» »

Strojne zahteve za WinXP?

Strojne zahteve za WinXP?

kuntek ::

Napočil je čas, da se tudi jaz instaliram WinXP. Zanimajo me strojne zahteve, ki jih XP Professional potrebujejo za normalno delo. S tem ne mislim minimalne MS konfiguracije ampak me zanimajo izkušnje vas uporabnikov.

ToniT ::

Za normalno delo rabiš 256 MB RAM in bilo kateri procesor, ki ga lahko danes kupiš.

Switch ::

Nikar ne glej sistemskih zahtev na Microsoftovi strani. Za XPje moras imeti kar precej (256) RAMa in procesor sigurno hitrejši od 700 MHz.
Seveda ti bo vse skupaj delalo tudi na celeronu 400 z 64 MB RAMa, ampak ti iz lastnih izkušenj povem da se ti bo sistem sesuval vsake 2 uri:D

`DoC ::

Sam posedujem celerona 366@550 MHz v katerem je 384 rama in morem rečt da mi zadeva (winXP) že pol leta laufa b.p.
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

andrej ::

256 MB je res OK, ampak glede na cene rama je 512 MB optimalno. Ce res ne delas kaj ultra zahtevnega bo 512 MB zelo dobro. Kot receno tudi z 256 MB delajo XP zelo dobro.

nojus ::

-->Andrej: Se strinjam!
256 je že zlo mal, ker jih xp hitr pokurjo, še zlasti če se lavfa več progijev. Jest mam 256sdram-a in ravno zdaj razmišljam o še eni taki čokoladici (v dvoje je lepše) in hitrejše :)

Mr.B ::

Meni zadeva dela na armadi 1570 s 192MB rama čist OK. Ni glih turbo , sesedla se mi pa ni. Za Word Exel in podobne zadeve , pa razne teste na mreži , itj . Je čist ok.

Če pa hočeš hitrost , si pa najprej diske porihtaj , vse ostalo je čist dost kar kupiš sestavljenega na trgu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

andrej ::

res je. bolj kot kolicina pomnilnika, ki si ga ze vsak lahko privosci je pomembna hitrost diska. Prehod iz 512 MB na 1 GB je za normalne uporabnike brez vezen. Prehod iz recimo starega 5400 ali celo 7200 na kak nov 7200 disk zadevo bistveno pospesi.

CaqKa ::

celeron 566 /384rama(786mb swap file)/ultra ata66 ibm diski dtla, dpta.
uptajmi po 20 dni.
em zakaj bi se xpji na 300 pri 64 rama sesuvali vsake pol ure?

cekr ::

Če imaš dobro optimiran sistem oz. da ti vse klapa v škatli, je dovolj AMD K6-300 , 128MB rama.
Preizkušeno!
Deluje dekodiranje mpeg4, sistemse ne zatika,...
Zato pretiravanje z ne vem kakšnimi ciframi je brez potrebe.

kuntek ::

Iz vsega tega sem potegnil naslednje: Ne bom imel večjih problemov na AMD Duron 800, IBM Ultra ata/100 in 384 Mb Ram-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuntek ()

andrej ::

tocno tak:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716199 (8238) Vlad Tepeš
»

Toshibini prenosniki z AMD procesorji

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
395366 (3903) MrStein
»

512Mb več?

Oddelek: Strojna oprema
442152 (1282) para!
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454628 (3724) Jan987
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544641 (3724) 1161815611

Več podobnih tem