» »

hdmi - Displayport

hdmi - Displayport

chiiiii ::

Zivjo !

Kupil sem monitor - https://www.mimovrste.com/monitorji/iiy... resolucija monitorja je 2560x1600 vendar ko ga priklopim s hdmi kablom mi zazna max 1080p.

Sklepam, da bi moral za visjo resolucijo priklucit monitor z dp kablom - display port, vendar mi komp tega ne omogoca. Mislite da bi s tem konverterjem https://www.mimovrste.com/prilkjucni-vi... resil problem?

Skrbi me da ne, ker bi bil monitor spet prikljucen na hdmi port na kompu. Kaj menite vi?

Ps: zraven monitorja v skatli ni bilo hdmi kabla ampak samo display port kabl.

Hvala za odgovor

lonewolf_ ::

Kolikor vem, HDMI podpira do 4K vendar ne vsak.. Rabiš high speed hdmi kabel, ker eni so dobri samo za 720p ali do 1080i.
Kakšno grafično pa imaš, da nima DP?

Samo vseeno bi moralo it z tem hdmi kablom na 1600p, ampak mislim, da potrebuješ hdmi 1.4 kabl;
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

DarwiN ::

To ne bo delovalo, ker je ozko grlo HDMI čip/vezje na grafični/računalniku.

Pojdi v Intel HD nastavitve in določi custom resolution na 2560x1600, 16 bit, 60Hz.

Drgač pač kupiš eno grafično z DP.

edit: ja, fajn bi bilo, če bi povedal specse od računalnika.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Dr_M ::

Kaj pa dual link DVI? Samo moras spet imet pravi kabel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SloBiscuit ::

Hitro vprašanje, driverje za grafično si naložil? :))

Drugače pa ta resolucija bi morala delovati na HDMI 1.4.
neznanec555

technolog ::

Če je računalnik starejši kot 8 let, potem ne bo šlo.

To resolucijo podpira šele HDMI 1.3, izdan leta 2006.

flameir ::

Imam monitor:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Rad bi ga povezal z macbook airom.

Na macbooku imam DP, na monitorju pa vse možno. Zanima me, ali lahko kupim npr. DP-HDMI kabl, da ga lahko občasno uporabim še pri projektorju? Na splošno ne vem, kateri kabl bo dovolj kakovosten in hkrati ne preveč drag, da mi bo omogočal lepo sliko z maca na zaslon. Hvala.

matobeli ::

Lahko nabaviš DP->HDMI, oziroma če se ne motim imaš mini DP na macu. Na kablu mora pisat da podpira željeno resolucijo tvojega monitorja. Kar pa zna bit problem, veliko poceni kitajskih kablo podpira zgolj 1080p.

Mogoče najbolš da nabaviš DP->DP kabel in potem samo adapter za uporabo na projektorju, ki itak ni več kot 1080p.

A prenosnik sploh podpira tako resolucijo za video out?

flameir ::

Aha, potem bom naredil tako ja. Enega iz mimovrste. Je pa zanimivo, da nimajo v nobeni štacuni teh kablov (pa sem jih kar nekaj obiskal včeraj).

Na tem airu pa je mini DP ja, podpira pa do 3840 x 2160 na external zaslonu.

krisspace ::

Pokliči rshop.si
Naj bi imeli kabel miniDP - DP
lp

mat xxl ::

Imam ta kabel boljši dražji, sem ga sicer mislil uporabiti v obratni smeri a jasno ne gre , zaradi resolucij, zato sem na koncu menjal grafično, kabel pa mi je ostal, dam ugodno, za manj, kot sem ga nabavil. Kontakt na ZS možen test.....

Sem malo bolje bral imaš enako težavo, kot jaz, in ja ne boš tega rešil z kablom, razen če imaš na grafi 2 x hdmi za istočasno uporabo in potem konverter na DV .

Tak adapter ti pa deluje samo v smeri DV na mašini in HDMI na monitorju, žal, takrat pred letom dni sem to precej preštudiral, saj na koncu gre in dela vendar ne v polni resoluciji, ker je HDMI samo eden pre malo, so pa starejše kartice z dvemi HDMI ji, za uporabo hkrati na tako bi pa šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271448 (21290) Yenk
»

Starejša grafična z 2k monitorjem

Oddelek: Zvok in slika
6794 (640) IceBoX
»

največji ultrawide monitor na tržišču (oz. v slo.)

Oddelek: Kaj kupiti
153540 (2571) smacker
»

Napaka pri nakupu monitorja za Mac Mini

Oddelek: Pomoč in nasveti
183722 (3056) chiiiii

Več podobnih tem