» »

Windows 10 "clean install"

Windows 10 "clean install"

Mitch ::

Pozdravljeni!
Verjetno je bilo to vprašanje že kje odgovorjeno samo se mi trenutno ne da iskati po odprtih temah...

Bratrančev prenosni računalnik na katerem je bil originalno nameščen Windows 7 sem "upgrejdal" na Windows 10.
Vendar pa nov sistem ne deluje dobro, zato sem se odločil za "clean install". Sedaj pa me zanima, če moram kje v Windowsih poiskati in si zapisati kakšno aktivacijsko kodo ali pa so se ti podatki prenesli v enega od MSjevih strežnikov za aktivacijo?

Hvala za odgovor!

zee ::

Da. Uporabi nadgrajeni sistem za izdelavo bootable Windows 10 USB kljuca ali DVD-ja, ki ga potem uporabi za instalacijo. Druge poti ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mitch ::

Nekje sem prebral, da je treba poiskati aktivacijsko kodo v nadgrajenih Windowsih? So to bučke?

m0LN4r ::

Naloži speccy pa poglej serijsko, prepiši in to je to. media creation tool pa vneseš ob instalaciji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

butec ::

če si posodobil na win 10 , lahko zdaj narediš čisto namestitev iz USB ali DVD.
BOOT iz DVD ali USB , lahko pobrišeš vse particije in naložiš , ko te vpraša za serijsko klikneš pozneje, pozneje te še enkrat vpraša za serijsko, zopet klikneš pozneje.

ko se windowsi zaženejo pogledaš v lastnosti in win 10 je aktiviran ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butec ()

fosil ::

Lahko eostavno narediš reset
Tako je!

Runnagain ::

Mja, paziti je pa verjetno potrebno na certifikate in pa wallet fajle.
Tako Refresh kot Reset ti jih vsaj po mojem mnenju pobrišeta.

Kaj pa fajli na ostalih particijah v PC-ju? Ali Refresh in Reset lahko vplivata tudi na te? Sam imam naprimen ra eni particiji rezervno kopijo windows 7, če se mi slučajno kdaj SSD sesuje.

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

Hm, pa še to: najboljša clean rešitev je verjetno kreiranje image-a (DVD ali USB), sledita pa reset in refresh...ali pa sta si reset in clean install primerljivi med seboj?

Mitch ::

Sm vprašanje če je reset sploh kaj hitrejši od clean install...

Aja, pa predno se gre v clean install je treba preveriti, če je desetka trajno aktivirana z ukazom slmgr /xpr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

Zheegec ::

Samo refresh narediš, je dejansko sveža namestitev brez kompliciranja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hojnikb ::

>Samo refresh narediš, je dejansko sveža namestitev brez kompliciranja.

dejansko ni.
#brezpodpisa

facepalm ::

Samo ta "update" nacin instalacije win10 je res nesmiselen.
Sam sem upgrejdal iz w8.1 (delal brezhibno). sedaj w10 deluje bolj "leno". Torej "update" opcija nima smisla. Ali clean install, ali prejsnja verzija windowsev.
Sam sem bil prevec len, da bi naredil clean instal. Se ga bom lotil ta vikend:)

Zheegec ::

Je. Oziroma reset je to po novem spet. V vsakem primeru, tudi če v search vpišeš refresh ti ponudi tudi reset opcijo. Je clean install.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mitch ::

Če prav razumem Refresh skopira podatke, osebne nastavitve in (Windows Store) programe na Recovery particijo, zažene Windows RE ob bootu, formatira Windows particijo in po končani namestitvi nazaj skopira osebne podatke in programe (samo tiste iz Windows Store).

Reset pa je dejanski ista stvar samo da ne naredi backup podatkov na Recovery particijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

stara mama ::

REFRESH - ti skopira vse tvoj drek stran, na novo instalira windows in ti nazaj naloži vse tvoj drek.

RESET - ti zbriše vse tvoj drek z windowsem stran in ti namesti samo svež windows.

Težko brat?

Glede na besede MSja je to skor enaka stvar kot format
Microsoft has explained what’s actually going on under the hood here. When you reset your PC:

The PC boots into Windows RE, the Windows Recovery Environment
Windows RE erases and formats the Windows partitions before installing a fresh copy of Windows 8 or 10.
The PC restarts into the new copy of Windows.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

stara mama je izjavil:

REFRESH - ti skopira vse tvoj drek stran, na novo instalira windows in ti nazaj naloži vse tvoj drek.

RESET - ti zbriše vse tvoj drek z windowsem stran in ti namesti samo svež windows.

Težko brat?

Glede na besede MSja je to skor enaka stvar kot format
Microsoft has explained what’s actually going on under the hood here. When you reset your PC:

The PC boots into Windows RE, the Windows Recovery Environment
Windows RE erases and formats the Windows partitions before installing a fresh copy of Windows 8 or 10.
The PC restarts into the new copy of Windows.


zelo lepo napisan in zelo primeren komentar. Madona, a je tako težko prebrat 3 vrstice teksta oziroma po 2 vrstici na gumbku v windowsih?!?!?!?!?!


Naredi "reset" sistema in to je to. Je praktično enak "formatiranju", dovolj dober za 99.9% ljudi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Runnagain ::

Fajlov na ostalih particijah in diskih se reset "ne dotika"?

Mare2 ::

Mitch je izjavil:

Sm vprašanje če je reset sploh kaj hitrejši od clean install...

Aja, pa predno se gre v clean install je treba preveriti, če je desetka trajno aktivirana z ukazom slmgr /xpr.


Hmm. meni na notesniku z Win 10 javi, ja je registrirana. A to pomeni za 10 tko ziher?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pesimist ::

reset nemore nikdar biti enak clean installo ce je bil izveden updejt pred tem. Windows 10 sam reorganizira particije ob prvi instalaciji, kot jih 7ka in 8ka. Torej zdaj imas particije prirejene za 7/8ko.

mitjau ::

Lahko narediš clean install.. ampak najprej moraš narediti upgrade na 10ko preveriti da je aktivirana, nato pa it Windows-ev zaženeš setup win10 in narediš clean instal...
Kodo ti bo ohranilo in aktiviralo winse po instalaciji...

ali pa narediš RESET. ne bo bistveno drugače ;) BTW: po RESETu ne moreš več nazaj na predhodnoi OS!

v vsakem primeru je pot najprej upgrade na 10, aktivirati in nato iz zagnanih windowsev delaš reset ali clean install ali pa tudi refresh..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitjau ()

Mare2 ::

Jaz sem naredil install nadgradnja iz win 8.1 iz USB s tam da sem označil da ne ohrani nič.

Kako se to imenuje? Windowsi so sedaj seveda aktivirani.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

stara mama ::

Pesimist je izjavil:

reset nemore nikdar biti enak clean installo ce je bil izveden updejt pred tem. Windows 10 sam reorganizira particije ob prvi instalaciji, kot jih 7ka in 8ka. Torej zdaj imas particije prirejene za 7/8ko.

Kaj pa če bi za spremembo kdo bral?
The PC boots into Windows RE, the Windows Recovery Environment
Windows RE erases and formats the Windows partitions before installing a fresh copy of Windows 8 or 10.

Mitch ::

Hmm. meni na notesniku z Win 10 javi, ja je registrirana. A to pomeni za 10 tko ziher?

Zaženi cmd in vpiši ukaz slmgr /xpr. Če ti potem javi, da je ta mašina trajna aktivirana (This machine is permanently activated) je to to...

Runnagain ::

stara mama je izjavil:

Pesimist je izjavil:

reset nemore nikdar biti enak clean installo ce je bil izveden updejt pred tem. Windows 10 sam reorganizira particije ob prvi instalaciji, kot jih 7ka in 8ka. Torej zdaj imas particije prirejene za 7/8ko.

Kaj pa če bi za spremembo kdo bral?
The PC boots into Windows RE, the Windows Recovery Environment
Windows RE erases and formats the Windows partitions before installing a fresh copy of Windows 8 or 10.


Mja no, s kje se pa windows RE zažene? Pa imaš notri samo en disk? Dvomim da se pred formatom naloži kompleten v memorijo, oz. si del diska rezervira zase.

Mitch ::

Mja no, s kje se pa windows RE zažene? Pa imaš notri samo en disk? Dvomim da se pred formatom naloži kompleten v memorijo, oz. si del diska rezervira zase.

Windows RE se zažene iz "Recovery" particije...

Zheegec ::

Runnagain je izjavil:

stara mama je izjavil:

Pesimist je izjavil:

reset nemore nikdar biti enak clean installo ce je bil izveden updejt pred tem. Windows 10 sam reorganizira particije ob prvi instalaciji, kot jih 7ka in 8ka. Torej zdaj imas particije prirejene za 7/8ko.

Kaj pa če bi za spremembo kdo bral?
The PC boots into Windows RE, the Windows Recovery Environment
Windows RE erases and formats the Windows partitions before installing a fresh copy of Windows 8 or 10.


Mja no, s kje se pa windows RE zažene? Pa imaš notri samo en disk? Dvomim da se pred formatom naloži kompleten v memorijo, oz. si del diska rezervira zase.

Windows RE se zažene popolnoma enako, kot se zažene, če Windows namestitev zalavfaš iz DVD pogona ali iz USB ključka. Kako pa si predstavljaš, da se Windows namesti iz DVDja?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Runnagain ::

Zheegec je izjavil:

Runnagain je izjavil:

stara mama je izjavil:

Pesimist je izjavil:

reset nemore nikdar biti enak clean installo ce je bil izveden updejt pred tem. Windows 10 sam reorganizira particije ob prvi instalaciji, kot jih 7ka in 8ka. Torej zdaj imas particije prirejene za 7/8ko.

Kaj pa če bi za spremembo kdo bral?
The PC boots into Windows RE, the Windows Recovery Environment
Windows RE erases and formats the Windows partitions before installing a fresh copy of Windows 8 or 10.


Mja no, s kje se pa windows RE zažene? Pa imaš notri samo en disk? Dvomim da se pred formatom naloži kompleten v memorijo, oz. si del diska rezervira zase.

Windows RE se zažene popolnoma enako, kot se zažene, če Windows namestitev zalavfaš iz DVD pogona ali iz USB ključka. Kako pa si predstavljaš, da se Windows namesti iz DVDja?


Hm, s kje točno se pa zažene? Verjetno s particije, ki se nahaja na notranjem disku, če je to edina pomnilniška enota. Če se zažene iz notranjega diska, potem ne more celotnega formatirati, kot ga lahko v primeru poganjanja iz DVD-ja oz. USB-ja. Lahko pa po končani namestitvi ta del particije, ki je bil uporabljen za branje namestitvenih podatkov pridruži osnovni particiji, windows RE pa v tem primeru pobriše.

vesoljčica ::

evo, še moje vprašanje glede aktivacije. včeraj sem naredila clean install win 10 (napreden - tako da sem formatirala c: particijo, d: particija pa je ostala nedotaknjena - na njej je original hdd recovery fajl za win 7), vse je potekalo gladko, tudi danes zaenkrat dela super. pred tem sem sicer imela rezerviran update win 10, ki pa na računalnik kar ni prišel (vsakič ko sem popravila napako z windows update, se je pojavila nova). preden sem naložila, sem prebrala, da tisti korak s serijsko številko preskočiš, ker naj bi se sistem po parih dneh sam aktiviral. v glavnem, glede na vse kar berem, se mi čedalje bolj zdi, da temu ne bo tako ... ali se dejansko bo sam aktiviral? bi morala najprej "clean install" samo updatati?

Mare2 ::

Najprej nadgradnja... 😢
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

vesoljčica ::

ok, se mi je zdelo. torej grem nazaj na win 7, aktiviram, nadgradim na win 10, potem pa po želji napreden clean install?

zee ::

Tako je.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

vesoljčica ::

hvala.

Mare2 ::

vesoljčica je izjavil:

hvala.

Je šlo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Pri update na nov sistem, lahko izbirate, ohranitev podatkov ali nov install.
Če se odločite za ohranitev, se naloži mapa windows.old, kjer se shrani trenutna nastavitev sistema, če pa se odločite da gre na novo, pa se naloži čist sistem, tudi brez prednaloženega bloatware-a proizvajalca računalnika.
Vindows je nov, čist in registriran.

Ni potrebno 2x instalirat za čisti sistem, gre čisto v redu od prve. Preizkušeno na 7, 8 in 8.1.

Na eni toshibi sem se odločil za upgrade preko Toshibine nadgraditve sistema, pa mi je nametalo 32 programov, ki jih zraven OEM ponudi proizvajalec. (večina trial, neuporabne robe, ki se po tem sama sproža in ponuja nakup).
Delo krepa človeka

vesoljčica ::

Mare2 je izjavil:

vesoljčica je izjavil:

hvala.

Je šlo?


malo pozen odgovor ... ampak ja, je šlo! ;) imela sem nekaj težav, saj je hddrecovery fajl od originalnih win7 sedaj poškodovan, sem pa uspela naložiti kompleten win7, aktivirati svojo kodo, v roku 2 dni sem posodobila vse update in v enem dopoldnevu nadgradila na win10. zaenkrat dela solidno. od začetka je delal nekoliko počasneje, sedaj se je kar unesel. mi pa na momente zmrzne in tudi bsod je kar pogost, tako da vseeno v bližnji prihodnosti razmišljam še o clean installu - bo aktivacija zagotovo ostala?

Mare2 ::

vesoljčica je izjavil:

v bližnji prihodnosti razmišljam še o clean installu - bo aktivacija zagotovo ostala?


99,99%. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

moat ::

Zdaj če prav razumem ta clean install. Po nadgradnji iz windows 8.1 na windows 10 sem s te strani https://www.microsoft.com/sl-si/softwar... prenesel orodje za instalacijski ISO fajl 64 bitnega windowsa 10 in ga prenesel na USB ključek. In zdaj samo še bootam in napravim clean install, windows 10 pa se bo namestitvi aktiviral sam. Je to to)
Hvala, LP moat.

Invictus ::

Ja.

Že ene 100x tukaj napisano ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

moat ::

Hvala, lep dan še naprej :)!

vesoljčica ::

pardon, narobe prebrala. lp.

Zgodovina sprememb…

ngc2392 ::

za clean inštalacijo in pa aktivacijo je potrebno, da si prijavljen kot mrežni uporabnik in ne kot lokalni uporabnik. drugače se koda pri nadgradnji NE zapiše v ms sistem in kasneje, če delaš ponovno namestitev, tudi ne aktivira.
jaz sem sicer serijsko samo zapisal, nisem se pa prijavil v live račun. bo treba enkrat preverit...

se pa baje pripravlja nov update, ki bo prinesel aktivacijo z ključem od sedmice in osmice. v novembru.
United We Stand, Divided We Fall

xda develope ::

Jaz se nisem nič prijavljal in se je ob clean installu sam aktiviral(po updatu seveda)

ngc2392 ::

hja, tako informacijo sem dobil in posredoval. nisem pa jo osebno stestiral. se pravi, da deluje tudi brez prijave v online način.
United We Stand, Divided We Fall

solatko ::

Iz windows 7 Home edicija upgrade na w10 home, lokalni račun, po update-u aktivira b.p..
Takoj čisti instal, brez ohranitve podatkov in programja, odstaniš mapo windows.old in imaš popolnoma čist sistem.
Delo krepa človeka

GummyBear ::

Bom si sposodil temo. Windows X je na voljo nekje od konca julija (tako piše na microsoftovih straneh).
Sedaj nameravam kupiti notebook in čakam, da se bo dalo novi windows kupiti poleg računalnika (tovarniško nameščen na novem računalniku). Kako to, da vse trgovine ponujajo računalnike z nameščenim windows 8, zakaj se ne da dobiti nameščenega windows X?

xda develope ::

Lahko da proizvajalci niso dobili ključev za desetko ali pa imajo v trgovino še zaloge izpred desetke

Mare2 ::

GummyBear je izjavil:

Kako to, da vse trgovine ponujajo računalnike z nameščenim windows 8, zakaj se ne da dobiti nameščenega windows X?

Mogoče je licenca za 10 dražja. Nektere funkcije še niso podprte z driverji. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Novi računalniki so opramljeni z 10, tam kjer je 8 ali 8.1 pa so stare, neprodane zaloge.
Takoj ob zagonu prednaloženega sisteme, dobite možnost takojšnje nadgradnje.
Bodite veseli, da proizvajalcem še ni uspelo nasrati svoj bloatware in si boste lahko namestili popolnoma čisti sistem.
Delo krepa človeka

fujtajksel ::

Mare2 je izjavil:

GummyBear je izjavil:

Kako to, da vse trgovine ponujajo računalnike z nameščenim windows 8, zakaj se ne da dobiti nameščenega windows X?

Mogoče je licenca za 10 dražja. Nektere funkcije še niso podprte z driverji. :)


Načeloma sicer ni ogromno pritožb s kompatibilnostjo, glede na to da se migracija izvaja hitreje kot prejšnje. Vseeno z nekatero opremo so težave. Jaz te dni ne bi kupoval računalnika, v katerem so komponente ki nimajo na support strani proizvajalca native Win$10 driverjev. V bistvu izgleda boljš še malo počakat, ker tudi zadnja generacija Intlov še ni cela v trgovinah.
Je tudi obraten problem, težave imajo tudi eni ljudje ki bi radi ostali na Win$7, pa dobijo samo driverje za 8+. Pa če hočeš linux so tretji štosi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211306071 (3451) anjica
»

Vse je šlo v ku*fer

Oddelek: Pomoč in nasveti
283522 (1886) Saul Goodman
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145358 (4829) solatko

Poceni Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
488864 (7546) solatko
»

migracija na večji SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
223493 (2932) tomaz-

Več podobnih tem