik ::

GrimReaper je izjavil:

Ker je tolk poceni, ga sam mislim natočit tudi v pršilko, ko bom porabil obstoječi Hoferjevi (2€ za 750ml, ta Lidlov pa preračunano 0,9€).
Ali je to že kdo delal? Verjetno je najbolje pustit kar nerazredčenega za -60°C.


Izkušnje s prve roke. Sem prejšnji teden Lidlovega tko testiru in pomaga(nerazrečen -25)

SeMiNeSanja ::

GrimReaper je izjavil:

Ker je tolk poceni, ga sam mislim natočit tudi v pršilko, ko bom porabil obstoječi Hoferjevi (2€ za 750ml, ta Lidlov pa preračunano 0,9€).
Ali je to že kdo delal? Verjetno je najbolje pustit kar nerazredčenega za -60°C.

Že več let na ta način uporabljam nerazredčene tekočine za šipe. Lahko samo priporočam.
Pred tem sem uporabljal sprej za odmrzovanje šip. V pravem mrazu v piksni ni pritiska, prazna je mimogrede, pa še drage so.

Tekočina za šipe pa je v normalnih pogojih že dovolj dobra tista do -25 stopinj (nerazredčena), pri zaresnem mrazu do -30. Efektivna ravno tako kot tisti dragi spreji, predvsem pa nikoli ne zataji, ko zadevo rabiš.

šernk ::

Vitrex vedno kupim v naključni trgovini. Ko ga potrebujem kupim 5l v prvi trgovini ki jo zagledam in ga običajno zamešam na -15.54°C in mi ni še nikoli zmrznil.


hja, problem je ko ti pri Postojni zmrzne pri hitrosti 120km/h 99% vseh teh za šipe.

poleg tega so pri nas pozimi tako svinjske ceste s to soljo in tem, da porabim na 100km včasih tudi 2 litra vitrexa in ravno na petrolu za 3eur po litru mi ni za ga kupovat. ta iz lidla za -60 zgleda kul, hofer pa vedno bolj redči vitrex. 3 leta nazaj se je kupovalo ga do -50, sedaj je samo še -30, količina ista...cena ista.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

Ej pobje, karkol sam ne OMVjev ga caristala al kaj že majo. Tist je pa tak sranje od vitreksa da res ni. Pa še svinjsko drag je. Zmrzuje na šipi packa na veliko smrdi ko vrag no pa še drag je kot sem prejle zapisal. Jaz drugače petrolovega uporabljam pa se ok obnese in cena je normalna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Robi :P ::

Unknown_001 je izjavil:

Ej pobje, karkol sam ne OMVjev ga caristala al kaj že majo. Tist je pa tak sranje od vitreksa da res ni. Pa še svinjsko drag je. Zmrzuje na šipi packa na veliko smrdi ko vrag no pa še drag je kot sem prejle zapisal. Jaz drugače petrolovega uporabljam pa se ok obnese in cena je normalna.

OMVjev je res totaln drek :) Enkrat sem kupil sicer zmrznil ni je pa prvic ko je bilo toplo in je avto stal na soncu začel smrdeti po greznici oz tak dokaj podoben čuden vonj :D spustil ven in nikol več kupil :D

Unknown_001 ::

Robi :P je izjavil:


OMVjev je res totaln drek :) Enkrat sem kupil sicer zmrznil ni je pa prvic ko je bilo toplo in je avto stal na soncu začel smrdeti po greznici oz tak dokaj podoben čuden vonj :D spustil ven in nikol več kupil :D


Ma ma nek tak specifičen jedek vonj. Malo me spominja ko da bi kdo poscan sekret probal nadišavit s poceni kolonjsko 8-O:P;((
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čistilo vetrobranskega stekla (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5610660 (2541) anketar
»

Čistilo za vetrobransko steklo brez vonja

Oddelek: Na cesti
143039 (2495) Highlag
»

čistilo za vetrobransko steklo

Oddelek: Na cesti
92505 (2128) spenstar
»

Tekočine za avto, kje najceneje

Oddelek: Na cesti
367236 (5560) B-Stard
»

Sobna fontana - dodatek za vodo

Oddelek: Loža
315959 (4448) fikus_

Več podobnih tem