» »

Sanacija dimnika - težave v kopalnici

Sanacija dimnika - težave v kopalnici

El Toro ::

Pozdravljeni!

Mi imamo doma težave v kopalnici ki se nahaja tik pod streho, strop kopalnice je narejen iz mavčne plošče katera ob dimniku postaja mehurjasta in rjava, sumimo da prihaja do zacejanje dimnika.

Je imel kdo takšno težavo v preteklosti? Kaj je potrebno storiti?

Bo potrebno povrtati dimnik in vstaviti rosfrei tuljavo? ali kaj drugega? bo to pomagalo?

LP,Borut

Samson ::

Samo dobrega spenglarja ki bo popravil pleh okoli dimnika najverjetneje.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

šernk ::

jaz sem 2 leti nazaj samo odstranil kar je bilo slabega kartona na plošči in cel strop prekital. pa drugo mrežico sem dal gor takšno da se ne zadržuje voda notri ampak da lahko pade nazaj dol.

zaenkrat po 2 letih še ni sledov da bi se zadeva začela ponavljat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

TRIROG ::

Poglej izolacijo in knauf z zgornje strani če lahko. Če ni znakov zamakanja (znaki da je npr voda tekla po dimniku ali direktno kapljala na toplotno izolacijo na zgornji strani knaufa) je lahko mehurjenje tudi posledica kondenza zaradi toplotnega mostu (kjer topel vlažen zrak kondenzira zaradi stika s hladno površino (dimnik).

Puščanje dimnika, ki bi ga lahko sanirali z RF tuljavo se ponavadi kaže v obliki madežev na steni, kjer udari ven iz tuljave.

El Toro ::

saj okoli dimnika se vidijo madeži, sem odstranil izolacijo na zgornjem delu mavčne plošče in opazil da so fleki tudi zgoraj zato sumim dimnik.

c3p0 ::

Na kaj pa kurite?

El Toro ::

na drva

c3p0 ::

Star kotel ali novejši uplinjevalni? Modernejši imajo večinoma nižjo temp. izhodnih plinov in je kondenz lahko velik problem.

Inox cev z lovilcem in odvodom kondenza pa zagato reši v vsakem primeru. Tako sem jaz uredil, a stane. Sicer manj kot razne sanacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fasada (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13130152 (1713) zpza
»

Večkrat prekoračena maksimalna količina CO v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514316 (5318) sandmat
»

Arhitekt za stanovanje

Oddelek: Loža
313384 (2313) zmaugy
»

vlaga v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222719 (4278) telexdell
»

Ropot pleha na strehi ob dežju

Oddelek: Loža
172844 (2378) Keyser Soze

Več podobnih tem