» »

Kako priklopiti računalnik v avtu ??

Kako priklopiti računalnik v avtu ??

nicky ::

Zanima me, če kdo ve kako naj priklopim računalnik v avtu ... če obstajajo taki napajalniki za kupit, ker mislim da bi nekaj moralo stabilizirati napetost npr. pri zagonu avta ...

Zavo ::

Za to potrebuješ switcher, ki ga dobiš v HTE-ju za 19kSit, je pa 400W!
Se pravi vštekaš ga v vtičnico za vžigalnik, na drugi strani pa imaš 220V AC!

LP,
Zavo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zavo ()

wishmaster ::

Podobno temo sem odprl že jaz.Namesto razsmernika lahko uporabiš posebni napajalnik ki se dobi v tujini.Jaz sam nameravam naredit mp3 predvajalnik za v avto in bom po vsej verjetnosti uporabil kar kakšen razsmernik,še boljša rešitev pa bil ARISE napajalnik,sam ne vem koliko je sploh cena in kje ga dobit.

Zgodovina sprememb…

||_^_|| ::

JSt sm tut že študeru o tem, sam me mal skrbi kako bi kej alternator to vse skup prenesu.

DrSergioDJ ::

hum, pomoje če maš en ok akumulator notr, da ni problema. Če lahko namečeš v gepek po 6kW akustike (pazi, rms-a), pa vse laufa, zakaj ne bi se tistih 300w dodatnih laufal...?

p.s.

nism jst tisti, k ma 6kW, ma bo mel pa znanec na tekmi 5.4. v gameljnah, pa ma pac 2 akumulatorja notr..

z 1 pravim (kaka vesna je recimo fajn) se da vse pomoje..

Zavo: a tist v HTE-ju je na zalogi? k jst sm dozdej najdu sam 300w za 28k nekje..kar je mal prevec, glede na tvoj info :D
...

nicky ::

Ja, mislim da bi malo težko vse skup laufalo samo tak v avtu ... pa sej ma itak avto 12 v napetosti, bi rabu verjetno sam kak stabilizator napetosti, kot ga majo kaki mal vecji elektromotorji ... no sem preiskal ves slo net pa ni nikrej ne duha ne sluha o kakih napajalnikih za v avto ... če to ni sramota za naš narod :)) vseen thx

wishmaster ::

bilo bi idealno da bi to šlo z stabilizatorji (rabiš za 5 V ,12 V,3,3 V....).In to nesme nihat za o.1 V.Res je sramota da v sloveniji ne dobiš nobenega takega napajalnika.Najboljša in najbolj easy varianta je vsaj 300 W razsmernik.

Zavo ::

ne vem če je na zalogi, pokliči tja 01 230 11 78 ali 02 229 72 80!

Vem pa, da so jih imeli, ker sem jih še gledal, da bi lahko notebooka polnil v avtu!

||_^_|| ::

Sergio: akumulator je že lahko fajn sam če je alternator bolj v k... je loh dost bed.

stromar ::

Alternator lahko da 600W pa še to le trenutne obremenitve, potem morate prištet še luči, polnjenje akumulatorja in ostale porabnike, tako da če imate srečo lahko vlečete ven 200-300W...
6kW RMS-a :D OK, nekaj minut:D . Pa ne mi srat s pretvorniki 12V->230V->12V, ker to je samo izguba energije zaradi segrevanja. Mogoče bi lahko s prijatlom pripravila kit komplete za računalniški napajalec za v avto (predvidena cena okoli 10.000SIT brez ohišja in at/atx kablov), a zaenkrat nimam časa (šola)

DrSergioDJ ::

stromar: 6kW rms-a je dejansko za nekaj sekund, torej za tekme ;)

jst naceloma mam vsakdodnevno 2x300w rms + 2x100w rms, s tem, da je prvi frsterker do konca odprt (torej nej bi "kuru" 600w), drugi pa nekje do pol...

pa mam en lousy aku..pa vseen dela (ok, mal luci utripajo, k prsekas, sam vseen)


...

Vlady ::

Bral sem v eni številki svet elektronika, da se da računalnik normalno napajti z akumulatorjevih 12V. Vse kar potrebuješ, so stabilizatorji, napetostni delilniki in še par drobnarij. Edino, kar še moraš vedet je to, katera žica je na katerem potencialu :D Je pa še omejitev, pri takem napajanju: ni priporočljivo prikljapljat gor 2 diska in več kot en cd-rom. Skupna največja moč računalnika naj bi bila nekje med 100 - 250W (najbolje 200W). Prečikiri številke svet elektronike, pa boš mogoče najdu, sam se trenutno ne spomnem v kateri številki je to bilo. V eni številki, pa so obravnavali LCD zaslone za v avto (take na dotik tako da miška ni več problem, tipkovnica pa je zložljiva). Se pa da kupit računalnik za v avto, samo stane minimalno 200k SIt>:D

||_^_|| ::

stromar: jst sm takoj za enga!

stromar ::

ok, bom videl če bom imel čas. Ti bom sporočil, ker zaenkrat moram poštimat stvari v zvezi s šolo

groom ::

Samo kako pa mislite, da bo disk prenesel tresljaje v avtu. Pomoje ne bo dolgo zdržal, se bodo hitro pojavili bad sektorji.

DrSergioDJ ::

grom: tehnik za disk "zavarovat" je veliko...v vrecko pa v zele, dost gumic,...elastike..kar hočeš, sam ideje morš met..
...

wishmaster ::

groom:Disk lahko zaščitiš tako da ga namesto da priviješ z vijaki pritrdiš na vzmeti ali peno.Vzmeti ublažijo "sunek" (ko se zapeleš v jamo).Računalnik bere iz diska mp3 vsakih nekaj sekund odvisno od bufferja.Poznam enega ki ma že dve leti v avtu računalnik (mp3 predvajalnik) in nima diska nič zaščitenega in mu dela Ok brez kakih bad sectorjev.Sam mislim da diska ne uničiš med vožnjo med predvajanjem mp3 ja.Uniči se lahko takrat ko se windows zaganja.

stromar ::

Disk se montira NAVPIČNO. Na ta način nima biti kaj narobe tudi ob močnejših sunkih. Razne gume ipd. ne pomaga dosti, če je disk v ležečem položaju

Vlady ::

Probaj s peno. Lahko ga pa tudi da na zelo mehke fedre, ali pa še celo bolje, narediš "vodno posteljo" zanga >:D Velik je for, kako disk vgradit v avto, poglej po internetu.

stromar ::

navpično,... mislim da je boljša beseda POKONČNO:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akumulator dci1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5518760 (14018) tireleap
»

wufer za v sobo

Oddelek: Loža
262622 (2192) koyotee
»

230/14.4V za avtoojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202016 (1721) Makina
»

Ojačevalc za avto + SubWoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312620 (2288) _Dejan_
»

Pravi užitek ob igranju iger.

Oddelek: Zvok in slika
171502 (831) simonchelo

Več podobnih tem