» »

Telemach Mobil - ponudba?

Telemach Mobil - ponudba?

stara mama ::

Kako imate zdaj nastavljen APN?
Meni s temi podatki ne deluje
http://telemach.si/a12982/Pomoc/Posamez...

Res pa mi že s tuševimi ni več delovalo, po tem sem šel spremenit na telemachove in še kar ne deluje (galaxy nexus JB).

jusv ::

Imam nastavljeno po navodilih in vse deluje bp. Ampak glede na to, da že s tušmobilovimi ni delovalo, zna biti težava v telefonu...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Kebo ::

Zdravo, trenutno telemach ne računa priključnine in ima en mesec brez naročnine za nove uporabnike. Razmišljam, da bi prešaltal iz Simobila, izključno zaradi stroškov. Imam nekaj vprašanj, kako je s pokritostjo 4G v Ljubljani (Bežigrad) v zaprtih prostorih in v Logatcu, Vrhniki, Brezovici na prostem? Plus kakšne so hitrosti na 4g.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Orias ::

Priporočam, ti da si kupiš predplačniško kartico ( ali predplačniški internet od TM) in prej malo potestiraš, kako dejansko deluje. Da ne boš na koncu ugotovil, da imaš res manj stroškov, ampak imaš pa na drugi stran več problemov, ko ti recimo internet ne deluje vredu ali pa ti sploh ne, ali pa da si nedosegljiv. Sej sem bil na Tušmobilu od njihovega začetka. In vsaj pri meni je na začetku vse skupaj delovalo bolje, kot deluje danes.

The Shadow ::

ali pa si urediš testno sim kartico za obdobje enega tedna v poslovalnici telemaha, pa sprobaš kako deluje

bajsibajsi ::

Kebo je izjavil:

Zdravo, trenutno telemach ne računa priključnine in ima en mesec brez naročnine za nove uporabnike. Razmišljam, da bi prešaltal iz Simobila, izključno zaradi stroškov. Imam nekaj vprašanj, kako je s pokritostjo 4G v Ljubljani (Bežigrad) v zaprtih prostorih in v Logatcu, Vrhniki, Brezovici na prostem? Plus kakšne so hitrosti na 4g.


Zaradi cenovno precej bolj ugodne ponudbe, kot jo ima Telekom, zanima tudi mene. Kako je s signalom, MMSi, LTE, morebitne znane tezave, posebnosti itd? Jajcanje s testiranjem mi ne odgovarja.

radmannsdorf ::

Preberi si temo, pa boš izvedel.

jusv ::

Meni osebno po celotni Ljubljani (tudi izven obvoznice) deluje 4G brez kakršnih koli težav. Hitrosti sem meril na dveh lokacijah in je bilo 15/8 in 46/21. Tako da je precej od mikro lokacije odvisno. Zato je najbolje, da sam potestiraš. Vse ostale zadeve (klici, mms, sms) pa delujejo bp oz. brez kakršnih težav.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Kebo ::

Evo sem vzel predplačniško sim, pa me je malo nasankala ker predplačniške niso usim in ni lte. Je pa 3g signal kar vredu bil a lokacijah, kjer sem probal.

wizzy ::

Ta teden sem tudi jaz preklopil iz telekomovega na telemachovo omrežje in sem kar malo razočaran z kvaliteto signala oziroma na delovanje storitev. Uporabljam Samsung S3 LTE in v hiši katera je locirana na podeželju sem imel prej soliden signal in na telekomu so storitve delovale normalno. Sedaj imam kar nekaj težav, ko so izpadi iz omrežja, preklapljanje med UMTS, HSDPA, HSDPA+, občasno tudi na LTE, sogovornik me ne sliši ali sliši z obupno kvaliteto (robotsko), ne pošilja SMSjev oziroma jih pošlje z veliko zakasnitvijo tudi do 30min. Ko pa preklopim na roaming na telekomovo omrežje pa deluje kot pred prehodom na telemach. Danes ko sem se pogovarjal s punco tistih 20min na telefonu sva 4x ponovno se klicala, ker ona me ni slišala normalno pri čemer uporablja simobilove storitve. Je pa tudi res, da ima telekom in simobil v moji bližini dodatni oddajnik katerega telemach nima.

PINki ::

Tvoja krivda, da prej nisi preveril kakovost storitev ponudnika.

18Jerry18 ::

wizzy je izjavil:

Ta teden sem tudi jaz preklopil iz telekomovega na telemachovo omrežje in sem kar malo razočaran z kvaliteto signala oziroma na delovanje storitev. Uporabljam Samsung S3 LTE in v hiši katera je locirana na podeželju sem imel prej soliden signal in na telekomu so storitve delovale normalno. Sedaj imam kar nekaj težav, ko so izpadi iz omrežja, preklapljanje med UMTS, HSDPA, HSDPA+, občasno tudi na LTE, sogovornik me ne sliši ali sliši z obupno kvaliteto (robotsko), ne pošilja SMSjev oziroma jih pošlje z veliko zakasnitvijo tudi do 30min. Ko pa preklopim na roaming na telekomovo omrežje pa deluje kot pred prehodom na telemach. Danes ko sem se pogovarjal s punco tistih 20min na telefonu sva 4x ponovno se klicala, ker ona me ni slišala normalno pri čemer uporablja simobilove storitve. Je pa tudi res, da ima telekom in simobil v moji bližini dodatni oddajnik katerega telemach nima.

Na podeželju bo tudi v prihodnje TS v prednosti, ker s frekvenco 800 Mhz lahko lažje in bolje pokrije tudi večje razdalje od bazne postaje. Ni pa pomembno samo pokrivanje, jedro mobilnega omrežja Telemacha je že sedaj zastarelo in za odpis. Vsak sam pri sebi naredi računico če se mu 5eur na mesec manj splača z neprimerljivo kvaliteto mobilnih storitev.

Zgodovina sprememb…

clix ::

Jedro telemach omrežja za odpis? Lani so zamenjali praktično vso mobilno opremo...

Se jim pa seveda pozna manjše število baznih postaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

18Jerry18 ::

clix je izjavil:

Jedro telemach omrežja za odpis? Lani so zamenjali praktično vso mobilno opremo...

Se jim pa seveda pozna manjše število baznih postaj.

Tisto od lani je že zastarelo, pa ne mislm starost opreme, ampak starost tehnologije jedrnega omrežja. Telekom je tik pred tem, da podpre VoLTE. Škatle od Telemacha pa še niti po IP-ju ne znajo komunicirat ;)

Lonsarg ::

To ne govorita o istih zadeva, Telemach ima najnovejšo opremo kar se baznih postaj tiče, jerry pa govori o funkcijah, ki so del centralnega softwerja in nimajo sploh veze z hardwerom(in torej ni ničesar fizičnega sploh za odpis).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

stara mama ::

Js ne vem, kje mate take probleme s signalom, nikoli nisem opazil nobene razlike med telemach omrežjem in telekomovim če ga izberem ročno.
In ja, tud po dve uri se lahko pogovarjam brez nekih problemov, čudež ane?? :O

jusv ::

Tudi pri meni ni nobenih težav ne s signalom, ne s problemi med preklapljanjem med tehnologijami. Vse deluje brez problema. Sem tudi sam šel iz Telekomovega omrežja na telemachovo in sem kvečjemu pri telekomu doživljal da so me ljudje klicali, meni pa klica ni niti pokazalo.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

bajsibajsi ::

18Jerry18 je izjavil:

... Vsak sam pri sebi naredi računico če se mu 5eur na mesec manj splača z neprimerljivo kvaliteto mobilnih storitev.


Saj ravno v tem je srz zadeve. Je pri Telemachu res neprimerno slabsa kvaliteta mobilnih storitev? Ker razlika ni zgolj 5 evrov, ampak 10, kar na leto znese 120 evrov. Meni se to ne zdi nezanemarljiv znesek.

Trenutno je pri Telekomu edini "normalen" paket Brezskrbni, ki stane 25 evrov (no sedaj so ga razdelili na A in B). Ekvivalent temu je pri Telemachu paket "Se vec", ki stane 15 evrov; eventualno 12, v kolikor pri njih ze imas kaksno drugo storitev.

Tudi sam se te dni odlocam za menjavo paketa (trenutno imam se Neomejeni D) in bi v izogib morebitnim komplikacijam najraje pri Telekomu vzel paket Brezskrbni (A). Poraja pa se mi vprasanje, ali ne bi bil nemara Telemachov paket Se vec smotrnejsa odlocitev.

Pri tem me zanima dejanska razlika med Telekomom in Telemachom. Ali bo "Telekomov" Samsung S5 normalno deloval na Telemachu, kako je z LTE, kako je z MMSi, so potrebne dodatne nastavitve, je signal vsaj v vecjih mestih primerljiv/dober, itd. Skratka, koliko novega jajcanja mi lahko prinese Telemach.

radmannsdorf ::

za une k paniko zganjate. vzemite paket za 1 mesec. če vam bo ok, se lahko potem vežete, za tiste ki vam ni ok, greste drugam.

Daniel ::

Jaz sem kupil Telemachovo predplačniško za test in kolikor sem preverjal dela dobro. Nobenih težav. Bom pa prenesel iz Telekoma tri naročnine, saj je prihranek ranga 300 Eur+ letno.

jusv ::

Če si telefon kupil pri telekomu bo delal tudi pri telemachu. Za LTE aktivacijo moraš poslati sms ukaz in imeti primerno sim kartico, ki jo dobiš ob menjavi operaterja. Navodila imaš vse na spletni strani. MMS-ji delajo brez problemov. Signal je zelo dober, so precej posodobili omrežje.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

bajsibajsi ::

Ima kdo kakrsenkoli zadrzek, zakaj, za mobilno telefonijo, ne naj ne bi izbral Telemach?

Mare2 ::

Jaz. Na več lokacijah lovi slabše kot Telekom. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BorutK-73 ::

Zato pa vzameš predplačniško za 4€ in testiraš preden se vežeš za 2 leti.

6151 ::

Ali pa si nastaviš da se ti poveže na mobitel pa tam potrpiš z omejeno hitrostjo
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Mare2 ::

BorutK-73 je izjavil:

Zato pa vzameš predplačniško za 4€ in testiraš preden se vežeš za 2 leti.


Meno so dali testno kartico za 1 teden. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jnovak ::

Jaz sem slabe pol leta pri Telemachu. Glavna zadeva, ki sem jo opazil je pol nižji račun :)

Glede samega delovanja sem pa samo 1x zasledil, da sem ostal brez omrežja - ko sem se v okolici Žiri in Idrije prebijal čez en gozd (bil že na makadamu oz. gozdni poti). Za kakih 30 sekund izgubilo signal, lih tok, da sem unih ~200 m prevozil.

Dal pa že kar nekaj predelov Slovenije skozi & za enkrat še brez težav (knock on wood).
-----
Hitrost interneta: ne vem, nisem testiral; meni zadostuje (web browser, apps, občasno video vsebine na YT).
Cene mobilnih telefonov: večinoma so (bili) dražji pri Telemachu, ampak tok prihraniš na naročnini, da potem vseeno ceneje prideš skozi, če telefon kupiš v prosti prodaji oz. še bolje v tujini (obe opciji izvedeni v zadnje pol leta).

The Shadow ::

Nerazumem kaj eni tok jamrate glede signala ter ga primerjate z Telekomovim, češ da pa Telekomovo omrežje pa povsod lovi, Telemach pa ne.

Saj ravno zato pa imate v naročnini dvojni signal aka. brezplačno gostovanje v Telekomovem radijskem omrežju...

KraitPay ::

Kaj je sedaj z mobilnim omrežjem od Telemacha? Je že zakaj? Roaming je še kar omejen na 1Mb/s (ko si na Mobitelu)?

Je za izbrati Bob ali Telemach?

Lonsarg ::

Meni osebno ena največjih prednosti Telemacha je, da na vseh novih paketih se po prekoračitvi podatkov zgolj zmanjša hitrost, namesto da dobiš položnico presenečenja.

Kebo ::

Nisem 100% ampak se mi zdi da sta tudi simobil in telekom opustila prakso zaračunavanja neverjetnih cen za prenesese podatke izven zakupa. Nekaj EUR do max 10EUR na Gb kar je sprejemljivo po mojem. Sem pa tudi jaz včasih imel paket kjer je bilo 0,5EUR/Mb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Domobrancek ::

No ja jaz osebno sem prešel iz BOB-a na telemach in moram reči, da mi ni žal. Problemov s signalom ni več (usaj jst jih ne opazim). 2x se mi je tudi zgodilo, da sem imel samo jaz signal med tem, ko so bili ostali (mobitel, simobil) brez signala. Prednost je seveda tudi cena paketa na katerem sem (še več). Imajo pa tako ali tako 1 tedensko brezplačno testiranje, kar bi ti tudi priporočal, če nisi prepričan. Tako boš videl, če je pokritost kjer se največ gilbješ ok.

KraitPay ::

No sam sem začel razmišljati o prestopu, tudi iz Boba. Nimam slabih izkušenj z njimi, ampak bi potem imel samo eno položnico. Doma imam že koaksialca od Telemacha. Cena paketov je enaka, prav tako zakupljena količina. Moti me edino 1Mb/s (v roamingu) in 24 mesečna klavzula.

stara mama ::

Ne vem v kakih vukojebinah živite da imate probleme s signalom, ampak sam še v nobeni od njih nisem imel problemov. Signal je v 95% od telemacha, v 5% pa preklopi na telekomov.

Za 8EUR na mesec (paket za 6EUR, zaradi fiksnih storitev -2EUR, pa še opcija neomejeni klici +4EUR).
Edina omejitev je 300MB na mesec.

Zgodovina sprememb…

jusv ::

Meni je največji plus telemacha napram bobu tudi d3go in unifi. Sta kar prepričljiva bombončka, ki sta že v ceni paketa.
@Stara mama: Paket več ima 500MB na polni hitrosti, vse kar je čez se samo hitrost zniža brez stroškov. Če pa želiš pa lahko zakupiš več podatkov v opciji.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

stara mama ::

Jaja, sem zajebal, 500MB je v štartu.
Dobr, tist D3GO je bolj tako tako, raje uporabiš tistega iz domačega paketa, je več programov, če se ti že gre za TV

jtothek ::

Kakšen je kaj postopek za prehod k Telemachu?
Ali je standardni ali pa ima Telemach kakšne svoje fore?
Če bi mi kdo ki je prestopil to povedal, prosim.

BorutK-73 ::

LAhko tukaj vprašaš preko ZS
https://www.facebook.com/TelemachSi/?fr...

Jaz se sedaj menim z telemahom samo tako (FB messenger).

So mi pa danes menjal star dekoder za TV ki nima digitalnega sprejemnika za novega in vidim da nima slota za kartico. Monter mi je rekel da je že vgrajena v samo vezje.
Ima kdo priklopljen še Lan kabel? Je pa navadni dekoder, nima ogleda nazaj.

Zgodovina sprememb…

SoulMan ::

Samo eno vprašanje.... Ko uporabljam roaming na Telekomu, lahko tudi koristim istočasno mobilne podatke v roamingu ali moram to doplačati?

Lonsarg ::

Pri novih paketih tudi podatke, samo z manjšo hitrostjo(tak en dobri EDGE).

SoulMan ::

Potem pri paketu ŠE VEČ, lahko uporabljam roaming mobilne podatke brez skrbi?

Lonsarg ::

Tako je, saj to vse piše pod podrobnosti paketov, ni to nobena skrivnost.

Kebo ::

Aja drugače ima Telemach tudi 50% popusta na naročnino, kot odgovor na ponudbo simobila in telekoma. V ponedeljek sem prešel na simobil in me je danes klicala iz telemach, da mi ponuja paket Še več za 7,5 € na mesec. Tako, da predlagam, da jim pišete ali jih pokličete in jih vprašajte, za popust.

barossa45 ::

Pozdravljeni,

zanima me če vam deluje prenos podatkov ko padete v telekomovo omrežje?
Meni nikakor ne uspe usposobiti interneta ko preklopi v gostovanje (mobitel-telemach omrežje piše takrat).
Telefon S6, sem omogočil podatkovno gostovanje v nastavitvah.

Lp.

Pro ::

Kebo je izjavil:

Aja drugače ima Telemach tudi 50% popusta na naročnino, kot odgovor na ponudbo simobila in telekoma. V ponedeljek sem prešel na simobil in me je danes klicala iz telemach, da mi ponuja paket Še več za 7,5 € na mesec. Tako, da predlagam, da jim pišete ali jih pokličete in jih vprašajte, za popust.


A je tudi kje na spletu napisano za ta popust?

Kebo ::

Ne, verjetno ga nočejo oglaševati kar bi si bistveno zmanjšali prihodke, po drugi strani pa hočejo s tem obdržati tiste, ki bodo zaradi akcije šli drugam.

OK.d ::

Kebo je izjavil:

Aja drugače ima Telemach tudi 50% popusta na naročnino, kot odgovor na ponudbo simobila in telekoma. V ponedeljek sem prešel na simobil in me je danes klicala iz telemach, da mi ponuja paket Še več za 7,5 € na mesec. Tako, da predlagam, da jim pišete ali jih pokličete in jih vprašajte, za popust.

A si ti to sanjal mogoče, ker nobeden na helpdesku nič ne ve o tem;)
LPOK.d

BivšiUser2 ::

Kje lahko zaprosim za vklop LTE in ali me to dodatno kaj stane? Kolko razumem je potem 5GB LTE, potem pa do konca obračunskega intervala še H+, ki ga imam trenutno vklopljenega na Še več.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BorutK-73 ::

Za vklop pošlji sms z besedo "LTE" na 7070.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

OK.d je izjavil:

Kebo je izjavil:

Aja drugače ima Telemach tudi 50% popusta na naročnino, kot odgovor na ponudbo simobila in telekoma. V ponedeljek sem prešel na simobil in me je danes klicala iz telemach, da mi ponuja paket Še več za 7,5 € na mesec. Tako, da predlagam, da jim pišete ali jih pokličete in jih vprašajte, za popust.

A si ti to sanjal mogoče, ker nobeden na helpdesku nič ne ve o tem;)

Povsem možna umazana praksa, ki se jo grejo tudi naše banke
Klik
Ekologija™ in Trajnost™


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430797 (4143) link_up
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168233 (24441) neosonic
»

Menjava operaterja. Koga izbrati?

Oddelek: Mobilne tehnologije
337694 (4457) krneki0001
»

TS vs. T-2 vs. Simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
256448 (5709) mirancar
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
499990 (8049) Dzhimen

Več podobnih tem