» »

Pametna ura meri, kaj tipkate

Pametna ura meri, kaj tipkate

Slo-Tech - Raziskovalci z ECE Illinois so razvili delujoč koncept aplikacije za pametno uro, ki z beleženjem in analizo podatkov z žiroskopov in pospeškomerov ugotavlja, katere tipke je uporabnik pritisnil na klasični tipkovnici QWERTY/QWERTZ. To je mogoče, ker so mikrogibi zapestja leve roke pri pritiskanje različnih tipk drugačni. Podatkov o gibih desne roke seveda ni, a lahko tudi te podatke precej dobro uganemo, če imamo dostop do slovarja.

Aplikacija, ki so jo razvili v okviru projekta Motion Leaks, za zdaj deluje le na uri Samsung Gear Live in ima še nekaj porodnih težav. Za zdaj predpostavlja, da uporabnik pritiska le tipke s črkami, čeprav v resnici tekst sestavljajo tudi ločila, številke in drugi posebni znaki. Nekaj težav ji povzroča tudi preslednica, ki jo lahko pritisnemo s katerokoli roki. Vseeno je rezultat spodoben. Aplikacija ugotavlja tudi, koliko časa je minilo med posameznimi pritiski z levo roko, od koder poizkusi ugotoviti, koliko črk smo vmes napisali z desno roko. Z vpogledom v slovar potem predvideva, za katero besedo je šlo.

Raziskovalci priznavajo, da je do rutinske uporabe tovrstnih aplikacij še dolga pot, na kateri morajo odpraviti še nekaj težav. A dokazali so, da je v principu tovrsten vdor v zasebnost mogoč. Vsaka elektronska naprava, ki je tesno povezana z nami, predstavlja potencialen način za odtekanje osebnih podatkov. Raziskovalci kot rešitev za konkretno aplikacijo predlagajo znižanje frekvence zajemanja podatkov s senzorjev, saj postane beleženje pritisnjenih tipk pod 15 Hz bistveno manj zanesljivo.

26 komentarjev

crniangeo ::

no to si bodo nekatera podjetja omislila, da bodo lažje pokontroliral koliko je kaj kakšen delavec priden za mizo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

49106 ::

Ja in? Tudi IT se ne bo mogel izogniti "tekočemu traku". Ne razburjajte se, dobili boste tri čik pavze, tako kot vsi ostali v proizvodnji.

Sheteentz ::

če si dober v svojem fohu nimač kaj delat na tekočem traku. vprašanje je samo, če so dovolje dober

carota ::

Samo še vprašanje časa je, kdaj bodo naredili software, ki bo s pomočjo pametne ure/zapestnice lahko določil dolžino penisa v erekciji. :))

[D]emon ::

49106 je izjavil:

Ne razburjajte se, dobili boste tri čik pavze, tako kot vsi ostali v proizvodnji.


A ti si proizvodnjo samo na TV-ju videl ? :))

Drugace pa, a leta 2015 sploh se kdo nosi uro ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

49106 ::

[D]emon je izjavil:

49106 je izjavil:

Ne razburjajte se, dobili boste tri čik pavze, tako kot vsi ostali v proizvodnji.


A ti si proizvodnjo samo na TV-ju videl ? :))


A ti si proizvodnjo videl samo v komunizmu in ostankih titoističnih državav?



Sheteentz je izjavil:

če si dober v svojem fohu nimač kaj delat na tekočem traku. vprašanje je samo, če so dovolje dober


Seveda, lahko ti uspe in bo tvoje ime ob boku Gucci-ju, Armani-ju, Chanel-u,... Ne spremeni pa dejstva, da se spreminja v tekoči trak.

Jerry000 ::

[D]emon je izjavil:

49106 je izjavil:

Ne razburjajte se, dobili boste tri čik pavze, tako kot vsi ostali v proizvodnji.


A ti si proizvodnjo samo na TV-ju videl ? :))

Drugace pa, a leta 2015 sploh se kdo nosi uro ? :))

Ogromno ljudi. Hitreje je če samo roko obrnem in vidim čas. Kot pa da moram z roko seči v žep, ga ven potegnit in prižgati. Ura je boljši UX ;)

[D]emon ::

Also, another catch, ne nosijo vsi ure na levi roki. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jerry000 ::

[D]emon je izjavil:

Also, another catch, ne nosijo vsi ure na levi roki. ;)

Jo majo pa na desni...no catch :). Jaz sem uro imel en čas na levi en pa na desno :D

[D]emon ::

Novica pravi, da softver analizira kaj tipka leva roka. :)

Sam sem, dokler sem nosil uro, le-to vedno nosil na desni. Na levi mi je delovala izjemno nenaravno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

49106 ::

Ker ce jo das na desno roko, imas nezlomljivo zascito?

Oberyn ::

Mogoče se vam bo čez par let čudno zdelo, če bo nekdo tipkal z nosom al pa z ušesom. Ampak ne, ni treba klicat zdravnikov, tip samo geslo vnaša, pa je dovolj zvit...

Jerry000 ::

[D]emon je izjavil:

Novica pravi, da softver analizira kaj tipka leva roka. :)

Sam sem, dokler sem nosil uro, le-to vedno nosil na desni. Na levi mi je delovala izjemno nenaravno.

Aaa točno, sorry :). V tem primeru je pa res catch ja :). Ampak sem siguren da bojo naredili za obe roke nekoč

49106 ::

Ne, ker desna roka ima toliko drugačno motoriko, da to ni možno

dronyx ::

Očitno še niso slišali za Keyloggerje. Ti so tudi veliko bolj natančni in se ne zmotijo.

[D]emon ::

Cestitke, dronyx, popolnoma si zgresil point. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Phantomeye ::

dronyx je izjavil:

Očitno še niso slišali za Keyloggerje. Ti so tudi veliko bolj natančni in se ne zmotijo.



Aha, in ker je keyloggerja tako lahko dostavit na računalnik do katerega nimaš fizičnega dostopa, zadosti pravic, ali pa ni povezan v internet?

Lažje je od nekoga pametno uro in potem ta oseba naredi vse namesto tebe.

dronyx ::

Ok, pač tega ne štekam. Gremo dalje...

Phantomeye ::

dronyx je izjavil:

Ok, pač tega ne štekam. Gremo dalje...


Razvil so alternativo keyloggerju, za situacije, kjer keylogger ne pride v poštev. Kaj je tukaj težko razumet? Kot da ne bi štekal zakaj obstajajo kolesa, če imamo pa avte (ali obratno).

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Oberyn je izjavil:

Mogoče se vam bo čez par let čudno zdelo, če bo nekdo tipkal z nosom al pa z ušesom. Ampak ne, ni treba klicat zdravnikov, tip samo geslo vnaša, pa je dovolj zvit...


Razvita motorika nožnih prstov, je pa sploh zmagovalna zadeva :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Gregor P ::

[D]emon je izjavil:

Drugace pa, a leta 2015 sploh se kdo nosi uro ? :))

... nekega dne pred leti (mislim da je bilo okoli leta 2008), ko mi je zmanjkalo baterije v uri, je bilo zadnjič, ko sem jo nosil. Tako da nekaj nas kar mora biti brez8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

vostok_1 ::

Unknown_001 je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Mogoče se vam bo čez par let čudno zdelo, če bo nekdo tipkal z nosom al pa z ušesom. Ampak ne, ni treba klicat zdravnikov, tip samo geslo vnaša, pa je dovolj zvit...


Razvita motorika nožnih prstov, je pa sploh zmagovalna zadeva :D


Pff. Amaterji. I type with my dick, sam je zelo težko ker vedno pritisnem dve ali več tipk. ;)

fosil ::

dronyx je izjavil:

Ok, pač tega ne štekam. Gremo dalje...

Podatkneš virus/keyloger v uro in pridobiš gesla do sistemov, kamor bi bolj težko namestil virus ali keyloger.
Tako je!

roli ::

Mja, če imaš to za pobirat gesla iz kakih secure sistemov ti kaj dosti verjetno ne bo pomagalo. Secure sistemi bi naj imeli gesla, ki niso ravno v slovarju. Ta stvar se pa zelo veliko zanaša na slovar.
http://www.r00li.com

[D]emon ::

Ti nisi ravno pozorno prebral novice, kaj ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

roli ::

[D]emon je izjavil:

Ti nisi ravno pozorno prebral novice, kaj ?

Sem. A si jo ti?

Tudi v videu govori o verjetnostnih pojavitve neke besede. In dejansko tudi omenja slovar. Kaj sem torej spregledal? Kaj dosti drugače se take stvari že ne moreš it.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17628881 (17282) Phantomeye
»

Pametna ura meri, kaj tipkate

Oddelek: Novice / Zasebnost
2621006 (18284) roli
»

Bolecina v zapestju

Oddelek: Loža
2813071 (12379) Rippy
»

Programerji in keyboard layout. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509163 (8210) kunigunda
»

Levičar(ne politično)

Oddelek: Loža
232205 (1516) JanK

Več podobnih tem