» »

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

tommy boy ::

Glede na to, da uporabljam windows 8, ki so bili prednaloženi na računalniku ob nakupu me zanima, če prenesem datoteko novih windowsov 10 z microsoftove uradne strani, kje na računalniku bi lahko dobil obstoječi aktivacijski ključ za aktivacijo novih?

edit: glede na to, da imam recovery particijo s prednameščenimi win 8 ali to vpliva potem na celoten postopek namestitve novih? Obdržal bi namreč rad tudi recovery del za vsak slučaj.

Hvala.
lp

Han ::

Ključ je zapisan (skrit) v biosu. Za vsak primer ga lahko 'prikličeš' znotraj sistema tako, da v Command Prompt (Ukazni poziv) napišeš naslednje:

powershell "(Get-WmiObject -query 'select * from SoftwareLicensingService').OA3xOriginalProductKey"

Pri sveži namestitvi pustiš pri miru recovery particijo...

Alexius Heristalski ::

Še stotič: s ključem W8 ne boš nikoli aktiviral W10, ampak moraš narediti nadgradnjo na 10 prek Windows Update oz. aplikacije Get W10 ("rezervacija"). Šele, ko se nadgradnja na 10 aktivira, lahko delaš svežo inštalacijo 10. Ta se potem aktivira na podlagi prej aktivirane nadgradnje, ključa ne vpisuješ.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Alexius Heristalski - Lahko že pred namestitvijo izbereš, kaj ti ohrani od prejšnjega sisteme - vse ali samo osebne podatke, lahko pa izbereš nič in ti naredi čisto instalacijo, za vsak slučaj pa imaš mapo windows.old, če bi rad še kaj od prej, sicer pa lahko po namestitvi to mapo enostavno obrišeš in imaš čisto instalacijo.

Ni nobene potrebe po 2x-nem instalu.

Na tablici je bilo samo še 9 GB prostora na 50GB disku, po instalu in brisanju ostankov, je prostora 35GB, brez da bi kaj posebej odstranjeval, razen win.old.
Delo krepa človeka

Han ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Še stotič: s ključem W8 ne boš nikoli aktiviral W10, ampak moraš narediti nadgradnjo na 10 prek Windows Update oz. aplikacije Get W10 ("rezervacija").
Nadgradnje ni potrebno izvesti prek Windows Update, ampak lahko čez osmico lepo namestiš desetko z DVD ali USB ključa...

Red_Mamba ::

jaz sem imel nalozen win 10 tech. preview iz nule. Ko sem ga hotel aktivirat z win8 kljucem ni slo. Tudi update na zadnjoverzijo win 10 ni potegnil z kljucem.

Potem pa sem v virtualca instaliral win8
nadgradil na win 8.1
nadgradil na win 10.

sedaj pa sem lahko svojo fizicno masino nadgradil iz tech. preview verzije na polni win10 pro s kljucem od win8. (in your face M$; ker mi je zenska na support-u htela kr nov kljuc prodat)
Sedaj je win8 kljuc postal win10 kljuc in lahko direkt instaliram win10 ce se mi sesuje sistem

enako sem storil z win7 (ki jih trenutno ne uporabljam vec ker nimam vec 2h racunalnikov)
nadgradil v VM do win 10 home.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

tommy boy ::

Sedaj sem prebral par strani tudi v drugih temah in se mi zdi da je postopek potem tak:

1. narediš update na win 10 preko windows updatea (v mojem primeru moram najprej na 8.1, da sploh dobim možnost win 10???)
2. ko ti uspe cel proces prebavit in nekako dobiš win 10 na računalnik (čeprav brez clean install-a) iz microsoftove spletne strani preneseš ISO fail za clean install in glede na to, da so se windowsi predhodno aktivirali lahko brez problema narediš clean install, ki se bo aktiviral po novi inštalaciji?

Naj bi bil to tak postopek?
Ve mogoče kdo zakaj mi v win 8 ne ponudi direktne nadgradnje na win 10?

lp

Alexius Heristalski ::

Ja, to je ta postopek. Win 8 ti ne ponudi nadgradnje na 10, ker se je MS odločil, da mora biti posodobljen na 8.1. Tako kot je pogoj pri 7 nameščen SP1.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

solatko ::

Iz M$ strani za nadgradnjo snemi orodje za izdelavo iso slike in tam ti ponudi nadgradnjo takoj ali izdelava ključka, DVD-ja ali takojšnji instal, če se odločiš za takojšnji instal, te vpraša ali obdržiš vse, samo podatke ali nič, če se odločiš za zadnje, dobiš čisto instalacijo wni10, ki se normalno registrira preko w8 in ne rabiš imet w8.1.
Delo krepa človeka

Buddah ::

Še dodatno vprašanje.
Punca je kupila laptop s prednaloženimi win8. Ko sem jih poskušal posodobit se je pojavil nek fatal error. Odločil sem se da preskočim vse posodobitve in direktno inštaliram win 10. Snel sem sliko (ne z uradne strani), naredil bootable USB (z rufusem) sedaj pa bi jih kljub vsemu rad legalno aktiviral. Se to da? Win10 že tečejo na računalniku. Na uradnem servisu so mi zatrdili, da free nadgradnja z retail win8 tako ali tako ni možna oz. je free samo za 1 leto. Kot berem tu pa je povsem mogoče dobiti zastonj win 10. Torej...lahko samo nekako dobim ključ kljub temu, da je win10 že naložen? Ali moram začeti postopek znova prek M$ strani?

Han ::

Moral bi narediti nadgradnjo 8 na 10, ti si pa očitno formatiral... Naloži nazaj 8 in preveri, če je aktiviran. Po tem izvedi nadgradnjo na 10, ki bi se moral samodejno aktivirat... Če ne bo šlo direktno na 8, posodobi najprej na 8.1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Red_Mamba ::

ne rabis formatirat; glej moj post zgoraj

v VM masino instaliraj win8 s svojim kljucem
nadgradi na win8.1
nadgradi na win 10

ugasni masino in zamenjaj kljuc na svojih win10 s tistim, ki si uporabil za win8
od zdaj naprej bos lahko win 10 instaliral direkt s tem kljucem, laptop pa bi se tudi moral aktivirati

pazi samo da sta oba home oz. pro.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Alexius Heristalski ::

Buddah je izjavil:

Na uradnem servisu so mi zatrdili, da free nadgradnja z retail win8 tako ali tako ni možna oz. je free samo za 1 leto.
To je napačna informacija. Nadgradnja ne velja za Enterprise in količinske licence.
Some editions are excluded: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, and Windows RT/RT 8.1. Active Software Assurance customers in volume licensing have the benefit to upgrade to Windows 10 enterprise offerings outside of this offer.
Vir: drobni tisk
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

tommy boy ::

solatko je izjavil:

Iz M$ strani za nadgradnjo snemi orodje za izdelavo iso slike in tam ti ponudi nadgradnjo takoj ali izdelava ključka, DVD-ja ali takojšnji instal, če se odločiš za takojšnji instal, te vpraša ali obdržiš vse, samo podatke ali nič, če se odločiš za zadnje, dobiš čisto instalacijo wni10, ki se normalno registrira preko w8 in ne rabiš imet w8.1.


Ali obstaja kakšna možnost, da se v primeru clean installa windows nato ne aktivirajo? SIcer je še vedno recovery particija ampak vseeno, better safe than sorry.

solatko ::

Predno ti downloada windows, ti preveri trenutno konfiguracijo, če ni v redu, moraš pred nadaljevanjem vnesti kodo, če te ni potrebno, je windows aktiviran, že ko pride iz M$.
Seveda govoriva o downloadu iz uradne strani, za pripravo orodja za izdelavo ISO slike.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725806 (20926) R1710
»

win10

Oddelek: Pomoč in nasveti
193449 (2491) Frenckie
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814087 (11587) fujtajksel
»

iz win10 nazaj na win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
298840 (7978) Frenckie
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663598 (50956) MrStein

Več podobnih tem