» »

WD NAS

WD NAS

A_A ::

Pozdravljeni.

Ima kdo kakšno mnenje o tej zadevi

https://www.mimovrste.com/nas-naprave/w...

Rabil bi za shranjevanje fotagrafij iz računalnika preko mreže na disk. Ali pa če kdo priporoča kaj podobnega, vendar je ta cena limit.

Hvala za odgovore

Mavrik ::

Uporabljal precej časa prejšnjo verzijo (MyBook Live) in je delovala brez težav. Problem je le da ima en sam disk in če bo to tvoja edina shramba slik boš jih ob morebitni odpovedi diska izgubil vse.

Je pa najcenejša opcija.
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Kupi kaj takega raje.

https://www.mimovrste.com/nas-naprave/d...

Dodaš še disk, po želji še enega za backup, pa si zmagal. Mam istega že leto in pol in mi služi super. Nikol problemov.

Netrunner ::

shadeX => tvoja ponudba precej presega limit ki ga je nastavil "arhec"

Kolega ima WD my cloud onega z dvema diskoma in pravi da enkrat na dva tedna ga mora resetirat in občasno je zgubil povezavo med kopiranjem. Je pa res da je eden starejših modelov in kar sem bral ti novejši nimajo več takoh težav. No mogoče ga bo treb kdaj pa kdaj resetirat samo to itak moraš z vsako zadevo :)

Jaz sem se tudi odločal za nakup neke mrežne storage zadeve in prvo sem gledal synology NASe, nato WD cloud in na koncu sem ugotovil da če bi imel čas in voljo bi bilo najbolje kupit eno poceni mini itx konfiguracijo ali kak raspbery PI na katerega bi namestil free NAS in bi imel dosti več za precej manj denarja kot se dobi na trgu.

Ravno tako sem potreboval za backup fotografij in na koncu sem se odločil za backup na dveh domačig računalnikih ter backup pri amazonu.

Nikonja ::

Jaz imam skoraj že dve leti 2TB model in je zakon stvarca za backup, poceni je, pri meni dela 24/7, imaš android aplikacijo, je zelo mejhn, tih (brez ventiljatorja) .... jaz sem noro zadovoljen. Vsi tisti synologiji in druge opcije imajo mogoče več funkcij ampak so tudi bitstveno dražje, občutljivo večje, bolj hrupene. Za navaden backup podatkov po meni 99% ljudi ne rabi več od tega, čeprav 90% ljudi sploh ne dela backup :)

cen1 ::

Če boš gor shranjeval nekritične stvari potem je OK, v nasprotnem primeru je pa to slaba zadeva ker nima nobene redundance in boš zgubil vse podatke če disk crkne.

Nikonja ::

to je BACKUP, kaj pomeni da te podatke imaš še na enem mestu! Pa še tiste najbolj kritične podatke kopije dam tudi na cloud (dropbox, gogle drive....). Zdaj pa če crkneta oba diska, pa še na dropbpxu izgine potem reeeees nimam sreče v življenju. :)

A_A ::

shadeX je izjavil:

Kupi kaj takega raje.

https://www.mimovrste.com/nas-naprave/d...

Dodaš še disk, po želji še enega za backup, pa si zmagal. Mam istega že leto in pol in mi služi super. Nikol problemov.


Bom preštudiral. Hvala za predlog.

Nikonja je izjavil:

Jaz imam skoraj že dve leti 2TB model in je zakon stvarca za backup, poceni je, pri meni dela 24/7, imaš android aplikacijo, je zelo mejhn, tih (brez ventiljatorja) .... jaz sem noro zadovoljen. Vsi tisti synologiji in druge opcije imajo mogoče več funkcij ampak so tudi bitstveno dražje, občutljivo večje, bolj hrupene. Za navaden backup podatkov po meni 99% ljudi ne rabi več od tega, čeprav 90% ljudi sploh ne dela backup :)


Hvala za info

cen1 je izjavil:

Če boš gor shranjeval nekritične stvari potem je OK, v nasprotnem primeru je pa to slaba zadeva ker nima nobene redundance in boš zgubil vse podatke če disk crkne.


Imam zadeve na računalniku, enem zunanjem disku, sedaj pa bi dal vse še na ta WD NAS in mislim, da ni straha, da bi se potem kaj izgubilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A_A ()

nejcek74 ::

lahko da se motim, vendar v primeru odpovedi vezja in ne diska so problemi z resevanjem podatkov, diska ne mores kar prikljucit v racunalnik. Vsaj jaz sem imel probleme s starejsim WD Mybook, problem nastane po preteceni garanciji.
mislim na tole

Mavrik ::

Ja s tem nisem imel problemov, je pa res da je bilo potrebno pognati skripto da je popravila glavo particij in se je potem disk lepo pognal na Linuxu.
The truth is rarely pure and never simple.

MadMax ::

Koliko je pa taka zadeva kaj dovzetna za viruse?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mavrik ::

MadMax je izjavil:

Koliko je pa taka zadeva kaj dovzetna za viruse?


Stvar je mini Linux strežnik ki datoteke samo shranjuje. Ne vem sicer kaj točno sprašuješ - ja datoteke imajo lahko viruse, samo sam po sebi pa jih pač ne odpira. Načeloma tudi tega nikoli nimaš odpretega na internet če se le da.
The truth is rarely pure and never simple.

sloxl8 ::

Lastim si točno takega, vendar 2TB in sem izjemno razočaran.

Moj namen je bil prav tako uporabljati ga za sekundarni arhiv ali backup, vendar je zadeva tako počasna, da sem po par mesecih obupal in kupil Synology NAS. Počasna je predvsem zato, ker je gor nametane precej šare (beri: Twonky Media Server), zaradi katere NAS stalno datoteke indeksira, obnavlja Content Database, kar pomeni, da je procesor ves čas obremenjen, disk pa temu primerno ves čas nekaj melje. Da ne govorim o izjemno nefunkcionalnem in glupem UI-ju (ali pa ima ta za glupe uporabnike).

Če kljub temu vztrajaš pri MyCloudu, ti ga lahko tudi prodam (ima račun in je še v garanciji).

floyd1 ::

Sicer že nekaj časa ne spremljam na Bolhi, a rabljeni vstopni Synology NAS strežniki so se včasih prodajali od 80 EUR dalje. Kupiš to in en HDD not, pa si zmagal. Ali pa en mali PC in XPnology daš gor.

MadMax ::

Mavrik: da gor lahko spravim okužen file mi je jasno.
Bolj me zanima varnost pred temi sodobnimi kriptolockerji in podobno.
Oziroma koliko zgage je na mrežnem disku sposoben narediti okužen PC, v stilu "okužen pc spreminja mrežne filetke".
Z mrežnimi diski v taki obliki pač nimam izkušenj, le win sharane mape med različnimi računalniki imam.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

A_A ::

sloxl8 je izjavil:

Lastim si točno takega, vendar 2TB in sem izjemno razočaran.

Moj namen je bil prav tako uporabljati ga za sekundarni arhiv ali backup, vendar je zadeva tako počasna, da sem po par mesecih obupal in kupil Synology NAS. Počasna je predvsem zato, ker je gor nametane precej šare (beri: Twonky Media Server), zaradi katere NAS stalno datoteke indeksira, obnavlja Content Database, kar pomeni, da je procesor ves čas obremenjen, disk pa temu primerno ves čas nekaj melje. Da ne govorim o izjemno nefunkcionalnem in glupem UI-ju (ali pa ima ta za glupe uporabnike).

Če kljub temu vztrajaš pri MyCloudu, ti ga lahko tudi prodam (ima račun in je še v garanciji).


bom preštudiral o Synology NAS-u. Hvala za ponudbo, vendar tehniko nikoli ne kopujem rabljeno :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shramba podatkov za malo podjetje, kaksen disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5210790 (9358) krneki0001
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614210 (7785) crniangeo
»

Arhiviranje podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
598738 (7760) joker16_7
»

NAS + µtorrent

Oddelek: Kaj kupiti
91497 (1192) fire_3

Več podobnih tem