» »

Evropska komisija bo preiskala morebitno goljufanje proizvajalcev televizorjev

1
2
»

Okapi ::

Ker potrošniki padajo na finto nepomembnih podatkov. Pri fotoaparatih je za povprečnega potrošnika 20 megapik bolje od 16 megapik, čeprav v resnici mogoče fotka sploh ni boljša. Pri ojačevalniku je 100 vatov bolje od 80 vatov, kakovosti zvoka pa ni mogoče izrazit s preprosto številko, ki bi jo potrošniki razumeli in takoj videli, kaj je bolje. In zato proizvajalci iščejo takšna merila, ki jih je mogoče izrazit s preprosto številko, in svoje trženje usmerijo nanje, potrošniki pa nasedejo.

O.

Utk ::

Zato pa peremo s programom "wasser plus", pomivamo vse na 70 stopinj, televizijo pa gledamo brez varčevalnih funkcij...vsaj normalni.

leiito ::

CyberPunk je izjavil:

MrStein je izjavil:

CyberPunk je izjavil:

Problem z vsemi naslednjimi -izmi je bil v tem, da se ni racionalno pogledalo za nazaj, kaj je bilo OK in kaj ne (obdržalo dobre in ukinilo slabe strani), ampak kar počez zmetalo vse v smeti in jovo na novo.

Saj, in ravno to si ti predlagal. Jaz pa sem povedal nasprotujoče mnenje.

Mogoce nisem bil cisto jasen in se je narobe razumelo. Nisem mislil, da se zakonodajo in te reci kar tako ukine (hipoteticno), ampak da je potrebno povrniti koncepte casti in sramote in ostalih zadevnih elementov (torej "nadgraditi" sedanje stanje) s tistim, kar se je v preteklosti ze izkazalo za koristno (v tem primeru "namakanje goljufivih pekov v reko", izobcenje slabih, "cascenje" dobrih - seveda casu primerno), ker noben pravni akt ne more zaobjeti vseh potencialnih kriminalnih dejanj ali lukenj. (Podobno kot se tako temeljito testiranje produkta ne more pokriti vseh potencialnih napak ali nacinov uporabe, ki lahko pripeljejo do njegovega "sesutja".)
To, da se zdaj o teh receh govori na vseh medijih, je sicer OK, ampak je le kapljica v morje...


Ta "nadgradnja" pomeni, da poleg pisanih zakonov in sodišč, deluje še moralna milica, ki po nepisanih zakonih ulice kaznuje vse, kar je sicer zakonito, ni pa v skladu z moralo tega trenutka. To je podobna viža kot varuhi islamskih vrednot. Verjamem pa, da bi si veliko zafrustriranih loserjev z veseljem nadelo uniforme in preganjalo grehote.

MrStein ::

win64 je izjavil:

zeleni je izjavil:

win64 je izjavil:

Doma imam prenosnik, ki opazno spreminja svetilnost glede na to kaj je trenutno prikazano na zaslonu. Pa nimam zagnanega nobenega standariziranega testa. A je to goljufija?
In koliko procentov ljudi gleda porabo zaslona pri nakupu?


Verjetno ti opazno spreminja svetlost glede na svetlobo okolice ne prikazane slike? Torej. Ce ugasnes vse luci in si v temi ti zaslon zatemni, ko pa prizges mocno luc, se pa zaslon osvetli?

To ni goljufanje. Je funkcionalnost, ki jo lahko izklopis, ce zelis.


Ni glede na svetlobo v okoolici. Če je slika v glavnem belina, ti poveča svetilnost, ko je bolj temna zmanjša. Vsaj po občutku bi rekel da je tako.

To je "dinamični kontrast". Precej stara zadeva.
Za svetlo sliko poveča moč luči, za temno oslabi. Ponavadi se da izklopiti.

CyberPunk je izjavil:

MrStein je izjavil:

CyberPunk je izjavil:

Problem z vsemi naslednjimi -izmi je bil v tem, da se ni racionalno pogledalo za nazaj, kaj je bilo OK in kaj ne (obdržalo dobre in ukinilo slabe strani), ampak kar počez zmetalo vse v smeti in jovo na novo.

Saj, in ravno to si ti predlagal. Jaz pa sem povedal nasprotujoče mnenje.

Mogoce nisem bil cisto jasen in se je narobe razumelo. Nisem mislil, da se zakonodajo in te reci kar tako ukine (hipoteticno), ampak da je potrebno povrniti koncepte casti in sramote in ostalih zadevnih elementov (torej "nadgraditi" sedanje stanje) s tistim, kar se je v preteklosti ze izkazalo za koristno (v tem primeru "namakanje goljufivih pekov v reko", izobcenje slabih, "cascenje" dobrih - seveda casu primerno), ker noben pravni akt ne more zaobjeti vseh potencialnih kriminalnih dejanj ali lukenj. (Podobno kot se tako temeljito testiranje produkta ne more pokriti vseh potencialnih napak ali nacinov uporabe, ki lahko pripeljejo do njegovega "sesutja".)

Ne, še vedno predlagaš točno to, citiram: "Problem z vsemi naslednjimi -izmi je bil v tem, da se ni racionalno pogledalo za nazaj, kaj je bilo OK in kaj ne (obdržalo dobre in ukinilo slabe strani), ampak kar počez zmetalo vse v smeti in jovo na novo."

Razen, če imaš karkoli, kar dokazuje, da metoda moralne policije deluje boljše od trenutnega sistema.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

CyberPunk ::

leiito je izjavil:

Ta "nadgradnja" pomeni, da poleg pisanih zakonov in sodišč, deluje še moralna milica, ki po nepisanih zakonih ulice kaznuje vse, kar je sicer zakonito, ni pa v skladu z moralo tega trenutka. To je podobna viža kot varuhi islamskih vrednot. Verjamem pa, da bi si veliko zafrustriranih loserjev z veseljem nadelo uniforme in preganjalo grehote.

Po mojem nič tako kritičnega. Tisto, kar "je prav" (brez črnobelega moraliziranja), je - če si sposodim developersko besedišče - hardkodirano v vesolje oz. vsakega človeka (vest?) in ne potrebuje nikakršnega filozofiranja (ok, psihopati baje tega nimajo, zato je nekoč bilo celo predlagano, da se pred nastopom službe na kritična mesta - politika in management - izvede relevantne psihološke teste).

MrStein ::

Torej metoda "kamenjajmo sosedo, saj vsi vemo, da je čarovnica" ?

CyberPunk je izjavil:

Tisto, kar "je prav" (brez črnobelega moraliziranja), je - če si sposodim developersko besedišče - hardkodirano v vesolje oz. vsakega človeka (vest?)

Ne ni.
Odpri oči, in boš videl, da se folk že v tej temi ne strinja, kaj šele pri vprašanju ali je gospa Novak čarovnica ali ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

leiito ::

CyberPunk je izjavil:

leiito je izjavil:

Ta "nadgradnja" pomeni, da poleg pisanih zakonov in sodišč, deluje še moralna milica, ki po nepisanih zakonih ulice kaznuje vse, kar je sicer zakonito, ni pa v skladu z moralo tega trenutka. To je podobna viža kot varuhi islamskih vrednot. Verjamem pa, da bi si veliko zafrustriranih loserjev z veseljem nadelo uniforme in preganjalo grehote.

Po mojem nič tako kritičnega. Tisto, kar "je prav" (brez črnobelega moraliziranja), je - če si sposodim developersko besedišče - hardkodirano v vesolje oz. vsakega človeka (vest?) in ne potrebuje nikakršnega filozofiranja (ok, psihopati baje tega nimajo, zato je nekoč bilo celo predlagano, da se pred nastopom službe na kritična mesta - politika in management - izvede relevantne psihološke teste).


Kar je "zakodirano", je že v zakonih, ne rabiš nobene nadgradnje. Čim greš na področje grehote oz. morale, je pa to subjektivno in ti hitro visijo po parkih domnevni tajkuni, lahke ženske, uživalci prepovedanih substanc, homoti, uni k ne razumejo, tujci z agendami...

Da po 500 letih inkivizicije v Evropi take ideje sploh komu padejo na pamet, ne vem no, morš bit res ignoramus.

Markoff ::

OK.d je izjavil:

Isto s...e je evropsko testiranje avtomobilov NCAP, kjer proizvajalci prilagajajo zmečkljivo cono avtomobila da dobijo vse zvezdice, skratka balkanski posli vsepovsod.
Samo visoke kazni bodo streznile pohlepni kapitalizem in nič drugega.

Jaz pa sem mislil, da je pohlepen človek, ne gospodarski sistem...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Looooooka ::

Utk je izjavil:

Zato pa peremo s programom "wasser plus", pomivamo vse na 70 stopinj, televizijo pa gledamo brez varčevalnih funkcij...vsaj normalni.

Kdor je pripravljen za isto kvaliteto preplačati vodo in elektriko naj pere na 200. Saj je njegov denar...vodo in štrom pa pokurimo tudi za hujše stvari :)

Alen T 1978 ::

... ... ... da se prekrstiš.

Alen T 1978 ::

Markoff je izjavil:

OK.d je izjavil:

Isto s...e je evropsko testiranje avtomobilov NCAP, kjer proizvajalci prilagajajo zmečkljivo cono avtomobila da dobijo vse zvezdice, skratka balkanski posli vsepovsod.
Samo visoke kazni bodo streznile pohlepni kapitalizem in nič drugega.

Jaz pa sem mislil, da je pohlepen človek, ne gospodarski sistem...



Pametni jludje rešujejo svet. Pred mnogo fail dnk ki jih vodi ne kaj preveč manj fail dnk. Slednje: konkurenca dominatoris populatoris vaginus.

Alen T 1978 ::

ja jaz če prav razumem je tko:

človek bi rad imel veliko.
to veliko na drugih stvareh je privedlo svet do sedaj do problema ki se tiče energije.

sedaj pa:
pametni ljudje ki rešujejo nočejo da se svet greje (dobro no, sorry, mal sem bogo napisal), hočejo da so naprave varčne.
a tehnologija in znanje tega še ne dopušča.

isto kot cpuji in gpuji v pcjih k majo vsi po vrsti hlajenje.
zakaj se ne spravjo na intel pa amd pa nvidio? no, sej nekak se je najbrž to žaled uzaveščat ker teli novi 6th gen proci pr intelu so vsi low consumpting. or something.


ne?

ker jaz kakor vidim vsak dan ko sedim v kavarni pri nam na Vranskem vsak ta peti avto pridrvi mimo.
torej? veliko je ljudi ki si hoče imeti poskočne in hitre avte.
to koncenrni vedo in pač goljufajo. ne?

jah to je nekak tko: vse kar imaš sedaj zelo rad ti bo nekoč zdravnik vse to prepovedal.

MIHAc27 ::

Mene pri vsem tem moti bolj dejstvo.... da so moral sprogramirat TV, da zazna test. A ne bi bilo boljše, če bi zoptimiral ostalo kodo, pa da bi bil TV že v osnovi manj požrešen?

Drugače pa računalničarji že dolgo poznamo prirejene teste. Sploh v grafikah. Pa kaki napajalniki,...

Tomay ::

Utk je izjavil:

Zato pa peremo s programom "wasser plus", pomivamo vse na 70 stopinj, televizijo pa gledamo brez varčevalnih funkcij...vsaj normalni.


Se strinjam. Če perilo iz pralnega stroja še enkrat namočiš se še peni zato skoraj vedno dvojno izpiranje.
+1
Voodoo 4Ever

sgdjkdlsugi4 ::

MIHAc27 je izjavil:

Mene pri vsem tem moti bolj dejstvo.... da so moral sprogramirat TV, da zazna test. A ne bi bilo boljše, če bi zoptimiral ostalo kodo, pa da bi bil TV že v osnovi manj požrešen?

Drugače pa računalničarji že dolgo poznamo prirejene teste. Sploh v grafikah. Pa kaki napajalniki,...


Ker je optimizacija kode trivialna zadeva /s

antonija ::

Ker je optimizacija kode trivialna zadeva
Nihce ni trdil da je trivialna, bi pa morala biti veliko visja prioriteta v primerjavi s kodo, ki goljufa na testih. Toliko visja prioriteta da programerji sploh nebi smeli imeti casa se ukvarjat z goljufanjem. Ce bojo pa pri tem uspesni je pa drugo vprasanje.

Ampak glede na stanje SWja na takih napravah (TVji, playerji, nenazadnje tudi "entertainment centri" v avtih) imajo za pisat kodo zdresirane opice. Ki so slepe. In rahlo umsko zaostale.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pithlit ::

antonija je izjavil:

Ampak glede na stanje SWja na takih napravah (TVji, playerji, nenazadnje tudi "entertainment centri" v avtih) imajo za pisat kodo zdresirane opice. Ki so slepe. In rahlo umsko zaostale.

Sej to je itak povsod kjer je HW smešno poceni.

Igrca ni optimizirana? Ni problema, kupi še 8GB rama pa bo.
Life is as complicated as we make it...

MIHAc27 ::

antonija je izjavil:

Ker je optimizacija kode trivialna zadeva
Nihce ni trdil da je trivialna, bi pa morala biti veliko visja prioriteta v primerjavi s kodo, ki goljufa na testih. Toliko visja prioriteta da programerji sploh nebi smeli imeti casa se ukvarjat z goljufanjem. Ce bojo pa pri tem uspesni je pa drugo vprasanje.


Točno to sem jaz želel povedati. Najbrš SW ne vsebuje enostavne vrstice if playing= video.test then go to 'žri manj štroma'

Če testni video lahko žre kar 3x manj eletrike...a nebi mogli naredit, da bi konstantno pil npr 10-20% manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

MrStein ::

Seveda lahko.
Samo potem bo uporabnik primil daljinca in povečal svetlost.
Če bo ta spet padla, pa bo uporabnik poklical servis in mogoče naslednjič kupil izdelek konkurence, ki nima pretemne slike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sgdjkdlsugi4 ::

MIHAc27 je izjavil:

antonija je izjavil:

Ker je optimizacija kode trivialna zadeva
Nihce ni trdil da je trivialna, bi pa morala biti veliko visja prioriteta v primerjavi s kodo, ki goljufa na testih. Toliko visja prioriteta da programerji sploh nebi smeli imeti casa se ukvarjat z goljufanjem. Ce bojo pa pri tem uspesni je pa drugo vprasanje.


Točno to sem jaz želel povedati. Najbrš SW ne vsebuje enostavne vrstice if playing= video.test then go to 'žri manj štroma'.


Ce zazna da se gre za test, potem verjetno ni kaj dalec od tega.

Glede "morali bi x" pa se nazalost poslovne odlocitve in njihova cena nadrejenih od ljudi, ki razvijajo te zadeve ne strinjajo s tabo. Uspeh se se vedno meri v dobicku na koncu cetrtletja in ne koliko % efektivnejsi, varcnejsi in varnejsi je produkt x. To bo namrec produkt x+1, naprodaj cez 6 mesecev, za njim x+2, itd. V primeru Samsunga pa sploh.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427571 (21574) bMozart
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636754 (30083) Vajenc
»

Gospodinjski aparati porabijo več energije kakor označeno

Oddelek: Novice / Ostale najave
4814599 (11379) BigWhale
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12855085 (35332) link_up
»

Samsung, LG in Vizio goljufajo pri porabi svojih televizorjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
247380 (5191) Markoff

Več podobnih tem