» »

Računalnik se ne zbudi

Računalnik se ne zbudi

primat_vili ::

Imam problem. Sestavil sem računalnik, pa se noče zbuditi. Sploh nič, niti ventilatorji ne šibajo, nič. Niti LED diodice se ne prižgejo.

Platka je MSI K7T Turbo. Zanima me, če ima kaj pri tem napajalnik, na katerem piše, da je za 230V? Ali sem morda lahko poškodoval plato ali pa komponente, ko sem šaril gor? Namestil sem le Chrome Orba. Ali sem lahko pozabil kaj drugega? Ali je naravno, če vidno preskoči iskra, ko vštekam kabel v vtičnico?

Huey P ::

Če se niti ventilator na napajalniku ne prižge potem je napajalnik fuč.
..::DOOM III: The Legacy::..

||_^_|| ::

ej huey, mogoče je pa tale heroj kej druzga uštimu:)

Dej poglej če si kšn kabl vn staknu (za napajanje, al pa un k gre od power knofa not u plato, al pa kej sličnga)

Lp

Pretorijanec ::

Pomoje mu napajalnik siba, ce mu iskre skacejo ko prklaplaja kabl. vili proci ti use spet izstekat pa na novo ustekat. Ti, a ti si prklopu POWER ON switch na plato? K mas pouno unih prikluckou na ohisju (reset switch, power on switch, hdd led,...) in jih mors prklopt na plato.

primat_vili ::

Na plato sem priključil vse potrebno, od power connectorja iz napajalnika do power switcha iz knofa na ohišju.

Dejte povedat, kaj je sploh ta 230V napajalnik?!

malinavc ::

in ti mi računalnike sestavlaš?

Mnde si mislu 230W - to je moč s katero tvoj napajalnik napaja celoten sistem.
Če pa piše 230V je pa napetost za katero naj bi bil ta napajalnik.

Če ima kdo bolj strokovne odgovore, go right ahead...:D:D
...odvisno s katere perspektive gledamo...

ChiefThunder ::

Poglej, če maš na zadnji strani gumb za "Stand by" in ga vklopi. Še enkrat preglej vse povezave pa poglej če si POWER ON switch pravilno vklopiu na ploščo, predvsem na tapravo mesto in pravilno obrnjeno.

McHregec ::

Kako so obnjeni sploh ni pomembno.

OZZY ::

Dej poglej na zadnji strani napajalnika, kjer imaš gumb za on/off če je ta na on. Lahko da maš ugasnjen napajalnik z drugim stikalom.

Koci ::

Prvo poglej če imate v hiši sploh elektrike. he,he sorry za šalo

Koci ::

ne res, prvo poglej vse kable in podobno, možnost, ki iam veze z gornjo foro pa je lahko, d ati je ven vrglo ravno tisto varovalko na kateri maš vštekan rač..

primat_vili ::

Težava rešena, glejte sosednji topic. Hvala vseeno...

Binji ::

Kjeri topic???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392810 (1885) PIK7
»

Računalnik se ne prižge?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
14911 (777) Daedalus
»

ne vzge se??!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7790 (734) ddeben
»

LED dioda, ki stalno sveti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223726 (3444) Microsoft
»

en grozna tezava:(

Oddelek: Pomoč in nasveti
171554 (1287) blue96

Več podobnih tem