» »

ZDA priznale, da vas prepoved letenja doleti, četudi niste storili ničesar

1
2
»

Bellzmet ::

Pričakovano :)

Od največjih zagovornikov zasebnosti, svobode in free speecha potem dobiš ideje o bannu s foruma, prijejanje citatov, žaljenje zaradi drugačnega mnenja, splošnem zgražanju, omenjanja hlapcev (ta mi je najbolj všeč) :D ...in to samo zaradi tega ker ne slediš splošnem mnenju in ozkoglednosti množice, ki menijo, da so ZDA nabolj zločinska država glede človekovih pravic. Ah ja. Še dobro, da živimo v Sloveniji kjer se človekove pravice res 100% spoštujejo... :|

Pač poglejte, pošimfajte še kaj drugega/poleg ZDA, ta hate odnos do ZDA je že zastarel in samo kaže na nerazgledanost in populizem. Aja pa seveda vmes nehajte uporabljat Google, Facebook, Viber,...če vas je teh stvari tako strah. Rusi in Kitajci rade volje ponudijo alternativo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Invictus ::

ZDA je v Sloveniji najbolj osovražena država. Po uradnih statistikah.

Še dobro da uporabljamo njihovo tehnologijo. Res dvoličnost na kvadrat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Kaj pa je njihovega?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

Vlayke je izjavil:


Lahko tudi "težiš" svojim politikom in preko njih prisiliš spremembe tudi kar se tiče multinacionalk. Vsaj v teoriji.
Že nekaj časa velja, da morajo veliki providerji storitev, ki jih omenjaš (Google, MS,...) hraniti podatke svojih uporabnikov regionalno. Se pravi, če imaš svoj account na Googlu, bi morali biti vsi tvoji podatki hranjeni v Googlovih datacentrih v EU-ju. Kot taki so potem podvrženi EU zakonodaji in ne US.
.
a ti resno misliš, da google NSA/FBIju ne bo dal tvojih podatkov, če dobijo zahtevo od sodišča/NSAja al da NSA ne more lepo dekriptirati promet brez, da bi lahko google okoli tega karkoli storil al kaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vlayke ::

mtosev je izjavil:

a ti resno misliš, da google NSA/FBIju ne bo dal tvojih podatkov, če dobijo zahtevo od sodišča/NSAja

Ne, ne mislim tega. Mislim pa, da če obstaja zakonodaja, kjer je to Googlu prepovedano, pa Google to vseeno naredi, potem obstajajo vsaj vzvodi, da je Google zaradi tega pri nas kaznovan. Dokler zakonodaje ni, potem lahko samo vijemo roke in se deremo v zrak, kako je vse narobe. Če pa zakonodaja je, potem pa lahko mi Googlu prisolimo eno zaušnico in ga prisilimo v to, da bo bolj premislil, preden bo naslednjič kar ubogal ob takih zahtevah.
V končni fazi je Google tudi firma in če bojo ugotovili, da bodo imeli preveč škode, ker se slepo pokoravajo, to malo manj radi počeli in bodo celo začeli nergati proti takim korakom. To se je tudi že dogajalo v zadnjih dveh letih.

mtosev je izjavil:

al da NSA ne more lepo dekriptirati promet brez, da bi lahko google okoli tega karkoli storil al kaj?

Tukaj pa stvar ni več tako trivialna. NSA vsekakor lahko dekriptira praktično kar želijo. Vprašanje pa je koliko imajo dejansko možnosti da dekriptirajo vse, v realnem času. Zelo verjetno jih nimajo. Se pravi, da se bodo morali fokusirati samo na stvari, ki so jim važne. Posledično bi to pomenilo vrnitev v prejšnje čase, kjer se je prisluškovalo samo tistim, ki so te res zanimali in ne kar vsem poprek.

Malo poglej kako se vse možne vladno-obveščevalne ustanove (tudi v Evropi) trudijo zmanjšati možnost slehernika, da bi enkriptiral svoj promet. Če bi jim bilo za to vseeno, bi bili lepo tiho in bi se hihitali pri sebi. Ker imajo pa s tem težave, so pa glasni. V UK-ju je (vsaj pred časom je bilo tako) nezakonito, da oblastem ne predaš svojih gesel za dekripcijo, če to od tebe zahtevajo. Če nič drugega, jim narediš več dela in porabiš več njihovega časa, da se fokusirajo nate, pa čeprav na koncu ugotovijo, da nisi ničesar kriv.

Po internetu je enkripcija v zadnjih par letih enormno narastla. Tudi za promet, za katerega klasično ni veljalo, da bi bila zanj enkripcija potrebna. Kaj se je s tem zgodilo? Če je internet soseska, kjer so imele prej vse hiše, razen dveh, odklenjena vrata, so sedaj skoraj vsa vrata zaklenjena. To ne pomeni, da lopovi ne morejo več v vse hiše. Pomeni pa da ne vedo več nujno, katera hiša ima veliko vrednih stvari (prej tiste dve z zaklenjenimi vrati) in pomeni, da je manjša verjetnost, da bodo vdrli v naključno hišo, če bodo iskali vredne stvari.

BlackMaX ::

Invictus je izjavil:

ZDA je v Sloveniji najbolj osovražena država. Po uradnih statistikah.

Še dobro da uporabljamo njihovo tehnologijo. Res dvoličnost na kvadrat ...



Ha kaj je sedaj tehnologija kriva...ja jaka dvoličnost. Najbolje je živeti v kameni dobi, samo zato da nismo "dvolični" ker uporabljamo ameriško tehnologijo. Ta je res dobra.

Problem ni tehnologija ampak vedno tisti, ki je za njo s takšnimi in drugačnimi nameni. Torej človek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

Poldi112 ::

Bellzmet je izjavil:

Pričakovano :)

Pač poglejte, pošimfajte še kaj drugega/poleg ZDA, ta hate odnos do ZDA je že zastarel in samo kaže na nerazgledanost in populizem. Aja pa seveda vmes nehajte uporabljat Google, Facebook, Viber,...če vas je teh stvari tako strah. Rusi in Kitajci rade volje ponudijo alternativo ;)


Koga? Koreja ne ugrablja prebivalcev evrope in jih potem muči. Savdska arabija ne nadzira naših komunikacij. Iran ne bombardira pol sveta z droni. Afganistan ne izvaja industrijske špijunaže za našimi firmami. Pa nobena od teh držav ne ne pretvarja, da sledijo zahodnim vrednotam.

A si lahko malo bolj detajlen s to nerazgledanostjo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Invictus ::

BlackMaX je izjavil:


Ha kaj je sedaj tehnologija kriva...ja jaka dvoličnost. Najbolje je živeti v kameni dobi, samo zato da nismo "dvolični" ker uporabljamo ameriško tehnologijo. Ta je res dobra.

Problem ni tehnologija ampak vedno tisti, ki je za njo s takšnimi in drugačnimi nameni. Torej človek.

Ja, dvoličnost ... Saj te nihče ne sili v uporabo tehnologij.

Problem je v uporabnikih, ki kljub vedenju da se beleži, le to opremo kupijo.

Kasneje pa zahtevajo da naj jih ne sledijo. Bolano ...

Seveda, če nočeš da ti sledijo, lahko zlezeš nazaj v jamo. Ker načinov kako ti sledijo, je danes precej več kot jih zna večina ljudi našteti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Arctander je izjavil:

Sicer pa nimam niti želje potovati v državo, kjer ti je lahko odvzeta prostost brez pravice do obrambe in kjer so dovoljene posebne tehnike zasliševanja.


Saj ti ni treba nikamor potovati! Če zdaj ni tukaj čisto enako, pa bo gotovo v naslednjem desetletju.

Tudi Američani se namreč učijo iz zgodovine. Nekoč so imeli suženjstvo, ki ga drugod večinoma ni bilo več, pa se je nekdo spomnil, da bi ga bilo dobro odpraviti. Nastala je cela štala. Nato so imeli rasno segregacijo, katere tudi ni poznala večina sveta, pa so si črnci zamislili, da to ni čisto OK. Zopet štala... Zdaj ko uvajajo totalitarizem, poskrbijo tudi, da se ta uvaja tudi v njihovih vazalskih državah. V Evropi sicer nekoliko bolj postopoma, ker so pač Evropejci zaradi zgodovinskih izkušenj precej nenaklonjeni totalitarizmu. A se bodo navadili ;)

Markoff ::

Bellzmet je izjavil:

@Markoff: Vidim, da brez žaljenja drugače mislečih (ne mladih) žal ne gre.

Še dobro, da mi nisi očital, da sem rasist, običajno, ko zmanjka argumentov, se nekateri radi poslužujejo takšne nalepke. No, si se raje hotel izmazati z žaljivkami.

Težava je v tem, da nimaš resnih odgovorov na tri točke, je tako?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

BlackMaX ::

Invictus je izjavil:

BlackMaX je izjavil:


Ha kaj je sedaj tehnologija kriva...ja jaka dvoličnost. Najbolje je živeti v kameni dobi, samo zato da nismo "dvolični" ker uporabljamo ameriško tehnologijo. Ta je res dobra.

Problem ni tehnologija ampak vedno tisti, ki je za njo s takšnimi in drugačnimi nameni. Torej človek.

Ja, dvoličnost ... Saj te nihče ne sili v uporabo tehnologij.

Problem je v uporabnikih, ki kljub vedenju da se beleži, le to opremo kupijo.

Kasneje pa zahtevajo da naj jih ne sledijo. Bolano ...

Seveda, če nočeš da ti sledijo, lahko zlezeš nazaj v jamo. Ker načinov kako ti sledijo, je danes precej več kot jih zna večina ljudi našteti ...


Kako da ne, kako boš ti kot recimo programer deležen najnovejših podatkov, nasvetov skupnosti, popravkov? Ja knjige so super, ampak ni vse v knjigah. Torej kako? Ok gremo na alternative, kdo pravi da ti tam ne sledijo? Si 100% da ne? Ne moreš biti.

Torej ta tvoja primerjava je tudi takšna, da ko greš zdravniku upaš da bo vse ostalo v tisti sobi ampak on se pa odloči na široko govoriti okoli? Torej kdo nas sili v zdravstvene dome in bolnišnice...Pa si mu zaupal diskretnost in da ne bo govoril naokoli.

Zaupanje v svetu na VELIKO šepa. Ni kriva oprema, kriv je človek za tem. Ker oprema je le orodje ki se uporablja v dobre in slabe namene.
Verjamem, da hočeva isto povedat ampak na drugačen način :)

tupee ::

zavajon je izjavil:


Tudi Američani se namreč učijo iz zgodovine. Nekoč so imeli suženjstvo, ki ga drugod večinoma ni bilo več, pa se je nekdo spomnil, da bi ga bilo dobro odpraviti. Nastala je cela štala. Nato so imeli rasno segregacijo, katere tudi ni poznala večina sveta, pa so si črnci zamislili, da to ni čisto OK. Zopet štala... Zdaj ko uvajajo totalitarizem, poskrbijo tudi, da se ta uvaja tudi v njihovih vazalskih državah. V Evropi sicer nekoliko bolj postopoma, ker so pač Evropejci zaradi zgodovinskih izkušenj precej nenaklonjeni totalitarizmu. A se bodo navadili ;)


Ko ga drugod ni bilo več so ga odpravili??? A ti to resno verjameš???? V Afriki je suženjstvo še danes, Arabske države veš kdaj so 'ukinile' suženjstvo???

Odličen prikaz naprednega pametnjakoviča.

Črnci ki so prispeli v Ameriko (ki so jih v Arfiki afričani prodali židom, ki so jih pripeljali v Ameriko), so bili dobesedno dobitniki sedmice na loteriji. Kaj so afričani naredili z neprodanim 'blagom', ali pa kaj se je zgodilo črncem ki so šli v muslimanske države... Ampak ne, ti si eden tistih ki se peni ob pogledu na konfederativno zastavo...

Markoff ::

mtosev je izjavil:

ti se ne rabiš sprijazniti s tem, a si pri vsemu temu nepomemben faktor. npr ko uporabljaš gmail (google), microsoftove izdelke... vsa podjetja katera izhajajo so podvržena zakonodaji ZDA in tile zakoni dopuščajo/omogočajo, da NSA/CIA/FBI pridobijo tvoje podatke pa, če je to tebi všeč al ne. kaj pa lahko narediš okoli tega? boš pisal angry mail NSA, protestiral na ulici,... in pričakoval, da več ne bodo prisluškovali al kaj? lahko prenehaš uporabljati google in podobno in to je tud vse kar lahko storiš okoli tega

Če to naredim samo jaz, bo to kaplja v ocean. Kaj pa, če se ocean odloči, da se bo nakapljal kam drugam? Revolucije so kar padle iz zraka ali kako? Kritična masa je pojem iz fikcije? Kaj pa je Google brez uporabnikov? MS brez prodanih izdelkov?
Kot je napisal že nekdo drug, pa upravičeno pričakujem, da bodo naši ustrezni organi zaščitili državljane pred posegi tročrkovnikov na ozemlju RS. Saj ne, da resno pričakujem, da so sposobni, a hebeni effort že morajo pokazati, zakaj pa potem zasedajo svoje funkcije, če se niti ne trudijo jih izvajati?

Vlayke je izjavil:


Redko prebereš tako razumen in uravnotežen komentar. V splošnem, ne samo na S-T.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Bellzmet ::

Markoff je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

@Markoff: Vidim, da brez žaljenja drugače mislečih (ne mladih) žal ne gre.

Še dobro, da mi nisi očital, da sem rasist, običajno, ko zmanjka argumentov, se nekateri radi poslužujejo takšne nalepke. No, si se raje hotel izmazati z žaljivkami.

Težava je v tem, da nimaš resnih odgovorov na tri točke, je tako?


Jaz z žaljivkami? Na neresna vprašanja ni resnih odgovorov (že to da se na očiten typo obesiš, pove marsikaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Markoff ::

Bellzmet je izjavil:

Markoff je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

@Markoff: Vidim, da brez žaljenja drugače mislečih (ne mladih) žal ne gre.

Še dobro, da mi nisi očital, da sem rasist, običajno, ko zmanjka argumentov, se nekateri radi poslužujejo takšne nalepke. No, si se raje hotel izmazati z žaljivkami.

Težava je v tem, da nimaš resnih odgovorov na tri točke, je tako?


Jaz z žaljivkami? Na neresna vprašanja ni resnih odgovorov.

Na, troll, še zadnji kos mesa: moja vprašanja poizkušajo razgaliti nesmisel in omejenost tvojih trditev. Nisem si mislil, da mi je tako zelo uspelo, da ne uspeš izdaviti nič drugega, kot užaljeno stokanje, ne pa replike.

No, jaz te ne bom več hranil.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Bellzmet ::

Hvala.

737 ::

Matthai, ker je beseda ravno tekla o sovražnem govoru, me zanima tvoje mnenje. Moje mišljenje je sledeče: V pravi demokraciji sovražni govor ne obstaja. Vsak lahko pove vse. Poslušalec/bralec bo sam ločil zrnje od plev. Kaj praviš na to?

mtosev ::

Markoff je izjavil:

mtosev je izjavil:

ti se ne rabiš sprijazniti s tem, a si pri vsemu temu nepomemben faktor. npr ko uporabljaš gmail (google), microsoftove izdelke... vsa podjetja katera izhajajo so podvržena zakonodaji ZDA in tile zakoni dopuščajo/omogočajo, da NSA/CIA/FBI pridobijo tvoje podatke pa, če je to tebi všeč al ne. kaj pa lahko narediš okoli tega? boš pisal angry mail NSA, protestiral na ulici,... in pričakoval, da več ne bodo prisluškovali al kaj? lahko prenehaš uporabljati google in podobno in to je tud vse kar lahko storiš okoli tega

Če to naredim samo jaz, bo to kaplja v ocean. Kaj pa, če se ocean odloči, da se bo nakapljal kam drugam? Revolucije so kar padle iz zraka ali kako? Kritična masa je pojem iz fikcije? Kaj pa je Google brez uporabnikov? MS brez prodanih izdelkov?
Kot je napisal že nekdo drug, pa upravičeno pričakujem, da bodo naši ustrezni organi zaščitili državljane pred posegi tročrkovnikov na ozemlju RS. Saj ne, da resno pričakujem, da so sposobni, a hebeni effort že morajo pokazati, zakaj pa potem zasedajo svoje funkcije, če se niti ne trudijo jih izvajati?

Vlayke je izjavil:


Redko prebereš tako razumen in uravnotežen komentar. V splošnem, ne samo na S-T.
revolucije se dogajajo in še se bodo, a so nasplošno rezervirane za malo bolj resen stuff kot je tole. večina ljudi ti zaradi tega ne bo šla delati revolucije, se šlo države nepokorščine, protestirala pred vlado ali v bruslju, etc stuff. za večino ljudi tole ni tolk pomembno, da bi kaj resnega okoli tega storili.
enako ne rabiš pričakovati, da bo 90% ljudi čudežno prenehalo uporablati google al microsoftove izdelke, ker MS, google in drugi posredujejo njihove podatke
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poweroff ::

737 je izjavil:

Matthai, ker je beseda ravno tekla o sovražnem govoru, me zanima tvoje mnenje. Moje mišljenje je sledeče: V pravi demokraciji sovražni govor ne obstaja. Vsak lahko pove vse. Poslušalec/bralec bo sam ločil zrnje od plev. Kaj praviš na to?

V pravi demokraciji tudi terorizem ne obstaja. Vsi so srečni in nimajo potrebe po terorizmu kot sredstvu za doseganje svojih političnih ciljev.
sudo poweroff

Vlayke ::

mtosev je izjavil:

revolucije se dogajajo in še se bodo, a so nasplošno rezervirane za malo bolj resen stuff kot je tole. večina ljudi ti zaradi tega ne bo šla delati revolucije, se šlo države nepokorščine, protestirala pred vlado ali v bruslju, etc stuff. za večino ljudi tole ni tolk pomembno, da bi kaj resnega okoli tega storili.
enako ne rabiš pričakovati, da bo 90% ljudi čudežno prenehalo uporablati google al microsoftove izdelke, ker MS, google in drugi posredujejo njihove podatke


To je čisto res. Ampak tu ni nujno potrebe po revoluciji :)
Revolucija indicira nekaj nenadnega in pogosto nasilnega, ker so razmere postale tako nevzdržne, da navadni mehanizmi za spremembo niso zadosti ali pa ne obstajajo. Tu so manj drastične mere popolnoma OK. In če verjameš ali ne, je javna debata o problematiki en glavnih mehanizmov, kako se spremembe zgodijo.

Kako smo prišli (oziroma še prihajamo) na to, da v EU ne bo več roaminga? Tako da so se ljudje, ki jim ni samo do obiranja ostalih pogovarjali o tem, da so stroški povezani z roamingom enostaven nateg, s strani providerjev. Počasi je ta debata prišla do tja, kjer so lahko nekaj naredili in so bili (to je kritično!) tudi pripravljeni poprijeti za vajeti. V našem primeru v EU parlament. Kmalu se naj bi zgodilo enotno EU virtualno tržišče in naj bi bile digitalne vsebine enako dostopne vsem. Tudi tu je šlo za common-sense, ki je prevladal nad požrtnostjo kapitala.

Podobni pristopi so možni tudi kar se tiče teh zadev.

zavajon ::

tupee je izjavil:

zavajon je izjavil:


Tudi Američani se namreč učijo iz zgodovine. Nekoč so imeli suženjstvo, ki ga drugod večinoma ni bilo več, pa se je nekdo spomnil, da bi ga bilo dobro odpraviti. Nastala je cela štala. Nato so imeli rasno segregacijo, katere tudi ni poznala večina sveta, pa so si črnci zamislili, da to ni čisto OK. Zopet štala... Zdaj ko uvajajo totalitarizem, poskrbijo tudi, da se ta uvaja tudi v njihovih vazalskih državah. V Evropi sicer nekoliko bolj postopoma, ker so pač Evropejci zaradi zgodovinskih izkušenj precej nenaklonjeni totalitarizmu. A se bodo navadili ;)


Ko ga drugod ni bilo več so ga odpravili??? A ti to resno verjameš???? V Afriki je suženjstvo še danes, Arabske države veš kdaj so 'ukinile' suženjstvo???

Odličen prikaz naprednega pametnjakoviča.

Črnci ki so prispeli v Ameriko (ki so jih v Arfiki afričani prodali židom, ki so jih pripeljali v Ameriko), so bili dobesedno dobitniki sedmice na loteriji. Kaj so afričani naredili z neprodanim 'blagom', ali pa kaj se je zgodilo črncem ki so šli v muslimanske države... Ampak ne, ti si eden tistih ki se peni ob pogledu na konfederativno zastavo...


Napisal sem večinoma. Seveda se mi ni zdelo potrebno tegapodrobneje utemeljevati, ker tu ne gre za kak esej, mislil pa sem na pomembnejše evropske države.

A ne odgovarjam ti zaradi tega, ampak zato, da te pohvalim za tvojo izjemno misel o srečnežih, ki so bili prodani v ZDA namesto Arabcem. Me prav zanima, če je morda kdo, ki so mu sodili za poboje Židov po Evropi med vojno, uporabil v svoj zagovor, da je bilo zanje to bolje, kot da bi jih peljali v Auscwitz.

Bellzmet ::

poweroff je izjavil:

737 je izjavil:

Matthai, ker je beseda ravno tekla o sovražnem govoru, me zanima tvoje mnenje. Moje mišljenje je sledeče: V pravi demokraciji sovražni govor ne obstaja. Vsak lahko pove vse. Poslušalec/bralec bo sam ločil zrnje od plev. Kaj praviš na to?

V pravi demokraciji tudi terorizem ne obstaja. Vsi so srečni in nimajo potrebe po terorizmu kot sredstvu za doseganje svojih političnih ciljev.


Upam oz. sem 99% prepričan, da je tole mišljeno sarkastično.

Če je vseeno un 1%, je pa napisano žal pravljica in tudi teoretično ne drži. Tudi v "pravi demokraciji" je veliko ljudi pokvarjenih, zlobnih in če res nimajo drugega razloga se grejo terorizem za hobi. In zato bo tudi v "pravi demokraciji" vedno potrebno sodstvo, policija in vojska. Žal.

poweroff ::

Seveda je mišljeno sarkastično. Tako kot je bila verjetno sarkastično mišljena tvoja izjava.

Tudi v demokraciji se ne sme vsega reči. Recimo obrekovanje, osebne žalitve, grožnje, itd. niso sprejemljive.
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova lestvica superračunalnikov kaže kitajski vzpon

Oddelek: Novice / Procesorji
175194 (3642) zee
»

Kako se kupuje IMSI lovilce

Oddelek: Novice / Zasebnost
4417638 (13791) Iatromantis
»

Vlada ZDA ne bo odgovarjala za večletno nezakonito prisluškovanje

Oddelek: Novice / NWO
135298 (4132) 3furious
»

"Milijon" teroristov v ZDA

Oddelek: Novice / Zasebnost
184835 (3043) Jurcko18
»

Naši ameriški prijatelji... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
504835 (3765) Thomas

Več podobnih tem