» »

Sobna fontana - dodatek za vodo

Sobna fontana - dodatek za vodo

theBill ::

Torej, imam sobno fontano, tisto čisto osnovno z malo pumpico, točno tako kot je spodnjem linku:
http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si...

Uporabljam destilirano vodo, in na približno 14 dni se naredi kot ena sluz v vodi (oprime se tudi vsega drugega, same fontane, kamnov, itd., potem je potrebno vse skupaj zdrgniti s krtačo) katera začne štopati pumpo. Enkrat sem že zajebal in pustil vodo notri predolgo in se ni dalo več sčistit pumpe, na srečo so mi pod garancijo vse skupaj zamenjali.

A obstaja kak dodatek, katerega bi dal v vodo in bi preprečeval to sluzenje? Kolega mi je priporočil, naj dam en štamprle vodke zraven, da se ne bo to dogajalo, ampak po moji logiki bo vodka izhlapela, na koncu bo pa isti rezultat, torej sluzenje.

jype ::

Antifriz ne bo tok hitr izhlapel, verjetno se pa dobi kakšno namensko strupeno stvar, ki sploh ne izhlapi.

c00L3r ::

Jaz bi dodal klor in algacid. To se dodaja vodi v bazene poleti. Če ne bi, bi imeli po tednu dni bazen zelene barve.

Vikking ::

Mogoče bi lahko probal dodati nekaj varekine. Vsekakor pred dodajanjem klora, varekine in drugih kemikalij, stestiraj v zelo nizki koncentraciji. Da ti kemikalije ne pojedo črpalko.

mailer ::

Ravno danes sem tole stvarco "namontiral" kolegici. Nalil navadno vodo.

c00L3r ::

Absolutno v malih koncentracijah. Tudi voda iz pipe je klorirana, ampak klor hitro izhlapi in ga je treba redno dodajat.

RejZoR ::

Ne pretiravaj s kemikalijami, razen če bi rad da ti črpalka spusti, ker ji bo požrlo tesnila...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Klor dobiš mislim da v lekarnah (za razkuževanje vodnjakov) oz v trgovinah za akvaristiko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cebelar123 ::

Po moje antifriz pomaga, vsaj na izkušnje iz vodnega hlajenja računalnika.

fosil ::

Mogoče kaj takega
Tako je!

theBill ::

V Lidlu jo imajo, so jih danes dobili, 2 različna modela. Drugače so pa pri nas trgovine zelo bogo založene s tem, nekaj modelov imajo v Baumaxu, ampak zelo bogo, pa vse nekaj odprto, stvari manjkajo v škatlah in tako.

Še največ tega se najde na e-bayu pod indoor water fountain in pa nemško zimmerbrunnen ;)

Tistle akvarij.com je pa po mojih izkušnjah čisto neodziven, sem jim že poslal mail s enakim vprašanjem kot je v tej temi, pa nobenega odgovora.

mailer je izjavil:

Ravno danes sem tole stvarco "namontiral" kolegici. Nalil navadno vodo.


Le opozori jo, naj čez 14 dni vodo preveri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Duhec ::

Če ima sluz kako barvo (zeleno, rjavo...) so se lahko zaredile alge, drugače so bakterije.
Mogoče je povezano tudi s svetlobo.
Beri spodaj: Površinska sluz
http://www.akvazin.si/default.cfm?kat=0...

Vice ::

Malo soli dej notri, malo!

c00L3r ::

Preden boš dodajal klor, sol ali algacid, najprej zamenjaj vodo.

theBill ::

Včeraj dal svežo destilirano vodo in pa dva zamaška vodke, bomo videli kaj bo. Če ne bo v redu, potem po vrsti sprobam od soli do antifriza.

Sem pa prebral v navodilih, da je potrebno vodo menjati vsak teden ravno zaradi pojava alg. Samo od kje lahko alge sploh pridejo, če pa je že v osnovi noter destilirana voda?

SplitCookie ::

alge so suspendirane v zraku ali pa pridejo z vodo iz pipe
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mihec87 ::

Antifriza ne dajat razen če ti je všeč njegov vonj..

Okapi ::

Proti algam pomaga malo modre galice. Če preprečuje tudi razvoj bakterij pa ne bi vedel.

O.

c00L3r ::

Mi mamo poleti 2 meseca isto vodo zunaj v bazenu. Dodajamo klor po potrebi. Meriš z merilnikom, kot je ta:
 Klor tester

Klor tester



Če nastajajo alge (tla postajajo gladka) pa se doda ustrezna količina algacida.

Nekateri pa imajo sol za dezinfekcijo. Jaz bi za začetek probal s soljo. Če to ne bo pomagalo pa kombinacija klor in po potrebi algacid.

Antifriz smrdi ful, ne dajaj tega not.

Jst ::

Kaj pa UV? A ne bi UV pobijal takšne stvari? Me res zanima, ker ima kolega malo večjo zadevo, veliko 1m, osvetlitev je iz štirih žarnic, pa kadar sem na obisku, nisem nikoli opazil, da bi imel zgoraj opisane težave. Bom ga vprašal...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bdoxx ::

kaj pa vitrex? :D, pa še diši :D

Martin Krpan ::

Dolgoročno bi znal pomagati kakšen industrijski konzervans kot so Kathon ali Parmetol.

izbrisiracun ::

Zakaj bi dajal antifriz noter? Pride potem enkrat pijana kolegica, naredi požirk in je konec lepega.

telexdell ::

izbrisiracun je izjavil:

Zakaj bi dajal antifriz noter? Pride potem enkrat pijana kolegica, naredi požirk in je konec lepega.

Tako strupen pa antifriz zopet ni. Pred leti je bila v Avstriji afera, ko so antifriz dodajali vinu. Vino, katero bi se prodajalo kot namizno je tako bilo sladkejše in polnejšega okusa- postalo je vrhunsko ter zaradi tega ustrezno dražje. Mogoče bi tvoja prijateljica tudi tako ocenila vodo iz fontane:):):)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Jst ::

Kolega sem vprašal in mi je rekel, da je spodaj UV žarnica. Ima pa precej veliko sobno fontano v dnevni sobi. Menja vodo na mesec +/- teden dni. Pa rekel mi je, da se dobijo posebna čistila, kjer moraš ugasniti pumpo, počakati par minut, da se vsa voda steče v kontejner spodaj in posuši "struga," odstraniš kontejner, nasprejaš fontano, v kontejner daš frišno vodo z nekaj kapljic drugega čistila, malo počakaš in pretreseš, nato pa natočiš novo vodo in je čiščenje končano.

Nisem biolog, ampak bi dal veliko verjetnost, da UV žarnica pobija sluz in alge...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Martin Krpan ::

Tudi peroksid bi znal pomagati.

aaquarius88 ::

Obujam temo od mrtvih. Sicer je moj problem malo drugačen. Danes nabavila fontano iz Lidla. Pač luštna reč, imitacija kamna....Če ne bi posoda puščala vodo, bi bilo idealno....Tako pa, sem nalila vodo in pustila brez vklopljene fontane. Rezultat popolnoma mokra polica.

A je smiselno menjat (garancija itak velja 3 leta) ampak mene bolj skrbi ne-kvaliteta vsake naslednje? :/ Ima kdo kake pozitivne ali negativne izkušnje s temi fontanami?

mihec87 ::

aaquarius88 je izjavil:

Obujam temo od mrtvih. Sicer je moj problem malo drugačen. Danes nabavila fontano iz Lidla. Pač luštna reč, imitacija kamna....Če ne bi posoda puščala vodo, bi bilo idealno....Tako pa, sem nalila vodo in pustila brez vklopljene fontane. Rezultat popolnoma mokra polica.

A je smiselno menjat (garancija itak velja 3 leta) ampak mene bolj skrbi ne-kvaliteta vsake naslednje? :/ Ima kdo kake pozitivne ali negativne izkušnje s temi fontanami?



In zakaj nebi bilo smiselno menjat?

betmen ::

aaquarius88 je izjavil:

Obujam temo od mrtvih. Sicer je moj problem malo drugačen. Danes nabavila fontano iz Lidla. Pač luštna reč, imitacija kamna....Če ne bi posoda puščala vodo, bi bilo idealno....Tako pa, sem nalila vodo in pustila brez vklopljene fontane. Rezultat popolnoma mokra polica.

A je smiselno menjat (garancija itak velja 3 leta) ampak mene bolj skrbi ne-kvaliteta vsake naslednje? :/ Ima kdo kake pozitivne ali negativne izkušnje s temi fontanami?

Ni smiselno menjat... bolje je imeti s počeno posodo

aaquarius88 ::

Po pričakovanjih. Šla, menjala, so mi dala kar drugo fontano, odprla škatlo-počena + manjkala dovodna cev..V glavnem. Požrla bom teh 19 eur, v tegl zasadila kaktuse...In si kupila vodno fontano, ki me bo stala sicer več denarja, ampak bo vsaj tako kot mora biti. Enostavno se mi ne ljubi it tja nazaj spet in spet zajamrat, da imam krafl. Tokrat posoda ne toči, je pa reč neizpravna. Kaj mi je bilo treba nasedat reklamam.

Assass1n ::

:D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

fikus_ ::

Nesi nazaj pa zahtevaj denar/dobropis!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževanje bazena

Oddelek: Loža
4122364 (17002) terezijslo
»

Dizinfekcija vode v akvariju

Oddelek: Loža
243528 (2138) civic_
»

Antifriz koncentrat in vprašanje?

Oddelek: Na cesti
135105 (4786) menjalnik
»

Črpalka za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372670 (1921) mysly
»

VODNO - LEP IZGLED

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322797 (2188) burek8

Več podobnih tem