» »

Kaj izbrati za domači media server?

Kaj izbrati za domači media server?

Andruxa ::

Kaj je najcenejša varianta za media server, ki tih, mali, vedno prižgan, ne porabi veliko elektrike, lahko streama na TV, lahko solidno predvaja glasbo solidne kvalitete, hkrati pa je dovolj fleksibilen, da lahko gor naložim kakšno aplikacijo za IP kamere, se povežem preko remote desktopa/ssh ipd. ali kaj podobnega? Kolikor mi je uspelo raziskat, se mi zdi primeren kakšen mini pc z windowsi:

npr. ThinkCentre M83 Tiny Desktop
 lenovo think centre

lenovo think centre



ali mogoče Apple Mac mini
 epl

epl



sklepam da bi šel tudi kakšen linux skozi (openelec), čeprav sem že precej iz vaje in se mi čisto iskreno mogoče ne ljubi s kavča kaj zelo brskati po config fajlih ...

Gledal sem tud androide, ki so fino poceni, ampak me skrbi, da na koncu ne bo dovolj fleksibilno, ker ne vem naprimer a obstaja kakšen ekvivalent truecryptu, da lahko enkriptam disk ipd ... vglavnem teli mini pcji so pa kar dragi. A obstaja kakšna kompromisna varianta, torej recimo da bi bilo tam med 200€-300€? Kaj priporočate?
Lp, A

Invictus ::

Kupi kak NAS s to podporo ...

Za tak denar boš moral sam sestavljat ... Razen če ti je en disk dovolj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

1.orange pi pc za 15$, zraven se polnilec in en sd kartica, in si na 20eur

2.sestavis en j1900, bos na cca 100eur

3.kaksen winbox bos na kaksnih 120eur

4.zbox bos na cca 200eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Andruxa ::

gledal sem zotace ampak ne vem kakšni specsi so primerni, da bi imel zadevo potem za nekaj let rešeno. Kakšen cpu naj bi imel recimo, da bo lahko predvajal filme naslednjih 5 let, pa grafiko, spomin? Če gledam recimo intel core i5, so že kar od 500€+
Lp, A

trnvpeti ::

ni od cpu odvisno, chip bo podpiral
koliko let? cez toliko let lahko spet enga raspberry kupis za par evrov

broken/link ::

sestavljeni miniPCji so kar dragi, ja, če pa greš sam v sestavo z enim j1900 prideš čez za okrog 200eur.
j1900 s plato za cca 90eur
4gb rama za 30eur
miniITX ohišja+PSU 50eur
pol pa še en ssd vržeš notr za 50eur in imaš skoraj neslišno mašino, če daš kak euro več za ohišje/psu pa jo lahko narediš neslišno :)

pol si pa gor vržeš windows/linux distro, 1080p bo šlo brez vsakršnega problema čez (kako je pa s 4k pa ne vem), s configi se ne bo treba igračkat. se pa da vsekakor pridt ceneje skoz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10422667 (18535) Dr_M
»

PC za očeta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10012832 (10528) togo
»

Najcenejši PC za osnovne stvari (2015) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
14518610 (15551) boset
»

PC z malo porabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7617421 (16288) klkkkkkkkkkk
»

pasivno hlajen mini server

Oddelek: Strojna oprema
162482 (1821) 111111111111

Več podobnih tem