» »

excel formula

excel formula

lumpi123 ::

Pozdravljeni
Delam razpredelnico stroškov (datum je v stolpcu, vodoravno pa razna področja: bencin, elektrika,tv,hrana, telefon,...).
Ker nekaj plačujem z gotovino, nekaj z kreditno kartico, nekaj pa prek spletne banke imam različno obarvane številke.
Kakšno formulo bi moral narediti ( v polju spodaj), da ne sešteva različna plačila med seboj? kako bi rešil to na drug način?

Hvala za pomoč

prtenjam ::

Pozdravljeni,

Najlažje je, če namesto enega stolpca uporabite tri stolpce. Pač namesto enega stolpca za elektriko imate tri stolpce za elektriko (prvega za plačila preko spletne banke, drugega za plačila preko kreditne kartice in tretjega za plačila preko gotovine). To je seveda lažje rešitev.

"Prava" rešitev pa je sledeča:

  1. Imate samo štiri stolpce. V prvem je datum, v drugem je namen plačila ('področje' po vaše), v tretjem je znesek plačila in v četrtem tip plačila.

  2. Ko želite kakršnokoli poročilo (v takšni obliki, kot jo uporabljate sedaj), pa nad podatki izvedete vrtilno tabelo.



"Prava" rešitev pravim zato, ker je to pač rešitev, ki zahteva najmanj dela in je takšna, da Excel izkoristi v popolnosti, zahteva pa seveda znanje Excela. Sicer pa je prava rešitev vsaka, ki reši vaš problem!
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

lumpi123 ::

Hvala za nasvet. Po tri stolpce sem takoj pomislil, pa se mi zdi preveč stolpcev. Mislil sem če je kakšen ukaz ( v smislu SUMIF ali kaj podobnega ) da sešteje ševila - vrednosti različnih barv ali različno oblikovanih celic, ter da tako oblikujem formulo.

Lp

joze67 ::

Obstaja trik.

Odpreš Name Manager (zavihek Formulas na traku)
New, daš ime FontColor in v RefersTo vneseš
=GET.CELL(24;OFFSET(INDIRECT("RC";FALSE);0;-1))

Potem desno od stolpca s podatki vneseš formulo
=FontColor

Seveda lahko formulo poljubno zapleteš (if pa to), ni pa potrebe. Sedaj imaš namreč na voljo stolpec z različnimi vrednostmi za barve, in lahko uporabiš sumif. Stolpec pa skriješ.

Pomembno je, da je stolpec s podatki res takoj levo od stolpca s formulo; ker če pogledaš formulo, vidiš da se sklicuje na 0 gor-dol, 1 levo. Lahko seveda popraviš formulo v Name Manager in potem ustrezno postaviš svojo formulo, a velike potrebe v resnici ne vidim.


Vir: stackoverflow. Preizkušeno na Excel 2007.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu

Oddelek: Pomoč in nasveti
121427 (963) pangro
»

Excel Težava - fukncija

Oddelek: Pomoč in nasveti
202367 (2060) smetko
»

kako v excelu avtomatsko obarvati celice

Oddelek: Programska oprema
104001 (3774) smetko
»

Excel: stolpce v vrstice ?

Oddelek: Programska oprema
85057 (4685) _jackson_
»

excelove enačbe me mučijo

Oddelek: Programska oprema
51569 (1447) Tutankhamun

Več podobnih tem