» »

NLB Klikin

NLB Klikin

1
2
3 4

krneki0001 ::

Apple je izjavil:

Tralala999 je izjavil:

Jaz sem kar banko menjal, ker nimajo podpore za wp.


Ko boš videl, koliko aplikacij ni za WP, boš zamenjal telefon in OS :)


Katerih aplikacij pa ni za WP? Zanimivo da vse kar sem uporabljal na androidu sem dobil tudi na WP. Ob tem, da za WP je aplikacija odlično narejena, brez bugov in brez virusov, za android sem moral pa izbirat med 100 zanič aplikacijami, da sem ven izluščil eno, ki je kolikortoliko spodobno delovala, ki ni imela notri smeti in ki se ni sesuvala.
Tako da bolje eno aplikacijo, ki dobro dela, kot pa 100 zanič aplikacij za isto zadevo. Zato pa je za android miljone aplikacij, uporabnih pa samo pettisoč.

Apple ::

krneki0001 je izjavil:

Apple je izjavil:

Tralala999 je izjavil:

Jaz sem kar banko menjal, ker nimajo podpore za wp.


Ko boš videl, koliko aplikacij ni za WP, boš zamenjal telefon in OS :)


Katerih aplikacij pa ni za WP? Zanimivo da vse kar sem uporabljal na androidu sem dobil tudi na WP. Ob tem, da za WP je aplikacija odlično narejena, brez bugov in brez virusov, za android sem moral pa izbirat med 100 zanič aplikacijami, da sem ven izluščil eno, ki je kolikortoliko spodobno delovala, ki ni imela notri smeti in ki se ni sesuvala.
Tako da bolje eno aplikacijo, ki dobro dela, kot pa 100 zanič aplikacij za isto zadevo. Zato pa je za android miljone aplikacij, uporabnih pa samo pettisoč.


Če si mi že vrgel rokavico... :D

Ni OpenVPN-ja
Ni Klikin-a
Ni CyBro Mini Scade

In ena "češka": ne moreš nastaviti statičnega IPja znotraj lokalnega omrežja...

Ker sem že 7 mesecev spet na iOSu, se je mogoče kaj spremenilo na WP... Nisem preverjal :)

Drugače pa moja lestvica:
iOS
WP
Android
LP, Apple

krneki0001 ::

Apple je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Apple je izjavil:

Tralala999 je izjavil:

Jaz sem kar banko menjal, ker nimajo podpore za wp.


Ko boš videl, koliko aplikacij ni za WP, boš zamenjal telefon in OS :)


Katerih aplikacij pa ni za WP? Zanimivo da vse kar sem uporabljal na androidu sem dobil tudi na WP. Ob tem, da za WP je aplikacija odlično narejena, brez bugov in brez virusov, za android sem moral pa izbirat med 100 zanič aplikacijami, da sem ven izluščil eno, ki je kolikortoliko spodobno delovala, ki ni imela notri smeti in ki se ni sesuvala.
Tako da bolje eno aplikacijo, ki dobro dela, kot pa 100 zanič aplikacij za isto zadevo. Zato pa je za android miljone aplikacij, uporabnih pa samo pettisoč.


Če si mi že vrgel rokavico... :D

Ni OpenVPN-ja
Ni Klikin-a
Ni CyBro Mini Scade

In ena "češka": ne moreš nastaviti statičnega IPja znotraj lokalnega omrežja...

Ker sem že 7 mesecev spet na iOSu, se je mogoče kaj spremenilo na WP... Nisem preverjal :)

Drugače pa moja lestvica:
iOS
WP
Android


Uporabljam remote desktop ali temaviewer, oba delujeta na WP brez problemov in brez bugov.

Klikin mogoče bo nekoč.

CyBro Mini Scade je pa aplikacija za krmilnike, ki je malo bolj specifična. Če bodo imeli proizvajalci interes, jo bodo že naredili.

predi ::

Tale aplikacija je bolj tako. Mogoče za spremljat porabo, za kaj drugega pa se mi ne zdi smiselna, sploh ob default limitih. Arhiva ne morem videt in komu poslat PDF-ja s potrdilom plačila (edina stvar, ki ne dela s certifikatom prek mobilnega browserja pa bi jo hotel imet). In zakaj za vraga ne dobivam SMS alarmov ob prijavi vanjo?

Če odpreš opcije v appu na androidu (tri pikice), se ti odpre dropdown, ki ga moraš ročno skenslat s pritiskom na "Prekliči" preden lahko nadaljuješ z uporabo. Resno?

Mislim, da bom Klikin blokiral ali pa ga omejil na zgolj pregled stanja in uporabljal samo OTP generator za vstop v Klik. IMO, je teh pet evrov šlo za slednjega, Klikin je pa gratis roba zraven pač.

andromedar ::

Sem sem prišel, ker bo kolegica to vzela in ji bom moral namestit. Kolikor gledam je zadeva neuporabna - vsaj kar se slikaj-in-plačaj tiče.
1. Torej, aplikacija zna prebrati IBAN, ne zna ga pa povezati s prejemnikom iz baze?
2. Kolikor berem totalno nezanesljivo prebiranje zneskov. Toleranca +- 100.000 Eur?
OMG, facepalm

To še niti v beta stadiju ni, kaj šele primerno za produkcijo!

Edino upanje je starost teh komentarjev in da so med tem že kaj uredili.
Eh?

čuhalev ::

Meni so to storitev ponudili poleti, vendar sem jo kljub brezplačni pristopnini zavrnil, saj sem ocenil, da ne bo dosegla mojih predvidevanj/želja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

krefi ::

uporabljam klikin in sedaj me zanima sledece:
telefon zelim formatirati in zato se mi bo tudi zbrisal klikin . a zelim si ga se vedno imeti nebi pa rad ponovno urejal to z aktivacijskim kljucem na poslovalnici kako bi prenesel geslo ali kaj podobnega da bi po ponovni namestitvi ponovno deloval?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Apple ::

krefi je izjavil:

uporabljam klikin in sedaj me zanima sledece:
telefon zelim formatirati in zato se mi bo tudi zbrisal klikin . a zelim si ga se vedno imeti nebi pa rad ponovno urejal to z aktivacijskim kljucem na poslovalnici kako bi prenesel geslo ali kaj podobnega da bi po ponovni namestitvi ponovno deloval?


Gres na https://aam.nlb.si in tam uredis vse (ce zamenjas aparat, ce izgubis aparat, etc.). V poslovalnico t ni treba iti...
LP, Apple

car100 ::

Pozdravljeni, mi lahko kdo ki uporablja oz. je uporabljal nlb klik napiše mnenje kako je z varnostjo glede na to, da imaš dostop iz tega naslova do vseh sredstev, ki jih imaš na banki. Je možno, da ti heknejo, ima banka zavarovano in te oni krijejo ali te ob problemih pustijo in samo ti utrpiš posledice. Na banki trdijo, da je full varno samo to je ena stran in njim je važno da dobijo provizijo. Bi pa uporabljal za nakupe v slo/tujini in UPN plačevanje računov mesečno.

branc ::

Imaš cert, zaščiten z geslom (ali dostop z OTP). Potem imaš vstopno geslo. Za prenos denarja na točko B potrebuješ še dodatno varnostno geslo. What else do you need?
Dostop do delovnih računov si izbereš sam.

msjr ::

Pa še varnostno sporočilo si na začetku naštimaš (če ga ni - si na phishing sajtu).

O varnosti pa bi se dalo razglabljati. Predvsem mora biti računalnik s katerega dostopaš očiščen nesnage (antivirusi pa to), pa naj ne bo to računalnik, ki ga uporabljajo otroci za igrice ipd.

branc ::

msjr je izjavil:

Pa še varnostno sporočilo si na začetku naštimaš (če ga ni - si na phishing sajtu).

O varnosti pa bi se dalo razglabljati. Predvsem mora biti računalnik s katerega dostopaš očiščen nesnage (antivirusi pa to), pa naj ne bo to računalnik, ki ga uporabljajo otroci za igrice ipd.


Mah...nobena zaščita ne pomaga, če si buxl. Težava se ponavadi nahaja na stolu.

car100 ::

Aha ok, a je možno, da iz tablice (android) dostopaš do klasične nlb klik? Pč mene osebno kr moti, da je vse dostopno pod enem računom, sej je kul da prelagaš denar samo ko pa pride do kakšnih problemov zlorabe si pa dejansko loh ob vs keš napram varčevalni knjižici k drugač k da fizično greš do banke in dvigneš se mi zdi še zmer dost bl varno.

krneki0001 ::

Seveda. Iz večine zadev, ki ima browser in podpira certifikate lahko dostopaš do klasičnega klika. Saj to je web aplikacija, ki dela v browserju.

BorutK-73 ::

Najbolje je imeto eno virtualko samo za Klik in imaš gor samo to kar potrebuješ za banko.

krneki0001 ::

Zakaj? Potem je najlažje firefox portable in ga imaš na enem 512mb ključku. V njega zmontiraš certifikat. In ko rabiš za klik, samo vtakneš ključek v RAČUNALNIK, štartaš firefox iz ključka, narediš vse kar rabiš in ključek potegneš iz računalnika.

branc ::

Mislm, vse, kar sta napisala nazadnje, sicer drži, ampak je overkill...
High level security (pass za uporabo certa) bi blo čist dovolj, če že, pametni usb ključ...
Ma kakšne virtualke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

krneki0001 ::

Zakaj je mozilla firefox portable overkill? http://portableapps.com/apps/internet/f...
Imaš na ključku firefoxa portable in tertifikat, pa lahko potem kamorkli prides, če imajo računalnik z internetno povezavo, uporabljaš svoj klik.

BCSman ::

krneki0001 je izjavil:

Zakaj? Potem je najlažje firefox portable in ga imaš na enem 512mb ključku. V njega zmontiraš certifikat. In ko rabiš za klik, samo vtakneš ključek v RAČUNALNIK, štartaš firefox iz ključka, narediš vse kar rabiš in ključek potegneš iz računalnika.


In če je nesnaga (keyloggerji...) na pc-ju, kaj pomaga ff na usb-ju?

krneki0001 ::

v ff-ju na usb-ju imaš certifikat (brez certa klik ne deluje) in s tem se v klik prijavljaš. Tudi če je imel keyloger, še vedno nima certifikata in nič ne more narest.

car100 ::

Usb ključek zmaga ;) bom tko zrihtu, pa daju keš gor kr ga sprot rabim da bom pa cel keš v virtualko daju naj pa kr sanjajo + od enga bit odvisn ni kul če krkol dol pade si brez keša

branc ::

car100 je izjavil:

Usb ključek zmaga ;) bom tko zrihtu, pa daju keš gor kr ga sprot rabim da bom pa cel keš v virtualko daju naj pa kr sanjajo + od enga bit odvisn ni kul če krkol dol pade si brez keša

What??

car100 ::

Ja če heknejo nlb klik kr je danes čis možno ostaneš brez dostopa in če rabiš nujno keš lahko sam jokaš pa kličeš na nlb. Je bolj met še eno banko v rezervi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

krneki0001 ::

In kako boš klik heknu?

branc ::

car100 je izjavil:

Ja če heknejo nlb klik kr je danes čis možno ostaneš brez dostopa in če rabiš nujno keš lahko sam jokaš pa kličeš na nlb. Je bolj met še eno banko v rezervi.

Trosiš neumosti, resno, ne vredno resnega odgovora.

car100 ::

http://www.zurnal24.si/goljufi-vdrli-v-...

Da ni možno??? Bolj vprašanje je kako hitro vdrejo in koliko časa imajo preden jih izsledijo, ga ni sistema, da ni možen vdor.

krneki0001 ::

car100 je izjavil:

http://www.zurnal24.si/goljufi-vdrli-v-...

Da ni možno??? Bolj vprašanje je kako hitro vdrejo in koliko časa imajo preden jih izsledijo, ga ni sistema, da ni možen vdor.


Ne, ni možno.

To je na strani uporabnika in ne na strani banke. Tukaj banka nima nič zraven, ker je bil uporabnikov računalnik "okužen" in tip očitno ni imel dodatnih gesel vklopljenih.

Vsa poanta je v tem, kar jaz že vseskozi govorim. Če ti nimaš zaščitenega računalnika ti nič ne pomaga vsa zaščita na strani banke. Pa tudi banka ne more skrbeti za tvoj osebni računalnik.

BorutK-73 ::

car100 je izjavil:

http://www.zurnal24.si/goljufi-vdrli-v-...

Da ni možno??? Bolj vprašanje je kako hitro vdrejo in koliko časa imajo preden jih izsledijo, ga ni sistema, da ni možen vdor.

V petih letih se je veliko spremenilo glede varnosti.

car100 ::

Mi lahko kdo pomaga pri nlb klik pri plačilu UPN če plačuješ za drugo osebo (na položnici je drug plačnik) je dovolj samo da imajo referenco prejemnika, da lahko slediji za koga se plačuje ali je potrebno še kej dodatno navest? Hvala za odgovor!

čuhalev ::

Načeloma jih zanima le, da je bilo plačano. Jaz tudi plačujem za druge in dosedaj ni bilo problema.

car100 ::

Ok, hvala!

branc ::

čuhalev je izjavil:

Načeloma jih zanima le, da je bilo plačano. Jaz tudi plačujem za druge in dosedaj ni bilo problema.


Ne, sej ni problema - dokler imaš pravo referenco. Po referenci se ve, kaj in kdo oz. za koga.

chucki ::

Zamenjal sem rom na telefonu in zdaj ne vem kako se nazaj nastavi :)) AAM geslo pa nisem nastavil pri prvi uporabi...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BorutK-73 ::

Mislim da ti morajo spet aktivirat na banki.

schurda ::

telexdell je izjavil:

Klikin je za mobilne naprave zagotovo bolj varen, kot pa certifikat. Malo je problematičen le čas veljavnosti kode. Če si že malce v letih ali malce slabše vidiš, ali pa hitrost povezave ni najbolj hitra se lahko hitro zgodi, da koda prej poteče, kot pa se uspeš prijaviti v sistem.
Pride pa spletna banka na telefonu prav predvsem, če si daleč od računalnika s klikom in moraš na hitro opraviti kašno plačilo (npr. dosežen limit na mastercardu, pa bi še kaj kupil...).

PS- če pa ti kdo ukrade telefon bo pa veliko lažje zaslužil s kakšnimi klici na xy številke kot pa z poskusom vdora v klikin. Pa še tam ne bo mogel prenakazati denarja ne nek ZX račun, če ne bo vedel znakovne kode. Če pa bo namesto mene plačal račun npr. za RTV mu bom pa kvečjemu hvaležen.


Zanima me tole: "če si daleč od računalnika s klikom in moraš na hitro opraviti kašno plačilo (npr. dosežen limit na mastercardu,". Kako to urediš?

Baje, da so od zadnje posodobitve 15. 6. 2018 same težave. Je tako tudi pri vas?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

grandioso74 ::

schurda je izjavil:

telexdell je izjavil:

Klikin je za mobilne naprave zagotovo bolj varen, kot pa certifikat. Malo je problematičen le čas veljavnosti kode. Če si že malce v letih ali malce slabše vidiš, ali pa hitrost povezave ni najbolj hitra se lahko hitro zgodi, da koda prej poteče, kot pa se uspeš prijaviti v sistem.
Pride pa spletna banka na telefonu prav predvsem, če si daleč od računalnika s klikom in moraš na hitro opraviti kašno plačilo (npr. dosežen limit na mastercardu, pa bi še kaj kupil...).

PS- če pa ti kdo ukrade telefon bo pa veliko lažje zaslužil s kakšnimi klici na xy številke kot pa z poskusom vdora v klikin. Pa še tam ne bo mogel prenakazati denarja ne nek ZX račun, če ne bo vedel znakovne kode. Če pa bo namesto mene plačal račun npr. za RTV mu bom pa kvečjemu hvaležen.


Zanima me tole: "če si daleč od računalnika s klikom in moraš na hitro opraviti kašno plačilo (npr. dosežen limit na mastercardu,". Kako to urediš?

Baje, da so od zadnje posodobitve 15. 6. 2018 same težave. Je tako tudi pri vas?

res je, na voljo imaš 30s, kar je še vedno zadostti, a vseeno, jaz prvo vtipkam geslo, šele nato zaprosim za kodo preko otpja, drugače gre vse v redu, vsaj meni, so pa res občasne težave pri prijavi v nlb klik preko otp generatorja na računalnikih.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

branc ::

schurda je izjavil:

telexdell je izjavil:

Klikin je za mobilne naprave zagotovo bolj varen, kot pa certifikat. Malo je problematičen le čas veljavnosti kode. Če si že malce v letih ali malce slabše vidiš, ali pa hitrost povezave ni najbolj hitra se lahko hitro zgodi, da koda prej poteče, kot pa se uspeš prijaviti v sistem.
Pride pa spletna banka na telefonu prav predvsem, če si daleč od računalnika s klikom in moraš na hitro opraviti kašno plačilo (npr. dosežen limit na mastercardu, pa bi še kaj kupil...).

PS- če pa ti kdo ukrade telefon bo pa veliko lažje zaslužil s kakšnimi klici na xy številke kot pa z poskusom vdora v klikin. Pa še tam ne bo mogel prenakazati denarja ne nek ZX račun, če ne bo vedel znakovne kode. Če pa bo namesto mene plačal račun npr. za RTV mu bom pa kvečjemu hvaležen.


Zanima me tole: "če si daleč od računalnika s klikom in moraš na hitro opraviti kašno plačilo (npr. dosežen limit na mastercardu,". Kako to urediš?

Baje, da so od zadnje posodobitve 15. 6. 2018 same težave. Je tako tudi pri vas?


Če moraš na hitro opraviti kakšno plačilo, opraviš video klic - 24/7.

schurda ::

Moje vpršanje je: če si dosegel limit s kartico, kako lahko še plačaš z njo? Oz. Ali sploh lahko?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

telexdell ::

Če dosežem limit s kartico (npr. VISA) potem pač nakažem nanjo sredstva sam in ne čakam, da to stori banka preko trajnika. Imaš pa vse podatke za nakazilo na izpisku prometa kartice.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

schurda ::

ja, to delam sam. Ampak transakcija ni takoj, šele drug dan.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

branc ::

schurda je izjavil:

Moje vpršanje je: če si dosegel limit s kartico, kako lahko še plačaš z njo? Oz. Ali sploh lahko?


Če si dosegel limit na MC/Visa kartici, imaš možnost:
- poplačilo kartice (imaš naslednji dan sproščena sredstva),
- pokličeš na video in ti TAKOJ (20 min) uredijo začasno povečanje limita na kartici, če je seveda korektno poslovanje.

telexdell ::

Če imaš na kartici primeren limit potem ga običajno nikoli ne dosežeš. Lahko bi se to zgodilo, če bi moral kupiti kakšno dražjo stvar ali greš na dopust... A to veš v naprej in lahko denar pravočasno naložiš (na rezervo). Če pa limit dosegaš stalno in imaš drugače na računih dovolj sredstev je pač prenizko nastavljen.
Svet je pač narejen tako, da razen pri neomejenih stvareh moraš vse tako ali drugače načrtovati. Neomejena pa je itak le človeška neumnost>:D>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

schurda ::

branc je izjavil:

schurda je izjavil:

Moje vpršanje je: če si dosegel limit s kartico, kako lahko še plačaš z njo? Oz. Ali sploh lahko?


Če si dosegel limit na MC/Visa kartici, imaš možnost:
- poplačilo kartice (imaš naslednji dan sproščena sredstva),
- pokličeš na video in ti TAKOJ (20 min) uredijo začasno povečanje limita na kartici, če je seveda korektno poslovanje.


Tole ma zanima: poplačilo kartice. Kako to izvedeš?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Apple ::

Na dnu izpiska kartičnega prometa so navodila (TRR, sklic, etc.).
LP, Apple

schurda ::

Aha!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bastadu ::

branc je izjavil:


- pokličeš na video in ti TAKOJ (20 min) uredijo začasno povečanje limita na kartici, če je seveda korektno poslovanje.

Za začasno povečavo limita kolikor se spomnim banka računa nekaj provizije ...

branc ::

ja, ene 5 eur se mi zdi.

MrStein ::

Kako je z uporabnino za Klikin?

V ceniku piše, da je brezplačno za, citiram:

Za vse imetnike NLB Klik, dijake imetnike NLB Prvega računa in
imetnike ponudbe NLB
Premium Osebno, v primeru, da ima v Klikinu kot temeljni račun prijavljen NLB Zlati rač


Kateri pogoji so tu zadostni, kateri potrebni?
Je dovolj, da imaš Klik in je potem Klikin zastonj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

schurda ::

Pojma nimam. Jst ne plačam dodatno nič. Imam klik in navaden račun.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

MrStein ::

Hmm, v Klik-u pri naročilih piše:

Mobilna banka Klikin
Naročilo generatorja OTP in pristop k mobilni banki Klikin

A to dvoje je v paketu? (torej generator in mobilna banka)
Zanima me predvsem s stališča cene

V ceniku sicer piše: Generator enkratnih gesel ( za uporabnike NLB Klika brezplačno)

Ampak pri naročilu v Klik-u na vsaki strani opozarja na tarifo: Naročilo predstavlja enkratni strošek in se zaračuna skladno s tarifo.

Razen tega nič ne piše ali tam naročiš softverski generator ali hardverski.

Prava zmeda...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697121808 (28817) WizzardOfOZ
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310115 (7336) SVGA
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476323 (2787) mat xxl
»

nlb klikin

Oddelek: Loža
75637 (5196) _Denny_
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814587 (5162) branc

Več podobnih tem