» »

T-2 in pogodbena kazen

T-2 in pogodbena kazen

pazduha ::

long story short:
* sem več letni naročnik pri T-2 s trenutno veljavnim aneksom k pogodbi (koriščenje popusta)
* pred kratkim sem se preselil in s tem tudi T-2 priključek
* T-2 mi na novem naslovu ne zagotavlja več enake kvalitete storitev kot na starem naslovu:
1. Hitrost interneta na starem naslovu - 10/2 : na novem naslovu speedtest max. 8/0,5
2. HD programi brez zatikanja na starem naslovu : na novem naslovu tudi SD programi ne delajo vedno b.p.
3. Kadar na računalniku tečejo kakšni downloadi (z omejitvijo dl na 500 kbps), TV več ne deluje okej, pavza med prestavljanjem kanalov ipd.
4. Imam 60" HD TV in ne morem gledati TV kanalov v HD tehnologiji... need I say more?! :-)
* vzrok za težave tiči v oddaljenosti od centrale (cca. 1km) in slabi telekomovi infrastrukturi

Zdaj pa vprašanja:
1. Ali lahko na osnovi zgoraj naštetih točk na kakršenkoli možen način prekinem pogodbo s T-2 brez da bi moral poravnati pogodbeno kazen (cca 130+ EUR)?
2. V primeru da se pogodbeni kazni ne morem izogniti, ali lahko na podlagi zgoraj navedenih točk, zahtevam popust pri pogodbeni kazni?
3. Ali drži, da mi ponudnik "mora nuditi" 8 kanalov v HD kakovosti?
4. Kaj mi svetujete vi?

V naprej hvala ;-)
  • spremenil: pazduha ()

Assass1n ::

Če je problem v infrastrukturi, potem ne boš imel nikjer boljše povezave, upam da to veš.
Sicer pa naroči na dom tehnika pa malo preglejta napeljavo, ter omarico koliko se kje poveže, ker na amisu imam 8.5/0.8 pa sem od centrale oddaljen 4.5km . Nimam pa TV tako, da ne vem kako bi delal.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

pazduha ::

Problem je Telekom-ovi infrastrukturi.
To pomeni, da mi ponudniki AMIS, T-2 in Telekom ne morejo nuditi višje kvalitete storitev.
Lahko mi pa npr. Telemach. V mojem primeru je slednji tudi edini (preverjeno), ki mi lahko nudi želeno kvaliteto storitev.
To je tudi razlog za moja vprašanja. Imam trenutnega ponudnika kateremu sem z aneksom (in posledično pogodbeno kaznijo) zavezan in ponudnika h kateremu se nameravam prestaviti.
Želim se pa v čim večji meri izogniti stroškom iz naslova pogodbene kazni.

franseliski ::

Zakaj jih ne povprašaš kakšne so opcije? Če poveš da ne moreš gledati TVja, sem prepričan da boste kaj dosegli skupaj.
Sicer pa je negledanje TVja najbolj zdrava stvar ki jo lahko narediš v življenju. Bolje se odpovedati TVju kot pa čikom.

Tilen ::

Pogodbo lahko prekineš na podlagi nedelovanja (nezmnožnosti zagotavljanja storitev). Če tvoje treditve držijo in T-2 ni zmožen odpraviti napake v navezi s Telekomom, pogodbene kazni ne boš plačal. Tukaj se zna sicer malo zaplesti, samo tebi ni potrebno koristiti storitev, ki ne delujejo, samo zato, ker imaš vezavo. Telemach ponuja tudi ADSL, tako da se pozanimaj, da ne boš spet odvisen od Telekoma.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

pazduha ::

franseliski je izjavil:

Zakaj jih ne povprašaš kakšne so opcije? Če poveš da ne moreš gledati TVja, sem prepričan da boste kaj dosegli skupaj.
Sicer pa je negledanje TVja najbolj zdrava stvar ki jo lahko narediš v življenju. Bolje se odpovedati TVju kot pa čikom.


Čikom sem se odpovedal že lep čas nazaj. Ne bi rad začel kaditi nazaj, zato bi pa raje kdaj TV pogledal. ;-)

pazduha ::

Tilen je izjavil:

Pogodbo lahko prekineš na podlagi nedelovanja (nezmnožnosti zagotavljanja storitev). Če tvoje treditve držijo in T-2 ni zmožen odpraviti napake v navezi s Telekomom, pogodbene kazni ne boš plačal. Tukaj se zna sicer malo zaplesti, samo tebi ni potrebno koristiti storitev, ki ne delujejo, samo zato, ker imaš vezavo. Telemach ponuja tudi ADSL, tako da se pozanimaj, da ne boš spet odvisen od Telekoma.


Cca. 1 mesec in pol sem na novem naslovu in sem na T-2 uradno reklamiral njihove storitve. Na računu za pretekli mesec sem dobil tudi neke sorte dobropis zaradi reklamacije.
Hkrati sem tudi redno (recimo 2 do 3 krat na mesec) zaganjal speedtest, tako da imam celotni izpis testov za pretekli in tekoči mesec - za vsak slučaj - če bo potrebno jim bom poslal screenshot ali povezavo do mojih rezultatov.

Nekako bi se še sprijaznil s tem, da tu in tam downloade ugasnem in v miru pogledam kakšno oddajo na TV v HD tehniki... pa ne gre.

Telemach in ADSL: v stanovanju imam Telemach coax napeljavo do televizorja. Bom pa za vsak slučaj še enkrat pri njih preveril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pazduha ()

urli ::

Nameravam vzeti T4 Start zdaj, ko je v akciji in je res ugoden. Za 23EUR dobiš razmeroma dober TV program + internet 4/0.512. Ker pri T2 še nikoli nisem bil, me zanima, kako ste na splošno z njim zadovoljni? Kakšen se vam zdi ta paket? http://www.t-2.net/paketi Je kaj v drobnem tisku omembe vrednega (se mi ne da brati, ne me kurcat ampak se mi res ne da)? Sem že parkrat klical na T2 in je bilo rečeno, da moram pri tem paketu router kupiti sam, druga pa naj bi bilo vse brezplačno oz. vključeno v paket. Je potem res na računu 22.5EUR in to je to al je kje še kak "trik"?

// ZGREŠIL TEMO, prosim za izbris...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

jukoz ::

Hej!
Trapasto vprašanje pa kljub temu:

Dolgoletni naročnik bi rad odnaročil T-2. Kako se to naredi?

Glede na splošne pogoje pošlje podpisano izjavo in do zadnjega dne je odnaročen. Seveda mu to zaračunajo (administrativni strošek 20EUR). Je še kakšna finta?

Invictus ::

Ne ni.

Odjavijo ti na datum, ko hočeš. In ti ustrezno zmanjšajo znesek na položnici.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lahko odstopim od pogodbe Telemacha zaradi podražitve?

Oddelek: Loža
164808 (4038) Lonsarg
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19569338 (56784) Cruz
»

Pogodbena kazen- telemach

Oddelek: Omrežja in internet
81960 (1666) PurpleMoo
»

Siol bo podražil TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14913197 (6700) Tilen
»

siol in pogodbena kazen zaradi prekinitve nar. razmerja

Oddelek: Omrežja in internet
254129 (2990) gjural

Več podobnih tem