» »

Pomoč glede enačb

Pomoč glede enačb

davolx ::

Zdravo mene pa zanimajo neke osnovne elektro enačbe, sin je začel srednjo za električarja pa je bil zj neki bolan in me zanima če je prav prepisal zapiske. Tak, da če mi lahko kdo pove če tole kaj pomeni pa če lahko, da kdo kje bi si lahko pogledo bol o tem, da je fajn razložen lahko je v angleščini.

Yacked2 ::

Nisem iz električarskih vod, ampak nekaj te pa lahko naučim :)

Prva enačba je tako imenovan Ohmov zakon, ki se ga ponavadi? zapiše kot U = R * I (ohmov zakon URI možgane :)), kot veš it matematike je v primeru če je upor konstanten je napetost premo odvisna od toka. V primeru žarnice, diod pa to ne drži, ker se upor spreminja glede na temperatoro?

Naslednjo enačbo imaš napisamo malo čudno ? Zdi se mi, da je mišljena enačba za električno moč P = U * I, torej moč je produkt napetosti in toka. V to enačbo lahko ustaviš zgoraj opisan ohmov zakon in dobil boš še ostale izpeljave.

Tretja enačba je pomojem ista kot (2). (4) pa ne znam dešifrirat.

PS.
Šele zdaj sem še enkrat prebral post.... dragi očka, predlagam te se v sinovo izobraševanje ne utikaš, je več kot dovolj star da bo sam uredil svoje zapiske. Seveda ga je treba podpirati, usmerjati, uzgajati... Vendar ne vem če to vključuje, to da "...me zanima če je prav prepisal zapiske..." HALO ? A na faksu boš tudi ti hodil na govorilne namesto mulca ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacked2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri računanju in vezavi ventilatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243769 (3163) mirator
»

Napetostni vir in Tokovni vir

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
244829 (4395) A. Smith
»

Za vse ki jih elektrika privlači!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
444689 (3861) T0RN4D0
»

Naloga z elektro področja, ne znam rešit

Oddelek: Šola
111339 (1066) bili_39
»

Ali obstaja element...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151801 (1539) slawc

Več podobnih tem