» »

Zaposlitev tujca

Zaposlitev tujca

Pithlit ::

Evo, da ne bi sam o beguncih... dajmo malo o migrantih. Ampak čisto resno. Situacija je zaenkrat še bolj hipotetična, dobiva pa materialne obrise in se bo, z malenkost sreče, celo uresničila. Zato rabim pač resne nasvete.

Zanima me kako bi jaz lahko zaposlila tujca? In sicer je trenutno situacija sledeča:

1. Ne mi z nekim nacionalizmom, fanta poznam... in od vseh ljudi ki jih poznam je za delo definitivno najbolj primeren.
2. Trenutno je sicer zaposlen drugje, ima urejen status. Nimam pa blage veze kako te zadeve delujejo... a so dovoljenja vezana na delodajalca al karkoli...
3. Fanta nimam namena izkoriščat. Tudi če je 'le' šiptar. Tudi nimam namena omogočat kakršnekoli 'posebne' obravnave.

U bistvu, našla sem deca ki na delovno mesto paše ko 'tata na mamo'... problem je le da je tujec (šiptar). Ja, sem tudi malo nacionalista... raje bi klenega Slovenca/Slovenko/whatever (pač zagovarjam to da imajo ob enakih kvalifikacijah prednost domorodci), ampak ga ne najdem... oz., glede na trenutno hipotetičnost, ne poznam.
Life is as complicated as we make it...

PaX_MaN ::

Z nekaj birokracije (pa to je šele v beti).
Če je pa kak "ustrezen" slovenec prijavljen na zavodu za zaposlovanje, ga pa ne moreš.

noraguta ::

Razpišeš delovno mesto z prilagojenimi kriteriji. Nihče se v praksi ne spušča v dirty details(vsebino) prispelih ponudb delojemalcev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pithlit ::

PaX_MaN je izjavil:

Z nekaj birokracije (pa to je šele v beti).
Če je pa kak "ustrezen" slovenec prijavljen na zavodu za zaposlovanje, ga pa ne moreš.

Sem brala un link... pa bom morala le na upravno direkt se menit, zgleda. Glede ustreznih domorodcev sem pa takoj za...

noraguta je izjavil:

Razpišeš delovno mesto z prilagojenimi kriteriji. Nihče se v praksi ne spušča v dirty details(vsebino) prispelih ponudb delojemalcev.

Ja sej. Sam sem jaz tista 'mona' k hoče stvari narest 'by the book'. Vem... kreten (jaz, namreč). Ne znam 'golfat'.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezposelnost mladih

Oddelek: Loža
152530 (898) SimplyMiha
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613616 (10735) AndrejS
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832270 (26974) Mr.B

Več podobnih tem