» »

Telemach Mobil - ponudba?

Telemach Mobil - ponudba?

««
7 / 7
»
»»

XS!D3 ::

https://ec.europa.eu/digital-single-mar...
If your national mobile bundle includes unlimited data, your operator must provide you with a large volume of roam like at home data depending on the price of your mobile bundle.

Your operator should clearly inform you of this roam like at home data allowance. In case you use more data while roaming than the data allowance foresees, you may have to pay a small charge (See also question 21).

If you want to check the operator’s calculation, here is how: the roaming data volume must be at least twice the volume obtained by dividing the price of your mobile bundle (excluding VAT) by €7.7. For your information, €7.7 is the maximum price that your operator has to pay the foreign operator for 1 GB of data when you are abroad in the EU during 2017. This means that you may get more roam like at home data than the volume your operator can purchase with your monthly subscription from the foreign operator whose network you are using abroad.

Example: At home, you have a mobile bundle including unlimited calls, SMS and data for €42 (€35 excluding 20% VAT). When travelling in the EU, you get roam like at home for unlimited calls and SMS, and at least 9.1 GB of data (2*(35 / 7.7) =9.1).


Če bo tole obveljalo, naj bi si operaterji zaračunavali med sabo max 7,7€/GB. Vključeno naj bi bilo 2*(cena paketa brez DDV/7,7) torej za ŠE VEČ dobrih 3GB in NAJVEČ dobrih 5GB. Meni se zdi super :) Klici in SMS bodo pa itak že sedaj prekatično brez omejitve v celi EU.

XS!D3 ::

Lonsarg je izjavil:

Ravno to mi je zabavno. Dali so ven paket z 200MB EU prenosa, ki bo veljal točno 45 dni, potem pa pride regulacija in spet novi Data Shock al kaj? :)

Glavna sprememba je predvsem več prenosa podatkov v Slo in klici+SMS v EU. Tistih 200MB EU prenosa je v največjem paketu že od začetka in pač niso spreminjali. Bi skoraj rekel, da je povezano tudi s tem, da lahko do 15. junija, ko začne veljati nova regulativa, tudi tuji operaterji njim zaračunavajo bistveno več za prenos podatkov in bi bilo vrjetno predrago že sedaj vključit količine, ki bodo veljale takrat.

Mogoče je, kot praviš, po eni strani čudno, da se bo paket spet spremenil v relativno kratkem času, vendar če pogledaš iz drugega zornega kota, je dokaj logično. Dokler sta obe spremembi na boljše, se ne pritožujem.

BivšiUser2 ::

STE PRIPRAVLJENI NA SOKANTNO VELIKO PRENOSA PODATKOV? 1.5.2017 bomo nadgradili vas narocniski paket SE VEC! Uzivali boste v kar 15 GB PRENOSA PODATKOV ter brezplacnem WiFi-omrezju UNIFI TRAVEL s kar 60.000.000 lokacij vsepovsod po svetu. Poleg neomejenih klicev in sporocil SMS/MMS v Sloveniji vam bodo neomejeni klici ter sporocila SMS na voljo tudi med gostovanjem v drugih drzavah EU. Cena paketa se ob tem ne spreminja. Info na 0802288. Telemach
Upam, da je res, kot piše to še za obstoječe uporabnike. Vsaj nekaj pozitivnega od telesmeha.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

jusv ::

BivšiUser2 je izjavil:

STE PRIPRAVLJENI NA SOKANTNO VELIKO PRENOSA PODATKOV? 1.5.2017 bomo nadgradili vas narocniski paket SE VEC! Uzivali boste v kar 15 GB PRENOSA PODATKOV ter brezplacnem WiFi-omrezju UNIFI TRAVEL s kar 60.000.000 lokacij vsepovsod po svetu. Poleg neomejenih klicev in sporocil SMS/MMS v Sloveniji vam bodo neomejeni klici ter sporocila SMS na voljo tudi med gostovanjem v drugih drzavah EU. Cena paketa se ob tem ne spreminja. Info na 0802288. Telemach
Upam, da je res, kot piše to še za obstoječe uporabnike. Vsaj nekaj pozitivnega od telesmeha.


Ma men se zdi, da imajo na mobilnem delu najboljšo ponudbo. Sploh po 1.5. ko bodo povečali prenos podatkov.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Mare2 ::

Manjka 1 giga podatkov v EU. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

stara mama ::

BMK, ne hodim toliko po tujini. Tiste parkrat na leto bom že preživel z manj interneta.
Nimam nič proti, da za spremembo spet ni kaka podražitev :)

OK.d ::

Počakaj na 1.6.2017;)
LPOK.d

Dimnik ::

Dokler so cenejši se ne sekiram spljoh....

Kokosvilek ::

Kaj tisto da kupiš 10€ za free2go na petrolu in dobiš 20€ še velja? Ker telemach je nehal pošiljati sms-e da polniš 10 dobis 20€...
Kaj pa kakšne akcije vrednostnih v mercatorju?

next3steps ::

100GB paket incoming!

Kokosvilek ::

Prosim? Od kod ti te informacije?

Kokosvilek ::

SICER pa zarad mene naj dajo 1TB mobilnih podatkov, še vedno jim ne dam 25€ za paket največ...
naj dajo 5GB v paket pod 10€ pa grem takoj na njihovo naročnino,600MB se ti itak norca delajo, 15€ pa mi je preveč, četudi majo 15GB. Raje dam hotu 10€ pa mam 20GB

next3steps ::

Kokosvilek je izjavil:

Prosim? Od kod ti te informacije?

Neuradno iz Telemacha. Če bo paket dejansko prišel v prodajo, bomo videli

Kokosvilek ::

Od kje?

gorann ::

zakaj ne morem narocit drugega paketa na spletni strani
imam ŠE VEČ in bi rad narocil paket VEČ pa se zatakne pri drugem koraku, kjer so osebni podatki
napise, da davcna ni prava in mi ne pusti spremenit stevilk v okencku
sem tudi klical in sem se zmenil, da naj oni to spremenijo in so rekli poklicat da se vse zmenimo, pa je od tega ze slab teden

Lonsarg ::

Heh, jaz imam isti problem, pa sem mislil da so se pač zatipkal pri vpisu davčne in sem poslal 3 dni nazaj na @info naj mi popravijo v sistemu.
A je tudi pri tebi enka 1ka odveč torej SI1 xxxxxxxx namesto SI xxxxxxxx? Ker če je temu tako imajo možakarji bug...

Mare2 ::

Kokosvilek je izjavil:

Raje dam hotu 10€ pa mam 20GB


A to ima HOT?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kokosvilek ::

Ja, za 9,99€ imaš 3000/3000/20GB ampak jih imam poln kufer, od tega da 30% nisem dosegljiv, sms o neodgovorjenem klicu dobim vedno ko se ne javim, ne morem interneta med klicem uporabljat, včasih sem pa dosegljiv, me nekdo kliče, mi ne zvoni, pol pa dobim sms o zgrešene klicu, pa na vasi ti skoraj nikoli ne pride nad 10mb/s... skratka, če nisi v mestu ti ne priporočam

RejZoR ::

A na Bob-u ti je pa ok delalo? Ker omrežje je isto in ne bi smelo bit razlik. Hm.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kokosvilek ::

Sem primerjal enega poleg drugega, kot noč in dan

Lonsarg ::

Glede na velke razlike ter čudne SMSe za zgrešene itd zgleda da imajo svoje centrale in Simobil uporabljajo res samo za omrežje. Na tak način so najbrž dobili tudi kaj ceneje, kot če bi od Simobila centrale uproabili (kar ugibam počne Bob, ista firma pa to).

gorann ::

Lonsarg je izjavil:

Heh, jaz imam isti problem, pa sem mislil da so se pač zatipkal pri vpisu davčne in sem poslal 3 dni nazaj na @info naj mi popravijo v sistemu.
A je tudi pri tebi enka 1ka odveč torej SI1 xxxxxxxx namesto SI xxxxxxxx? Ker če je temu tako imajo možakarji bug...

tako je
notri v okencku je SI1 pa moja davcna zraven, ko hocem to zbrisat mi sploh ne pusti spremenit

pa sem jim javil po telefonu in je rekel mozakar, da bo dal naslednji dan naprej, oziroma on je dal takoj, naslednji dan naj bi se lotili problema in bi me poklicali pa bi skup spremenil paket

no, kmalu bo en teden od takrat

Daniel ::

Če greš na nižji paket je to za njih izguba, torej je za njih bolje, če to rešujejo 3 mesece namesto 2 dni.

tikitoki ::

Kokosvilek je izjavil:

SICER pa zarad mene naj dajo 1TB mobilnih podatkov, še vedno jim ne dam 25€ za paket največ...
naj dajo 5GB v paket pod 10€ pa grem takoj na njihovo naročnino,600MB se ti itak norca delajo, 15€ pa mi je preveč, četudi majo 15GB. Raje dam hotu 10€ pa mam 20GB


A nisi na veliko hvalil HoT? Tm dobis 20 Gb za 10 EUR. V cem je problem?

Kokosvilek ::

To je bilo na prvi dan, preden so se začele pojavljati težave. Poglej si temo o hotu.

gorann ::

Daniel je izjavil:

Če greš na nižji paket je to za njih izguba, torej je za njih bolje, če to rešujejo 3 mesece namesto 2 dni.

res je tako, sam dvomim, da jih bom cakal

pravzaprav danes naredim prehod na hot in me bojo kmalu poklicali zakaj sem sel drugam

RejZoR ::

gorann je izjavil:

Daniel je izjavil:

Če greš na nižji paket je to za njih izguba, torej je za njih bolje, če to rešujejo 3 mesece namesto 2 dni.

res je tako, sam dvomim, da jih bom cakal

pravzaprav danes naredim prehod na hot in me bojo kmalu poklicali zakaj sem sel drugam


Bob je dal ravno ven Vip Bob paket. 8,99€ za 15GB prenosov in 5000 minut in SMS-ov. Vredno prečekirat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

beta1 ::

Kaj ima telemach kakšen internetni neomejeni po GB paket, kot ima A1 Domači internet ali Telekom Brezžžični internet?

jusv ::

beta1 je izjavil:

Kaj ima telemach kakšen internetni neomejeni po GB paket, kot ima A1 Domači internet ali Telekom Brezžžični internet?


Vsi telemachovi naročniški paketi več so neomejeni. Po 15GB (za Še več) se ti samo zmanjša hitrost. Doplačil za porabo pa ni.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Kokosvilek ::

Imaš pa še predplačniški net2go, kjer ti za en evro da en dan neomejeno(1gb do zmanjšanja hitrosti)

next3steps ::

beta1 je izjavil:

Kaj ima telemach kakšen internetni neomejeni po GB paket, kot ima A1 Domači internet ali Telekom Brezžžični internet?

Free2go. Naložiš 20 eur, imaš neomejeno prenosa - tu in tam se občasno odločijo, da bodo komu omejili hitrost. Gre pa po polni hitrosti tudi preko 90gb, na Telemachu pravijo tudi, da nekateri pridejo tudi čez 300GB brez omejitve.

MAISTER007 ::

next3steps je izjavil:

beta1 je izjavil:

Kaj ima telemach kakšen internetni neomejeni po GB paket, kot ima A1 Domači internet ali Telekom Brezžžični internet?

Free2go. Naložiš 20 eur, imaš neomejeno prenosa - tu in tam se občasno odločijo, da bodo komu omejili hitrost. Gre pa po polni hitrosti tudi preko 90gb, na Telemachu pravijo tudi, da nekateri pridejo tudi čez 300GB brez omejitve.

to je net2go, free2go je predplačniška elefonija kit ti kasira 10c na mb ali 1€ za 100mb ali pa 7€(revolucija) in dobič neomejene klice znotraj telemacha, neomejene smse v vsa omrežja in 2000 klici v druga omrežja/prenos podatkov.
Za neomejen iternet moreš met net2go.

gorann ::

gorann je izjavil:

Daniel je izjavil:

Če greš na nižji paket je to za njih izguba, torej je za njih bolje, če to rešujejo 3 mesece namesto 2 dni.

res je tako, sam dvomim, da jih bom cakal

pravzaprav danes naredim prehod na hot in me bojo kmalu poklicali zakaj sem sel drugam

se dobr da sem len in nisem sel na hot


so pa popravili zdaj problem, ki je bil v okencku z davcno stevilko

namrec, zdaj dajejo brezplacno narocnino za 6 mesecev, ce preko spleta vzames enega od VEČ - vikend akcija je to ocitno

tako, da sem brezplacno presel na nizji paket iz ŠE VEČ na VEČ in se 6 mesecev bom imel zastonj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

Lonsarg ::

Ja sm lihkar spravil oba starša na VEČ paket(prej T-2) in bo 6 mesecev zastonj.

Nisem vedel da akcija velja tudi za obstoječe, hudo moram jutri še punci zamenjat paket.

zuz3k ::

nezaposlenim prek spleta ni možno naročilo, a preverjajo če si zaposlen?
Life is a psychological game.

OvCa77 ::

OvCa77 je izjavil:

Telemach v Mercatorju

Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mare2 ::

Obračunsko obdobje pri Telemach-u je na koncu meseca. Pooblastil sem t-2, da kar oni odjavijo moj paket Še več, ker prihajam k njim.. Če ima kdo izkušnjo, ali bodo to naredili točno na zadnji dan meseca?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Kokosvilek ::

Mare2 je izjavil:

Obračunsko obdobje pri Telemach-u je na koncu meseca. Pooblastil sem t-2, da kar oni odjavijo moj paket Še več, ker prihajam k njim.. Če ima kdo izkušnjo, ali bodo to naredili točno na zadnji dan meseca?

Ne, ne boš čakal do konca meseca, ampak samo nekaj dni. T2 bi ti moral sporočito točno kdaj se bo to zgodilo.
Telemach ti v takem primeru zaračuna le sorazmerni delež naročnine, torej če boš njihove storitve koristil točno pol meseca, ti bojo zaračunali polovico mesečne naročnine. Vsaj tako je blo ko je moja mama šla na paket več, torej po je more bit isto če greš stran od njih.

Lonsarg ::

Ponavadi je tko da novi operater se hoče prikupit in ti računa sorazmerni.

Stari operaterji pa v večini primerov(ne vedno) računajo kar cel mesec, tako da najbolj se splača preklopit tam 20.-25. Kasneje ne, ker lahko da so počasni pa pride v naslednji mesec:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Koko007 ::

Sej jutri je že 20. :D

APPluk ::

Je mogoče kdo naročil naročnino preko spleta, ker jaz sem zahteval prenos številke (sedaj imam Mobitel na kartice, imam na njej več kot 5EUR, kot zahtevajo) v pogodbi, ki so mi jo poslali preko maila pa je njihova nova številka, prenos številke pa označen z NE, ko pokličeš tak noben ne ve zakaj se gre, če jim pa napišem na mail pa nevem, če bodo vidli pravočasno.
Dobiš zahtevek za prenos številke potem, ko podpišeš pogodbo, al kako???

Lonsarg ::

Jaz sem naročil preko spleta ter označil prenos in sem tudi dobil pogodbo za prenos številke, dodatno sem dobil še nekaj za podpisat, ker lastnik številke ni bil isti, kot naročnik novega razmerja.

Vse sem dobil po pošti navadni.

APPluk ::

V mailu so mi poslali pogodbo v vpogled, in sem jih takoj poklical pa povedal, pa mi so mi rekli da bodo pogledali nato pa, da so pogodbo že odposlali in naj urejam potem. Kaj preko pošte si dobil dva izvoda pa si enega vrnil?
Ali si začasno dobil novo številko ker ko izpolnjuješ piše tudi: Poslali vam bomo obrazec za prenos telefonske številke. Dokler prenos številke ne bo opravljen, boste lahko uporabljali dodeljeno začasno telefonsko številko. Samo meni v pogodbi piše: Prenos tel. številke: NE???

OK.d ::

LPOK.d
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430581 (3927) link_up
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632167189 (23397) neosonic
»

Menjava operaterja. Koga izbrati?

Oddelek: Mobilne tehnologije
337652 (4415) krneki0001
»

TS vs. T-2 vs. Simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
256420 (5681) mirancar
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
499955 (8014) Dzhimen

Več podobnih tem