» »

doma spackan računalnik -> car mp3

doma spackan računalnik -> car mp3

mrTwelveTrees ::

Ne vem v kero temo to spada...

No mam doma "odveč"
Plato -slot1, 96 rama, Celeron 266, disk 8,4, zvočna onboard....

ko si bom zrihtal avto (stolčen... škode cce 500k sit :D ) si bi iz teh komponent
naredu računalnik za v avto...

zdej konfiguracija je več kot zadosti, kišta bi bila v prtlažniku, monitorja ne bi mel...
OS bi bil win98 ... pa bi naštimal, pod zagon - winamp - play listo... in ko bi se mi računalnik prižgal, bi začel špilat winamp.... mogu bi met sam tipkovnico za naprej - nazaj komad, bolj naglas, pavzo/play/stop ...

zdej, neki se da narest - IR senzor pa daljinec . potem bi imel iz prtljažnika samo 1 kabel - IR senzor in bi kontroliral cel winamp....

prenos muske na avtoradio, pa bi bil preko kasete ... sej veste kere, eni pravjo da ni dober zvok, jaz sem jo že sprobal je good - kaj čem, nimam denarja za boljši avtoradio...


samo še to; linux odpade, ker se mi ne da JE*AT z njim, ne da se mi !, zato mi ga ne omenjite...
vibracije na disk ?... no ja... kaj čem če bo crknu pa nej...

zanima me samo še napajanje - napajalec bi mogu dobit, vem da se ga da dobit, samo bi rad kje kaj cenejšega...

vsak nasvet dobrodošel :)

lp

Taras_Bulba ::

Been there, done that. Mogoče bi blo vredn razmislt o dosu in ne o win98. Disk si pa našraufi vertikalno, da ne bojo glave po ploščah praskale, ko boš po luknah vozu. Al pa če se bo avto sam od sebe majal;)

R-S-LoVe ::

Lej tko je u bistvu rabiš ti en dober razsmernik, za napajanje kište. Bi ti pa svetoval, da rajš prodaš "odvečno" kišto, pa si kupiš en mp3 predvajalnik z veliko "antišoka", pa si na boljšem, ko pa s tisto kišto v "kuferamu".
Sej jst te čisto zastopim da bi blo fajn met PC v avtu, sam:
dober razsmernik=mp3 predvajalnik+prodana "odvečna" kišta
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

mrTwelveTrees ::

mah, rajši se bom igral :)
rabim samo napajalc.... kje bi ga staknu ?

darh ::

jest sem pršu do tega zaključka:

avto radio z AUX uhodom: 40k
ostalo potrebno za MP3 player:
plata,proc,ram (p200mmx,32mb): 15k
Disk (20gb): 10k
LCD display: 7k
-------------------------------------
Skupaj: 72k


JVC Avtoradio, ki zna špilat CD-R in CD-RW z mp3ji vseh vrst
70k


S tem, da prva verzija ni delala 90% časa.... druga me pa zadovoljuje BP že kak teden.

Če imaš čas in voljo, fell free... jest sem tud mel.. ampak žal premalo znanja o elektroniki da bi fural to naprej.
Excuses are useless! Results are priceless!

BigWhale ::

Banzai!

Hmm, ce imas PC za mp3 spilat, ne nucas avtoradia... Tko da lahko na tem prisparas... ;> Na disku imas lahko hmmm... 20 GB MP3jev... Kar se tice kvalitete zvoka... Fer christs sake, you're in a car! Ne pa v snemalnem studiu... Vec kot 90% prepricevanj o kvaliteti zvoka v avtu je popolnoma brez veznih... :P

Prednosti kalkulatorja pred avtoradiem so se druge stvari... Upgrade-ability je prakticno brez omejitev, poleg samega serviranja muzike lahko pocnes se kup stvari, el cheapo remote control, TV v avtu...

Glavna prednost pa je, khm... Koncno lahko avto prikljucis na UTP! What else do you want? ;>

Taras_Bulba ::

Moji stroški:

2 jurja za 486-ko;

1 pir za zvočno awe64;

jurja za dva diska po 540MB;

0.3 jurja za IR sprejemnik;


Nadaljni stroški: ~100000

V teh stroških je zajet LCD, napajalnik in REGISTRACIJA VOZILA:D :D

mrTwelveTrees ::

jaz rabim napajalc...
kje bi ga dobu ?

BlackHole ::

Pa bo HD zdržal vse tresljaje v avtu?

mrTwelveTrees ::

briga me, zdržal bo ! ker sem jaz tako reku, če bo pa crknu pa nej ...
bom že nekak to poštimal, ni problem...

samo napajanje ... kako bi najceneje to urihtal... kje bi dobu 12 > atx napajalc ?

rebro ::

Ti, 12 DREVES.:) Lej, vse skupi bi blo izvedlivo, sam kek dolg misliš, da ti bo disk pod takimi treslaji delal, po mojem ga je škoda....če vidiš, da še nekatere CD avtoradije matra:( , ko zapelaš z avtom na lukno, pa še vseen so taki avtoradiji namenjeni za to, disk pa ni....torej razmisl, če misliš reskirat...boljš je, da disk men prodaš, ko pa ga uničiš, boš vsaj mel kej od njega....če pa še vseen misliš probat pa VSO SREČO!...upam, da bo delal...8-)

mrTwelveTrees ::

joj ko bi ti vedu, kaj vse je že tale 8,4 g IBM pretrpel...
hehhe, ne ne, bom že nakak nardu, da bo delal :))

samo napajalc rabim :)

Taras_Bulba ::

Jaz bom tole poskusil narest za napajalc.

Zgodovina sprememb…

mrTwelveTrees ::

težka bo, jaz kot štromar nebi znal tole skup spravt ;((
rajši da mi en to proda... ali pa da kupim to...

krneki0001 ::

V navadnem atx napajalniku imate trafo iz 220 na 12v - samo trafo daš stran pa priklopiš tja 12V.
Za 5 in 3,3 pa daš upor vmes in priklopiš - kaj je tuki tak problem?

LP
Nebivedu

Taras_Bulba ::

Problem je v tem, da v avtu ni vedno 12 V napetost. Sploh pa ne med vožnjo, ko se lahko dvigne do max 14 V. Kar najbrž ne bi bilo tako dobro za računalnik.

Reso ::

Napajanje naredi lahko navaden UPS:) UPS brez napajanja preko štroma se napaja preko akumulatorja, samo manjšega tistega od avta. Torej vzameš UPS za 10k in ga zlotaš na vtikač za štrom v avtu.

mrTwelveTrees ::

sam tole ne vem če je zdravo za avto in akumulator ?

Brane2 ::

> navadnem atx napajalniku imate trafo iz 220 na 12v - samo trafo daš stran pa priklopiš tja 12V.
>Za 5 in 3,3 pa daš upor vmes in priklopiš - kaj je tuki tak problem?

Če sem tole prav razumel, gre za samomorilsko varianto. Tole NE BI delalo !

Azrael ::

>Brane2
Drži,še cenejša varianta je, da vse skupaj takoj vržeš po robu...

>mrTwelveTrees
Za napajanje, če ne moreš ali želiš izdelati 12 V ATX napajalnika pa bi predlagal, da uporabiš pretvornik 12V DC/ 230 V AC. UPS ne vem ali bo štartal ko bo priklopljen samo na akumulator (BTW: vsi UPSi nimajo 12 V akumulator!). Moj ne dela, če ni najprej priklopljev na el. omrežje 230V in vklopljen. Če zmanjka elektrike potem dela, če pa vklopim UPS, ki ni priklopljen na el. omrežje 230V pa se ne zgodi nič.
Enkrat sem na Najdi.si zasledil da nekdo pri nas dela napajalnike točno za tvoj namen. Malo preglej in se pozanimaj.
Za hard disk pa samo predlog ali bi mogoče uporabil USB disk - obesek. Nima mehanskih delov in ni problema zaradi vibracij, pa še nove .mp3 ni problem snemati nanj ? Vzameš iz avta, neseš domov, priklopiš na tvoj računalnik in že lahko dodajaš in brišeš muziko na njem. Ne vem ali je tak disk podprt v DOSu, ampak če je bi verjetno ves OS in MP3 Player spravil na eno disketo in klasičnega diska sploh ne bi več poterboval, pa še poraba takega računalnika bi bila manjša.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

krneki0001 ::

Pretvornik iz 12 na 120V je predrag in v trenutku bi ti spraznil akumulator, če nebi imel prižganega avtomobila, pa še takrat bi bil problem.
Za sistem lahko uporabiš kar en sistem, ki ga je za 1,44Mb, pa mislim da so ga že nehali delat, samo ima podporo usb enoti. Ne vem kako se je ta sistem imenoval v originalu ga je bilo za 500MB, vendar je v osnovi že deloval na 1,44Mb v grafičnem načinu.

LP
Nebivedu

krneki0001 ::

Sem že našel BEOS deluje na 1,44mb in ima podporo za usb.

LP
Nebivedu

mrTwelveTrees ::

Azrael: dej dej dej !
zdej bom pa še USB disk kupoval, HALO ? nisi vidu temo > doma SPACKAN računalnik...
uporabim samo to kar mam, SAMO ATX (12V) napajalnik rabim, in to je vse...
pa čist easy je narest WIN 98 -> auto run winamp in špila...

pretvornik iz 12V na 230V~ je pa spet denar - odpade !

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Mislim, da bi se dalo predelat AT(X) napajalnik na 12V, samo predelava sploh ne bi bla tko simpl tudi za kakega serviserja, zato to sedaj odpade.

Vsekakor boš rabil nekaj $$$ za izvedba napajanja, kakorkoli se boš že odločil...

mrTwelveTrees ::

ja samo ta $$$ naj bo čim ceneje, če se le da...

zvery1 ::

...hmm..jaz sem naredil presmernik iz 12V na 220 V izmenične za komp, pa me je koštal okoli 5Ksit.Je pa 300W, tko da se da tut z razsmernikom narest dost pocen.Btw,USBključ varianta mi je osebno zelo uredu samo je predraga.uporabi raje kak disk ki ga ni škoda.LP ...če rab kdo načrt za razsmernik naj pa pove...
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvojni inverter 12 - 220 v avtomobilu - yes or no?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223026 (2599) Primorec
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810428 (7694) stromar
»

Kdo bi kupil atx napajalnik za v avto? Iščem morebitne kupce!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
371663 (1044) kovse
»

Kako priklopiti računalnik v avtu ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193173 (2829) stromar
»

12v to 220v

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
155354 (5008) pucvoler

Več podobnih tem