» »

Dva računalnika v enem ohišju.

Dva računalnika v enem ohišju.

Netrunner ::

Ima kdo kakšno idejo kako in če je smiselno ou. izvedljivo da bi montiral eno mini ITX konfiguracijo v HTPC ohišje ki vsebuje delujoč računalnik ?

Zakaj? ... v bistvu rad bi si naredil en home-made NAS na katerega bi skril v HTPC ohišje. Pri mini-itx ohišjih je problem ker ni prostora za več diskov oz. so prevelika zato bi to združil z obstoječim ohišjem kjer je načeloma placa dovolj.

Dami ::

Netrunner je izjavil:

Pri mini-itx ohišjih je problem ker ni prostora za več diskov

Odvisno kok diskov rabiš. 10 preveč/preveliko ohišje? Mogoče dovolj 8? Meni se zdi brezveze met 2 sistema skupaj, razn če zaradi lokacije ne moreš. Recimo da maš NAS nekje v kleti na hladnem, silent htpc pa pol v dnevni. Če pa misliš met oboje skupaj pa sploh ne razmišlaj o ločenih sistemih.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

Netrunner ::

Ja plac je problem, zato bi združil v eno ohišje. Sistema pa morata biti ločena, saj bo NAS deloval 24/7, HTPC pa samo po potrebi. Se mi zdi brezveze kupovat mini itx ohišje ker v klasičnih PCjiih je v ohišjih dosti neizkoriščenega prostora. Tukaj se ne gre za gaming mašine, tako da hlajenje ni problem.

pixelzgaming ::

Najprej sem pomislil na Cooler Master HAF Stacker ohišja (915R+F / 935), bi bilo preveliko?
Problem bo nastal pri napajalniku, ker dvomim da boš 2 ATX napajalnika spravil noter zraven vseh diskov in dveh matičnih v HTPC ohišju.


Pogledaj video od Will Urbina, Black Dwarf, mogoče si lahko narediš podoben box?

edit: nekaj sem narobe prebral :D
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Saj ne potrebujem dveh ATX napajalnikov. Ena klasična konfiguracija računalnika in poleg bi vgradil še en mini PC malo močnejši kot je kak raspberry pi, zato gledam malo mini ITX. Prvo sem študiral da bi kar monitral noter enega intelovega NUC-a ali kaj podobnega. Kar se ohišja tiče pa mora biti HTPC ležeče .. širina velikih hifi komponent. Sama višina ni tako pomembna.

pixelzgaming ::

Ja, mislim da sem narobe razumel. Mislil sem, da bi v obstoječ HTPC želel še NAS spravit.

Če vzameš NUC ga lahko tudi za monitor VESA mountaš. Podobno je s Intel Compute Stick, kar v HDMI in ne rabiš niti tišat v ohišje. Če greš ITX route mogoče J1900, ker nimaš coolerja še zraven, vržeš zraven nek SSD in zunanji napajalnik. Za sam NAS pa nisem prepričan koliko diskov boš spravil noter v HTPC ohišje, večina teh ohišij ima za 1-2 3.5" diska prostora. Fractal Design Node 605 ima 4 + en 5.25" v katerega bi lahko dal še en disk.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Netrunner ::

Kupil bi novo HTPC ohišje v katerega bi vgradil dva računalnika. Fractal node 605 sem že gledal in je zelo mikavno, samo cena je malo visoka. 4 sloti za hdd so načeloma dovolj. Enega porabim sistemski SSD od HTPC-ja, ostale 3 imam za NAS. Dosti mini itx plat ima nastavek za micro SSD, tako da mi ostanejo vsi trije sloti za podatke.. pa samo dva bi bila čisto dovolj.

klinker ::

Sam sem si vse kar v omarco pod TVjem zmontiral. Nic ohisij ipd sare.
Zrezal eno staro ohisje, da sem lahko ves HW lepo fiksiral, plato, napajalec ter diske in malo s kovicami pribil skupaj da je blo dovolj majhno za spravit v omaro, ker je ta velika ko eno malo vecje ITX ohisje.

Netrunner ::

Ja to sem tudi razmišljal, vendar nimam primerne omarice za tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855956 (32681) Netrunner
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612464 (9172) CoreySteel
»

GeForce GTS 250 nizkega profila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
788213 (6641) Icematxyz
»

kateri AMD CPU in plato za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
141300 (1071) jest10
»

Albatron ponudil mini-ITX ploščo za AMD-jeve Turione

Oddelek: Novice / Matične plošče
314985 (3934) sidd

Več podobnih tem