» »

Delavska hranilnica za pravne osebe

Delavska hranilnica za pravne osebe

SaXsIm ::

Pozdravljeni,

na društvu preučujemo možnost prehoda iz NLB na DH. Cenovno so precej bolj ugodni, ponujajo nam vse zadeve, ki jih uporabljamo. Na NLBju trenutno uporabljamo NLB proklik in dve bančni kartici. Najbolj me pri NLBju moti provizija pri plačilu plačilnih nalogov, ki znaša že 0.95 EUR. Delavska hranilnica to nudi že za 0,30 EUR. Glede na to, da imamo na društvu letno med 100 in 200 nalogov, je potencial za prihranek ogromen. Pred kratkim smo se tudi odločili, da za potrebe spletnega poslovanja vzamemo mastercard, ki je pri NLBju približno 1x dražji kot pri DH.

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s to banko, predvsem kot pravna oseba. Po stroškovni plati ni nobenega razloga, da ne bi zamenjali, zanima me samo uporabniška izkušnja. Kakšna je spletna banka? Ali gre za Halcomov program?

Hvala za vse informacije!
SaXsIm

Mare2 ::

SaXsIm je izjavil:

Ali gre za Halcomov program?

Hvala za vse informacije!

Imeti moraš vsaj certifikat za podjetja sigenca. Meni deluje v redu. Plačevanje je tudi OK. 1 leto je zastonj vodenje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SaXsIm ::

To imamo, halcomov certifikat na USBju. Ali bo potreben novi? Pa, a gre za online aplikacijo, ali je program? Proklik in abacom (ki ju poznam) uporabljata halcomovo platformo ebank. A gre tukaj za isto zadevo?
SaXsIm

jype ::

SaXsIm> Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s to banko, predvsem kot pravna oseba.

Ja, dobre izkušnje.

SaXsIm> Pa, a gre za online aplikacijo, ali je program?

Spletna aplikacija je (ki normalno deluje v vseh sodobnih brskalnikih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SaXsIm ::

Kul. Bi jo mogoče lahko primerjal s halcomom, če poznaš? (nekako sem se navadil nanj, če prav je zakompliciran, je pa precej zmogljiv).
SaXsIm

jype ::

Ima par štorastih robov v uporabniškem vmesniku, sicer se da pa vse narediti brez pretirane telovadbe.

Recimo zneskov si noče zapomnit v seznamu shranjenih plačil, tako da moraš vsakič posebej vnest na roke, pa ko dobiš e-mail o prilivu v njem ni zavedenega sklica in podobne malenkosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Fuks ::

Tudi sam zelo zadovoljen uporabnik DH kot pravna oseba (s.p. ubistvu).
Imam podobno mnenje kot ostali, spletna banka je še kar zmogljiva, vmesnik ni ravno čisto zadnja moda (npr za napolnit podatke iz IBAN imaš gumb ki v novem oknu prikaže podatke, potem pa klikneš napolni - pri abanki je blo vse instantno samodejno). Ampak ni to noben dealbreaker, vsaj zame ne. Je pa res ugodna ;)

erkgheoruugh ::

jype je izjavil:

Ima par štorastih robov v uporabniškem vmesniku, sicer se da pa vse narediti brez pretirane telovadbe.

Recimo zneskov si noče zapomnit v seznamu shranjenih plačil, tako da moraš vsakič posebej vnest na roke, pa ko dobiš e-mail o prilivu v njem ni zavedenega sklica in podobne malenkosti.

To pa ne bo držalo. V rubriki arhiv plačil imaš vsa plačila zavedena z zneski taako da samo klikneš OK in potem še avtorizacija in gre. Vsaj za poslovno spletno banko velja.
Npr. pri mesečnem plačevanju prispevkov.

jype ::

matajur> V rubriki arhiv plačil imaš vsa plačila zavedena z zneski taako da samo klikneš OK in potem še avtorizacija in gre.

Aha, no, če uporabiš "shranjeno plačilo" - pa ne gre.

Miha 333 ::

Tudi jaz imam dobre izkušnje kot poslovni uporabnik.

Spletna banka (softver) je pa ista kot še za 11 drugih bank.

poweroff ::

Jaz imam dobre izkušnje. Spletna banka deluje v vseh normalnih spletnih brskalnikih. Edini minus je, da imajo relativno malo bankomatov, ampak jaz iz poslovnega računa ne dvigujem denarja na bankomatih, tako da to zame ni problem.

En kolega je rekel, da se včasih precej čaka za nakazila iz ZDA, ampak zame osebno to spet ni problem.
sudo poweroff

iKst ::

Dobre izkušnje. Uporabljam na vseh firmah že kar nekaj časa. Kot so že pred mano omenili, mogoče UI ni ravno zadnji krik mode, ampak zadeva dela dobro.

jype ::

Matthai> En kolega je rekel, da se včasih precej čaka za nakazila iz ZDA,

Pri meni še nikoli ni trajalo več kot dva poslovna dneva, kar je primerljivo z SKB in NLB.

Ice-Heki ::

Miha 333 je izjavil:

Tudi jaz imam dobre izkušnje kot poslovni uporabnik.

Spletna banka (softver) je pa ista kot še za 11 drugih bank.


A ni tako, da Sbernank za poslovne uporabnike uporablja orodje od Halcoma?

SaXsIm ::

Kako pa je s shranjevanjem partnerjev? Pri Halcomu te že pri vnašanju TRRja vrže v adresar, kjer lahko izbereš partnerja (če je že vnešen), ali pa ga vneseš in shraniš. V bistvu brez vnosa partnerja v adresar ne gre, in na to funkcijo sem se precej navadil, in je zelo priročna. Ali obstaja kaj takšnega na DH?

Samo shranjevanje predlog nalogov mi ni tako bistveno, samo da so partnerji.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

Mare2 ::

Tu za Bežigradom je velik problem, če boš veliko polagal gotovino, ker je za komitente ista čakalna vrsta. Vrste pa so, ker imajo za plačevanje položnic izredno nizko ceno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SaXsIm ::

Uporabljali bomo poslovalnico v Brežicah, ker je v Krškem ni. Na banki pa ne bomo veliko, nekaj pologov letno, nič več.
SaXsIm

jype ::

SaXsIm> Kako pa je s shranjevanjem partnerjev?

Deluje.

čuhalev ::

SaXsIm je izjavil:

Uporabljali bomo poslovalnico v Brežicah, ker je v Krškem ni. Na banki pa ne bomo veliko, nekaj pologov letno, nič več.

A so jo zaprli?

SaXsIm ::

A je sploh kdaj bila?
SaXsIm

habermas ::

Delavska hranilnica ima solidno elektronsko banko za pravne osebe. Ni od Halcoma, imajo lasten razvoj in so tudi kar odzivni. Nazadnje so poštimali nedelovanje v Chromu, ker je bil nek update...

V vsakem primeru 10x boljše od Halcoma. Imel sem na windowsih desktop verzijo. Uporabljal sem Halcom, Abanet, Skbnet, Banka Koper. DH ima zelo dobro elektronsko banko.

- Interface je res enostaven in ni ravno zadnji vrhunec dizajna, vendar deluje brez problemov, nobenih hroščev ali nerazumljivih zajebancij s certifikati.
-Dostop preko digitalnega potrdila poštarca ali sigenca deluje ok na macu, winsih, kjerkoli.
-Shranjevanje partnerjev deluje ok, vneseš IBAN in potegne ostale podatke.
-Omogočajo brezplačno izdajanje e-računov, uvoziš in to je to.
- Lahko delaš menjavo valut, sprejemaš eračune, direktne obremenitve, plačuješ račune v tujino, spremljaš porabo kartic maestro, mastercard itd....

Uglavnem presenetljivo dobro za majhno banko/hranilnico.

Edini minus, ki ga najden je da nimajo realtime podatkov za porabo po kreditnih kartici.

Drugače pa toplo priporočam. Cene so pa itak najnižje v Sloveniji... Sploh če imaš dosti računov za plačat in prilivov prišparaš ful. Interni prenosi so tudi brezplačni in realtime...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: habermas ()

M.B. ::

Se strinjam z vsemi da ima delujočo rešitev. Avtorizacija nalogov deluje v Linuxu tudi če je certifikat na pametnem ključku. (kar v javni upravi ne :) ).

Edino kar me moti je, da nimaš možnosti da bi se samodejno vsak mesec izvedlo plačilo, tako ima npr NKBM. Ko lahko izpolniš UPN pa rečeš plačaj vsak mesec. Tam tega nisem nikoli imel možnost uporabit, ker pač vsak račun ima drug sklic. pri delavski so pa za s.p. sklici za prispevke vedno isti, pa te možnosti ni tako da se pač gre čez plačila za prejšnji mesec klikne na ponovi in jih avtorizira pa je to to.

Pa pri obvestilih je možno da te obvešča na SMS/email o prilivih če to omogočiš. Sam sem to omogočil ker sem čakal na nek priliv z Amerike pa je email prišel SMS pa ne, pa mi še ni uspelo ugotoviti zakaj.

Za prilive iz tujine so mi dali tudi nek list, kjer vse piše o potrebnih podatkih v slo/ang ker sem povedal da jih pričakujem in prilivi so prišli v 2-3 delovnih dneh(nevem točno kateri delovni dan v USA je bilo nakazano).
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Mavrik ::

SaXsIm je izjavil:


Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s to banko, predvsem kot pravna oseba. Po stroškovni plati ni nobenega razloga, da ne bi zamenjali, zanima me samo uporabniška izkušnja. Kakšna je spletna banka? Ali gre za Halcomov program?


V redu so. Spletna banka je ena boljših kar sem jo uporabljal. Nekaj malenkosti jim manjka, se pa zato odkupijo s tem da jim dejansko dela na praktično vseh OSih in ne težijo s kalkulatorčki in ostalim crapom. Tudi po opozorilu da jim ne dela na Safariju 6 tik pred izidom El Capitana so se hitro odzvali.

Edina slabost, ki sem jo do sedaj občutil je da so nakazila z ZDA včasih nekoliko trajala (4-10 dni).
The truth is rarely pure and never simple.

SaXsIm ::

No, smo zamenjali, spletna banka je solidna, žal pa ni primerljiva s Halcomovim eBank. Najbolj pogrešam adresar iz proklika, kjer sem imel vpisanih več sto različnih partnerjev. Pri DH si težko predstavljam, da bi jih našel iz tistega padajočega menija. Prav tako mi je bilo pri prokliku všeč, ko si začel pisati partnerjev trr, pa ti je že odprlo partnerja, če si ga imel v imeniku oz zahtevalo, da ga vneseš, kar ti je potem prav prišlo naslednjič.

Se pa drugače odkupijo s ceno in prijaznostjo.
SaXsIm

Mare2 ::

Mogoče se boš navadil. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nevidne devize na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6912105 (10437) fikus_
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15640489 (30276) mojca
»

SKB NET - spletno bančništvo

Oddelek: Omrežja in internet
238473 (7623) matter
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19453993 (30728) MrStein
»

Programje za poslovno E-bančništvo (Halcom & stuff) - nejasnosti

Oddelek: Programska oprema
125131 (4464) aigmt

Več podobnih tem