» »

ASUS vs ABIT

ASUS vs ABIT

Pretorijanec ::

Kaj kupit? ASUS A7V133A RAID al ABIT KT7A RAID? Cena ni pomembna.

Lucio ::

Za OC je bolj prijazna ABIT, saj omoboča vse iz BIOSA

Pretorijanec ::

Ta nova ASUS-ka tut. Sam tut ce ne, sej pomoje bi znau tut direkt nastimat.

ChiefThunder ::

Kupi Asus, čeprav ni velikih razlik med omenjenima ploščama.

Pretorijanec ::

Zakaj ASUS? Kaj je bolsga pr ASUS-u in kaj pri ABIT-u?

Freak ::

pri asus dobiš 4 USB izhode:D

VASkO ::

abit ma tudi 4USBje, ima trifazno napajanje, ki ga Asus mislim, da nima. To je pomembno za stabilnost pozresnih procesorjev. Moj d700 je na kt7a delal stabilno na 1ghz, na nobeni drugi plati ni prisel niti v okna (zmrzno prej) pri 1ghz. Testiral sem ga se na Epox8kta+ (moja), MSI Turbo in abit kt7.

Pretorijanec ::

Torej kero?

Huey P ::

Mislim, da Abitova nima naprednih varčevalnih funkcij (suspend to RAM, hibernacija...), zato ti predlagam Asusovo. Če pa boš priključil več diskov pa Abit...

Siluro ::

V ABIT-ovem priročniku za ABIT KT7A piše:

ACPI Suspend Type:
-The S1(POS)State(POS means Power On Suspend) ,...
-The S3(STR)State (STR means Suspend to RAM),...

Menim da ABIT podpira napredne varčevalne funkcije tudi STR ali Suspend to RAM/Hibernacija
Howg govoril sem!

VASkO ::

vse kt133 in kt133A plate imajo cisto enake funkcije, tako, da v tem ne morete iskati razlik!

razlika je, kot sem ze rekel, da ima abitka 3 fazno napajanje, ki zagotovi vecjo stabilnost (moj d700, ki ne dela na 1ghz, je na tej plati deloval stabilno na 1010mhz, na nobeni drugi ni prisel do windowsov) pa tudi novi athloni (do 1,5ghz) bodo potrebovali taksno napajanje. Abitka zmaga po moje!

NightHawk ::

Ma prav.......kupi KT7A!

Pretorijanec ::

A mi en (k se res spozna) napise 5 tock zakaj ja in zakaj ne ASUS in 5 tock zakaj ja in zakaj ne ABIT. Thx!

DeaDChilD ::

Kup ABIT-ovo kr je bol za overlockanje in pa ABIT-ova ma tut večjo kvaliteto od ASUS-ove
dont fuck with DeaDChilD

MadMax ::

Vecjo kvaliteto?!? Verjetno si mislil napisat da je bolj poznana.

ChiefThunder ::

kokr sem že reku razlike med njima so minimalne, največkrat se je Asusova pokazala za najhitrejšo, medtem ko Abitova plošča slovi po mnogih overlockerskih lastnostih. Pa če je tist res, karje Vasko rekel, potem se Abitova bolj splača. Čeprav se nekaj ljudi pritožuje, da jih Abit zajebava (pa tud mene je

CCD ::

Vasko ne piše, da je svoj proc. testiral na Asuski, piše le o Epox, MSI in Abitki. Do sedaj sem zvedel le da misli, da Asus nima podpore požrešnim procesorjem.



lp

luni ::

pa dajte no, obe sta top notch, kupi kaj ti bolj ustreza... oziroma katero dobis ceneje.. z obema bos mega zadovoljen
Artificial Intelligentia

BigFoot ::

prvi pameten post v temu topicu :) bravo luni
oba plošči sta super za navijat, prav tako obe navijanje omogočata preko BIOSa (Asuska pa tudi preko jumperjev). v je pa res da je Asuska malo hitrejši, in po nekaterih testih tudi bolj stabilna kot Abitka. jest malo razmišljam da bi si prbavu Durona in eno od teh dveh plat pa morm rečt da me bolj zagreva Asuska.

Pretorijanec ::

Glej, jz sm prebrau ze use mogoce teste ASUS-ke in ABIT-ke sam se useedn ne morm odloct. A je kje test ABIT KT7A RAID vs ASUS A7V 133? A mi da kdo link. Ker jz bi ju rad primerju in v usej 5 tockah vidu kaj so prednosti ene in kaj prednosti druge. In kaj so slabe strani ene in druge?

ABX ::

"Načeloma" imajo ASUS-ove plate manj reklamacji. ABIT-ove pa malo preveč.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

VASkO ::

hehe, zdaj sem se spomnil polomije: Asus p3v4x, ampak tudi Abit kt7 je imela tezave, a7v133 in kt7a pa sta obe gut. Vrzi kocko pa izberi...:D

BigFoot ::

moj nasvet, kupi tisto ki je cenejse. jest bom tud po moje tko naredu.

Pretorijanec ::

Cena men ni prasanje. Ne me razumet narobe, ne bom kupu P4! Ampak za plato lahk dam tam do 60k SIT. Sam da bo dobra!

R0K ::

navijam za ABIT

Pretorijanec ::

Ldje, dejte zravn vasih odlocitev pisat se utemeljitve. Hvala! Npr. ABIT zato ker... Al pa ASUS zato, ker...

BigFoot ::

jest bom kot kaže vzel Abitko in sicer zato ker Asuske v naših cenikih nisem našu brez RAID. tko da, če dobim Asusko brez RAIDa bom vzel le to, drugače bom pa vzel ABITko.

VASkO ::

abit:

1.trifazno napajanje
2.ISA slot (ce ga rabis)

Asus:

1.najhitrejsa kt133A plata (asus je itak vedno najhitrejsi), sicer govorim o razlikah 0,01-1%
2.brez ISA slota (ce ga ne rabis)


Vec ti ne moremo povedat. Obe plati sta super, se ti nasploh tezko odlocas ali ne? Razlik v bistvu ni, razen da ima abitka se ISA slot.

CCD ::

Invader, če daš lahko 60k za plato potem pa le posezi po Asuski A7A266 (al neki tazga), pa DDR SDRAM.

Hm, me zanima, kje je zdaj Abit s kakšno DDR plato.:D:\:D:\
lp

faca9 ::

Tudi jaz bi imal eno vprašanje. Kako je z stabilnostjo ABIT-ke in njeno združljivostjo z nekaterimi zvočnimi in grafičnimi karticami (creative, nvidia2mx)? Ali je še vedno potrebno upgradati BIOS preden se ti plata sploh prebudi? Sicer pa menim, da je v tujini (Italia, Avstrij) cena kar sprejemljiva. Kdor da pri nas zanjo 50 ali več kSIT, tega mora res denar tiščati, tako da je OMAS-ovo priporočilo o nakupu DDR Rama kar na mestu. Moje skromno mnenje je, da imam raje 384 MB SDRAM-a kot 128 MB DDRAM-a za isto ceno... (cene v Avstriji, Italiji)

BigFoot ::

no jest dobim Abitko KT7A. vzel sem jo zato ker jo dobim danes, na Asusko bi mogu pa čakat do ponedeljka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS ali (ABIT oz MSI)

Oddelek: Kaj kupiti
141189 (1020) DOLF
»

Mama plate za AMD procesorje in Vas izkušnje ?!?

Oddelek: Strojna oprema
301423 (991) gorazd
»

AMD Tbird 1.33ghz pa DDR Ram ? Kera plata ?

Oddelek: Kaj kupiti
271603 (1373) evoice
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382110 (1454) Enzo77
»

Kaj je zdej s temi KT7

Oddelek: Kaj kupiti
291941 (1601) ||_^_||

Več podobnih tem