» »

Vrnitev kupnine

Vrnitev kupnine

Liberator ::

Pozdravljeni
Imam težavo, prodajal sem starodobnika, ki je bil potreben obnove.Kupec ga je kupil konec januarja in mi je dal del kupnine.Dogovorila sva se da se odpravijo napake, se obnovi motor, kar bo on financiral, ampak nisva dorekla nobenega termina niti zapisala.Problem je nastal, ko je kupil drug avto in so vsi prej vedeli (sodelavci), da avta ne bo imel, ker je drugega kupil in ni bil niti toliko pošten, da bi me prej obvestil. Potem je zahteval vrnitev kupnine, kar sem zavrnil (ker je 2/3 denarja šlo v nabavo nadomestni delov za dotično vozilo) in zahteva vrnitev kupnine. Predlagal sem mu naj plača stroške in preostanek kupnine in odpelje avto.
Kaj se lahko zgodi v takem primeru? Sicer imam priče, katerim je rekel, da avto ne bo imel in da je namesto mojega, drugega vzel.

čuhalev ::

Si dosedaj prejel dovolj denarja?

Liberator ::

Cena avta bi bila 6000evrov, doplačilo za močnejši motor 1000e. Od njega sem prejel 4500evrov, od tega sem dal za rabljene dele po njegovih željah 1000evrov (sem se peljal v Dresden), novi deli za obnovo motorja 1500evrov (sem se peljal v Stutgart) in pa moje delo do sedaj.
Plačat bi mi moral še 4500evrov, ampak sedaj zahteva da se avto dokonča z šibkejšim motorjem in z vgradnjo vseh delov, ki sem jih Pripeljal iz Nemčije za prvotno ceno in jaz naj pozabim vse otalo, kar sem do sedaj naredil.

Cena avta bi bila 6000evrov, doplačilo za močnejši motor 1000e. Od njega sem prejel 4500evrov, od tega sem dal za rabljene dele po njegovih željah 1000evrov (sem se peljal v Dresden), novi deli za obnovo motorja 1500evrov (sem se peljal v Stutgart) in pa moje delo do sedaj.
Plačat bi mi moral še 4500evrov, ampak sedaj zahteva da se avto dokonča z šibkejšim motorjem in z vgradnjo vseh delov, ki sem jih Pripeljal iz Nemčije za prvotno ceno in jaz naj pozabim vse otalo, kar sem do sedaj naredil.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Tipičen primer, kako se kupčij naj nebi sklepalo: brez kupoprodajne pogodbe v kateri bi lepo navedel tudi pogodbeno kazen v primeru odstopa od pogodbe.

Kar je, je. Po moje, si boš naredil še največjo uslugo, če se greš posvetovat k kakšnemu odvetniku. Kot prvo bo 'kupec' uvidel, da se s tabo ne bo mogel hecati in bo prej pristal na neko poravnavo, v skrajnem primeru pa zadevo zaključita na sodišču.

Liberator ::

Slepo zaupanje, sodelavec in si misliš, da mu lahko zaupaš, saj se vsak dan videvaš, tudi skupaj delaš.
Na pogodbi pač piše za nepredelano vozilo, pa že za to je rekel, da ne bo imel.

Ziga Dolhar ::

Brez da bi videli pogodbo, ti bomo težko kaj pametnega svetovali. Vsekakor se pa od pogodbe z enostransko izjavo praviloma ne da odstopiti. Če bo želel dobiti od tebe kak denar, bo pa itak moral on vložiti tožbo.
https://dolhar.si/

Liberator ::

Kupoprodajna pogodba z podatki o prodajalcu in kupcu, podatki o vozilu in cena, ter koliko je dal in kdaj, nobenega datuma prevzema vozila in po načelu videno kupljeno.Dodatne stvar so pa bile dogovorjene ustno.Najbolj me zanima, če mu moram vrniti denar, ker je sam odstopil od pogodbe in rekel da avta ne bo imel in to rekel še drugim sodelavcem, tako da priče so, da je izjavil da avta ne bo imel in je namesto tega kupil drugega.

čuhalev ::

Torej, če sem prav razumel, si mu prodal avtomobil vreden 6k za 4k5, potem si pa v avto dodal še za 2k5 svoje opreme.

Ne, po moje, ki si stvar predvstavljam kot dva koraka: prodaja in nadgraditev, si ne more premisliti. Avto je sedaj njegov in ta del je mimo, čeprav si dobil manj. Če si zadovoljen z denarjem, ki ga imaš, bodi tiho, sicer boš mogel z računi in dokazili pokazati, da ti je dolžen za nadgraditev.

Morda obstaja kakšen zakon, ki se tiče izdelkov ,,po želji".

Liberator ::

Največji problem je da je rekel da avta ne bo imel, sedaj si je premislil in hoče za manj denarja več.
Sem mu rekel, da naj plača preostanek odpelje nedokončano vozilo ali pa pozabi vse skupaj, saj je on razdrl pogodbo.

Aston_11 ::

Liberator je izjavil:

Največji problem je da je rekel da avta ne bo imel,
To sploh ni problem. Možiček je kupil in kaj je rekel, praktično nikogar več ne zanima. Možnost ima avto odpeljati, sicer se mu pove, kje ga čaka in kje ga lahko prevzame.

Liberator je izjavil:

sedaj si je premislil
Who cares. Kupil je in odpade premišljevanje.

Liberator je izjavil:

in hoče za manj denarja več.
Kar hoče, ni pomembno, važno je, kaj sta se zmenila in tistega se drži.

getfe ::

zadrzi kupnino + vozilo in prodaj resnemu kupcu

MTB ::

Hm, pogodbe nista podpisala, on o dogovoru ne ve nič, ti pa ne veš nič o tem, da bi ti dal kak denar. Tako enostavno je to. Pa me zanima, kdo je več izgubil.

St235 ::

Kako točno nista podpisala pogodbe?

Pogodba je, reviziska sled za denar je. Stranka enostransko ne more kar tako odstopit od pogodbe ali jo spreminjat.
Vozilo je načeloma njegovo, ti ga imaš pa vso pravico tožit za preostanek kupnine oziroma izpolnitev pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tarzan ::

Če mu je nakazal kupnino, potem je sled, če je dobil pa na roko, pa lahko glumi glivo. Vozilo je njegovo, ampak ga ne rabiš celega skup spravit, dokler tudi on ne poravna vsega, če ga v nevoznem stanju odšlepa, se bosta pa verjetno naprej itak preko odvetnikov menila.

Liberator ::

Pogodba je, kupnina 6000e (nikjer ne piše v kakem stanju je avtu, povedal sem mu da je bil poplavljen, poslal slike, ko je prišel na ogled avtu ni vžgal, ključi so bili izgubljeni) od teg aje dal 4500e po obrokih, dokler ni rekel, da avta ne bo imel, ker je kupil drugega.
Sedaj hoče imeti tehnično izpraven, delujoč avto za 6000e, ne glede na najine ustne dogovore, kaj se bo z avtom počelo in koliko se bo vložilo.Na to sem mu rekel, da naj 01.09. poravna preostanek kupnine in odpelje avto v stanju, kakem trenutno je.
Glede njegove izjave, da avta ne bo imel imam kar nekaj prič, se kupec pač rad pohvali, glede predelav je bil z mano pri dveh pričah, ki lahko potrdijo njegove želje.
In kaj naj naredi s takim?

Da pripišem, nimam nobenega podjetja ali kaj podobnega, avta nisem nikjer oglaševal (ga je videl pri meni doma) in celo sem ga odsvetoval, zaradi poplavljenosti in izgube ključa.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

mogoce offtopic, ampak me zelo zanima za kak avto se gre, ce ni skrivnost :)

Mare2 ::

Če avta nihče drug ne kupi za ta denar, potem pač ni vreden toliko.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Heisenberg ::

Liberator je izjavil:

Pogodba je, kupnina 6000e (nikjer ne piše v kakem stanju je avtu, povedal sem mu da je bil poplavljen, poslal slike, ko je prišel na ogled avtu ni vžgal, ključi so bili izgubljeni) od teg aje dal 4500e po obrokih, dokler ni rekel, da avta ne bo imel, ker je kupil drugega.
Sedaj hoče imeti tehnično izpraven, delujoč avto za 6000e, ne glede na najine ustne dogovore, kaj se bo z avtom počelo in koliko se bo vložilo.Na to sem mu rekel, da naj 01.09. poravna preostanek kupnine in odpelje avto v stanju, kakem trenutno je.
Glede njegove izjave, da avta ne bo imel imam kar nekaj prič, se kupec pač rad pohvali, glede predelav je bil z mano pri dveh pričah, ki lahko potrdijo njegove želje.
In kaj naj naredi s takim?

Da pripišem, nimam nobenega podjetja ali kaj podobnega, avta nisem nikjer oglaševal (ga je videl pri meni doma) in celo sem ga odsvetoval, zaradi poplavljenosti in izgube ključa.



Jaz bi ga na tvojem mestu preprosto ignoriral, ko pa pride kakšno pismo od odvetnika pa si najdi svojega. Kolikor sem zadevo razumel imaš ti stvar pošlihtano in mu ne rabiš vrniti denarja, če pa on hoče dodatno zapravljati denar za sodišče pa kar naj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417884 (7350) BadgerSkin
»

Vračilo "are" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10917001 (5287) Tidule
»

Prodaja starejsega vozila

Oddelek: Na cesti
454877 (3218) 69charger
»

Vrnitev kupnine

Oddelek: Loža
264195 (3265) waterdrop

Več podobnih tem