» »

so predavanja na Univerzi brezplačna za javnost?

so predavanja na Univerzi brezplačna za javnost?

cegu ::

Zanima me, če se ne-študent lahko udeleži predavanj, ki potekajo na Ljubljanski univerzi?

In če da, lahko to potrdi s kakšnim aktom?

Gama ::

Ne? :o

tiran2000 ::

harvey ::

Predavanja so načeloma javna, pri nekaterih je določena obvezna prisotnost. Vpisani studenti imajo za dokazovanje dva instituta - inskripcija in frekvenca. Da bi pa za tretje osebe izdajali potrdila o prisostvovanju na predavanjih pa nisem še slišal.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ProfAlen ::

če se zmeniš s profesorjem, ki ponavadi rade volje sprejmejo zagnane, znanja želne ljudi, je vse možno ;)

Yohan del Sud ::

Odvisno od primera, ampak načeloma ja.

V večini primerov te bodo profesor in standardni udeleženci gledali postrani. Sem enkrat to delal kot kvazi novinar ... Ampak sem se držal na strani. Če si paparac in flešaš s fotičem, te najbrž lahko s pomočjo dežurnega varnostnika vrže ven ... :D:D
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

cegu je izjavil:

Zanima me, če se ne-študent lahko udeleži predavanj, ki potekajo na Ljubljanski univerzi?

In če da, lahko to potrdi s kakšnim aktom?


po mojem vedenju ja, če je na voljo dovolj prostora. E.g.: če pride na predavanje 500 ljudi v predavalnico za 300, bo teh 300 mest najprej zagotovljenih študentom. Ampak možnost, da se zgodi kaj takšnega je sila majhna. In še v tem primeru bi verjetno Fakulteta zagotovila večji prostor v prihodnje. Konec koncev je nekaj takšnega brezplačen PR in potrditev kvalitete predavatelja in s tem delodajalca.

cegu ::

Hvala za odgovore, ampak tudi na ŠOU svetovalnici kamor je dal link tiran ni konkretnega odgovora, le mnenja. Bom podal vprašanje direktno na Univerzo.

Povsem jasno mi je, da profesorji dovoljujejo, saj se fakultete črpajo tudi z javnim denarjem. Vem tudi, da fakultete lahko opravljajo svoje plačljive dejavnosti za financiranje.

Filozofska fakulteta npr. proti plačilu nudi izobraževanje tujih jezikov ob večerih. Dopoldne pa prav tako poteka isto (oz. podobno) izobraževanje, vendar na rednem urniku. Seveda mi je jasno, da bodo profesorji matematike navdušeni, če bo še kogarkoli to zanimalo, vendar mislim da profesorji tujih jezikov nad tem ne bi bili navdušeni, saj lahko precej pokasirajo po delovnem času v javni ustanovi na fakulteti.

Vendar glede na to, da so javni uslužbenci, bi moralo biti povsem enakovredni profesorju matematike.

Razumel bi pa, če bi mi bilo omogočena le pristnosot v tišini (brez zavlačevanja).


Se javim ko dobim odgovor z univerze.

Phantomeye ::

Spet odvisno. Imaš predavanja, ki jih posluša več študijskih smeri. Običajno tista za prve letnike, ko gre za temeljne predmete, in imaš predavanja za posamezne letnike, kjer imaš recimo v razredu 20 ljudi. Tam bi bili pomoje malo manj navdušeni. Sploh, če gre za kakšna predavanja, kjer se hkrati dela tudi na računalnikih (kombiniranje predavanj in vaj). Ampak na takšnih predavanjih so tudi šanse, da te kdo kaj vpraša.

Nisem pa še doživel, da bi nas kdaj preverjali, če smo vpisani, tudi, če je bila predavalnica polna.

Zgodovina sprememb…

marko181914 ::

Ne. Za brezplačna predavanja lahko obiščeš youtube ali kakšno drugo internetno povezavo, vendar se od tega ne boš nič naučil!

Rias Gremory ::

AFAIK so vsa predavanja javna in se jih lahko udeleži kdorkoli.
Vaje niso javne ampak, če se zmeniš s profesorjem se lahko udeležiš tudi njih.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

valkyrie ::

OP ne bit len in pač preber pravilnik UL, kaj pravi glede tega(če sploh pravi).

Osebno bi rekel tako, da je čisto razumljivo da prepovejo obisk ne študentom na predavanja, kjer je omejena kapaciteta mest za poslušanje, ker sicer res da gre za javna sredstva vendar se porabljajo namensko(za študente te smeri) in ne kar prosto po prešernu.

Rias Gremory je izjavil:

AFAIK so vsa predavanja javna in se jih lahko udeleži kdorkoli.
Vaje niso javne ampak, če se zmeniš s profesorjem se lahko udeležiš tudi njih.

In zakaj so predavanja javna in vaje niso?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valkyrie ()

Invictus ::

valkyrie je izjavil:


In zakaj so predavanja javna in vaje niso?

Talking is cheap ...

Delovna sredstva na vajah dostikrat niso. Recimo anatomija na medicini ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hobbit ::

Po mojem mnenju noben normalen človek ne bi smel imeti težav s poslušanjem predavanja na faksu. Enkrat se spomnim primera ko je prof. okrcal študenta v smislu: "Predavanja so javna in neobvezna in te noben ne sili da si tukaj!"

valkyrie ::

Invictus je izjavil:

valkyrie je izjavil:


In zakaj so predavanja javna in vaje niso?

Talking is cheap ...

Delovna sredstva na vajah dostikrat niso. Recimo anatomija na medicini ...

To mi je jasno, moj point je bil, kaj lahko smatramo za javno in kaj ne, ker iz tega vidika so predavanja enaka vajam, samo kot si sam ugotovil so predavanja cenejša in možno jih je enako kvalitetno izvesti pred 10 ali pa pred 100 študenti.

terryww ::

najboljše, da kontaktiraš predavatelja direktno preden greš. lahko tudi povprašaš, če priporoča kaj, da se pripraviš, da potem tudi razumeš o čem govori
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Rias Gremory ::

Da še dodam mojemu odgovoru, ker nekaterim manjka common sense:
Prednost imajo seveda študenti v primeru pomanjkanja prostora.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

fosil ::

Javno in brezplačno ni ista stvar.
Avtobus je tud javna stvar in gre lahko vsak gor, ni pa brezplačen in te vržejo dol če ne plačaš.
Tako je!

technolog ::

fosil, javen ima v sskj 4 različne pomene, tako da tole tvoje modrovanje ne bo šlo skozi. Važen je kontekst.

Phantomeye ::

valkyrie je izjavil:

Invictus je izjavil:

valkyrie je izjavil:


In zakaj so predavanja javna in vaje niso?

Talking is cheap ...

Delovna sredstva na vajah dostikrat niso. Recimo anatomija na medicini ...

To mi je jasno, moj point je bil, kaj lahko smatramo za javno in kaj ne, ker iz tega vidika so predavanja enaka vajam, samo kot si sam ugotovil so predavanja cenejša in možno jih je enako kvalitetno izvesti pred 10 ali pa pred 100 študenti.



V vsakem primeru imajo prednost vpisani študentje. Kar si lahko jemlješ, da so tudi vaje javne, ni pa javen dostop do opreme (računalnikov) in sredstev. Prav tako imajo pa prednost do sedenja tisti, ki so na seznamu.

čuhalev ::

Kolikor je meni znano so vsa predavanja javna, če je za poslušatelje dovolj mest. Seveda ne smeš zganjati norčij ipd. Za (laboratorijske) vaje ni tako. Te so lahko plačljive.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij na FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6013262 (6553) BivšiUser2
»

Obiskovanje predavanj na drugi fakulteti za določen predmet.

Oddelek: Šola
112893 (2447) mirkuma
»

Zakonsko bi obvezali fakultete, da javno objavijo % študentov, ki pridejo v višje let

Oddelek: Loža
447553 (5793) Invictus
»

Delavnice / tečaji za programiranje?

Oddelek: Programiranje
102094 (1619) roko88
»

kdo gre lahko na fakulteto kaj vprašat

Oddelek: Loža
162268 (1485) Daedalus

Več podobnih tem