» »

12v to 220v

12v to 220v

pucvoler ::

A je že mogoče gdo od vas delal 12v to 220v pretvornik?
Zanima me če se to sploh splača in pa če se, ima gdo kakšen načrt.
BTW: cene v štacun ser vrtijo od 15 do 30 kSIT (odvisno od moči).
Ne me poslušat!!!!!!

shock ::

Kupi si agregat. Slučajno si miliš dat računalnik v avto al kaj podobnega :D ?

herman ::

Jaz imam eno skico avtorja S56A.
Te tanima? Ti jo skeniram?

IPI ::

ja jest sm naredil pretvornik iz 12V na 220V 150W in stvar deluje. kupil sem kit komplet v conrad electronics (12.000SIT+ trafo 12V/220V 150W ?SIT)

||_^_|| ::

kok je pa ta stvar dobra za akumulator v avtu?

FlipeR ::

Predvsem pa - kolk minut/ur se zdrzi (je se dovolj visoka Voltaza), ko enkrat ugasnes motor avtomobila?

FlipeR
------------------
#Paranoja #Kučanjekriv #Putinjekriv #Prekletirdečkarji :)

City ::

Po vseh zakonih lahko uporabiš navaden trafo iz 220 na 12v samo da obrneš napajanje tako smo mi delal res pa da ne dobiš tistih pravih 220 ampak neki manj , samo stabilizator daš na koncu pa je.

Jose ::

City

To bi slo samo, ce bi imel teh 12V izmenicne napetosti (trafo deluje samo z izmenicno napetostjo). Ker pa je teh 12V verjetno enosmernih rabi razsekalec, ki pretvori enosmernih 12V v izmenicno napetost. Sele potem lahko uporabi trafo.

pucvoler ::

Jp.
12V je enosmirnih.
Ne me poslušat!!!!!!

IPI ::

jah koliko casa zdrzi akumulator preden se izprani je odvisno od bremena in Ah akumulatorja... jest imam u avtu 2 aku. skupaj 85Ah tko da mi stolp deluje 8h brez problema tudi ce je avto ugasnjen

Fish <>< ::

Pucvoler !!!!

Če rabiš pretvornik oziroma oz. razsmernik, ti ga lahko prodam.

Doma imam 10 pretvornikov (doma narejenih) z močjo 250W. Če ga rabiš poklič in ga dobiš za 15k SIT.
Delujejo kot šus, ker sem jih dvakrat toliko že prodal in se ni še noben pritožu, da bi imel kakšne probleme.

041 326 393

matija.a@email.si
FisH <><

pucvoler ::

Gajbica: js bi si to sam zlotu!!!
Zanimal me je če ma gdo kakšne načrte.
Predvidevam da so mi jih ne boš posredoval, ko pa že maš malo fabrikco.

BTW: kulk te pa pride materjal!!! Drgač si pa kr ugoden>:D
Ne me poslušat!!!!!!

Eagle ::

Mene pa zanima kak mocen pretvornik bi rabo, da bi lahko v avtu priklopo pro ojacevalec z pravimi 2x300 Watt-of
sinusa !! in kolko bi to prislo ...

jest10 ::

No to pa ne bo šlo tako zlahka. Sej napajalnik narediti ni tak problem. Problem je dovajati dovolj toka da bo stvar delovala. To je min 50A. Sam tukaj so še izgube tako da bi bil tok okoli 60A. Toliko amperov pa že običajen alternator s težavo spravi iz sebe.

Kaboom ::

običajen alternator kar dovolj toka spravi iz sebe še za take stvari... prijatelju 80A varovalke na ojačevalcu pokajo ponavadi, ker je ojačevalec dizajniran na 110A...

bolj ti je važno da imaš močen zdrav akumulator in če bi bile konične porabe tudi kakšen 1F kondenzator...

INVERTER - s transformatorjem - ta je za pretvorbo na AC 120V ampak bi bil isti princip za 220V
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

pucvoler ::

Ja prav to sem iskal!!!
Ne me poslušat!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop el. radiatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173779 (3450) ...:TOMI:...
»

Zamenjava 12V halogenk z LED svetilkami

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
296650 (6025) Daniel
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810430 (7696) stromar
»

12v napajalnik za notebook

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81442 (1341) slawc
»

12v====>220v 50Hz

Oddelek: Pomoč in nasveti
141394 (1220) MadMax

Več podobnih tem