» »

Oneplus X

Oneplus X

««
11 / 13
»»

Red_Mamba ::

cortez je izjavil:

OPX se ne prodaja dobro, zato sedaj free shipping pa brez inviteov. Treba je prodat zalogo, simpl.


bos podkrepil to s stevilkami al sam trollas?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

cortez ::

začni uporabljat možgane, mamba...

http://www.androidauthority.com/what-ne...

Tody ::

Tale tvoja možganska stran ne dela sploh... Drugih virov je pa tudi bolj malo. Govorimo seveda o tem da se malo prodaja in ne da se prodaja brez invita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

PrimozR ::

Imajo pa par pointov, One+1 je bil res precej brez konkurence, medtem ko je za One+2 konkurenca precej večja, je kar nekaj relativno ugodnih, a zmogljivih telefonov. Pa tudi OnePlus se je podražil. One+X pa itak marsikomu dela težave, jaz vsakomur, ki mi ga omeni, povem, da imajo ljudje grozne težave s tem telefonom (ker gre za povprečne uporabnike, ki ne razumejo, da se to in ono da popraviti z updejti, povprečnim uporabnikom mora delati vse takoj).

veqlargh ::

Ste dobil update 2.2.0?

Povprečni uporabnik nima NOBENIH težav s tem telefonom. Napredni pač.

Bellzmet ::

veqlargh je izjavil:

Ste dobil update 2.2.0?

Povprečni uporabnik nima NOBENIH težav s tem telefonom. Napredni pač.


No video v slabi svetlobi zgledajo res slabo, pa po branju na forumu so z roamingom ogromne trežave. Sam o2 stvari, ki jih (dnevno) uporabljajo povprečni uporabniki.

Pesimist ::

smo dobili vendar nix kaj bi meni dirktno koristilo. Kdaj bo 6.0 or whatever.

Jerry000 ::

Dobil, super update! Zdaj samo da še zrihtajo kamero v low light pa bo že dobr :)

cortez ::

Hello. kot že veste obstaja tudi One+X Cerramic, ki pa stane 369€.

S kodo MARINA pa le tega lahko kupite za 295€



The Ceramic edition of the OnePlus X will cost € 349.66 (?269) or €369 depending on where you are. Do note however that this version of the phone will not be sold in North America. Only 10,000 units will be made, so it might not be available for long.

The limited run of this model has to do with how much time it takes to turn "exquisite zirconia" from Australia into the OnePlus X Ceramic. It's a 25-day process, believe it or not, that among many other things involves baking the zirconia at a temperature of 1,480 degrees Celsius for 28 hours.

Other than what it's made from, this OnePlus X is identical to its glass-clad sibling. So it has the same 5-inch 1080p touchscreen, 13 MP rear camera, 8 MP selfie snapper, Qualcomm Snapdragon 801 chipset, 3GB of RAM, 16GB of expandable storage, dual-SIM functionality, 4G LTE, and 2,525 mAh battery. It runs Android 5.1.1 Lollipop.

vir:

http://goo.gl/v5E2ZZ

Pri OnePlus 2 pa se lahko poslužite kode LOVE, dobiste StyleSwap-Cover gratis.



lp.

viknet ::

Moja osebna izkušnja pa je sledeča: Po daljšem tuhtanju sem se odločil, da bom tudi sam poizkusil One plus telefon. Sprva sem se ogreval za prvo verzijo pa so me nepodprte frekvence za Lte hitro odvrnile. Za 2-jko pa mi je bilo žal dati toliko novcev.
Seveda je ostal samo še X.
Sedaj po parih dnevih uporabe lahko rečem , da me je globoko razočaral. Tako opevani Oneplus pa nima ročne izbire omrežja!? Saj to imajo najcenejši Kitajci. Tako nam, ki živimo ob meji, enostavno telefon preklaplja v roaming. Seveda tega niti sam ne opaziš dovolj hitro.
Na Oneplus forumu je ogromno pritožb in izgleda, tega proizvajalec sploh ne vzame resno.
Telefon ni vreden svojega denarja. Zdi se mi, da tudi proximity senzor nekako ne funkcionira dovolj. Velikokrat se mi zgodi, da se dotaknem z obrazem na mute ali speaker. Tudi finkcija dual sim izbira, da naj vedno vpraša pred klicem s katere kartice naj kliče se ne zapomni.
Drugače pa je sam telefon dobre izdelave in baterija je dobra. Kamera pa nič posebnega za teh 13 mpx.

Ga pa prodam, če kdo rabi.

Jerry000 ::

No pri meni pa obratno, zlo zadovoln z mobijem, prvo sem jamral ker sem iz Nexus prišel na to, ampak po 1mescu sem se privadil in mi je res odličen :). Baterija zakon, ekran hud, design hud, ma tu pa tam kakšne napake ampak so zame zanemarljive. Samo še kamero uredijo v low light pa bo zame top :)

DuleKrtola ::

Tako opevani Oneplus pa nima ročne izbire omrežja!? Saj to imajo najcenejši Kitajci. Tako nam, ki živimo ob meji, enostavno telefon preklaplja v roaming. Seveda tega niti sam ne opaziš dovolj hitro.
Na Oneplus forumu je ogromno pritožb in izgleda, tega proizvajalec sploh ne vzame resno.
Telefon ni vreden svojega denarja. Zdi se mi, da tudi proximity senzor nekako ne funkcionira dovolj. Velikokrat se mi zgodi, da se dotaknem z obrazem na mute ali speaker. Tudi finkcija dual sim izbira, da naj vedno vpraša pred klicem s katere kartice naj kliče se ne zapomni.


Vse je res.

Ga pa prodam, če kdo rabi.


Mogoče ti ne bi bilo treba najprej take slabe reklame narest ;((

fireX88 ::

odločam se za nakup telefona in na listo je prišel tudi oneplus x (gre za darilo). Pogledal sem nekaj testov po netu, vendar me vseeno zanima pri tistih, ki ste ga že kupili, ga bi še enkrat? Ali imate kakšne premisleke? Baterija, overall perfomance,...?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

šernk ::

jst bi še skoraj svojega oneplus two menjal za oneplus X. ko pride oxygen OS 3.0 zanj bo pa sploh letela zadeva (edino brez fingerprint senzorja ne bi mogel preživet).

drugače pa mam oneplus X vsake par dni v roki in na hitro preletim delovanje in dela še vedno tekoče zadeva po cca pol leta.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fireX88 ::

hvala za quick info. kaj pa baterija? imaš kakšen feedback?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

šernk ::

lahko primerjam edino s prejšnjimi sonyi ob normalni uporabi:

sony zdržal 36-48ur,
oneplus zdržijo 72-120 ur
(par slikc na dan, tja do 30min pogovora, pa še kaj pobrskaš po netu - sinhronizacija z maili stalno vklopljena, wifi stalno vklopljen)

za obremenjen sistem pa ti povem, če se spomnim vprašat se pa gleda youtube in tvin ogromno na njemu in pritožbe da bi šla baterija prehitro nisem dobil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fireX88 ::

telefon bi uporabljala punca in vem da malo uporablja wifi/net/sinhronizacijo. Tu pa tam gre v kako igro pa pogovori do 2 ure na dan in sms-ji. Če ji bi zdržal vsaj 2 dni bi bilo super, ker sedaj ima desire x in ji zdrži še ne celi dan.. po tvojih informacijah bi bilo to super! :)

Mislim, da bo kar oneplus x prava izbira, pa še lep je.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

fireX88 ::

hm, še eno vprašanje. Ker na strani oneplus nimajo belega, je na amazonu. Je garancija idintična kot na opeplus?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

PrimozR ::

Mislim da je Motorola dobro povedala, kaj je prednost baterije, ki drži 2 dneva? Kolikokrat potrebuješ 2 dneva avtonomije, brez da bi imel možnost nekje se priklopiti čez noč?

Seveda obstajajo izjeme, ki to potrebujejo, a po drugi strani lahko v večini primerih to pokriješ s prenosnimi baterijami.

No, besede Motorole so bile nekaj v smislu 'dvodnevna baterija je nepotrebno dodajanje volumna in teže, če ti baterija z zelo težko uporabo že zdrži cel dan'. Skrb, da ti bo telefon čez dan umrl, je nekaj slabega, nedvomno, a če lahko cel dan po malem kličeš, SMS-aš, visiš na internetu, gledaš filmčke in uporabljaš GPS, mislim da ni neke hude prednosti, da bi ti telefon nekako zborbal še 2. dan. Je pa res, da bo telefon, ki takšno zlorabo zdrži en dan, zdržal 2 dneva lahke uporabe.

šernk ::

baterija bi mogla brez težav zdržat 2 dni zgoraj opisane uporabe, če ne bo svetlost ekrana preveč nastavljena (avtomatsko prilagajanje je dejansko uporabno in deluje).

Mislim da je Motorola dobro povedala, kaj je prednost baterije, ki drži 2 dneva? Kolikokrat potrebuješ 2 dneva avtonomije, brez da bi imel možnost nekje se priklopiti čez noč?

dober izgovor za slabo optimiziran operacijski sistem ni kaj. problem je ko ti na 3/4 telefonih čez noč požre 20% baterije in to ni na račun slabe baterije ampak slabega optimiziranega operacijskega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SmeskoSnezak ::

PrimozR je izjavil:

Mislim da je Motorola dobro povedala, kaj je prednost baterije, ki drži 2 dneva? Kolikokrat potrebuješ 2 dneva avtonomije, brez da bi imel možnost nekje se priklopiti čez noč?

Seveda obstajajo izjeme, ki to potrebujejo, a po drugi strani lahko v večini primerih to pokriješ s prenosnimi baterijami.

No, besede Motorole so bile nekaj v smislu 'dvodnevna baterija je nepotrebno dodajanje volumna in teže, če ti baterija z zelo težko uporabo že zdrži cel dan'. Skrb, da ti bo telefon čez dan umrl, je nekaj slabega, nedvomno, a če lahko cel dan po malem kličeš, SMS-aš, visiš na internetu, gledaš filmčke in uporabljaš GPS, mislim da ni neke hude prednosti, da bi ti telefon nekako zborbal še 2. dan. Je pa res, da bo telefon, ki takšno zlorabo zdrži en dan, zdržal 2 dneva lahke uporabe.

Prosim, citat za to, da napisem mail tem bedakom (lepse ne morm povedat) glede avtonomije baterij par krepkih. Mutijo vsi po vrsti, delajo pa vecinoma kontra, namest da bi tudi tu sla inovacija naprej, drzijo to v prejsnem tisocletju.
@ Pusti soncu v srce... @

blackbfm ::

Prosim, citat za to, da napisem mail tem bedakom (lepse ne morm povedat) glede avtonomije baterij par krepkih. Mutijo vsi po vrsti, delajo pa vecinoma kontra, namest da bi tudi tu sla inovacija naprej, drzijo to v prejsnem tisocletju.


baterije so cist ok, samo porabo je treba se znizat.. danes ima vsaka jajca 3000 mah, 10 let nazaj so imeli vsi pod 1000

SmeskoSnezak ::

blackbfm je izjavil:

Prosim, citat za to, da napisem mail tem bedakom (lepse ne morm povedat) glede avtonomije baterij par krepkih. Mutijo vsi po vrsti, delajo pa vecinoma kontra, namest da bi tudi tu sla inovacija naprej, drzijo to v prejsnem tisocletju.


baterije so cist ok, samo porabo je treba se znizat.. danes ima vsaka jajca 3000 mah, 10 let nazaj so imeli vsi pod 1000

Ja, to je res huda inovacija, da so sedaj 3000 mah kapacitetne :D
@ Pusti soncu v srce... @

blackbfm ::

Ja, to je res huda inovacija, da so sedaj 3000 mah kapacitetne :D


Inovacije pri baterijah očitno niso boljše oz cenejše:D

Vseeno imaš v telefonu precej zmogljivejšo baterijo kot nekoč..

PrimozR ::

Možno da niso tega rekli direktno pri Motoroli, ampak en takšen point sem nekje prebral. In drži. Resno, kaj je razlika med enim mirnim in dvema dnevoma? Še vedno ga bom priklopil vsaj vsako noč, če ne, tako kot zdaj, vedno ko sem doma. Ne bi rekel, če bi govorili o ne vem, štirih dneh, enem tednu, itd., kjer bi lahko telefon polnil tako, kot tankaš avto - občasno. Ampak kot rečeno pri dvodnevni bateriji vseeno filaš vsako noč. Ker nikoli ne veš, kaj se bo dogajalo naslednji dan, kaj boš počel tako zahtevnega in kdaj ti bo naslednji dan zmanjkalo baterije.

fireX88 ::

Koliko časa približno traja dostava?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

šernk ::

iz njihove uradne strani preko DHL 3-5 dni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fireX88 ::

hvala :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

fireX88 ::

more reči, da sem nad telefonom pozitivno presenečen. Telefonček je zelo lep, tanek ter tudi težak ni. Presenečen sem na tem, da so v paket dodali zaščitno folijo in silikonski ovitek (še dobro da nisem naročil posebej). Edini problem mi je delal OS (malenkost drugače kot na G4), ampak sem in tudi lastnica se ga je že navadila. Kot darilo je bila odlična izbira :)

hvala vsem, ki ste mi pomagali/odgovorili na moja vprašanja.

Telefon lahko samo priporočam!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

Pesimist ::

jaz ga pa odročam. Zanič baterija(hitro prazen v idle), zanič software(nekompatibilnost), zanič hardware(low end gpu). Skratka ni vredni denara. Prste stran od kitajcef ce vam je kaj zgornjega važno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

DuleKrtola ::

Zanič baterija(hitro prazen v idle)

Se sploh ne strinjam. Mogoče pa tvoj le ni v idle?

zanič software(nekompatibilnost)

No ja, je par nadležnih bugov, ampak s čim točno software ni compatible?

low end gpu

BMK, TBH :)

stara mama ::

Pesimist je izjavil:

jaz ga pa odročam. Zanič baterija(hitro prazen v idle), zanič software(nekompatibilnost), zanič hardware(low end gpu). Skratka ni vredni denara. Prste stran od kitajcef ce vam je kaj zgornjega važno.

Pametni telefon zahteva pametnega uporabnika. Ne vem, zakaj si šel v ta nakup.

lovro535v2 ::

Pesimist je izjavil:

jaz ga pa odročam. Zanič baterija(hitro prazen v idle), zanič software(nekompatibilnost), zanič hardware(low end gpu). Skratka ni vredni denara. Prste stran od kitajcef ce vam je kaj zgornjega važno.

Kitajci tukaj niso problem ampak je uporabnik ta snapdragon 801 ima porazno grafiko in to ugotoviš ko pogledaš malo bolj podrobno specifikcije oneplus one je isto kitajec in je hardware top samo včasih malo ponagaja software ampak to sem sprejel že pred nakupom in sem zelo zadovoljen z njim tako da ne moreš vsega metati v isti koš.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Runnagain ::

Potreboval bi en flip case za OPX-a, kvalitetnega. Na trgu je en kup tega, ampak verjetno so nekateri boljši, kot drugi.
Ima kdo kakšno priporočilo?
Ima mogoče kdo nilkinovega: http://www.ebay.co.uk/itm/For-OnePlus-X...

Ima ta nilkin tudi magnetno zapiranje?

Aja, pa potrebujem takšnega, ki ima znotraj tudi za kakšno kartico ali pa denar.

Hvala vsem za odgovore!

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

well, telefon je v idle na lte v 12 urah kar konkretno znucan. Aplikacija TVin 90% casa steka ob štartu, gpu je pa preverjeno najbol švoh verzija kaj jih je v tem čipu, da so se igre imele low fps. Ne da sem lih phone gamer. Točka 1 in 2 sta me hudo motli da sem nad njim obupal.

Jerry000 ::

Nvem, js sm ful zadovoln z OPX (prej sem imel N4), baterija je super, zaslon pravtako, SW...tle bi mel malo pripomb ampak ne nujnih, vse kar rabim dela tekoče. Kamera si želim da ni laga ko zvečer snemam. Je pa res da sem mislil nabavit 5X, ampak me je google letos razočaral. Naslednjič (upam) da se vrnem na nexus

šernk ::

telefon je v idle na lte v 12 urah kar konkretno znucan.


če imaš OOS 2.2.1 zadnji updejt ti pobere nekje 15% v 12ih urah idle z vključeno sinhronizacijo gmaila in hangouts (starejša verzija je bolj varčna). če ti požre več ti nekaj zbuja telefon (moraš rootat, da lahko z aplikacijo potem preveriš kaj točno ti zbuja sistem).

Aplikacija TVin 90% casa steka ob štartu


priporočam hard reset softwerja, ker TVIN dela tekoče na oneplus X, še bolje reflash na sveže.

da ti še povem: stara xperia mi je v 12ih urah v idle požrla 20-25% baterije na stock, z rootanjem sem spravil na 10-15%, z zamenjavo roma sem spravil na 5-8% in to je praktično absolutni minimum kar sem uspel spravit z vklopljeno sinhronizacijo + bluetooth + wifi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pesimist ::

Se ne ukvarjam vec z njim tak da mi je vseeno. Neki v predalu lezi. Primarno sem ga kupil tak zato ker sem imel internet in klice loceno na dveh sim karticah. No sej se jih vedno imam le da imam zdaj modri paket z 13GB na primarni kartici in ne rabim vec dual sim.

Tody ::

Mnja folku še zmeri ni jasn, da pač za 300 eur dobiš neki. Za 700 eur dobiš podobno ampak vrjetno pač z nekimi bomobnčki...

Jerry000 ::

Tody je izjavil:

Mnja folku še zmeri ni jasn, da pač za 300 eur dobiš neki. Za 700 eur dobiš podobno ampak vrjetno pač z nekimi bomobnčki...

Tisti bombončki gredo kmalu na unninstal :)

šernk ::

Se ne ukvarjam vec z njim tak da mi je vseeno. Neki v predalu lezi.


mogoče imam kupca, če ga daš za dobro ceno :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Fif55 ::

Sedaj so Oneplus telefone pocenili, ker pride nov flagship. 199$ za Oneplus x se mi ne zdi dosti.

PrimozR ::

A so težave že odpravili?

Runnagain ::

Fif55 je izjavil:

Sedaj so Oneplus telefone pocenili, ker pride nov flagship. 199$ za Oneplus x se mi ne zdi dosti.


Za EU je cena 239€, keramična verzija pa 269€.

Jerry000 ::

Men grejo že mal na živce...niso več dosledni z updejti. Prvo so redno 1x na mesec updejtal, zdej pa nič. Tut nič ne povejo kakšno je stanje, kaj bo novega ne nič. Odrezani od sveta. Upam da letos pride dober Nexus telefon od googla...lani mi je bil poraz. Če pride, menjam takoj

šernk ::

Trenutno se dela na OOS 3.0 (ki naj bi bil kmalu, glede nato da ga oneplus 2 dobi v kratkem (OTA). na oneplus 2 je prišel 3 dni nazaj 3.0.1, ki bo tudi prejel naslednji OTA.

pa da še negiram direktno tvoje z updejti: last hotfix: 2016-04-20

res pa je da zamujajo z oneplus 2 na polno z OOS 3.0 uradno različico ampak raje naj izdajo solidno zadevo z malce zamude kot pa nekaj na pol.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jerry000 ::

Sej tut z OnePlus X zamujajo na polno...

PrimozR ::

Jerry000 je izjavil:

Men grejo že mal na živce...niso več dosledni z updejti. Prvo so redno 1x na mesec updejtal, zdej pa nič. Tut nič ne povejo kakšno je stanje, kaj bo novega ne nič. Odrezani od sveta. Upam da letos pride dober Nexus telefon od googla...lani mi je bil poraz. Če pride, menjam takoj

Ma, 5X bi moral imeti 3 oz. 4 GB RAMa pa boljše driverje za fotič, pa bi bilo vse kul.

Jerry000 ::

Pa 5" velik ali 4,9" :)

PrimozR ::

MA se da preživeti. JE malo neroden v žepu, sem se posledično navadil ga jemati ven iz žepa. Tiste 0,2" ne predstavlja velike razlike, če že, bi potem raje videl nekje 4,7".
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priporočilo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
246281 (5387) gusto
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530275 (22581) markobj
»

OnePlus Two (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34667469 (36181) Yossarian
»

One plus three (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7710132 (5584) M-XXXX

Več podobnih tem