» »

Renault Megane grandtor 1.5 dci MNENJA!

Renault Megane grandtor 1.5 dci MNENJA!

El Toro ::

Mene zanima če ima kdo Renault Megane grandtor 1.5 dci dynamique 2011 letnik in kako je zadovoljen z njim?

Namreč imam namen kupiti omenjen avtomobil za 6900€.

Avto je 2011 letnik ima 178000 prevoženih km, in narejen generalni servis 158.000KM.
Slišal sem da morajo omenjeni avtomobili pri 140 000 KM imeti narejen generalni servis kjer je potrebno menjati tudi ojnični ležaji, na to moram biti pozoren pri nakupu če so bili menjani pri tem generalnem servisu ne? ker cena menjave je menda okrog 400€.

Scorpia ::

Sam avto je odlicen, vdoben, material not kvaliteten, dokaj trd...nekoliko je glasen motor ali pa malo slabsa izolacija v kabini? v primerjavi z golfom. Sam sem fan bencinarje. Drugace pa priporocam nakup. Drgac pa prodajalcu nikoli verjeti, kaj je bilo menjano. Vsaj sam nikoli ne, ce avtu spustis ceno, ti ostane za servis in ga sam das narediti. Ce ne drugega, bolj miren bos.
////

#000000 ::

Če ima ta motor delphi pumpo, je klump, enako ptavijo za bosch, siemens verzije pa naj bi bile dobre.

se pa razlikujejo po moči ene imajo probleme, druge ne, ne vem pa če je ta problem še prisoten na 2011 letniku, bi mogu vedet točno za kater motor (oznaka oz. tip) gre potem je lažje.

El Toro ::

motor:1461 ccm, 81 kW (110 KM)

sandmat ::

El Toro je izjavil:

motor:1461 ccm, 81 kW (110 KM)

preveri v prometnem - obstajata 2 verziji motorja - "1.5 dCi 110 FAP" in "1.5 Energy dCi 110".

El Toro ::

IN katera je boljša?

sandmat ::

El Toro je izjavil:

IN katera je boljša?

110 VVT bencinska :)

šalo na stran, verjetno tista, ki se manj kvari - če je kakšna fora s pumpami (kot je nekdo omenil) pa preveri na renault-related forumih

Invictus ::

El Toro je izjavil:

Mene zanima če ima kdo Renault Megane grandtor 1.5 dci dynamique 2011 letnik in kako je zadovoljen z njim?

Namreč imam namen kupiti omenjen avtomobil za 6900€.

Avto je 2011 letnik ima 178000 prevoženih km, in narejen generalni servis 158.000KM.
Slišal sem da morajo omenjeni avtomobili pri 140 000 KM imeti narejen generalni servis kjer je potrebno menjati tudi ojnični ležaji, na to moram biti pozoren pri nakupu če so bili menjani pri tem generalnem servisu ne? ker cena menjave je menda okrog 400€.

Predrag. Zbij ceno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

kurc nimam na tem kompu auto date, da bi pogledu kater tip motorja ima, ampak če kdo ima naj pogleda, tam se vidi kater engine type je, in po tej kodi potem poiščeš na netu karakteristike motorja, tko boš najhitreje vedu kako kvaliteten je.

Blinder ::

Glede glavnega servisa. Ce gre prodajalcu verjet je bil narejen priblizno pred pol leta. Ce je bil avto enakomerno rabljen v svojem obstoju. Bi clovek naredil velik servis in ga cez neakj mescev prodajal..?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

#000000 ::

Ni nujno, jest sem ga, in to že parkrat, pač se ponudi prilika za nakup kak nepričakovan keš, avto pa moraš vzdrževati redno drugače je pol ko pade nanakrat to močen zalogaj.

Je pa tudi slo folklora oz. švercarska folklora, da napišejo da je blo menjano vse živo, ene 1000 km preden ga je dal v prodajo.

Uglavnem ne verjet na besedo, poštemplano knjižico še manj, ampak samo na pooblaščeni servis in zaktevat če lahko dobiš izpis zgodovine in pri katerih kilometrih je to bilo, potem lahko tudi na tehničnem preveriš kolk jih je mel ker nekaj časa že treba podajat kilometre pri tehničnem.

nazadnje pa se da videt (vask mehanik vidi) kako je obrabljen zobati jermen, in ti lahko pove cca kdaj je bil menjan.

ne pa se zaletavat

M-XXXX ::

#000000 je izjavil:

Če ima ta motor delphi pumpo, je klump, enako ptavijo za bosch, siemens verzije pa naj bi bile dobre.

se pa razlikujejo po moči ene imajo probleme, druge ne, ne vem pa če je ta problem še prisoten na 2011 letniku, bi mogu vedet točno za kater motor (oznaka oz. tip) gre potem je lažje.

Da ne misliš ti tole za tastare (10 let+) motorje?

El Toro ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

kaj pa kaj takega se vam zdi vredu?

#000000 ::

Ma glej ti ga boš vozil :) tako da ne polagat tvoje uporabniške izkušnje v tuje roke, če ti je avto cool na pogled, si že na pol potim ker jest si ne predstavljam da bi vozu avto ki mi ni všeč, ga ni dnarja, nikol več.

vzameš tisto kar ti je všeč, potem iščeš najboljšega kandidata v tej skupini, včasih bolj malo več dat, ker za male pare veš da je najverjetneje kršotina.

Se je pa treba pazit, belih avtov, ker večinamoa če niso slo porekla, so to taxi-ji iz recimo belgije ipd. ali bež ki so taxiji iz austrije Nemčije

Ja pač roko na srce, nismo v avstraliji kjer že skor težko najdeš avto druge barve kot bele, + kdo di želi imet bel avto ? je nepraktičen ker je skoz usran in samo pereš, najbolj hvaležna barva je silver, pereš enkrat letno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

RedDrake ::

Točno to, tu bo vsak nekaj predlagal.
Ampak razlika me 110KM megane dizlom in 75KM cliotom bo izjemna. Ni to sploh enak razred vozila. Kot bi primerjal Megana s kakim MB-jem serije C ...
Če iščeš žepnega karavana, za mali denar, glej Hyundai i30, KIO Cee'd, Renault Megane in kak Peugeot 308. 1.6 bencin pri vseh, če delaš 20.000km ali manj letno, in si zmagal. Stroški vzdrževanja bodo nizki, poraba pa tudi ne katastrofalna AC pije tam 7-8 odvisno od teže noge, regionalka mora bit okoli 6, mestna je okoli 8-9, odvisno od točnega modela, teže, ipd ...

Recimo na hitro, če imaš 6k, tole izgleda super Hyundai i30cw. 1.6 bencinc na ketno, tile motorji grejo 200kkm+ brez težav, last mehanika od Hyundai pooblaščenca(!!!) + vsaj nekaj opreme. Imam enak model, enak motor, in gre super.
Osebno bi se magičnim dizlom (100-160 tisoč km) izogibal na dolgo in široko. To je ponavadi batch uvoz od leasing hiš, kjer se je avto vzdrževalo po sistemu menjaj samo če crkne. Jasno, lahko imaš srečo, in dobiš tisto češnjo, ki bi brez vzdrževanja itak preživela 300 tisoč km in si zadovoljen. Lahko pa tudi dobiš tistega "povprečnega", kjer bo pol potrošnega materiala za zamenjat v roku enega leta in potem še kak večji strošek v bližnji prihodnosti.

SkIDiver ::

RedDrake je izjavil:

Osebno bi se magičnim dizlom (100-160 tisoč km) izogibal na dolgo in široko. To je ponavadi batch uvoz od leasing hiš, kjer se je avto vzdrževalo po sistemu menjaj samo če crkne.


Iz tujine se dela batch uvoz, ker leasing hiše običajno prodajajo v batchu. So pa leasing hiše, ki tega ne počnejo. Pač je pomembno tudi od katere leasing hiše pride vozilo. Ni vse črno in ni vse belo. To velja tudi za vzdrževanje. Tako kot srečaš vse skrajnosti pri nas jih tudi v tujini;) Bolj je vprašanje koliko boš nastavil rit, da te bo nekdo nategnil.

Avtorju teme pa najprej svetujem, da preveri koliko km letno planira prevoziti in si vrže računico na papir, da bo videl ali se mu sploh splača nakup dizla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

teslam2 ::

Imam ta avto istega letnika, 110km, ze kako leto in sem zadovoljen. Prevozil sem 30k, vsega skup pa ima 165k. 6900 je po mojem prehuda cena za te km, sploh če je iz uvoza, za 6k se verjetno že da spogajat za kak tak primerek. so kake malenkosti, diski kdaj zaskripajo, ležaji od prednjih vrat pokajo, črički okol tesnil vrat, samo za tak denar je pač to to.

preveri zgodovino servisov kakšnem uradnem servisu, jaz imam vpisano vse, z glavnim servisom vred v njihovo bazo.

kremenko1 ::

SkiDiver imaš prav, ampak so žal trenutno cene bencinarjev in dizlov poravnane. Glede 1,5dci 81Kw motorja, naj nebi bilo nekih problemov (sem se dobro pozanimal preden si ga je kupila žena) ,sam pa si iščem 1,6 bencinarja in moram reči da dobro ohranjeni skoraj presegajo cene dizlov.

SkIDiver ::

@kremenko1 ti vrjamem, da so cene tam-tam (sam ne spremljam cen). Sam bi zaradi regeneracije filtra trdih delcev vseeno premislil kake vožnje bi mel. Sam imam sicer dizla, ampak imam srečo, da je DPF predimenzioniran in moje vožnje sestavlja ravno nekje 40-60 mesto-relacija in nimam težav z zabijanjem DPF-ja.

MrGTO ::

Prodajalca vprašaj za številko prometnega dovoljenja in registracijsko številko in na tej strani pogledaš podatke o vozilu. Vidiš tudi oznako motorja, tako da se lahko potem na netu informiraš o marsičem. Poleg tega dobiš marsikatero zanimivo informacijo o modelu avta.. Je pa res, da ti ne bodo kr vsi podajali te številke, moraš biti že kar resen za nakup avta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racionalnost ali strast? Megane 1.6 vs. Accord 2.0 vtec

Oddelek: Na cesti
324915 (3916) kiFni
»

Mnenje o Renault Megane Grandtour, 1.5 dci, 63kw (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6519414 (12401) MeGreat
»

kateri terenec do 5-6k eur diesel ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7012996 (11348) #000000
»

Renault DCI motorji

Oddelek: Na cesti
2628598 (27317) jericho
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719777 (17651) RejZoR

Več podobnih tem