» »

STR

STR

ferjan ::

Ali suspend to ram ugasne tudi ventilator na napajalniku?
8-)

McHregec ::

Zaženi suspend to ram pa pozorno polsušaj, če kaj slišiš. Ampak ponavadi ne vsaj meni ne. Pa tud un ventiltor k je v napajalniku nima nobene veze z ploščo tok da ga ti ne moreš nadzorovat al pa mu kej ukazovat.

Loki ::

Ne, ga ne, ker procesor takrat se zmerej deluje in bi se zaradi tega lahko zacel pregrevati.
I left my wallet in El Segundo

ferjan ::

Ja kva pa pol sploh ugasne...jest bi predvsem rad da bi racunalnik po 10 minutah neuporabe.. cimvec stvari ugasnil (manjsa poraba) se bolj pa, da bi cimbolj utihnil. Ko se vsedem nazaj pa bi seveda rad, da bi bil pripravljen za delo v istem stanju kot sem ga zapustil in to najkasneje v 5 sekundah.....
.....uf madonca...upam da nezahtevam nemogočega
8-)

VASkO ::

STR pomeni, da racunalnik napaja samo RAM in nic drugega, da ohrani stanje pred prehodom v STR. Ne napaja, diskov, nobene naprave, niti ventilatorjev na procesorju, pa tudi tisti v napajalniku se vgasne.

Zakaj pa bi sploh uporabljal STR Roberto, ce je po tvojem procesor pod stromom? Vse se ugasne, tako kot ce bi vgasno racunalnik, stanje se shrani v RAM in samo ta je pod napetostjo, vse drugo je vgasnjeno!

McHregec ::

Vse se ugasne razen ventilatorja v napajniku, ker pač ti nimaš nobenega vpliva na ta ventilator.

VASkO ::

meni se ugasne tudi ta v napajalniku, potem je pac to odvisno od plosce ali kaj? moja plata (epox 8kta+) napaja samo ram, vse drugo se vgasne pri STR.

ferjan ::

Ej VASkO kaj priporocas..
epox 8kta+ ali
Msi Kt7 TURBO
oboje je 37.000
jutr grem kupit

aja...pa en mi je rekel, da je ugašanje ventilija na napajalniku odvisno od napajalnika in ne od plate.

8-)

VASkO ::

MSI k7t Turbo, ker ima novi cipset gor, in sicer kt133A (8kta+ ima kt133), ki podpira 133mhz FSB. Ce pa mislis 8kta3 potem pa je samo stvar odlocitve, kaj vzet.

btw, jaz prodam Epox 8kta+ za 31000SIT, ce te zanima.

ferjan ::

sorry VASkO mal me je zmedel ker si ti napisal da imas 8kta+...mislil sem seveda 8kta...tako, da zal ne kupim.
Ful ze tazko cakam, da boja objavili test Kt133A plat...prebral sem ze vse na stricu tomu in na anandtechu...pa se še vedno ne morem odločiti za nakup. rad bi predvsem plato, ki bo zdržala čim dalj... se prav da bom not lahk utaknu cim vec rama...cimbokjsi proc...itd.

Sovražim vsako leto menjati mašino....pardon...moja denarnica to sovraži...men se zdi kr kul.8-)

VASkO ::

jaz tudi to sovrazim, bi bil zelo vesel, ce bi zgorele vse tovarne po svetu pa bi tako nekaj cajta lahko obdrzal isto masin. Zaj pa sem pred tremi/stirimi mesci kupo d700, epox 8kta+ in GF2mx pa me je ze strah, da bo treba spet zamenjat. Presneti razvoj. Mislim, da se jim gre samo za denar. Recimo dajo v enem letu ven 5 novih plat, pa v vsaki samo eno funkcijo dodajo. Fajn bi blo, ko bi nekaj cajta se vse skup stavlo pa bi programerji pac bolj delati mogli, da bi dolocene stvari bolj optimizirali, da ne bi trebalo vsake tri mesce necesa menjati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS vs ABIT

Oddelek: Kaj kupiti
301780 (1446) BigFoot
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231832 (1588) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351896 (1601) danielka84
»

suspend to RAM mamaPlata

Oddelek: Kaj kupiti
6963 (838) VASkO
»

kaksno mamaplato naj kupim

Oddelek: Pomoč in nasveti
101316 (1190) ChiefThunder

Več podobnih tem